Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

+55
ANCA ECATERINA
teisoara
crivas
cozma felicia
denis21
tantza_m
istrati constanta
anda81
julix_2007
flori de camp
dienutzababy
STANCIU MARIA
danniela
pufoi
mlizeta
Serban Valentina
CCristinaC
rivka
dorina narita
TZ
canadianca50
eriliana
lelia40
danielabordei
Motzu
mimiady63
Dorulet
crina68
adriuta
SilviaDumitrescu
Ana Maria
elfix
Karina33
ema
Gabica
feliana
Dionisia
diblaru maria
Giorgi
chocolate
kmn
AcidoR
Admina
claudine
Angelica18
ioana soare
Uca
stelian debora
cris_io_mat
mari01
piciul
valentinadof
stejara
cica elena
kerkyra
59 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de anda81 Joi 02 Ian 2014, 3:29 pm

felicitari,fetelor sunt foarte dragute puloverele voastre!Ioana ca de obicei ne incanta privirile cu cate o piesa deosebita...
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de mimiady63 Vin 03 Ian 2014, 4:00 pm

Motzu  aplauze aplauze aplauze 
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Dorulet Vin 03 Ian 2014, 8:24 pm

Motzu,sunt foarte frumoase puloverele,felicitari!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 03 Ian 2014, 9:20 pm

Abia asteptam sa vad cum se aseaza puloverul pe Anne! Imi place mult, e preferatul meu din toate minunatiile postate de Karina acum de sarbatori.
Karina ti-ai rasfatat nepotii cu o multime de lucruri deosebite, iar Anne e de doua ori rasfatata pentru ca a mai primit un pulover frumos si de la Motzu! Imi place mult cum se aseaza pe ea si acesta!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Karina33 Vin 03 Ian 2014, 10:42 pm

Multumesc Ioana si aici pentru aprecieri!
Anne gasise modelul, e Burberry AICI dar il vroia mai scurt. Asta asa aflat la modul general, nu stia ca-i lucrez ceva. Am mai ramas cu fir si i-am facut si-un fular, caciula nu vrea sa poarte, macar isi poate pune fularul si-n cap.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Motzu Vin 03 Ian 2014, 11:29 pm

Multumesc fetelor  hug pupi 
Ioana, tu esti perfectionista si totusi reusesti sa ne incurajezi, desi unele suntem departe de a finaliza ca tine un produs. Am lucrat de doua ori partea de sus a puloverului (pusesem firul alb mai subtire si s-a strans prea brusc raglanul), a doua oara nu am fost multumita de linia oblica, trebuia sa fie mai spre fata...dar am zis ca nu mai desfac  zid 
Eu ma descurajez cand nu-mi iese ceva din prima (mai ales ca ma chinui sa fiu atenta) si apoi ma apuc greu de alt proiect.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 03 Ian 2014, 11:53 pm

Uau Karina cat de bine a iesit avand ca model doar o poza!

Motzu te ajuta daca-ti zic ca la jacheta portocalie de ex. am lucrat prima maneca de vreo 3 ori (adunate bucatile)? Ba prea stramta , ba prea larga, ba prea scurta (fiind cu model in partea de jos a trebuit sa desir toata partea resp. pt a o lungi). La ultimul bolero am terminat tot corpul de lucrat cand mi-am dat seama ca scaderile si inmultirile laterale erau descentrate, pentru ca nu numarasem corect. Am desirat tot pana la subrat (noroc ca nu era lung:) ) Si mai am o multime de exemple dar nu vreau sa te plictisesc:)))) Cred ca nu exista proiect la care sa nu fi desfacut macar un pic. Cateodata din cauza asta am impresia ca nu mai termin niciodata.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Uca Sam 04 Ian 2014, 12:08 am

ioana soare a scris:Uau Karina cat de bine a iesit avand ca model doar o poza!
Exact la asta m-am gândit și eu.
Eu chiar am crezut că ai avut și schema.
Păi în cazul ăsta doamnă dragă, din nou, jos pălăria!
Mie nu mi-ar fi ieșit nici dintr-o mie de încercări.
Motzu, e super puloverul, foarte reușită combinația și lui Anne îi stă super!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de valentinadof Sam 04 Ian 2014, 10:34 am

Si uite-asa Anne s-a ales cu 2 pulovere frumoase! andrele 
p.s.
Ioana,pe mine m-ajuta ce-ai zis tu cu desiratul! rade 
Da,stiu ca tre sa masori de 10 ori si sa tai o data(asa zice mama)dar n-am rabdare totdeauna!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Motzu Sam 04 Ian 2014, 12:06 pm

Ioana, multumesc de raspuns  Smile am inteles ca mai sunt persoane "ghinioniste" si ca trebuie sa fii exigenta daca vrei sa iasa ceva frumos. Sunt foarte frumoase puloverasele tale si se aseaza foarte bine  Flowers 
Anne poarta pulovere, i-au placut firele comandate asa ca s-a ales cu 3 pulovere iarna asta.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de piciul Sam 04 Ian 2014, 1:57 pm

Am reusit sa fac si eu poze..nu la purtator, dar oricum reusite..terminatia bluzei albastre...atat cat a ajuns firul
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


un clovn de sarbatoare pentru un revelion reusit si vesel
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de danielabordei Dum 05 Ian 2014, 6:28 pm

Mi-am finalizat si eu puloverul cu torsade! Am incercat sa ma incadrez in provocare dar n-am reusit...important e ca l-am terminat wink 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de lelia40 Dum 05 Ian 2014, 6:44 pm

E foarte frumos ! sa-l porti sanatoasa !
Floricelele il fac foarte atragator ,imi place ! de obicei torsadele sunt...torsade ,greu de impletit ,complicat .....
Mansetele sunt facute separat ? vad ca una lipseste .
lelia40
lelia40
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 52
Localizare : motru
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de danielabordei Dum 05 Ian 2014, 6:52 pm

Multumesc! Aoleu...l-am asezat eu aiurea in poza...si arata o maneca mai scurta de parca i-ar lipsi manseta...o maneca e cu manseta iar alta nu...revin cu alta poza
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Motzu Dum 05 Ian 2014, 8:48 pm

piciule, haios rau clovnul, imi place. sa ai grija la spalat sa nu iasa culorile. sa te inveseleasca cand il porti  wink 
danielabordei, o groaza de torsade, imi place ca e lung puloverul. florile sunt cusute cu acul, la final?
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de eriliana Dum 05 Ian 2014, 9:07 pm

LA MULTI ANI, SANATOSI SI BUNI, SPOR LA IMPLETIT ! kiss kiss kiss 
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de piciul Lun 06 Ian 2014, 7:28 am

danielabordei, ma bucur ca ai finalizat torsadele! Cred ca iti vine fain, acum iarna...cand afara nu-i zapada! Si da, cum ai facut florile?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de danielabordei Lun 06 Ian 2014, 8:48 am

Revin cu alta poza

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Florile sunt cusute cu acul
danielabordei
danielabordei
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 98
Varsta : 46
Localizare : buzau
Data de inscriere : 23/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de anda81 Mar 07 Ian 2014, 10:26 pm

Motzu felicitari pt clovn. E foarte reusit!
Daniela imi place pulovarul tau ,felicitari.Si da,florile sunt cusute ulterior.Am dreptate?
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 08 Ian 2014, 4:20 pm

Daniela imi place pulovarul si cum ai cusut florile !
O curea lata peste si e grozav !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de AcidoR Mier 08 Ian 2014, 4:41 pm

Daniela frumos pulovar ai lucrat, felicitari!  Flowers Sa-l porti sanatoasa.  Smile 
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de rivka Mier 08 Ian 2014, 6:47 pm

piciule e super clovnul colorat si vesel  wink sa-l porti cu placere
daniela imi place pulovarul si cum ai mers cu torsada pe margine jos si sus la gat ,s-al porti cu placere si era fain daca il pozai si imracata  dama 
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de piciul Mier 08 Ian 2014, 7:32 pm

Multumesc, fetelor! Merci  Am reusit sa termin azi si compleul meu ajurat...il pun la blocat si sa vad cum fac poze! Ce repede au trecut zilele astea de sfarsit de an si inceput de an...ca un fum...Sunt trei saptamani, daca te uiti in calendar si mare lucru...Sanatosi sa fim! Spor la lucru!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de anda81 Joi 09 Ian 2014, 9:02 pm

Da,ai dreptate zilele zboara...asteptam pozele de la modelul ajurat.
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 09 Ian 2014, 9:16 pm

Te astept cu compleul la provocare.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 4 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB