Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

+92
Giorgi
gretty
SilviaDumitrescu
Carmencyta
Muravka
Dorulet
danniela
BlueKidoo
mirela mirela
Michelle88
cristianka
crina68
diada
Loredanah
LRodica
Croshetus
nicolae68daniela
mykya
balanescu maria
AITEN
buburuzaroz
greieras
valih
cocav
emilia0458
Darsy
andreea.nechita
sofia.predescu
laurici88
tititzya
An-Ca2811
Maria51
mlizeta
iuliana72
canadianca50
stoy
corina corina
BEBEPETICRISTAL
lacrisel
cica elena
adriana.stancu
nicole24
piciul
Mandana
kmn
bibitu
victoriacus
bumbu antonia
myky7robc
melinda2012
flori de camp
alexandra_cristiana
alessia2007
cozma felicia
dragan mirela
Geta_63
romaya
Greteledelweiss
cristi970
eriliana
emmancita
valentinadof
alban andreea
mishou
emaflu
cristinadumitru1977
mia and me
andas
dorina narita
bisisica bijuterii
Celya_f40
carmensultanescu
fizicuta
Serban Valentina
geanina_scumpica
dannie
lucky
Gabica
claudine
galben emilia maria
lllorena84
GinaP
stephanya
aleirgab
kla78
deealexx
tantza_m
flori balteanu
gabi1972
mari01
mihastef
cld
96 participanți

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Gabica Vin 22 Noi 2013, 3:22 pm

lucky

[url=
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

multe modele
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de lucky Vin 22 Noi 2013, 7:56 pm

Multumesc, Gabica!
lucky
lucky
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 243
Varsta : 59
Localizare : iasi
Data de inscriere : 25/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Lun 25 Noi 2013, 8:43 am

geanina uite aici linkul pt tenesi crosetati [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de dannie Lun 25 Noi 2013, 2:52 pm

va urmaresc de vreo trei ani si imi este tare drag de voi... atat de bine dispuse si mereu gata sa ajutati pe altii...de aceea indraznesc sa va rog sa ma ajutati si pe mine cu un model de caciulita..are si descrierea modelului dar e in engleza si nu inteleg chiar totul...m-am chinuit toata dimineata dar pur si simplu nu iese ca in imagine...si nu mai zic departea aia de la rounds with tr and ch ca ma baga in ceata de tot Sad
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de geanina_scumpica Lun 25 Noi 2013, 6:51 pm

mersi elena o sa incerc si eu cu toate ca nu am mai crosetat niciodata o sa incerc sa vad ce o sa imi iasa Smile) trebuie doar sa doau fuga la un magazin cand am timp si sa imi cumpar materialele necesare,ce fel de fir as avea nevoie ,mohair sau ce altceva
geanina_scumpica
geanina_scumpica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 226
Localizare : arad
Data de inscriere : 01/06/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Lun 25 Noi 2013, 8:04 pm

Dannie, nu e greu de loc, la caciula ai picioruse mici, adica fara sa iei jeteu pe croseta. Incepi pe un inel din 4 ochiuri de lant pe care faci 6 picioruse; pe randul urmator le dublezi pe toate, adica faci 2 intr-un loc; pe rd urmator, faci unul simplu, unul dublat; apoi 2 simple unul dublat, 3 simple si unul dublat si tot asa pana ajungi la 60 pic cu care mergi drept pana la inaltimea doriita. In final faci coltisorii cu o culoare contrast. La fular, modelul e din picioruse mari alternand cu 1 ochi de lant.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 25 Noi 2013, 8:59 pm

Lucky iata niste fuste fara gaurele mai de toamna-iarna:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de dannie Lun 25 Noi 2013, 10:52 pm

multumesc frumos gretty... uite ca asa nu am incercat...in model zice ca se fac dc ceea ce inseamna piciorus inalt zid ....dar na, incerc asa, poate iese..ori modelul, ori ochii mei...wink 
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mar 26 Noi 2013, 7:45 am

Piciorus inalt vad eu la fular, cu un ochi de lant intre ei; La caciulita se vad picioruse scurte sau cum le-o fi zicand ca eu nu stiu engleza.Insa vad ca nui seamana cu piciorusele de la fular ci mai degraba seamana cu cele mici, fara sa iei pe croseta.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de dannie Mar 26 Noi 2013, 8:08 am

azi incerc si va arat ce mi-a iesit:  croset 
dannie
dannie
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 39
Varsta : 38
Localizare : Slobozia, Ialomita
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Mar 26 Noi 2013, 8:46 am

geanina parerea mea este ca cu acril se fac cel mai bine botoseii ,poti sa faci firul cat de gros vrei.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mar 26 Noi 2013, 8:54 am

Cica elena, acryl este fibra din care se fac si fire subtiri si groase. Este practic - lana artificiala, sintetica...Tot acryl e si Tris, de exemplu, si firele tip rosa si red heart are fire de toate grosimile din acryl. Multe din voi fac gresala sa creada ca acryl e numai cel subtire tip alpin...cred ca ti-am dat o mica lamurire si nu exista loc de suparare...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Mar 26 Noi 2013, 8:56 am

gretty eu vorbeam de acrilul-alpin
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mar 26 Noi 2013, 8:58 am

Pai n-ai mentionat asa si pt o incepatoare, de exemplu, e derutant.
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Mar 26 Noi 2013, 9:00 am

imi cer scuze ma iau de urechi,credeam ca stie daca vrea sa incerce acei tenesi care sunt totusi dificil de facut pt o incepatoare.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mar 26 Noi 2013, 9:10 am

Nu-ti face probleme, am simtit nevoia acelei precizari crezand ca nici tu nu sti...Marea problema a incepatoarelor - si nu numai la tricotaje - este ca desi nu stiu tehnica aceasta, vor deja produse complexe crezand ca daca ai o diagrama faci produsul...in loc sa invete modele si sa inceapa cu produse simple ca sa priceapa cum se "construieste" tiparul in lucru. Sunt in toate tehnicile, doua conditii: sa cunosti micile secrete ale executiei in croseta si indemanarea capatata din experienta, din lucrul indelungat. Altfel rar reusesti ceva ca lumea...deci intai lucruri mai simple care te invata si sa-ti dai seama de "tehnologia" produsului pe care vrei sa-l faci, adica ordinea operatiilor...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Mar 26 Noi 2013, 9:14 am

gretty eu cu siguranta stiu,am 47 de ani si lucrez cu andreaua si croseta de la 6 ani,si nu mi-am dat seama ca se poate sa nu stie cineva sa faca diferenta intre acril si mohair de exemplu,iti multumesc ca ai precizat asta ,te admir f.mult
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de gretty Mar 26 Noi 2013, 9:19 am

Multi inainte! si cu spor la lucru... Sunt multe "tinerele" in ale crosetei si andrelelor, care sunt asa de aeriene si neajutorate, ca simt nevoia sa le lamuresc cate ceva numai pt ca mi-e drag sa le vad dornice sa faca ceva...si cum am oroare de munca fara rost si fara rezultat, imi pare rau sa le vad bajbaind in ceata...Asa ca vin cu sfaturi, pana nu se supara...
gretty
gretty
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2002
Varsta : 74
Localizare : Tartasesti Dambovita
Data de inscriere : 21/02/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Mar 26 Noi 2013, 9:20 am

cine se supara ii creste nasul,nu?si nu cred ca vor sa semene cu andrea tonciu.
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 26 Noi 2013, 9:33 pm

rivka a scris:
silvico nu mai gasi nod in papura Smile) vine bn pe tine ,mai bn spune cum ai facut chestia cealalta in degrade cum vin manacele facute ca i-au facut ochii:affraid: affraid affraid cam asa ficami si cu rugaminti:te rog: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 4246 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 4246 Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 4246 sa-i fac si ei
rivka colturatul este dreptunghiul ca in poza asta
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si apoi am lucrat manecile lucrand in jurul orificiului lasat pentru maini, piciorus in piciorus. Maneca este lucrat dus-intors si cusuta apoi, iar ca sa nu iasa foarte larga am scazut pe parcurs la inceput si/sau sfarsit de rand. Daca mai ai ne lamuriri iti stau la diepozitie cu placere.

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Gabica Mier 27 Noi 2013, 11:53 am

gretty, sărut mâna, chiar dacă nu ţi-am mai zis te urmăresc îndeaproape; eu tot timpul învăţ.

hug  pupi
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Joi 05 Dec 2013, 10:41 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
am gasit geanta asta si mi-a placut dar nu stiu cum sa lucrez modelul si cer ajutor poate stie cineva schema modelului
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 05 Dec 2013, 10:50 am

Cica Elena , mie mi s-a pare tricotata  si croset , cred ca mijlocul ei.
Daca ai gasit-o pe un site de vinzari , sau de autor , de cele mai multe ori sunt unicate , fara schema, din capul autorului ca sa spunem asa ....rade rade 
am incercat sa o caut la crosetate si nu am gasit-o .... am gasit multe alte modele foarte frumoase si ele.hug hug


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Joi 05 Dec 2013, 10:52 am, editata de 1 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de cica elena Joi 05 Dec 2013, 10:51 am

nu e tricotata e crosetata am gasit-o pe un site de socializare
cica elena
cica elena
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 225
Varsta : 57
Localizare : piatra olt
Data de inscriere : 16/01/2010

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Serban Valentina Joi 05 Dec 2013, 10:58 am

Aaaaa exact ce spuneam , pe acel site isi face reclama tipa si este din capul ei sau a postat tot asa facuta de un designer de moda .
Ai dreptate este crosetata , mi-am aprins mai multe lumini sa vad ecranul mai bine( dioptriile sunt de vina ) rade rade 
hug

PS . Elena incerc sa iti spun parerea mea , primele citeva rinduri , citiva cm sunt croset piciorus scurt sau orb fara sa iei pe croseta.
Apoi grupuri  de cite sase , picioruse duble , iei pe croseta firul de 2 -3 ori , duble sau triple depinde si de  fir   cit de gros este  , intre ele  separate de 3-4 fire doar scoase cu croseta .

Sunt convinsa ca vor veni cit mai multe pareri si te vom ajuta sa faci modelul asta .hug hug


Ultima editare efectuata de catre Serban Valentina in Joi 05 Dec 2013, 11:36 am, editata de 5 ori
Serban Valentina
Serban Valentina
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1493
Localizare : CERNAVODA -BUZAU
Data de inscriere : 02/01/2010

http://lucratoarea.blogspot.ro/

Sus In jos

Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11 - Pagina 4 Empty Re: Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna 11

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB