Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

+24
Si1ver
Larisa09
Gerlinde13
michelinebeaulieu
Dorulet
orhapetru
bisisica bijuterii
mar_ysa_28
danniela
Gabica
victoriacus
Camy
olguta cusma
Admina
AcidoR
anna_sandu
valentinadof
Steluzza
MagdaMarin
Giorgi
fulguta28
aurishta
MihaelaT
diada
28 participanți

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 25 Dec 2013, 1:27 pm

Din pacate nu pot participa pentru ca sotul meu mi-a sters o parte din pozele din timpul executiei. Imi vine sa plang de draci! Asta este ghinionul meu de Mos Craciun!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de valentinadof Mier 25 Dec 2013, 1:34 pm

Pai e nevoie de o singura poza din timpul executiei.Pt a nu avea astfel de conflicte cu sotul meu Smile a avut grija sa-mi ia un card pt camera, doar al meu.Scuze de off!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 25 Dec 2013, 1:38 pm

Pai erau cele mai importante. Erau fotografiile unde erau partile care trebuiau asamblate. Oricum nu mai conteaza. Sunt foarte trista!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 1:56 pm

Eu va astept pozele pana astazi la ora 24.00.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de Steluzza Mier 25 Dec 2013, 2:08 pm

Diada nu se poate prelungi concursul pana pe 31?  Sad  nu am reusit sa fac nimic .Poate mai sunt si alte fete care nu au reusit  Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 4246 Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 4246 Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 4246 Daca nu,nu e nici o suparare.
Steluzza
Steluzza
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 741
Data de inscriere : 17/03/2010

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 25 Dec 2013, 3:30 pm

Daca pozele sunt sterse din calculator ele se pot recupera cu programul pandora recovery dar dureaza cateva ore caci ai de facut o selectie din mii de poze.wink

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 25 Dec 2013, 7:40 pm

Incerc sa recuperez cate ceva. Saru'mana, Magduto!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 7:53 pm

Steluzza a scris:Diada nu se poate prelungi concursul pana pe 31?  Sad  nu am reusit sa fac nimic .Poate mai sunt si alte fete care nu au reusit  Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 4246 Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 4246 Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 4246 Daca nu,nu e nici o suparare.

Imi pare rau, concursurile nu se prelungesc.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 8:13 pm

Sa intre concurentele!!!!!  love 

Concurenta 1.
Tinuta este facuta dupa un tipar de Leko pentru copii, adaptat.
Materialul este un fular foarte mare din lana pe care nu l-am folosit niciodata si o captuseala elastica. Este o rochita pentru nepoatea mea, care va fi imbracata in ziua de Craciun cu ea, si pentru ca mi se parea prea monotona rochita alba am accesorizat o floricica si cativa nasturei argintii.
Cel mai dificil mi s-a parut sa prind captuseala de tricot, mai ales la rascroiala manicii, captuseala aluneca si tricotul avea tendinta sa se desire.

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 DSC05837480x640

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 DSC05839640x480

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 DSC05841480x640

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 DSC05846480x640

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 DSC05845480x640

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 DSC05851400x640

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 DSC05853391x640

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 8:39 pm

Concurenta 2.
Buna seara!

Un concurs si pentru mine, eu nu-i lucrez atat de frecvent copilului, ca alte fete mai experimentate.  Am incercat sa-i cos o rochie in alb si rosu culorile sarbatorii de Craciun. Croiala e foarte simpla, dreptunghiuri de diferite dimensiuni, materialele sunt saten si tulle. Ideea de model initiala a fost schimbata in functie de cum am putut lucra satenul (voi cum lucrati satenul,ca la mine, marginile care se destramau mi-au scos peri albi) si pana la sfarsit a iesit asa:

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 020

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 024

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 023

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 026

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 009

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 007

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 050

Ma bucur ca am reusit sa particip cu el la acest concurs. Sarbatori fericite fetelor!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 9:37 pm

Concurenta 3.
 Ma insriu in acest concurs cu o rochita lucrata cu mare drag pentru o fetita  draguta foc. Este o comanda. Initial doream sa particip cu o alta tinuta pentru una din fetele mele , una care sa insumeze craciunul. Totusi lucrand la aceasta rochita mi-am adus aminte de un tort fantastic, pe care  il faceam doar de craciun, unul cu miere, frisca multa si krant pe deasura.
Cu siguranta culoare materialului m-a dus cu gandul la acel tort delicios. In acel moment am zis clar ca asta este rochita ce merita sa participle la concurs. Asta pentru ca mi-am amimitit de fapt de emotia Craciunului trait de copilul din mine, de perioada cand nici nu stiam ca Mos Craciun ara haina rosie si nici ca ar avea spiridusi si elfi imbracati in verde. Ne bucuram de ciocolatica pusa sub brad si cel mai mult ne bucuram de sapatama dinainte cand mama facea tot felul de bunatati si le pitea pe unde putea, asta ca sa aiba ce pune pe masa in ziua de Craciun. Ea le pitea, noi le cautam si bineinteles ca le gaseam si furam cate un cornulet, doar unul ziceam si pana seara se faceau vreo 10.  Si cate povestioare din astea ar mai fi, dar ma opresc aici ca nu e concurs de amintiri, dar pentru mine a cantarit foarte mult faptul ca dupa foaarte mutl timp am ajuns sa retraiec acele momente si emotii minunate din copilaria mea.

Acum sa va vorbesc putin si despre rochita.
Este lucrata dupa modelul 151 din burda 11/2010. Materiale folosite: dantela, atlas pentru captuseala.
Am ales acest model pentru ca mi sa parut destul de lejer de purtat pentru o rochita mai cocheta. Cele mai mari emotii le-am avut la montarea manecii, nemaifacand lucrul asta pana acum, si am fost foarte fericita cat de frumos se aseaza.
Am lucrat cu mare drag, copilei careia i-a fost destina. Fetei i-a placut foarte mult, atat de mult incat vroia sa doarma cu ea. Si mamica a fost mai mult decat incantata.
 
Va doresc un Craciun fericit alaturi de cei dragi voua.  

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 1k

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 2k

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_0603

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 3k

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 4k

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 6k

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 7k


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 26 Dec 2013, 10:51 am, editata de 2 ori

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 9:53 pm

Concurenta 4.
Buna seara!!! As dori sa particip la concursul de croitorie In asteptarea lui Mos Craciun.
Am facut o tinuta pentru ziua de Craciun pentru nepotelul meu de 2 ani. Am ales sa fac un pantalon si jacheta. Materialul folosit pentru pantalon este doc maron inchis, jacheta e din polar rosu combinat cu maron. Pe jacheta am aplicat reni.

Sarbatori fericite!!!!!

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Concurs11

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Concurs2

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Concurs4

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Concurs5

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Concurs6

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Concurs7

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Concus8
 

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de aurishta Mier 25 Dec 2013, 9:57 pm

Ce frumos  taie  Imi plac mult hainutele expuse pana acum sunny 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 10:39 pm

Concurenta 5.
 Pentru prima data am curajul sa particip la concursul organizat de acest minunat forum de unde am invatat foarte multe lucruri despre croitorie.

Am facut aceasta rochita pentru fiica mea in varsta de 3 ani, special pentru seara de Craciun.
Este confectionata din catifea raiata de bumbac de culoare rosie, iar dublura este un bumbac foarte subtire de culoare portocaliu spre rosu. Modelul este unul de baza doar partea de sus, iar prelungirea am adaptat-o in functie de inaltimea fiicei mele.
Broderia de pe pieptul rochitei este integral facuta si asamblata de mana si cusuta cu functia ZIG-ZAG de la masina liniara cu pas marunt, treapta cea mai mica.Ea reprezinta un ren haios care poarta un fular cadrilat. Materialul cu care a fost lucrat acest fular al renului se mai regaseste in partea de jos printr-un volanas foarte des cusut pe tivul rochitei. Nasturii sunt imbracati manual din acelasi material.
Aceasta rochita este lucrata cu mare drag, multe ore in mod special la broderia de pe piept. Sper sa va placa si voua!
Va doresc, Craciun Fericit si Sarbatori Luminate!

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Rochita001

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Rochita005

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4383s

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 1

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 2

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4586


_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 10:50 pm

Concurenta 6.
Pentru acest nou si frumos concurs am pregatit , initial, o rochie care, mai apoi, si-a cerut si perechea  fiindca nu mai stiu daca fetita mica a vrut una la fel cu a celei mari sau invers....
 Materialele folosite au fost jerse, dantela si tulle elastic, fiecare cu alta nuanta  de roz , iar pentru decoratie, perlute albe. Cea mai dificila a fost prinderea celor trei fuste suprapuse si egalizarea tivurilor. Elementul decorativ de la capul de maneca mi-a placut foarte mult, este prima oara cand il fac si este mult mai simplu decat pare. Rochiile sunt foarte placute la purtat datorita materialului elastic.....copiii adora sa se poata imbraca fara ajutor
 Am ales acest model fiindca are un aspect festiv fara sa fie, totusi, prea pretentios.  Sper sa va placa si voua "bombonelele" mele

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4662-001

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4669-001

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4682

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4678-001

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4671-001

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4676-001

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 IMG_4674


_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Mier 25 Dec 2013, 11:06 pm

Concurenta 7.
 Crăciunul este o perioadă magică, ce aduce bucurii in suflete mai ales cand daruim cadouri celor dragi.In ajunul craciunului printre sarmalute,cozonaci si prajituri, m-am hotarat sa fac o bucurie nepotelei mele in varsta de 1 anisor, lucrand cu mult drag la rochita care va fi purtata la taierea motului. Rochita si boleroul sunt inspiratii proprii, lucrate fara tipar. Am folosit pentru rochita material elastic blug, am captusit-o cu bumbac neelastic ,accesorizata cu tul  si perlute, iar boleroul este confectionat din tricot alb cu lame prin el.
Va doresc Sarbatori fericite alaturi de cei dragi!

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 P1220803

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 P1220804

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Captusit

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Rochitaq

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Andra9

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Andra10

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Andra5
 

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Joi 26 Dec 2013, 8:36 am

Si ultima concurenta. Daca a ramas cineva nepostat va rog sa-mi scrieti. Eu atat am gasit in email.

Concurenta 8.
Rochita de craciun! posesoarea rochitei e foarte mandra de ea si pentru ca are cerculete,a botezat-o rochita care creste!.este din bumbac cu imprimeu specific craciunului .la guleras am folosit catifea .In poza anterioara vedeti rochita pe alta fetita pentru ca s-a indragostit de ea,si macar poza sa aiba in ea! Pentru ca imi place foarte mult imprimeul,am cusut cerculete la volan si la manecute .Am scos nasturii cu pietricele de pe guleras,pentru ca o zgariau pe barbita.


Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 2013-12-25224617


Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 2013-12-25231608

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 2013-12-25232325

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 2013-12-25213517

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 20131226_121710

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 20131226_121742

Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!  - Pagina 3 Clipboard01
 


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 26 Dec 2013, 2:10 pm, editata de 3 ori

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de orhapetru Joi 26 Dec 2013, 9:44 am

Felicitari tuturor concurentelor, numai lucrururi frumoase ati facut pentru ce mici !!! 
succes la concurs, spor la votare......si sarbatori cat mai linistite sa aveti  kiss
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de Dorulet Joi 26 Dec 2013, 10:03 am

Minunate realizari,felicitari,doamnelor!Felicitari si modelelor,tare-s dragute si mandre de ceea ce poarta!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de valentinadof Joi 26 Dec 2013, 10:06 am

Ce lucrusoare frumoase!Felicitari si succes!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 26 Dec 2013, 10:30 am

Bravo fetelor felicitari.

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de MihaelaT Joi 26 Dec 2013, 10:42 am

Felicitări! Frumoase ţinute de Crăciun!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de diada Joi 26 Dec 2013, 10:52 am

V-as ruga frumos sa nu va postati creatiile pe FB asta duce la descalificare! Si cine are poza pe Fb va rog sa o stergeti.

pana la terminarea votarii.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 26 Dec 2013, 12:59 pm

acum,n-ar fi corect acum?
la terminarea votarii,salut,toate au fost stiute pina atunci,daca pina la terminarea votarii e conditia sa se stearga!
si asa ne cam stim copiii,intre noi! love 
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de valentinadof Joi 26 Dec 2013, 1:04 pm

Zau,daca am inteles ceva Micheline! scratch 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Important Re: Concurs croitorie - IN ASTEPTAREA LUI MOS CRACIUN!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB