Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

+55
ANCA ECATERINA
teisoara
crivas
cozma felicia
denis21
tantza_m
istrati constanta
anda81
julix_2007
flori de camp
dienutzababy
STANCIU MARIA
danniela
pufoi
mlizeta
Serban Valentina
CCristinaC
rivka
dorina narita
TZ
canadianca50
eriliana
lelia40
danielabordei
Motzu
mimiady63
Dorulet
crina68
adriuta
SilviaDumitrescu
Ana Maria
elfix
Karina33
ema
Gabica
feliana
Dionisia
diblaru maria
Giorgi
chocolate
kmn
AcidoR
Admina
claudine
Angelica18
ioana soare
Uca
stelian debora
cris_io_mat
mari01
piciul
valentinadof
stejara
cica elena
kerkyra
59 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Giorgi Mar 21 Ian 2014, 7:11 pm

Constanta Istrati

Tanta m-a rugat sa postez poza ei ,sa ne arate si ea ce lucreaza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de flori de camp Mier 22 Ian 2014, 6:09 am

Foarte frumos modelul şi culoarea!
(nu merg emoticon-urile?!)
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Gabica Mier 22 Ian 2014, 5:20 pm

kerkyra, şi tu la birou tot ca mine în cele mai groase pulovăre????
o să zică lumea că s-a mutat polul frigului la Craiova!!!!!
Asta e.
Azi sunt fără mânuşi!!!

Constanta Istrati
, eşarfa este superbă, uniform lucrată şi model deosebit.
De ce nu ai mers cu ea la provocare?

Edit că uitai să laud pulovărul.
Dar şi fusta se întrevede interesantă. E croşetată.
O fi frig dar ridică torsadele să vedem şi fusta, te roooooog.


Ultima editare efectuata de catre Gabica in Mier 22 Ian 2014, 5:22 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare mesaj)
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de julix_2007 Mier 22 Ian 2014, 7:41 pm

Tanta, superb salul.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 22 Ian 2014, 8:11 pm

Mare , frumos , arata bogat ! felicitari !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de ioana soare Mier 22 Ian 2014, 11:52 pm

Piciule e frumos setul, iar culoarea e superba! Imi place in special jacheta, pe care o vad purtata si separat, cu un top intr-o culoare contrastanta care sa puna dantela in evidenta.

Kerkyra super puloverul, iti vine bine si pare foarte comod si calduros! Ai facut tiv intors?  

E foarte frumoasa esarfa Constanta! Atat modelul cat si culoarea care este una din preferatele mele. Franjurii parca ar arata mai bine lasati simpli, sau chiar deloc, asa impletiti pe mine ma duc cu gandul la fete de masa.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de piciul Joi 23 Ian 2014, 5:43 am

Multumesc fetelor pentru aprecieri!  kiss 
O sa incerc Ioana...cu ceva negru...sa vina vara...primavara...
Multumesc! Numai bine!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de anda81 Joi 23 Ian 2014, 8:00 pm

Piciule este superb setul tau!Kerkyra imi place pulovarul, mai ales ca e gros,felicitari!
anda81
anda81
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 334
Localizare : cluj-napoca
Data de inscriere : 04/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de istrati constanta Vin 24 Ian 2014, 2:07 pm

Bună ziua tuturor, cred că aici trebuie să aduc mulţumiri celor ce au avut ceva de spus la adresa postărilor executate de mine- tricotat şi bijuterii- afişate de dăgălaşa de Giorgi.
Mă simt măgulită de aprecierile voastre la adresa şalului , aştept şi păreri şi despre cele 2 brăţări,chiar dacă fotografiile lasă de dorit,şi dacă nu vă plictisesc vă mai trimit şi alte postări ale obiectelor realizate de mine.Vă urez sănătate ,weekend plăcut şi spor la lucru!.....Tanţa
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 30 Ian 2014, 2:51 pm

Dintr-un fir subtire de lana cu alpaca am facut o vesta simpla.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de tantza_m Joi 30 Ian 2014, 3:01 pm

Simpla, dar de efect. Imi place foarte mult. Angelica, cand ai timp poti sa-mi explici te rog cum ai facut-o. Ai lucrat separat spatele si fata?
tantza_m
tantza_m
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 188
Localizare : chisinau
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de denis21 Joi 30 Ian 2014, 3:03 pm

Angelica e super vestuta!Vrem...explicatii wink 
denis21
denis21
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 943
Varsta : 54
Localizare : Roman
Data de inscriere : 28/06/2010

http://denis-blue-eyes.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 30 Ian 2014, 3:25 pm

Va multumesc frumos.Spatele e lucrat normal.Am scazut la maneca,dar la gat nu.Fetele,fiecare in parte,sunt mai late decat spatele.Nici aici nu am facut rascroiala la gat,dar am facut la margine 4 ochiuri fata-dos pentru ca aceasta parte sa nu se rasuceasca.La maneci nu am facut nici o margine pentru a se rasuci.Se poate lucra si dintr-o bucata.Eu l-am lucrat din parti ca sa-mi calculez mai usor latimea partilor sa-mi ajunga firul.L-am calculat eu la inceput,dar am avut neplacuta surpiza ca la una din bobine de la jumatate sa fie doar capete.Firul e nemtesc si chiar am ramas surprinsa pentru ca pana acum n-am mai intalnit asa ceva la firele nemtesti.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de dorina narita Joi 30 Ian 2014, 5:22 pm

Angelica, imi place mult vesta ta!
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de piciul Joi 30 Ian 2014, 6:54 pm

Angelica18, partile sunt tot dreptunghiuri sau ai scazut, crescut...ai o schita de tipar?
Am uitat sa te felicit si sa-ti urez sa o porti sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de cozma felicia Joi 30 Ian 2014, 7:14 pm

Felicitari tuturor si aici;am avut ce sa admir de cand nu am mai intrat.
I-am facut Madalinei o bluza pentru colanti;pe ea vine foarte bine(poate imi trimite poze cu ea imbracata).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
este tricotata trei fata,2 dos si se muleaza perfect pe corp.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 30 Ian 2014, 7:17 pm

Multumesc,dar nu e pentru mine.E pentru fiica mea.Nu am tipar pentru ca am facut-o din imaginatie.Partile sunt dreptunghiuri si am scazut doar sub brat,dar sunt mai late decat spatele.Nu am facut nici o rascroiala la gat pentru ca se rasuceste deoarece e lucrat in punct jerse.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de piciul Joi 30 Ian 2014, 7:31 pm

Angelica18, multumesc de explicatii! Poate incerc si eu ceva...pana pe 14 februarie pentru cadou.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de istrati constanta Joi 30 Ian 2014, 7:59 pm

Bună seara, sunt fericită că nu m-aţi uitat.Am admirat şi eu vesta aceasta, a Angelicăi ,pe care o găsesc foarte şic, modernă şi, nu în ultimul rînd ,originală.
Felicitări!!!
Am admirat faptul că a avut curaj şi imaginatie să realizeze un lucru indrăzneţ cu mijloace simple-croială, tip de împletitură cât şi o anume lejeritate- ceea ce dă originalitate.Se vede că doamna are tehnică si mult bun gust.Încă o data felicitări si ,,posesoarea ,,să o poarte sănătoasă!
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 30 Ian 2014, 8:42 pm

Multumesc Constanta pentru cuvintele frumoase si ma bucur sa vad ca-ti place creatia mea.


Ultima editare efectuata de catre Angelica18 in Joi 30 Ian 2014, 10:03 pm, editata de 1 ori
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de cozma felicia Joi 30 Ian 2014, 9:09 pm

Angelica ingenios modelul;sa poarte sanatoasa vesta.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 31 Ian 2014, 11:10 am

Foarte frumoasa vesta Angelicalove 

Am vazut ca iti plac modelele acestea cu fete care drapeaza, uita-te si la cele ale lui Heidi Kirrmaier, mie imi plac mult si au o constructie foarte interesanta, ca acesta cu randuri scurte, sau acesta sau acesta (tot cu randuri scurte).
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de dorina narita Vin 31 Ian 2014, 2:36 pm

Multumim Ioana, am tras si eu cu ochiul la modelele drapate, imi plac mult.
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de istrati constanta Vin 31 Ian 2014, 3:01 pm

Cum să nu-mi placă? Eu insămi sunt o lucrătoare , chiar una înrăită, port îmbrăcăminte -impletituri ,bluze croşetate,pantaloni şi pardesie,jachete, vara tricouri din fir de macramé .Acum ,la anii mei ,dacă mai tine gerul ăsta îmi caut pantalonii din lână de Braşov si îmi salvez funduleţul de sub geaca ,de frig.Am o garderobă de lucruru croşetate şi destul de originale pentru că în timpul lucrului îmi vin tot felul de idei şi aşa îmi personalizez ţinuta.Spor la lucru şi aştept noutăţi,Tanţa
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de istrati constanta Vin 31 Ian 2014, 3:08 pm

Buna ,hărnicuţelor,am citit mesajul d-nei Ioana Soare în care aminteşte de nişte sugestii pentru Angelica, dar nu găsesc aceste sugestii.Unde să le caut?
Mulţumesc pentru îndrumare, Tanţa
istrati constanta
istrati constanta
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 81
Localizare : Barlad
Data de inscriere : 31/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV - Pagina 8 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB