Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

+59
rodishor
raluk0182
angelyc
Adorama
Dorulet
flori de camp
LRodica
Michelle88
ninatopor
bluetteblue
ioana soare
mlizeta
greieras
Uca
valentinadof
piciul
kerkyra
myky7robc
Angelica18
Lumaria
Danutzaaa
nsh0207
adinanic
bubu85
Admina
letho
viorica
CCristinaC
alessia2007
nicolae68daniela
Maria Tatuti
danniela
Anusca
ivon
dadah
mihaela_amaria
danabarbu2007
marina40
canadianca50
dannie
Cristache
aidil
Gabica
cris_io_mat
Giobsy
AcidoR
SilviaDumitrescu
mnarcisa
ivanoiuadela9
victoriacus
mariag
macanetu
cozma felicia
dienutzababy
kmn
ANCA ECATERINA
cristinadumitru1977
anda81
Dodo-pui
63 participanți

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Mar 04 Feb 2014, 4:00 pm

Sunteti dragute ,acum ii fac o vestuta baietelului meu (sper sa nu ma impotmolesc ) si pe masura ce termin o sa va arat. Din pacate suferinta cea mare este lipsa de timp.
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de cozma felicia Mier 05 Feb 2014, 11:18 pm

Mult spor si abia asteptam vestuta.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Vin 07 Feb 2014, 10:09 pm

Am terminat si pulovarasul Alexandrei, fire acril si bumbac de la Diada,modelul e dintr-o revista romaneasca care apare o data la trei luni, nu stiu daac am voie sa-i spun numele, e inceput si acesta tot de la gat. dupa " socotelile ' mele trebuia sa iasa lejer pe corp dar cred ca bobul de orez e de vina, e un pic cam stramt dar nu mai conteaza, ea e foarte incantata .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 07 Feb 2014, 11:12 pm

Imi plac foarte mult frunzele.Cred ca am uitat in ce numar era.Chiar o sa ma uit ca nu mi-a scapat nici un numar.Poti sa-l mai largesti putin daca vrei cu ochiuri ridicate pe andrea sau cu croseta.Pup papusica,care ti-am mai zis ca m-a cucerit.E o frumusete.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Sam 08 Feb 2014, 4:10 pm

In sfarsit am terminat si eu vestuta , acum am reusit sa ii pun si nasturasii si sa ii fac poza , ca sa o pot posta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 08 Feb 2014, 4:20 pm

Vezi ca se poate.E foarte frumoasa.Sa o poarte cu drag puiul tau.Te asteptam si cu alte creatii.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Sam 08 Feb 2014, 4:24 pm

E foarte frumoasa vestuta si imi place ca te-ai jucat cu nastureii  love 
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Sam 08 Feb 2014, 5:44 pm

Va multumesc frumos,sunt ceva greseli pe acolo...vizibile....dar e o vesta pentru purtat prin casa,initial nastureii masinute vroiam sa ii cos pe strada pe care am facut-o pe vestuta ,dar am zis ca e prea mult.
Anca fetita ta e o gingasa si o finuta si ii sta foarte bine cu toate creatiile facute pentru ea.
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de ioana soare Sam 08 Feb 2014, 7:42 pm

ANCA ECATERINA a scris:modelul e dintr-o revista romaneasca care apare o data la trei luni, nu stiu daac am voie sa-i spun numele

manastire 'ntr-un picior ghici ciuperca ce-i"Smile)) din cate stiu Lucru de Mana e singura revista de tricotaje de la noi Smile

E frumoasa jacheta pentru fetita ta si ii sta bine cu ea! Poate la spalat se va mai intinde un pic, incerca atunci cand e uda sa tragi putin de ea si sa o fixezi in ace pt. a se usca la dimensiunile respective. Socotelile le-ai facut in functie de mostra de lucru?

Macanetu e foarte originala vesta pentru baiatul tau, sa o poarte sanatos si sa ne mai arati ce lucrezi , pentru ca avem ce vedea!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Sam 08 Feb 2014, 8:18 pm

Din acesta revista am luat modelul, numarul de ianuarie- martie Smile, nu stiam insa daca am voie sa zis numele.
Mostra de lucru a fost in punct lenes si asa am socotit eu sa fie un pic larguta sa ii pot da si o maleta . eu am spalat-o la mana, poate daca o spal la masina se va mai intinde.
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Sam 08 Feb 2014, 10:04 pm

Multumesc Ioana,o sa incerc sa fiu mai activa.
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mariag Joi 27 Feb 2014, 10:22 am

Vin si eu cu rochita/sarafanul pe care tocmai am terminat-o pentru fetita.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
e din bumbac Alize, insa (ca orice lucru din bumbac) s-a "labartat" dupa primele purtari - e am larga la subbrat. Inca ma mai gandesc daca sa o las asa sau sa ii mai ridic niste ochiuri si sa stramtez "gaura" respectiva.
Poate reusesc sa ii fac o poza cu purtatoarea ca sa va dati cu parerea.
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de ioana soare Joi 27 Feb 2014, 12:06 pm

Maria e tare draguta rochita!
Se vede chiar si fara sa fie purtata ca rascroielile sunt prea mari, disproportionate fata de restul rochitei. Nu cred ca e o solutie cu ridicarea ochiurilor, nu s-ar aseza bine  si ar arata ca o incropeala. Mai degraba poate sa incerci sa inserezi elastic pe toata portiunea de la subrat.

sau in loc de elastic sa cosi cate o bentita care sa tina impletitura sa nu se mai intinda
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de victoriacus Joi 27 Feb 2014, 5:46 pm

Mariag,eu zic sa o lasi asa,si sa o poarte fetita ta cu un tricou pe dedesubt,ca pe sarafan.Poti chiar sa ii faci tu un tricou mai scurt,sau sa ii scurtezi unul,ca sa nu ii fie incomod in talie.
Parerea mea  pupi 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Joi 27 Feb 2014, 9:18 pm

Dragutica foc Mariag .Sa o poarte cu drag , nuantele sunt foarte placute.
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mariag Vin 28 Feb 2014, 10:32 am

@ioana - poza e facuta dupa ce a purtat-o duminica trecuta, dar tot s-a mai largit dupa ce a mai purtat-o luni la gradi (oare daca o spal in apa mai fierbinte nu se micsoreaza si ea dupa bunul obicei al hainelor din bumbac?)

@victoria Smile Asa am gandit-o- sa o poarte cu o bluzita de bumbac pe sub ea, n-o incomodeaza in talie ca n-are talie, e larga de sub brat ca altfel n-ar purta-o.
Dar dupa e a purtat-o vreo doua zile s-a largit asa de tare ca ii ajunge rascroiala pana in talie nu pana la jumatatea distantei dintre brat si talie - cum imi propusesem eu.
Is cam suparata pe obiect asa ca momentan l-am abandonat in dulap, astept sa-mi treaca supararea si sa-l desfac.
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 16 Mar 2014, 9:55 am

set tricotat pentru o bebelina de 2 anisori

[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]

[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/url]
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de kmn Dum 16 Mar 2014, 1:28 pm

frumos set, Adela....sa il poarte sanatoasa fetita!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mlizeta Dum 16 Mar 2014, 3:00 pm

Adela ai făcut un set frumos, iar culoarea este caldă. Felicitări.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de myky7robc Dum 16 Mar 2014, 4:02 pm

adela, e f fin si frumos lucrat. e bob de orez?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mnarcisa Dum 16 Mar 2014, 6:43 pm

Adela, tare frumos este si culoarea este minunata.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de macanetu Dum 16 Mar 2014, 7:12 pm

Frumos set si frumos model ,culoarea calda,potrivita pentru o fetita de 2 ani .
macanetu
macanetu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 585
Varsta : 50
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 11/07/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Dum 16 Mar 2014, 10:15 pm

Va multumesc fetele . Da Myky este bob de orez.
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 46
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de mariag Lun 17 Mar 2014, 10:31 am

foarte frumos setul - felicitari!
mariag
mariag
helper
helper

Numarul mesajelor : 70
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 13/01/2010

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 19 Mar 2014, 5:03 pm

Din ciclu "ce am mai lucrat eu" , vin sa ma laud cu un pulovar pentru o nepoata de nepot. Stiti ca am lucrat un pulovar rosu  wink A fost pentru mama ei. Cand au venit si am probat-o pe maica-sa a sarit repede la mine sa ii fac si eu unu asa. "asa" fiind culoarea  wink I-am explicat atunci ca nu mai am fir culoarea acea si i-am propus o alta culoare care o aveam in casa, dar nu m-a rabdata inima si am cumparat fir rosu sa ii fac fetei pulora ca al mamei ei.
Iar vorbesc mult, iata pulovarul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX - Pagina 2 Empty Re: Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 15 Înapoi  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB