Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

+38
lelia40
aurishta
dszilvike
Gabica
bisisica bijuterii
geo
CarmenClaudia
danniela
Dorulet
Karina33
canadianca50
dorina narita
Irinax3m
carmensz
clodi
geanina_scumpica
nicole24
ismi3ismi
raluca29
barbin
Admina
rivka
AcidoR
Ginet
Samarineanca
gaza
Adelle23
Giorgi
diada
ancuta_ancuta
olguta cusma
valentinadof
Steluzza
nico21
emmancita
onuca28
piciul
fulguta28
42 participanți

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Dec 2013, 9:56 pm

Bravo, Diada! Hai ca ne-am incadrat... dupa doua prelungiri. rade Ca si tine, rochie de tricot, ca altfel nu ne lasam provocate.
E tot larga in fata, dar e mai bine asa, sa o pot purta lunile de iarna.
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 P1080315

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 P1080316

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 P1080317

Multumim Fulguta! Bafta la centralizare si vot, o sa ai ceva de lucru. Sper ca e sanatoasa cea mica. pupi

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de dszilvike Dum 22 Dec 2013, 10:02 pm

Multumesc pentru aprecieri. Diada, Admina sunt superbe rochitele.....Bravo.
Diada, imi place tare mult materielul rochiei, l-as purta cu placere!
dszilvike
dszilvike
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de diada Dum 22 Dec 2013, 10:31 pm

Bravo Admina!!!  hug Ai dreptate, "ne-am incadrat dupa 2 prelungiri"  rade rade rade Si sa ma scuz sa ma acuz  rade eu dupa crizele mele de mijloc nu mai pot purta toc. Daca vreau sa merg adica. Am cm in geanta si cand imi iau ceva de incaltat masor, sa nu treaca 5 cm ca nu il pot purta. Din pacate! NOROC ca avem incaltaminte super si joasa, numai ca nu e cazul meu  rade rade rade 

Va multumesc fetelor pentru aprecieri  hug 

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de fulguta28 Dum 22 Dec 2013, 10:48 pm

Bravo mai fetelor, bravo! Admina, ma bucur ca ai reusit acum la ceas de seara sa o dovedesti Smile))))))))))))) Este foarte confortabila rochita ta! Sa o purtati pe lunile de iarna sanatoase/ sanatosi si pana la termen! ;)

Maruca mea este tot asa, cu scaune foarte proaste!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de Ladia Dum 22 Dec 2013, 11:27 pm

Admina, ce rochie faina!
Diada, imi place tare mult rochia ta. Nu ma omori daca te intreb, nu ma pot abtine, de unde ai luat materialul si cu cat? Pare a fi o danteluta, sau este altceva?
Ladia
Ladia
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 23 Dec 2013, 1:21 am

Dragele mele, am provocat 14 membre ale forumului si cele doua admine. Hihihi, ce fericita sunt!
Am 16 rochii superbe, 16 creatii muncite, 16 femei fericite in creatiile lor si 32 de manute harnice! Smile
Am sa iau cate o poza cu rochia in prim plan de la fiecare provocata Smile)))))) si am sa fac centralizarea. Apoi voi face si extragerea, dar sa nu va suparati daca voi face acest lucru pe data de 26 dec.
Eu va multumesc ca ati fost in numar mare la aceasta provocare! Va pup pe toate si va felicit pentru fiecare ora muncita la rochita voastra de Craciun!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de adriuta Lun 23 Dec 2013, 1:43 am

Felicitari pentru creatii.
Sunt frumoase si comode, toate mi-au placut si ma bucur pentru voi. In ochii mei toate au castigat.
 kiss 
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de diada Lun 23 Dec 2013, 7:44 am

Pana una alta am facut o galerie sa se poata vedea toate creatiile pe o singura pagina. Sper ca nu am sarit pe cineva, impresionanta galerie, felicitari Fulguta! Eu zic sa mai lasi deschisa provocarea pana pe 26 cand faci extragerea, poate isi mai face cineva rochie in cele 2 zile lucratoare. Si o sa refacem galeria.

Samarineanca a scris:Asaaa, am reusit sa fotografiez rochia.
Nu e rosie (macar e fundalul rosu!), dar materialul este destul de turbat ca sa nu poata fi purtat orsicand, asa ca zic eu ca se potriveste provocarii. Smile  Il cumparasem mai demult si nu ma hotaram ce sa fac cu el, noroc cu provocarea! Modelul este aproximativ cel din a doua fotografie pusa de tine, fulguta, asa-zisa rochie de printesa.
Sper sa va placa:
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 DSC_0019_zps6ad5b2cf
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 DSC_0020_zps3dfdc4e5

Nu stiu cum ii zice materialului, dar va arat o imagine de mai aproape:
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 DSC_0016_zps09d42fd5

onuca28 a scris:Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 44x2





Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Rpij



Sper sa va placa. Smile

nu am reusit sa atasez altfel fotografiile...

nico21 a scris:Samarineanca, onuca28 foarte frumoase rochitele. Particip si eu la provocare cu o rochie din dantela pentru revelion  Smile 
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 1499808_750849134944065_423284637_n
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 1482064_750849138277398_782376229_n
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 1476994_750849181610727_463188861_n

carmensz a scris:Am facut si eu o rochita

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 70bt

Irinax3m a scris:Vin si eu cu o rochita pentru frumoasele sarbatori ce se apropie rapid rapid!!!
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 IMG_3478_zps3dddf797
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 IMG_3480_zpsc773c5cb
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 IMG_3479_zpsc089e736
Voal cu muuulte pliuri!!!

geanina_scumpica a scris:Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 <a href=Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Xbxg  " />
Asta este rochita meaaaaa

Steluzza a scris:E gata vin si eu cu rochia  Smile 
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Mmgu
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 8nuy

clodi a scris:In sfarsit reusesc sa postez pozele.
Ieri am avut petrecerea de Craciun la birou si tema era sa ne imbracam colorat, tinuta de cocktail dar mai relaxata zid La rochie m-am decis dupa pantofi. Rochia aceasta era in plan de mult timp, de cand am primit materialul la Craciunita acum vreo 2 ani cred. De cand am vazut materialul am zis ca vreau o rochie simpla si mi-am pus in plan sa imi fac tiparul dupa masurile mele... doar ca la mine planurile au bataie lunga :)Am reusit sa fac si tiparul si astfel si rochia a fost gata repede (2 zile -  la mine e repede)
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 DSC08879

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 DSC08880

rivka a scris:deci am terminat rochia fetei a fost incantata cum a iesit dar eu m-am chinuit un pic la ea ,am luat modelul de pe leko sper sa va placa  wink Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 <a href=Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Album33modi  " />
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 <a href=Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Album27modified  " />
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 <a href=Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Album29modified  " />

ancuta_ancuta a scris:Wowww ce rochite frumoase am vazut!!! Felicitari, dragilor!  love 

Cum tema bradutului nostru este auriu & rosu, iar eu iubesc bulinele si tot ce e simplu, am zis ca e potrivit materialul ce-l tineam in dulap de asta-vara (cumparat dintr-un magazin de tesaturi cand eram in concediu...); astfel iata ce-a iesit:

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Rochitaaurie

PS- e cam scurtuta, am zis ca trebuie sa-i fac o prelungire dintr-o danteluta ceva...ori un voal, doar vreo 5-7 centimetri.

Sarbatori fericite tuturor! kiss

Editez nitel...ma uitam la poza si ma gandeam c-o voi purta cu o centura rosie! ...ar merge, nu?

olguta cusma a scris:Am terminat si eu rochia  bucurie  bucurie din pacate, pozele nu sunt chiar reusite  zid zid 
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Ises



Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 1xua



Adelle23 a scris:Felicitari doamnelor/domnisoarelor! Flowers  Toate sunt frumoase.
Vin si eu cu rochita mea pentru sarbatori. E cam simpla, din jerseu, dar imprimeul face efectul, si e destul de calduros si comfortabil pentru iarna:)
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 7w65
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Lajm
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 X14k

geo a scris:Am si eu o rochie facuta pentru petrecerea e Craciun de la servici si se potriveste pentru provocare. Tema petrecerii a fost Hollywood, automat m-am gandit la rochie lunga si rosie Smile

E facuta dintr-un crep ieftin, dar care curge foarte frumos. E captusita sus si pana putin sub slit - se si vede putin unde se termina captuseala in prima poza.
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 2Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 4

dszilvike a scris:Se mai poate participa la provocare? Vin si eu cu rochia mea, e din tafta, model dupa Burda mai veche.....
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 03l5


Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Lec9


diada a scris:Am reusit si eu s-o croiesc, o cos imediat, sper sa iasa bine sa v-o arat! nu e croiala cat materialul care face tot. Eu doar am taiat simplu. Aviz amatoarelor Smile)))


edit 1: iese bine! mai am de finisat, gatul, maneci si tiv!  cos

edit 2: GATA!!! Maine revin cu pozele, multumesc Fulguta pentru provocre si pentru ca ai acceptat si rochii din materiale elastice, asa am reusit si eu sa-mi fac una rapid! si cate (materiale) mai am de facut asa.

edit 3: pozele:

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Rochiefata_zpsbe9dab56

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Lateral_zps7b509092

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Spate_zps2f054507

Admina a scris:Bravo, Diada! Hai ca ne-am incadrat... dupa doua prelungiri. rade Ca si tine, rochie de tricot, ca altfel nu ne lasam provocate.
E tot larga in fata, dar e mai bine asa, sa o pot purta lunile de iarna.
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 P1080315

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 P1080316

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 P1080317

Multumim Fulguta! Bafta la centralizare si vot, o sa ai ceva de lucru. Sper ca e sanatoasa cea mica. pupi

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de MagdaMarin Lun 23 Dec 2013, 8:14 am

Bravo fetelor ati facut niste rochii tare frumoase,as fi vrut si eu sa particip dar timpul nupre ma lasa. zid 
Sa le purtati sanatoase si fericite.

_________________
~Regulamentul forumului~Atasarea pozelor-tutorial pas cu pas!~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de carmensz Lun 23 Dec 2013, 6:09 pm

Multumim pentru aprecieri, pentru mine a fost prima participare dar o sa mai incerc si altadata, indiferent de rezultat Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de valentinadof Lun 23 Dec 2013, 6:59 pm

Da voi chiar toate v-ati innoit?!Bravo fetelor,sa le purtati iubite!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de dszilvike Lun 23 Dec 2013, 11:59 pm

Toate rochiile sunt faine! Astept cu nerabdare rezultatul provocarii...
dszilvike
dszilvike
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de piciul Mar 24 Dec 2013, 7:50 am

Felicitari fetelor!  flower 
Va invidiez ca ati reusit sa va croiti o rochie noua de Craciun.
Sa le purtati sanatoase si sa va bucurati de sarbatori alaturi de cei dragi voua!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de danniela Mar 24 Dec 2013, 8:44 am

Foarte frumoase toaaaateeeee!!!!!
Felicitari doamnelor. Cred ca chiar v-a trebuit mobilizare, acum o sa fiti toate frumoase de Craciun. Sa fiti si fericite si sa aveti numai bucurii in casa! Craciun fericit!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de bisisica bijuterii Mar 24 Dec 2013, 3:53 pm

wow ...frumoase.
Felicitari Smile
bisisica bijuterii
bisisica bijuterii
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 369
Varsta : 44
Localizare : neverland
Data de inscriere : 21/10/2012

http://bisisica-bijuterii.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de Mandana Mier 25 Dec 2013, 6:51 pm

da! da! .. foarte frumoase ! felicitari tuturor ! sa le purtati sanatoase !
avatar
Mandana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 115
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 17/06/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de fulguta28 Joi 26 Dec 2013, 8:05 pm

Hello!
Asa cum am promis, am facut extragerea cu tata Random.org  wink 
Iaca pe cine a ales el:
Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Provocare_zpsdd1cefca

Felicitari, Clodi!
Astept cu nerabdare urmatoarea provocare.
Celor 3 castigatoare, astept adresele voastre pe privat ca sa va trimit premiile zilele astea. Sper! Smile
Sunt bucuroasa ca ati fost in numar mare la provocarea initiata de mine. Va pup cu drag!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de nico21 Joi 26 Dec 2013, 9:08 pm

Felicitari celor 3 castigatoare, Clodi asteptam provocarea Smile
nico21
nico21
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 195
Varsta : 36
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 24/02/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de Adelle23 Dum 29 Dec 2013, 2:24 pm

Felicitari castigatoarelor! Si organizatoarei Smile Flowers
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de nicole24 Dum 29 Dec 2013, 8:02 pm

Felicitari tuturor, frumoase rochii.
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de clodi Lun 30 Dec 2013, 10:04 am

OOO Multumesc! Ce surpriza  hug 
Acu' sunt in incurcatura ca dupa asa o provocare reusita nu stiu cu ce sa va provoc! Ma gandesc in cursul zilei de azi.
Multumesc Fulguta inca o data pentru provocare si felicitari celor care s-au ales cu o rochie noua!
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN - Pagina 6 Empty Re: Provocarea nr. 18 -croitorie- ROCHIA DE CRACIUN

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB