Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

+130
diana00
diada
dintimisoara
vlad_mom
fiorenza70@yahoo.it
elena_luminita
bluegray
Dorulet
dienutzababy
bumbu
anda81
Iulliana
AndreeaFiroiu
oanadascal78@gmail.com
Alenia
antonina
sabinatudor73
marianatoma89
nedeea12
stephanya
flexi
stejara
Georgianaqqq
bibitu
aligabriela
myky7robc
michelinebeaulieu
Ofelia Buzescu
ioana soare
angelyc
anaid170
odrina
Floren
evelinna
SilviaDumitrescu
mlizeta
Oliii
flori de camp
canadianca50
Cristache
Angelica18
cica elena
bumbu antonia
LRodica
violetas
piciul
-iulia-
macanetu
AITEN
ema
Username2015
victoriacus
iulikaiuliana
carmenm
atelier_xanora
Dodo-pui
deliadeparte
ritame
cboghita
cristina07
danire
tomari
Dionisia
Ginet
nicolae68daniela
Danutzaaa
dannie
tantza_m
xXxVyctoRxXx
kerkyra
danniela
letho
flori balteanu
Mim
kmn
noki
emmancita
afilimonb
nicole24
Giorgi
melinda2012
madalina0611
claudia73
georgeta volovaci
teisoara
Greteledelweiss
barbin
MyryamL
lucylle
airamana8407
sw00mnicul
crivas
ANCA ECATERINA
dragan mirela
Madgalinoiu Victoria
vlad lia
Mandana
irish05
alinavaleria73
tadok
adriuta
Celya_f40
rivka
Maria51
micheline
An-Ca2811
mama2008
ildisor
Maria Tatuti
cozma felicia
Tache Marilena
iuliana72
crina68
Alyna_ct
squirrel
aliona.spaiuc
T_mihaela
AcidoR
Admina
mishou
Giobsy
Gabica
arianalaura
Karina33
brunics
Uca
criss472013
valentinadof
dorina narita
cris_io_mat
134 participanți

Pagina 28 din 36 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ioana soare Vin 02 Oct 2015, 3:45 pm

Da, la 50m/50g iti ajunge pt un model simplu. Cand ai pomenit de andrele de 10mm m-am gandit la un fir mai gros si mai greu.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de bibitu Mar 17 Noi 2015, 11:46 am

Un ajutor va rog frumos ,am desfacut 2 pluovare si vreau sa fac altele dar firele pe care la am sunt acum crete ,ce pot sa fac sa fie mormale ,sa se vada modelul mai bine ,multumesc
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de AITEN Mar 17 Noi 2015, 12:06 pm

Mai intai le faci scul , apoi le speli bine , le clatesti bine si le intinzi pe sarma asa ude ca sa se intinda si dupa ce se usuca le faci ghem si apoi poti sa lucrezi..
avatar
AITEN
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 71
Varsta : 67
Localizare : constanta
Data de inscriere : 05/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de bibitu Mar 17 Noi 2015, 5:32 pm

multumesc AITEN
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ema Mier 18 Noi 2015, 6:11 pm

Eu le scufund o data in apa clocotita si le las sa se scurga atarnate (facute scul in x ca sa nu se incurce) Nu stiu daca e bine dar nu mai raman crete decat foarte putin.
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ioana soare Mier 18 Noi 2015, 7:50 pm

Ema nu e bine. Daca sunt fire sintetice sau care au in compozitie fibre sintetice, apa clocotita le distruge.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ema Joi 19 Noi 2015, 10:38 am

Ioana, multumesc pentru informatie. Banuiam eu ceva dar ma gandeam ca interdictia de a le scufunda in apa clocotita se aplica doar pentru lana De asta erau firele mele asa de jumulite dupa ce le aplicam tratamentul asta
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Georgianaqqq Joi 26 Noi 2015, 12:56 am

Salut tuturor!am nevoie de putin ajutor,de curand am inceput sa tricotez un poncho,nu pot posta link-ul de pe youtube,dar am sa-i scriu numele<Very pink knits-regent street poncho>nu este foarte complicat,ba chiar deloc,insa sunt incepatoare,iar cand voi ajunge la partea de sus cea legata de gat,cu siguranta nu ma voi descurca,fiindca tocmai acolo se termina explicatiile tricot  Sad .Este cineva care ma poate ajuta? prietenie va multumesc! Flowers
Georgianaqqq
Georgianaqqq
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 29
Localizare : google
Data de inscriere : 26/11/2015

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Joi 26 Noi 2015, 6:20 am

Este vorba de asa ceva?!
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pare ca se rascroieste ca la orice pulovar si apoi se lucreaza gulerul cu modelul ...1 ochi fata 2 ochi bob orez...parca asa...
Important este sa-ti faci un tipar cu dimensiunile tale si sa calculezi ...Spor sa ai!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Georgianaqqq Joi 26 Noi 2015, 10:55 pm

Multumesc pentru raspuns,insa este primul meu tricot si nu ma pricep prea bine,ceea ce vreau sa aflu este cum procedez la guler pentru a il creea.La un moment dat se scot cateva ochiuri pe ata si se lasa in asteptare,cum procedez dupa ce am inchis cele doua parti ale umerilor?!Multumesc frumos inca o data fiindca mi-ati raspuns! Flowers
Georgianaqqq
Georgianaqqq
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 4
Varsta : 29
Localizare : google
Data de inscriere : 26/11/2015

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de odrina Vin 27 Noi 2015, 2:31 am

Exista pe YouTube si Google aproape tot ce doresti sa inveti, doar ca ai nevoie de rabdare, timp si sa stii ce/cum sa intrebi. Dar e mai usor sa ne intrebi pe noi, nu?
De la min 4:33 la 5:00 iti explica cum sa faci la gat, apoi iti arata cum sa inchei umerii. Tu nu ai cumparat instructiunile, acolo iti detalia, dar poti sa cauti acest lucru pe net.
Am pus la search, in engleza: "knitting, how to pick up stitches for collar" si sunt o gramada de optiuni, am ales pt tine:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Acolo unde ai deja ochiurile salvate "pe ata", cum spui tu, le iei pe andrea, unde nu, le pick up. Din experienta mea, nu pick up cate 1 ochi din fiecare, ci cum ti se pare ca se aseaza mai bine, doar sa fii atenta sa ai acelasi nr de och si intr-o parte si in cealalta (daca imparti in jumatate pe verticala), ca aici, la min 5:07:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Pt ca esti incepatoare, te sfatuiesc sa tricotezi gulerul 2 och fata, 2 och dos, e mai usor nu doar pt a-l lucra circular, dar la mock rib trebuie sa inversezi modelul, ca atunci cand intorci gulerul sa iasa si partea intoarsa tot fata, e usor, doar sa tii cont de acest lucru.

Aceeasi tipa iti arata modelul mock rib aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

P.S. Conjugarea verbului "a crea" o ai aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
odrina
odrina
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 208
Localizare : USA
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Oliii Mar 01 Dec 2015, 8:26 pm

odrina?....nu era mai simplu sa ii explici fetei cum sta treaba decit sa o corectezi cu verbul a crea?....iti era asa de greu?....of of ce ifose mai avem unele zid
Oliii
Oliii
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 12/12/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Gabica Mier 02 Dec 2015, 9:53 am

Şi dacă nu ştiu pic de engleză, cine îmi explică cum se lucrează: "nu pick up cate 1 ochi din fiecare".

Odrina şi mie mi se pare că ai exagerat.

Dacă ar fi ştiut cum şi ce să caute de ce crezi că ar mai fi apelat la noi?

Georgianaqqq eu una mă bucur că ai întrebat. Am căutat un răspuns pentru tine, dar am găsit un răspuns la o întrebare pe care mi-o pusesem mai demult.


Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Floren Joi 03 Dec 2015, 5:16 pm

odrina a scris:



P.S. Conjugarea verbului "a crea" o ai aici:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]


Pfoaaaai !!! Ma laaaasi !? Eteee.... trocii Marioarii !!! ( Ia vezi , am scris bine "Marioarii"?)



Dragi admine si moderatoare ,
Constat ca lipsa voastra de pe forum este din ce in ce mai accentuata , drept pentru care unele persoane isi permit o atitudine sfidatoare la adresa altora ! Sa intelegem ca forumul nu va mai intereseaza !?
Floren
Floren
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1081
Localizare : acasa
Data de inscriere : 30/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Oliii Joi 03 Dec 2015, 11:34 pm

Merci pupi kiss
Oliii
Oliii
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 12/12/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de violetas Dum 06 Dec 2015, 3:57 pm

Odrina,  de fiecare data cand cineva cauta ajutor, vii tu cu ,,explicatiile" tale lungi si alambicate, nu mai bine stai in banca ta? Sigur se va gasi cineva dornic sa ajute fara prea multe comentarii inutile.
violetas
violetas
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 55
Localizare : Piatra Neamt
Data de inscriere : 05/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Lun 07 Dec 2015, 6:24 am

Haideti fetelor ca ne apropiem de finalul anului si sunt atatea de facut si gandurile bune sunt un adevarat pansament pentru suflet!
Orice indrumare, cand nu o gasesti, e buna! E ceva mai mult decat nimic si poti gasi drumul...Sa inveti si sa finalizezi ce ti-ai propus.
Eu incerc sa invat cat mai multe si „Niciodată n-am învățat de la cei care sunt de acord cu mine.” — Robert Heinlein
Tricotati, tricotati si zambiti: e gratis! Spor la lucru si sanatate maxima!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de stejara Mar 08 Dec 2015, 9:20 pm

Am citit si eu pe aici, doar pagina asta si cea din urma, promit sa o iau de la inceput
Dar, un mare daaaar, ma corecteaza cineva?
Problema de gramatica se putea discuta frumusel in particular daca se voia asa binevoitoare persoana, toti gresim fara voie, asa ca!
Va asigur ca voi reveni si eu pe aici cu cateva intrebari, cu schemele nu le am, asa ca daca voi incerca vre-un modelas va voi ruga cu ceva explicatii mai ,,babesti"
Va multumesc pentru acest topic!
stejara
stejara
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 548
Varsta : 53
Localizare : judetul iasi
Data de inscriere : 24/06/2012

http://cretucarmen.wordpress.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Oliii Mier 06 Ian 2016, 3:50 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]     cine imi descifreaza si mie semnele? ...........piciuleeeeee ma ajuti?
Oliii
Oliii
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 12/12/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Mier 06 Ian 2016, 8:52 pm

Pai nu sunt deosebite...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
iar linia diagonala peste 8 casute este o torsada de 8 ochiuri: se iau 4 ochiuri pe o andrea ajutatoare fara a se tricota, andreaua inaintea lucrului, 4 ochi pe fata si apoi se tricoteaza si cele 4 de pe andreaua ajutatoare....aici pare ca cele doua ochiuri din mijloc se fac pe dos...e bine sa faci un esantion si sa te lamuresti; poate chiar il pozezi aici sa vedem ce a iesit. Sunt curioasa si eu cum se aseaza.
Daca ai si poza artistica, poate se vede cum e torsada mare...daca pastreaza cele doua ochiuri pe dos la mijloc...E in rusa sau bulgara?
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de ioana soare Joi 07 Ian 2016, 7:16 am

La torsada mare se lucreaza doar pe fata. Deci e o torsada din 8 ochiuri pe fata, 4 si 4. Randurile urmatoare se lucreaza cele doua ochiuri din mijloc pe dos. Inclusiv la randul 18, chiar daca regula spune ca daca nu sunt ilustrate, atunci la randurile de intoarcere ochiurile se lucreaza asa cum apar. Daca nu lucrezi cele 2 ochiuri pe dos inca de la randul de intoarcere, ci astepti pana la urmatorul rand pe fata (Randul 19 respectiv) se va vedea trecerea de la ochiuri pe fata la ochiuri pe dos.

ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de flexi Vin 08 Ian 2016, 11:15 am

Am gasit modelul folosit de d-na Felicia Cosma la caciula din firul Magic fine in acest site [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
pattern 25 ...pentru doritoare.
flexi
flexi
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : mures
Data de inscriere : 31/10/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de stephanya Dum 10 Ian 2016, 7:56 pm

Buna seara,
Nu am mai postat niciodata la rubrica de tricotaje, pentru ca nu ma prea pricep Sad dar vin cu o rugaminte. O prietena ar dori sa tricoteze un pulover si nu a gasit decat instructiuni in daneza. Va rog, daca ati dori sa ma ajutati cu instructiuni in romana. Modelul este acesta:
Cod:
http://www.femina.dk/mode/strik/strik-en-nuttet-snoningstroeje-til-de-mindste
Va multumesc! Flowers Sa aveti mult spor in toate proiectele la care lucrati, pentru ca aveti maini de aur!
stephanya
stephanya
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 117
Localizare : Iasi
Data de inscriere : 16/12/2009

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de piciul Lun 11 Ian 2016, 10:58 am

Azi, intamplator, cautand altceva, am gasit schema aceasta, care este chiar modelul pulovarelor puse de tine, Stephanya. Aici este insa caciula si scade pe parcurs...dar ideea asta este:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Poate asa vei gasi rezolvarea....
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Oliii Mar 12 Ian 2016, 8:44 pm

o poza artistica nu am dar sper sa se vada ceva si din aceasta poza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]    ms ptr ajutor
Oliii
Oliii
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 12/12/2013

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6 - Pagina 29 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 28 din 36 Înapoi  1 ... 15 ... 27, 28, 29 ... 32 ... 36  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB