Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

+87
oanatos
liuta
ralou
ancab
Buburuza
lupgianna
rivka
degetica
bianca2bu
bibitu
Inoke
kla78
balanescugabriela
monica_rsn
laurin
virus
GABRELA
m-julie
Maci
geany20062006
tomari
rosita
CARLA GRIGORAS
alinasuarasan
leonutza69
andreea2000
roxana096
adelina24
veniciuc nicoleta
Uca
alexaaa08
fifi
mickyta
kerkyra
elutzamicutza
oana_007
MAYA
teisoara
Karina33
noel
amnro
milena
angells
olympia
Choko
Oarecare
mdlupu
anna4kca
ralucis
Usagy
puffetta
SilviaDumitrescu
Gabyx
Mada
IrinaH
feliciagl
clodi
chira
RalucaS
ANURIM
Love
roemay
sabrina
Laura1005
Adriana13
Dionisia
irish05
Laila
vilcris
ariana
livia_iri
JuliaDarling
aisha
dandana
postoleirina
texline
andreeaX
Tinkerbell
DANIELA.I
diada
MihaelaT
Camy
geany
Clio_Ela
zylv
Admina
ioana soare
91 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty materiale textile

Mesaj Scris de DANIELA.I Dum 14 Iun 2009, 10:01 pm

admina pt broderii ai nevoie de o hartie speciala eu am luat-o de la cei de la brotther inclusiv ata pt brodat ,este mai scumpa ,dar de calitate.
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Admina Dum 14 Iun 2009, 10:28 pm

Maistra, am si intaritura de hartie si ata de brodat, dar eu vreau sa brodez pe ceva si apoi sa decupez. Sa fac un fel de etichete, am gasit pe net, cam in genul asta: Etichete brodate si am gasit ca se fac pe pasla, normal intarita cu hartie speciala si apoi aceasta se rupe.
Deci ce folosesc pentru etichete ( nu m-am exprimat corect Embarassed )? Pasla sau ce altceva, si unde gasesc?
Are si Irinaindira niste astfel de aplicatii, pe genti sau hainutele copiilor, deci nu sunt brodate direct pe material, el face inainte si apoi le coase...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de dandana Lun 15 Iun 2009, 9:27 am

admina, gasesti felt si la noi, cred ca este scump dar poate nu-ti trebuie mult
iti pun pe pm explicatii ca nu stiu daca nu e reclama

m-am uitat acum la etichetele alea, cred ca filtz-ul de care iti spun e prea gros
dar cel mai bine te duci la magazin si vezi, poate iti vine alta idee wink

merge o floricica brodata, noi facem la gradi, un animalut, e chiar spectaculos, dar chiar o eticheta cu atatea amanunte nu cred
poate un satin mai gros, cu intaritura groasa
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de andreeaX Lun 15 Iun 2009, 4:16 pm

Merci pentru raspuns Admina,acum am vazut..si scuze pt intarziere hug
andreeaX
andreeaX
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 301
Varsta : 40
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 13/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de aisha Mar 07 Iul 2009, 10:49 am

Dragelor, vreau sa imi iau o foarfeca buna de croitorie si nu stiu ce sa aleg...Avand in vedere ca una buna, buna, costa si destul de mult, am zis sa va intreb inaite sa fac achizitia. Stiu ca o foarfeca nu e chiar ...o masina de cusut rade , dar nu stiam daca e cazul sa incep un nou topic doar pt intrebarea asta, plus ca aveam si o mare pana de inspiratie in alegerea titlului. rade
Astept cu nerabdare sugestiile voastre.

Pupici si o zi buna sa aveti! flower
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Admina Mar 07 Iul 2009, 11:01 am

Aisha, eu mi-am luat-o pe a mea din Sam Expo, poate pun o poza. Este din aceea mare, metalica si argintie, speciala de croitorie. Nu e foarte mare si foarte grea (cred ca si asta conteaza sa o folosesti cu usurinta). Cred ca sunt cam la 20-25 lei, poate mai mult sau mai putin, dar eu cred ca merita, daca o dai la ascutit cam odata pe an, o ai o viata, vorba aia... Mai sunt unele bunicele in Ikea, la set de 3 parca, de culori si dimensiuni diferite. Eu le folosesc pe cele mici la taiat rezerve si si ciupit cusaturi rotunde (tot rezervele, pe dos), dar cea mare, rosie ar merge si de croitorie, clar. Cred ca e vreo 5 lei setul, maxim 10 (eu am luat cu mama mea unul, mai demult si eu le-am oprit pe cele mici si ea pe cea mare). Apropo, cele mici merg de minune la taiat par, am una speciala la trusa de tuns. rade

Il mut la Materiale auxiliare, folosite in croitorie. Parca se leaga mai bine, acolo.


Ultima editare efectuata de catre Admina in Mar 07 Iul 2009, 11:05 am, editata de 1 ori

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de JuliaDarling Mar 07 Iul 2009, 11:03 am

ioana soare a scris:Am revenit cu poze cu cateva intarituri si o rama de poseta, pe care din pacate nu le-am gasit in merceriile noastre.

Aceasta este o intaritura care se lipeste prin calcare, foarte tare , dar in acelasi timp maleabila, adica daca vreti de exemplu o geanta cu peretii tari, dar rotunjiti aceasta ia forma respectiva si o mentine. E grosuta, nu stiu cat de bine se observa in poza, si putin "spongioasa", daca o apas intre degete se turteste putin. Acum mi-am dat seama ca era si mai bine daca ii faceam poza cu ea aplicata pe material, dar o sa revin si cu asa o poza.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Intaritura tip vatelina, nu se lipeste, dar este mai compacta si mai subtire decat vatelina obisnuita. Eu cumparasem si vatelina de la o mercerie de la noi, dar este prea groasa ca sa pot captusi gentuta de seara. Acolo nu aveau mai subtire, dar s-ar putea totusi sa se gaseasca si pe la noi, daca ati vazut pe undeva, dati de stire:)
Intaritura ceva mai tare si mai subtire decat cea tip vatelina, dar nu teapana, dar la fel ca si ea, nu se lipeste, se prinde in cusaturi.
Cu ultimele doua, impreuna cu rama, vreau sa fac o poseta de seara , cu satin si voal pe deasupra. Si eventual niste perlute brodate. Nu cred ca ar avea tinuta frumoasa doar cu satin si intaritura obisnuita, cred ca ar sta ca o pleasca. Incerc sa vad ce iese.Smile
Corpul gentii se lipeste in canturile ramei cu lipici de textile.

Ioana, spune-mi si mie te rog de pe ce site ai cumparat intaritura din prima poza. Am nevoie de asa ceva si inca foarte repede pentru niste rochite.

Merci mult!

taie
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de aisha Mar 07 Iul 2009, 12:57 pm

Admina, sincera sa fiu n-am mai fost de un car de ani in SamExpo. Dar toate foarfecile pe care le-am "vizionat" prin alte mercerii nu erau mai ieftine de 50 lei. Aia de la Brother, atunci cand mi-am luat masina mi-au recomandat ce aveau ei pe acolo, foarfeci adevarate (chiar aratau super fain) dar nici una nu era mai ieftina de 80-90 de lei.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de ioana soare Mar 07 Iul 2009, 1:13 pm

Julia intaritura aceea se numeste HTCW Flexi-Firm Ultra Heavy Weight Fusible si am luat-o de aici link
Dar sa stii ca este putin spongioasa, dar nu este asemanatoare cu buretele, este mult mai tare. E flexibila, adica poate sa ia si forma curba, dar intareste f tare forma respectiva. Cumpara putin la inceput, ca sa nu-ti para rau daca nu este ceea ce iti trebuie.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de diada Mar 07 Iul 2009, 1:47 pm

Eu am o foarfeca veche din aia neagra, dar merge foarte bine, o ascute tatal meu, nu am probleme cu ea. Dar chiar am cumparat una unei prietene de la TCM la 10 lei si e foarte incantata de ea, are manere de plastic, si tot la croitorie o foloseste! am vazut chiar si in PLUS tot la 10 lei.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 44
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de JuliaDarling Mar 07 Iul 2009, 2:11 pm

Merci mult, Ioana! Pentru moment, in lipsa de altceva, e perfecta si intaritura asta!

Saru' mana mult!

ura
JuliaDarling
JuliaDarling
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 15
Varsta : 40
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/04/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de aisha Mier 08 Iul 2009, 8:43 am

Multumesc, diada. O sa ma uit pe la TCM, sa vad ce au.
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de livia_iri Mier 08 Iul 2009, 4:27 pm

buna. unde gasesc in bucuresti ata elastica? multumesc anticipat pt raspunsuri
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de ariana Mier 08 Iul 2009, 5:07 pm

Ata elastica gasesti la merceria STELUTA de la Unirii urci spre Cocor este aproape de pasaj pe colt, are toate culorile si costa 2,50ron.

ariana
ariana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 194
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 23/02/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de vilcris Mier 08 Iul 2009, 8:30 pm

livia_iri a scris:buna. unde gasesc in bucuresti ata elastica? multumesc anticipat pt raspunsuri
As zice mai peste tot. Eu iau de la mercerie din Piata Veteranilor, aproape de Lujerului. Am auzit fetele ca iau din diferite parti. Intreaba la orice mercerie. Si mie mi-a raspuns prima data ca nu are, probabil ca n-a-nteles ce vreau. Dupa aia m-am uitat eu prin rafturi si am intrebat daca aia e ata elastica si mi-a zis ca "da". zid . OK, zic, da-o-ncoa.
vilcris
vilcris
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 657
Varsta : 58
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/11/2008

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de livia_iri Mier 08 Iul 2009, 8:50 pm

multumesc pt raspunsuri.
pt a coase un costum de baie ce ata ar trebui sa folosesc?
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Admina Mier 08 Iul 2009, 10:28 pm

Livia, la costume de baie se coase in zig-zag cu ata normala, de polyester. Dar marginile ar trebui surfilate cu ata de surfilat (eventual), ca sa ramana elastice. Trebuie gandit in asa fel incat sa nu stranga nicaieri si sa se intinda materialul cat e nevoie, dar sa nu ramana larg pe langa corp.
Aisha, uite foarfeca mea de croitorie, metalica si cea in zig-zag. Cea normala e din Sam si cealalta din Cocor (dar acum nu mai e cazul sa gasesti ceva, acolo).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de livia_iri Mier 08 Iul 2009, 10:49 pm

Admina a scris:Livia, la costume de baie se coase in zig-zag cu ata normala, de polyester. Dar marginile ar trebui surfilate cu ata de surfilat (eventual), ca sa ramana elastice. Trebuie gandit in asa fel incat sa nu stranga nicaieri si sa se intinda materialul cat e nevoie, dar sa nu ramana larg pe langa corp.
Aisha, uite foarfeca mea de croitorie, metalica si cea in zig-zag. Cea normala e din Sam si cealalta din Cocor (dar acum nu mai e cazul sa gasesti ceva, acolo).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

multumesc pt raspuns; sunt incepatoare si acum sunt in stadiul de incercari Smile
livia_iri
livia_iri
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 39
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/07/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de aisha Joi 09 Iul 2009, 9:36 am

Admina, pe cea in zig-zag o folosesti la ce tip de materiale? Am si eu una luata dedemult, dar in afara de hartie nu vrea sa taie altceva neam' rade
aisha
aisha
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 770
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/03/2009

http://mieremusetelfrumusete.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Admina Joi 09 Iul 2009, 1:11 pm

Nici a mea nu e prea soi ca ingroapa materialul, uneori, daca e ceva subtire. Eu mai tai rezervele nesurfilate, la diverse haine, am taiat odata o captuseala si am lasat-o asa, nefinisata (nu se desira). Deci merge ok, dar problematic pe unele elastice si pe cele foarte subtiri, adica trebuie mare atentie cand tai.
Totusi cred ca ar ajuta daca le-am ascutii... Ar trebui sa le arunc intr-o punga pe toate si sa le duc la ascutit, probabil ca merge si asta in zig-zag.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Laila Mier 22 Iul 2009, 11:10 am

de aici mi-am comandat eu 2 materiale
pe net se vad divers................in realitate m-au cam dezamagit
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Tinkerbell Mier 19 Aug 2009, 4:08 pm

doamne, cat de bine arata aceste materiale......imi vine sa plang de cat de frumoase sunt!!!!!!! Dar costa atat de mult!!!!
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de dandana Joi 20 Aug 2009, 1:02 pm

noroc ca ne-a zis laila ca dezamagesc in realitate, altfel Sad
avatar
dandana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 419
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 21/05/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Tinkerbell Vin 28 Aug 2009, 2:40 pm

EU MI-AM LUAT CATEVA MATERIALE DE LA O FIRMA DIN tIMISOARA. S-A mai scris pe-aici de ea. Dragute...dar nu se pot compara cu cele de mai sus!

Fetelor, a vazut cineva pe undeva polar fleece de calitate? Ce hainute frumoase as face eu din polar.....mmmm....

Am vazut pe un site din strainatate niste nuante frumoase de polar...iti venea sa le mananci! love Dar scumpeeee.... Suspect

Dar bumbac de saten, a vazut cineva? Eu am gasit odata intr-un magazin din Targoviste, alb....si nu mi-am luat!!!! zid zid zid Dupa aceea mi-am cumparat o camasuta din saten de bumbac alba si e asa de frumoasa! Mi-as lua acum pe mai multe culori, sa-mi fac camasute pentru birou!
Tinkerbell
Tinkerbell
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 166
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/03/2009

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Laila Vin 28 Aug 2009, 3:08 pm

of..............prin germania asta sunt toate materialele posibile si imposibile, problema e ca eu nu stiu "cu ce se mananca" habar nu am ce-i polar fleece, bumbac saten..............of....................
avatar
Laila
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 217
Varsta : 53
Localizare : Germania
Data de inscriere : 20/07/2009

http://www.cristina-yarnworld.com, http://de.dawanda.com/shop/cr

Sus In jos

Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I - Pagina 3 Empty Re: Materiale textile si auxiliare (folosite in croitorie) I

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB