Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare nr 10 - set crosetat

+12
mia and me
mlizeta
Trandafir-rosu
daiana25
cld
piciul
SilviaDumitrescu
europolis
dorina narita
Gabica
Admina
cristi970
16 participanți

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de piciul Dum 27 Oct 2013, 8:05 am

mia and me, felicitari! flower  Sa-l porti sanatoasa!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de cld Dum 27 Oct 2013, 9:11 am

foarte frumos mia! sa-l porti sanatoasa!
ce model are fusta? ai o diagrama?
cld
cld
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 936
Varsta : 48
Localizare : prahova
Data de inscriere : 25/01/2010

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de cristi970 Sam 09 Noi 2013, 9:32 am

Buna ziua ,fetelor.
Nu mai face nimeni compleu?
Gabica cum merge ?
Eu am primit materialul dar e foarte gros,nu prea merge gaurit iar simplu e "prea simplu"....
Am facut jumatate de fusta dreapta dar nu imi place cum se aseaza si am mai inceput alta (sunt la primul rand! Smile ) dar cred ca nu o sa fiu gata la final de provocare....
Sper ca voua va merge mai bine !
Spor!
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de victoriacus Sam 09 Noi 2013, 8:26 pm

merge si pentru copii? Eu am inceput sa fac pentru zana mea o caciulo-palarie si un fular, ca tot am primit fire noi Smile 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de cristi970 Sam 09 Noi 2013, 8:34 pm

Da,cum sa nu.Set sa fie si sa se bucure zana ta!
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de victoriacus Sam 09 Noi 2013, 8:38 pm

ok ,mersi
deja am facut jumate din palarie
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de daiana25 Dum 10 Noi 2013, 6:51 pm

foarte frumos setul mia,sa il porti sanatoasa
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Gabica Lun 11 Noi 2013, 12:45 pm

cristi970, la mine merge greu.
toată săptămâna trecută fiind plecată abia am reuşit să finalizez încă o frunză pentru fustă.
Nu cred că mă încadrez în timp.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Trandafir-rosu Mar 12 Noi 2013, 7:21 pm

Bine v-am regasit,nu prea am intrat pe la voi,sincer nu pre am avut timp,dar daca e in regula vreau si eu sa intru in aceasta provocare,normal inca nu am inceput nimic dar urmeaza:croset2: 
Trandafir-rosu
Trandafir-rosu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 83
Varsta : 46
Localizare : Romania
Data de inscriere : 20/09/2011

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de mia and me Vin 15 Noi 2013, 12:39 am

In primul rand rusine mie pentru ca din anumite motive (de sanatate) nu am reusit sa va monitorizez si astfel nu am reusit sa va multumesc in timp decent pentru aprecieri.
In al doilea rand, confesiunea unui infractor: am furat startul, 60% din fusta fiina realizata inainte de aparitia provocarii.
In al treilea rand, scuze, setul este deja de ceva vreme la clienta, asa ca poza de detaliu e mai greu de realizat / postat.
In al patrulea rand, modelul este extrem de simplu : evantaie formate din 3 picioruse +ochi de lant +3 picioruse. Amplitudinea esta data de smecheria cu motive pentagon la fusta si patrat la jacheta (unde talia s-a dorit marcata), precum si de schimbarea progresiva a marimii crosetei.
In "cel mai primul" rand (expresia apartine chiar Miei = 5 ani) confesiunea se bazeaza pe profunda admiratie, respect si iubire ce v-o port pentru realizari, prietenie si colaborare cum nu am mai intalnit pe nici un forum sau grup.
RESPECTELE MELE, DOAMNELOR
mia and me
mia and me
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 47
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de daiana25 Sam 16 Noi 2013, 4:37 pm

va voi arata ce am facut si eu cu ocazia lansari acestei provocari

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dar am vazut ca provocarea era sa facem ceva pentru noi iar eu am facut pentru zanuta mea cea mare va kiss  si ma bucur ca datorita acestei provocari am reusit sa fac si eu ceva ce de mult am avut in plan
daiana25
daiana25
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 145
Localizare : resita
Data de inscriere : 05/08/2010

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de mlizeta Lun 18 Noi 2013, 3:47 pm

daiana25 este foarte frumos setul tau. Poti da detalii la bluza: o schema, explicatii? Imi place foarte mult si i-as face si eu fetitei mele.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Gabica Mar 26 Noi 2013, 10:24 am

Doamnelor, mai sunt câteva zile, se termină timpul alocat acestei provocări;
Eu din păcate nu m-am încadrat.
Fusta mea mai are nevoie de vreo 5 frunze , apoi de asmblat părţile;
Fiica mea s-a gândit acum să înveţe să croşeteze şi a mai luat din aţe, aşa că... trebuie reînoit stocul, sper să mai găsesc culoare şi material, dacă nu .... o fac scurtă sau pentru ea că intră mai puţin material.
La sacou nu am ajuns nici măcar în dreptul sânilor.
Sper să termin până la revelion!!!!
Deci, dacă consideraţi că trebuie închisă provocarea vă rog să o faceţi şi să nu mă aşteptaţi.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Geta_63 Mier 18 Dec 2013, 1:05 pm

Gabica abia astept sa vad compleul terminat .
Geta_63
Geta_63
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/07/2013

http://handmadebynicol.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Gabica Mier 18 Dec 2013, 3:27 pm

Geta, şi eu.
Mă crezi sau nu, l-am abandonat, au intervenit alte urgenţe.
Dar vă pot arăta cum este fusta acum:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />

Cred că e mai bine dacă fac plasa cu acul, am mai luat nişte aţă verde, deocamdată am rulat-o şi mă aşteaptă într-o pungă să mi se facă dor de ea  wink

Doamenlor moderatoare: lămuriţi-mă şi pe mine de ce-mi apare o poză goală câteodată că mă ia de cap.   zid
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Geta_63 Mier 18 Dec 2013, 6:28 pm

Sper sa ti se faca dor de ea cat mai repede ,sa zicem in ianuarie , ca acum m-ai sunt cateva zile pana la craciun ,se contureaza frumos si este pacat sa stea in punga .
Geta_63
Geta_63
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/07/2013

http://handmadebynicol.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Gabica Joi 09 Ian 2014, 5:42 pm

Pe al provocarea aceasta nu mai lucrează nimeni???
Vorba lui Day pe la topicul depolimeri, ne trebuie ceva şuturi....
Eu sunt în acelaşi stadiu...
Sper să pun curând mâna pe pungi să termin , că vine primăvara şi eu nu am compleul gata!!!!
Voi ce mai faceţi?
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de mia and me Vin 10 Ian 2014, 10:29 am

Eu cred ca ar cam fi timpul sa incheiem provocarea aceasta intr-un mod sau altul. Nu de alta, dar mi-as dori sa fim provocate din nou. Haideti, fetelor, spor la treaba.
mia and me
mia and me
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 47
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de victoriacus Vin 10 Ian 2014, 10:49 am

Eu m-am apucat acum sa ii fac zanei o jacheta si vreau sa ii fac si rochita asortata.Daca mai tine provocarea,incerc sa le termin repede.daca nu,asteptam urmatoarea  Smile 
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de rivka Sam 11 Ian 2014, 8:33 pm

ei cred ca trebuie sa ducem la capat provocarea o sa ma inscriu si eu cu un set pt nepotica surori mele vreau sa-l fac cadou  wink 
deci fetelor HAI LA PROVOCARE  prietenie lucru de mana ura 
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de mia and me Lun 13 Ian 2014, 10:15 am

Asteptam provocarea 11 - poate ceva pentru primavara
mia and me
mia and me
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 47
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de mia and me Vin 17 Ian 2014, 1:21 pm

Si asa a mai trecut o saptamana de la ultimul meu post de aici. In cel mai serios mod, rog inchiderea acestei provocari. Nu sunt la curent cu modalitatile in care se poate realiza acest lucru, dar rog initiatoarea sau adminele sa acorde minima atentie si acestui subiect. De vreme ce la finalul provocarii nu sunt nici stimulente si nici pedepse, intinderea ei pe o perioada mai mare cu 1 luna si jumatate mai mult decat era initial prevazut mi se pare fara noima.Va multumesc si va stimez.
mia and me
mia and me
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Varsta : 47
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de diada Lun 27 Ian 2014, 9:18 am

La cerere inchid aceasta provocare, chiar este deschisa de mult timp, participantele:

mia and me a scris:[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Gata! l-am dat gata.Va astept si pe voi

daiana25 a scris:va voi arata ce am facut si eu cu ocazia lansari acestei provocari

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

dar am vazut ca provocarea era sa facem ceva pentru noi iar eu am facut pentru zanuta mea cea mare va kiss  si ma bucur ca datorita acestei provocari am reusit sa fac si eu ceva ce de mult am avut in plan

Gabica, nu se vede poza pentru ca intre timp ai mutat-o in album si s-a schimabt linkul.

Castigatoarea cu random.org

nr. 1 = mia and me

Abia asteptam urmatoarea provocare! Felicitari Mia!  hug 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de diada Dum 02 Feb 2014, 7:46 am

Fetelor, deschideti alta provocare pe crosetat sau nu mai intereseaza pe nimeni? Mia?

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Geta_63 Dum 02 Feb 2014, 10:09 am

Si eu sunt curioasa ce va fi / care va fi propunerea , eu mi-as dori sa fie realizarea unui mileu pentru o masa rotunda ...sa vedem ce ne propune Mia .
Geta_63
Geta_63
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/07/2013

http://handmadebynicol.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare nr 10 - set crosetat - Pagina 2 Empty Re: Provocare nr 10 - set crosetat

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 2 1, 2  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB