Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

+54
Geta_63
romaya
Angelica18
valih
Gabica
myky7robc
eriliana
kmn
Serban Valentina
gabi1972
mlizeta
cozma felicia
anca_22
valentinadof
dorinamisov
cica elena
dragan mirela
tiana
cristi970
Mandana
nicoleta 2007
lucky
teisoara
crina68
Celya_f40
danniela
Giorgi
flori balteanu
diblaru maria
Anuk
victoriacus
diada
SilviaDumitrescu
nicole24
Muravka
alexa1991
andas
mari01
canadianca50
gretty
geanina_scumpica
mia and me
claudine
Costea Claudia
rivka
Lia33
alessia2007
greieras
dorina narita
alban andreea
mariag
LORIMAR
piciul
Greteledelweiss
58 participanți

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de dorinamisov Sam 16 Noi 2013, 6:21 am

Fetelor,felicitari!!Frumos!kiss 
dorinamisov
dorinamisov
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 886
Varsta : 75
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 26/12/2008

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de mari01 Sam 16 Noi 2013, 7:01 am

Frumoasa jacheta Anuk!
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de victoriacus Sam 16 Noi 2013, 12:43 pm

Va multumesc.
Anuk foarte frumoasa combinatia de culori.Imi place asa cu gluga
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Sam 16 Noi 2013, 6:05 pm

Anuk felicitari! Frumoasa jacheta!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Costea Claudia Dum 17 Noi 2013, 9:13 pm

Buna seara!Am inceput din primavara sa crosetez si as vrea sa va arat ce am reusit sa fac.Urmeaza un sir indian de bluze lucrate in punctul lui solomon:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Costea Claudia
Costea Claudia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 50
Varsta : 45
Localizare : Valea Doftanei,jud.Prahova
Data de inscriere : 05/02/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de claudine Dum 17 Noi 2013, 10:01 pm

Claudia, eti o harnicuta priceputa! Ce frumoase sunt! la primavara ma apuc si eu de modelul punt solomon.
alessia, imi place foarte mult bolero-ul tau. Imi spui te rog cum l-ai facut, unde se gaseste modelul?
anuk, esti foarte talentata! ti-a iesit super!
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de gretty Joi 21 Noi 2013, 1:47 pm

Am terminat, in sfarsit, jacheta cu elemente de dantela aproape irlandeza... wink 

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

este un fir subtire de bumbac cu matase caruia i-am adaugat ei inca un fir de bumbac subtire, ambele alb-unt, croseta 2,2 mm.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de mia and me Joi 21 Noi 2013, 2:16 pm

Felicitari, Gretty. Lucrusoare speciale, ca de obicei
mia and me
mia and me
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 47
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de gretty Joi 21 Noi 2013, 2:19 pm

Multumesc...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de victoriacus Joi 21 Noi 2013, 2:20 pm

Superba Gretty , ca de obicei kiss 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de mari01 Joi 21 Noi 2013, 3:17 pm

Cata rabdare Gretty sa potrivesti rotocoalele pt dimensiunea dorita .
Superba ,felicitari maestr-o Flowers 
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de gretty Joi 21 Noi 2013, 3:24 pm

Multumesc, asa e, trebuie calcul si rabdare. Si neaparat tipar pe dimensiune.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de geanina_scumpica Joi 21 Noi 2013, 5:27 pm

SUPERBEEEEEEEE
kiss kiss 
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de nicole24 Joi 21 Noi 2013, 6:11 pm

Gretty...esti bestiala, iti ies minunatii din manutele acealea doua.
Este superba jacheta. Am si eu una inceputa care zace de vreo 2 ani (spre rusinea mea ) pentru ca nu stiu sa scad la gat.

Asta e cred ca o voi termina la pensie Smile.

Spor,
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de gretty Joi 21 Noi 2013, 6:37 pm

Nicole, fa un decolteu simplu, renuntand la un numar de picioruse de la bentita spre maneca si continua modelul inspre umar cat ai nevoie. Iti iese astfel un mic decolteu patrat. Faci la fel si cu celalalt piept si dupa ce inchei umerii cu spatele, faci bentita in jurul gatului fara sa tii cont de coltul decolteului. Iar pe randul 2 al bentitei, scazi cate un piciorus din 8 in 8 picioruse si astfel se rotunjeste. Imi pare rau ca abandonezi asa usor...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de canadianca50 Joi 21 Noi 2013, 8:44 pm

Gretty , ne incanti de fiecare data !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 21 Noi 2013, 10:41 pm

asa dupa cum spuneam pe la alt subiect, a inceput sa ma lase memoria. Am uitat sa va arat niste antirici facute asa...printre alte in toamna asta.
Aceasta este  lucrata la comanda si a fost asa de bine primita incat mai am comada de una pentru o colega de birou .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Iar aceasta....este o adaptare dupa o poza gasita pe net, insa nu sunt multumita de cum a iesit. Este pusa la indemana sa ii modific putin aspectul final printr-un artificiu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de mari01 Vin 22 Noi 2013, 6:43 am

Silvia prima este superba imi place si forma,tiparul dar si degradeul este din aceeasi poveste.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de andas Vin 22 Noi 2013, 1:04 pm

Sunt foarte frumoase "antiricile", am si eu un degradeu care mi-a placut si tocmai ce ii caut o intrebuintare, de aceea va intreb cam cit v-a intrat la jachetica "degradata"? Si cam de ce grosime firul? Ca-s cam noua la crosetat si nu am inca experienta cu apreciatul cantitatii...
andas
andas
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 25/01/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 22 Noi 2013, 1:44 pm

andas mi-a intrat ~ 500g, este lucrat cu croseta nr 3 din acelea gri. Firul este de la Diada (multumesc Diada) pentru croseta 2,5-3. O alta comparatie pentru grosimea firului.... nu stiu sa-ti dau, dar fiind din Ploiesti..poate ne intalnim si-ti arat live firul Smile 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de alexa1991 Vin 22 Noi 2013, 1:50 pm

Doamnelor, ma uit si ma minunez! Adevarate opere de arta! Am inceput si eu, printre altele, un pardesiu pentru mine si abia astept sa il termin. Sper sa imi iasa rascroielile!
alexa1991
alexa1991
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 47
Localizare : Braila
Data de inscriere : 12/11/2013

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Muravka Vin 22 Noi 2013, 4:01 pm

Ce-mi place bluza verde, Silvia! love 
Artificiu? Daca nu ar fi cusuta in laterale si ai prinde doar cu cate un nasture mare, ceva, in parti? Ma gandesc ca ar... "curge" altfel, nu stiu...
Da-i frumoasaaaa!!!
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 22 Noi 2013, 4:10 pm

Muravka exact la artificiul asta ma gandisem si eu

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Muravka Vin 22 Noi 2013, 4:20 pm

Super! Am o colega de birou care toata toamna a purtat o chestie din asta si m-am tot uitat lung si cu jind dupa ea...
Eu sper la poze cat mai curand, ca termenul de comparatie il avem mai sus Smile
Muravka
Muravka
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 147
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de nicole24 Vin 22 Noi 2013, 6:45 pm

gretty a scris:Nicole, fa un decolteu simplu, renuntand la un numar de picioruse de la bentita spre maneca si continua modelul inspre umar cat ai nevoie. Iti iese astfel un mic decolteu patrat. Faci la fel si cu celalalt piept si dupa ce inchei umerii cu spatele, faci bentita in jurul gatului fara sa tii cont de coltul decolteului. Iar pe randul 2 al bentitei, scazi cate un piciorus din 8 in 8 picioruse si astfel se rotunjeste. Imi pare rau ca abandonezi asa usor...
Multumesc frumos pentru ajutor. Va mai pot deranja pe privat daca am nevoie ?

Nu renunt usor..am tot lucrat altele (preponderent croitorie )..doar ca bluza asta (de fapt inca nu stiu ce va iesi ) am desfacut-o de vre-o 2 ori si daca ma apuc vreau sa o si termin.
Am tot citit despre acest subiect insa imi este mai usor daca ma ghideaza cineva.

Imi pare tare rau ca m-am poticnit pentru ca dupa schema chiar imi ies modelele..dar cand vine vorba de scazut ..sunt zero.

Mii de multumiri si spor,
avatar
nicole24
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24) - Pagina 2 Empty Re: Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (24)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 12 Înapoi  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB