Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocare 51 bijuterii - Toamna

+15
claudine
julix_2007
firimitura
Hope_blue
darkpoke
Anaderol77
maddy13
ancamm
Bijuterii Ramona
bisisica bijuterii
ancaanca
Celya_f40
Day
Giorgi
vlad_mom
19 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 31 Oct 2013, 3:57 pm

Au iesit foarte apropiate culorile, mai putin ultima...cel putin asa apare in poza - stiu ca e dificil sa pozezi mai ales polimerul crud care luceste pe alocuri, lumina pe care o ai la dispozitie, blitzul schimba (vad eu ce mi-o iesi si mie)...si tot asa ...si da, neaparat iti trebuie o camera care sa faca poze clare de-aproape.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de ancaanca Joi 31 Oct 2013, 4:59 pm

Am terminat Smile 2 din 5
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 MushroomedAutumn1_zpse7d0a8a4
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 C15d0bd1-1449-4097-aeaa-cb4cbdf667f7_zpsce488250
si spate
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 0e568da6-15ee-45ae-ad73-ee78e3523df8_zps372c2394
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Cfaf7e8c-45c8-408b-8335-89e227b304f7_zps77f60521
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Day Joi 31 Oct 2013, 5:05 pm

Smile Bravooooo,foarte ,foarte frumoase pandantivele...nici nu stiu care-mi place mai mult!
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de ancaanca Joi 31 Oct 2013, 5:12 pm

Multumesc, Day! Dar nu am nimerit culorile Sad 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Hope_blue Joi 31 Oct 2013, 7:47 pm

Buna seara!

Ancam, ai spart gheata la provocarea asta, foarte frumos. Cele mai frumoase margele.
Day Imi place bratara! Incearca sa fotografiezi su cu un telefon mai destept, la lumina zilei (poate chiar afara). Poate asa se vad culorile mai bine.
Si eu sunt varza la fotografii desi am aparat semiprofesional, dar probabil nu stiu sa-l setez.
Anca ... Anca Smile cred ca cel mai mult imi plac pandantivele din a doua fotografie. Si mi se par bune culorile. Gri bejul acela are o tenta verzuie in fotografia cu piesele coapte? Ca in poza cu polimerul crud nu pare asa. S-a inchis la copt sau e monitorul meu devina!

Mi-ar placea ca la sfarsit sa ne spunem retetele de culori - adica cum am procedat sa obtinem aceste nunate. Eu invat mult de la voi si macar dupa inchiderea provocarii sa aflu si eu cum trebuie sa procedez atunci cand vrem sa obtinem o anumita nuanta.
Capul meu, ma face sa caut formula matematica - procentuala de amestec culori de baza ... dar nu stiu sa aplic.

Vlad mom, vroiam sa mai spun ca imi place acest tip de provocare. Am mai vazut si pe un site la rusoaice. Mama ... si ce culori pot obtine fetele acelea ... arta nu gluma.

Salutari la toate celelate fete ocupate si mai putin ocupate.
Sa aveti spor!



Ultima editare efectuata de catre Hope_blue in Joi 31 Oct 2013, 9:13 pm, editata de 1 ori
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Bijuterii Ramona Joi 31 Oct 2013, 8:41 pm

Day, esti maestra in tot ce faci. Imi place bratara foarte mult si va invidiez ca reusiti sa le faceti asa de bine.
Anca foarte ingenios primul pandantiv. Imi place foarte mult. Ma gandisem si eu la un copac cu frunzele zburande, dar la fetita nu mi-a fost gandul. Foarte, foarte frumos.
Bijuterii Ramona
Bijuterii Ramona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 52
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de ancamm Joi 31 Oct 2013, 9:04 pm

Ramona spor la treaba. Oboseala trece, satisfactia ramane Smile.
Doina, maestra, ca de obicei. Culorile ti-au iesit foarte apropiate cu cerinta, iar mokumele, desavarsit. Trebuie sa-mi iau neaparat niste foi de textura mai adanci sa fac si eu mokume cu model. Imi plac cele de la Lisa Pavelka, dar parca tare-s scumpe.
Ancax2 ma uimesti mereu. Suuuper pandantivele, mai ales cel cu fetita. Inspiratie Eva Thiesen?
Hope, sa ma bati si nu mai stiu cum am obtinut culorile. Am tot adaugat cate putin din diverse, sa dau o tenta culorii de baza. Dar nu ma intreba de procente si alte alea Smile
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Hope_blue Joi 31 Oct 2013, 9:37 pm

Ei, nu vreau procente exacte :-) Mai debraba ce culori de fimo am amestecat. De exemplu galben clasic nr 2 ... Amestecat cu albastru x = verde avocado.
Dar asta la sfarsit, daca vreti si vi se pare bine de stiut.
Sunt cam greoaie in exprimare la ora asta :-)
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de vlad_mom Joi 31 Oct 2013, 11:35 pm

Foarte faine. Anca!
Da, de pe site-ul rusesc m-am inspirat ...chiar mi s-a parut o provocare in adevaratul sens al cuvintului sa obtii niste culori dintr-o fotografie ...si mai ales cind nu corespund culorile cu nici un tabel de mixare.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de ancaanca Vin 01 Noi 2013, 8:15 am

Multumesc tuturor prietenie 
Da, Anca, inspiratie Eva Thiesen. Imi plac tare mult personajele din bijuurile ei.
Hope vreau sa stiu cum s-a facut amestecul de culori. Am facut o varza din al meu. Am amestecat culoare din pachet cu altele facute mai demult.....deci tare greu sa spun pe cine cu ce am combinat, mai ales ca am folosit fimo si cernit + nu m-am ajutat de nici o paleta de amestecuri (am facut dupa ochi), dar am sa incerc, in mare, sa spun combinatiile. Poza este de vina (nu am editat nici macar luminozitate)...si la mine bate spre verde....realitatea este alta. Singura culoare mai inchisa este maroul pentru ca in compozitie are mai mult cernit ce se inchide la copt. Pandantivele din a doua fotografie sunt de fapt primele pe spate Smile 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de firimitura Dum 03 Noi 2013, 9:04 pm

foarte frumoasa provocarea, si minunate bijuteriile lucrate pana acum.
Felicitari fetelor!ura 
firimitura
firimitura
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1015
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/09/2009

http://firimitura.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de julix_2007 Lun 04 Noi 2013, 6:56 pm

Super provocarea si felicitari pentru initiativa. Am incercat sa fac si eu ceva, dar nu am reusit sa gasesc culorile potrivite in tona de margele pe care le posed. Mai caut, poate imi iese pasenta. Spor la lucru.
avatar
julix_2007
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1478
Varsta : 55
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de claudine Lun 04 Noi 2013, 9:14 pm

Foarte frumoase!
Ams a incerc si eu ceva Smile
claudine
claudine
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 101
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 07/12/2008

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de vlad_mom Mar 05 Noi 2013, 12:23 am

Acum am observat (pentru ca a zis Julix de margele) ca n-am scris nicaieri ca este vorba de lut polimeric...fiind provocarea 51 din seria de provocari pe tema lut polimeric...am omis...Embarassed 

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Hope_blue Vin 08 Noi 2013, 9:44 am

Buna!

Vlad_mom, pana cand mai tine provocarea?
Mi-am pregatit culorile de o saptamana si apoi nu am mai avut timp.
Sambata as incerca sa termin ceva ...

La multi ani de ziua numelui, Mihaela, Gabriela!
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 09 Noi 2013, 1:37 am

Mai asteptam, nici o problema. Si eu stau cam prost cu timpul...

Si incercarea mea:

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Culori

Si 2 brose...

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Culoritoamna

(cam in criza de timp...Embarassed )
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de ancaanca Sam 09 Noi 2013, 7:20 am

Toate culorile au iesit! Super!
Prima brosa tare frumoasa love 
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de darkpoke Sam 09 Noi 2013, 10:48 am

wow...mamico..a doua brosa e bestiala Smile nu am idee cum ai facut-o si din nou...lustruirea :P
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 09 Noi 2013, 12:40 pm

Multam, cam ciudat cu culorile astea, te uiti la bucata de polimer, apoi la poza pe monitor...zici ca e la fel, insa daca pui polimerul linga monitor nu mai e...pina la urma am considerat ca e de vina lumina care iese din monitor...si m-am bazat pe ochiul meu...
Prima e slefuita, a 2-a nu... La cite culori am amestecat nu stiu de ce dar mi s-a  inmuiat cam tare polimerul si n-am reusit sa scot foarte bine toate bulele de aer...asa ca la slefuire n-a iesit perfect... A 2-a e "glazurata" cu fimo lichid si lacuita.
Culoarea1= maro+ negru+ rosu+putin albastru, 2= alb+maro+negru, 3= verde deschis+negru+galben, 4=portocaliu+alb+negru+rosu; 5= grena+negru+putin albastru. Proportiile nu le stiu, prima culoare a fost majoritara, restul cite putin, mixat bine, pina am zis ca e nuanta care trebuie...
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Day Sam 09 Noi 2013, 1:33 pm

Haha,ai patit ca mine Smile Uite-asa mi se tot parea si mie ca sunt nuantele corecte,si am tot incercat sa le vad pe monitorul pc-uli,apoi netbook apoi telefon,hahaha...No,concluzia a fost ca le-am facut dupa netbook,acum habar n-am care erau cele reale,chiar sunt diferente mari de la setarile unuia la celalalt...
Vad ca Vlad-Mom a mers pe adaugarea albastrului,eu pe verde Smile ,in toate culorile am un strop mai mare sau mai mic de verde...
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de vlad_mom Sam 09 Noi 2013, 3:57 pm

Cred ca monitorul este cel mai fidel in redarea culorilor.
Asa mi s-a parut mie ca mai trebuie albastru ca nuanta finala sa mearga un pic spre mov, oricum am pus foarte putin. Mi-era teama ca n-o sa redea bine nuantele camera , insa au iesit bine si in poze....cu toate ca pentru bijuuri n-am avut destul timp la dispozitie.

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Bijuterii Ramona Dum 10 Noi 2013, 10:55 am

Mama lui Vlad ti-au iesit culorile foarte bine. Cat despre brose. Imi place a doua foarte, foarte mult. Nu stiu cum ai facut-o. Zici ca e pictata. Iar prima pot spune ca este extrem de interesanta. Slefuita sau nu oricum totul la tine pare slefuit.
Interesanta ideea ca pe monitor, dupa ce faci poza, ti se vede cel mai bine daca ti-au iesit culorile. Acum cred ca depinde si de aparatul foto. Sa vedem daca am timp sa modelez si eu ceva. De o saptamana si un pic am culorile si poza facuta, dar nu am avut deloc timp de modelat pentru provocare. daca mai tine provocarea poate voi reusi, daca nu...asta este. Modelez si fara provocare.
Pup toate sarbatoritele!!!
Bijuterii Ramona
Bijuterii Ramona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 235
Varsta : 52
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 15/11/2012

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Hope_blue Dum 10 Noi 2013, 3:09 pm

Buna!

Vlad_mom, au iesit super culorile tale. Imi plac amandoua brosele foarte mult. Cred ca este hidden magic tehnica de la doua brosa ... sau nu?

Asta mi-a iesit mie. Verdele nu este chiar asa de aprins ...
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Skur

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Fhw2

Colier, netreminat, din lipsa de materiale, inspiratie. Parca nu le vine bine la florile astea cu zalele astea,
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Rotk

Brose:
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Zg2t

Si aici, am incercat sa adaug putina culoare la un colier al unei colege.
Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Yw2u
Hope_blue
Hope_blue
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 239
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de vlad_mom Dum 10 Noi 2013, 4:22 pm

Faine, poate merge mai bine cu lant simplu intre flori...nu au nevoie de elemente complicate intre ele care sa riste sa le estompeze.
Mie mi se pare ca monitorul reda mai bine fata de tableta/telefon...este si imaginea la dimensiunea reala...(si pe monitor daca incercati sa mariti poza vor parea culorile mai deschise).
Nu e hidden magic...e decupat si inlocuit wink 
Ramona, daca ai culorile pregatite mai asteptam. Mai e altcineva care solicita aminare?

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4635
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de ancaanca Dum 10 Noi 2013, 5:28 pm

Hope, frumoase toate!
Sunt de acceasi parere cu Vlad_mom. Vedete sunt florile nu elementele metalice. Pune ceva simplu intre ele, chiar fire cerate, mai multe.
Combinatia de culori:
maro+putin negru+galben
verde frunza+putin galben
gri+sun tan+galben
portocaliu+ambra+rosu
maro+rosu
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare 51 bijuterii - Toamna - Pagina 2 Empty Re: Provocare 51 bijuterii - Toamna

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB