Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Scoli si discutii despre scolari -2

+16
tiana
michelinebeaulieu
danniela
aurishta
valentinadof
MihaelaT
ismi3ismi
Gabica
ema
julix_2007
adriuta
Dorulet
diada
dandana
emmancita
Admina
20 participanți

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 22 Noi 2013, 8:12 pm

Smile Bravo lui! Arhitect se face.wink 
Eu n-am răbdare să bibilesc la astea cu geamuleţe şi turnuleţe...mai bie fac un tort.rade Podul a fost primul şi  a ajutat-o puţin taică-său, până a prins mişcarea.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Sam 23 Noi 2013, 9:32 am

Fiecare cu pasiunea lui rade rade rade 
Noi nu l-am ajutat, dimpotriva, cand faceam puzzele in familie, el era solutia. Are talent, imaginatie bogata numai ca e lenes. O sa il imping sa faca un curs de computer design, macar sa faca ceva util pe computer decat sa joace jocuri.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Sam 23 Noi 2013, 10:55 am

Mihaela, ce frumos aplauze aplauze 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Sam 23 Noi 2013, 11:27 am

valentinadof a scris:Felicitari,Michelin!Iarasi, o preocupare nobila!
nu e doar preocupare,ea zice ca face ca face conservatorul,va ramane in tara,va canta la nunti daca altceva nu va gasi de facut si va innobila gusturile muzicale romanilor.Pe mine m-a uimit si m-a incantat determinarea asta prematura si bine directionata!

aurishta,ai facut scoala de muzica??!!! cate "asuri" mai ai maneca?  love 

ismi,ema a inceput sa invete cu  cinci luni inainte de clasa intai;era la cor la palatul copiilor si unii parinti au vrut sa faca copiii si putin pian-am mers si eu cu turma si pentru ca ema a invatat foarte repede,in toamna am inscris-o la scoala de muzica.

Mihaela,si totusi,sa faci puzzle 2D din 750 de piese e mai greu,decat 3D-urile acestea care sunt spectaculos de frumoase,dar mai usor de facut(au si indicatii,etc),dar 2D-ul din 750 de piese,jos palaria!
Ema a vrut din 1000 de piese,a ansamblat vreo 20 de piese 2D,apoi s-a lasat de meserie!  rade 

Azi avem concurs la pian,ne tineti pumnii?
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Sam 23 Noi 2013, 11:53 am

michelinebeaulieu a scris:

aurishta,ai facut scoala de muzica??!!! cate "asuri" mai ai maneca?  love 
Smile Da, am studiat pianul  , a fost una dintre marile mele "iubiri". Din pacate, de multi ani nu mai am pian, asa ca am ramas la stadiul "nostalgic" Smile 
Succes Emei, ma bucur ca are aceasta pasiune. Unde studiaza ea pianul si cu cine?
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Sam 23 Noi 2013, 1:52 pm

Micheline, tinem pumnii!!! Mult succes!!!
Aurishta, chiar ca esti plina de surprize, felicitari!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Sam 23 Noi 2013, 2:52 pm

danniela a scris:
Aurishta, chiar ca esti plina de surprize, felicitari!!!!
hug kiss Nu tocmai, Daniela, cred ca toate avem cate ceva deosebit de scos din tolba kiss 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Sam 23 Noi 2013, 6:12 pm

am fost la concurs,am luat o onorabila mentiune(ca alt loc n-aveau),nu ne scuzam,dar am facut ce ne-a zis profesoara(sau macar pe aproape)!


culmea,a luat locul intai cineva despre care unele profe la usa spuneau ca isi acopera greselile cu inflorituri;uneori asta se accepta,alteori se taxeaza,daca vrei sa canti curat,uneori nu e destul alteori e prea putin sau nu stiu cum;curat si cu "inflorituri" ar fi fost ideal,zic eu.

aurishta,ema e la scoala de muzica 4,face pianul cu profesoara musat,care din clasa a treia a emei a nascut si e acasa,asa ca noi facem cu cine i-a ramas in loc.

eu ma retrag sa imi pling locul intai din coada(probabil cineva dintre...voi sau cineva din neam ne-a "dat drumul la pumni"  Sad  .


Ultima editare efectuata de catre michelinebeaulieu in Sam 23 Noi 2013, 10:19 pm, editata de 2 ori
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Sam 23 Noi 2013, 6:40 pm

Nu te consuma prea mult cu concursurile....mai ales la arte este foarte "alunecoasa" jurizarea. Oricum, este admirabil ca ea este suficient de bine pregatita ca sa participe! aplauze 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de ismi3ismi Sam 23 Noi 2013, 6:59 pm

e important ca a ajuns sa participe la nivelul acesta.multe felicitari si succes in continuare!concursuri vor mai fi,nicio grija,va lua si premiul 1:love: important este munca ,talentul pricerepea ei,nu neaparat criteriile de evaluare,care ,uneori pot fi subiective,mai ales in domeniul artistic...
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Sam 23 Noi 2013, 10:21 pm

iata inregistrarea de la concurs:

michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Dum 24 Noi 2013, 8:23 am

Micheline, concursurile nu sunt fair intotdeauna, nu te consuma, si mai ales nu o lasa pe Ema sa fie afectata de chestiile astea!!
Mi-aduc aminte ca era fecior la gradinita si au facut o piesa de teatru in care educatoarea nu a inclus toti copii. O mamica a fost foarte revoltata si a insitat la educatoare sa il puna si pe fii-su ca ea personal il vede foarte talentat. La care o alta mamica ii spune primei in fata: ''draga, in viata nu toate sunt fair''!! Pe mine una m-a marcat rautatea aia daca nici acuma dupa 8 ani nu am uitat-o rade rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Dum 24 Noi 2013, 10:36 am

ei,dar imi dau seama ca nu aveam eu singura sanse sa o pun pe locul intai,chiar daca si eu o vad foarte talentata wink ,trebuia sa ma ajute si juriul;dar cine sunt eu sa-mi "iasa" asta,si Dumnezeu,cel de la care vine viata, il vedea talentat pe Iisus,si tot a ajuns (jesus) pe ultimul loc,al vesnicului codas,in sirul vietii,mort vesnic,spre educatia catre eterna obraznicie a oamenilor si fuga lor de responsabilitate;a fost pretaluit si evaluat de oameni(de inferiorii lui)adica,de nu s-a vazut;el le aratase ce e aceea educatie,ei au spus ca el insusi le-a zis ca El e mai bun mort decat viu,etc,etc,asa ca ai dreptate(??!!),talentul e mai bun strivit decat crescand!!!

viata nu e fair? dar viata e divina si oamenii nu au voie sa intervina in destinul altui om,etc,etc,si alte "prostii" din astea...stiam eu,ca om mic si prost ce sunt( apropos,ieri la scoala,era un domn care avea mincarici la limba si zicea multe nazbatii,printre care asta: "vai de capul lui de om/cand ajunge prostul domn!"


revenind la persoana mea,daca nu erau profele de la usa sa discute despre greseli,voila,de ele recunoscute,nu imi puneam nici o intrebare pentru ca,din fericire,nu din diplome se traieste! wink
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 24 Noi 2013, 12:24 pm

Micheline, felicitări Emei! Mi-a plăcut mult cum a cântat. Bravooo!
Da, e greu şi puzzle-ul 2D, eu zău că nu  găsesc rapid piesele. rade Ea şi le sortează, caută marginile, apoi culorile asemănătoare, face grupuri, grupuleţe de piese...aşa s-a obişnuit. Dar nici astea 3D nu-s uşoare deloc. E drept că are şi o schemă, dar şi când văd gemuleţele alea de 5/3mm... A primit acum şi Peleşul, are 179 de piese, unele-s aşa mărunţele şi cred că va dura ceva. Pe cutie scrie timp de lucru 4 ore, dar sigur îi va lua mai mult.

Aura, cum zice şi Micheline, mulţi aşi ai în mânecă. Merci

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de valentinadof Dum 24 Noi 2013, 1:24 pm

Trebuie sa v-arat si eu cateva desene de-ale fetei mele mai mari.N-am mai putut de gura ei!Smile 
pe acesta l-a facut pe la 5 ani(acum are 8)nu stia bine literele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si in ordine cronologica
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
si facute zilele acestea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si Leo pisicul fetelor care statea asa de frumos pt a fi desenat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Dum 24 Noi 2013, 3:06 pm

MihaelaT a scris:Micheline, felicitări Emei! Mi-a plăcut mult cum a cântat. Bravooo!
Subscriu aplauze  Am ascultat inca de aseara, dar n-am avut timp sa si scriu. Imi place tehnica ei, canta "curat" aplauze ...si, cel putin dupa observatiile mele, nu prea are trac , parea sigura pe ea si pe ce stie aplauze Asta este, in opinia mea, un mare castig adus de concursuri, asa-numitul "scos la scena".
Valentina, este chiar foarte talentata fetita, bravo ei aplauze 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Dum 24 Noi 2013, 3:58 pm

Bravo Valentina, inca un talent!!!!
La fel zic si eu Aura, curat, cristalin, eu nu ma pricep la muzica , dar tu stii mai bine!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Dum 24 Noi 2013, 4:03 pm

mucumec pentru aprecieri. Merci 

valentina,e tare frumos ce a desenat fetita ta,si evolutia cu varsta,si faptul ca e o deschidere fata de suflet fata de ceea ce deseneaza,imaginile sunt deschise,calde,babuta e mai blanda in desenul ei,e frumos,parca ar aduce calitati noi celui privit dupa ce l-a privit si transmite asta foarte bine.
si mai e interesant ca,uite,in desenul cu pomii,cel mare are coroana ca Romania,iar cel mic ca Australia,cam asa mi se pare mie,si stelele au coborat,rosii,pe pamant,cred ca e un copil bun fetita ta! love
Bine ti-a facut fetita ta ca te-a impins sa ne-o arati!
Hai,mai sunt si altii??
Ne vedem unii pe altii si indraznim sa credem ca putem face mai mult,si apoi,Mos Craciun trebuie sa stie la ce copii ajunge!!!  santa
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de Gabica Lun 25 Noi 2013, 11:36 am

Mă bucur când văd atâtea talente pe aici;
La fiica mea în clasă majoritatea părinţilor sunt obsedaţi de matematică şi română; altceva nu-i mai interesează; când au auzit că eu pe a mea o dau la desen şi mai şi plătesc pentru asta se uitau la mine ca la ciudaţi.
păi dacă are copilul un talent..... nu e păcat să-l laşi să moară!!!
o să fie numai informaticieni pe lumea asta?
Felicitări mămicilor.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Lun 25 Noi 2013, 10:59 pm

invatatoarea emei spunea sa n-o mai dau la muzica,pentru ca..."ce atata muzica"!

scratch  ???!!!????


aurishta,ar trebui macar o orga sa ai in casa,daca stii sa canti,e asa de pacat,ar rasuna casa de cantec si copiii,si sotul te-ar privi "putin altfel",chiar daca ei stiu ca tu stii sa canti,dar ai putea face seri muzicale,mai scurte sau mai lungi,ai fi zanuta lor,tare mult imi place ideea! ura 
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Mar 26 Noi 2013, 7:10 pm

Pai....sunt deja "zana", stiu sa cant cu chitara...nu chiar asa de bine ca la pian, dar suficient incat sa "colorez" atmosfera in casa Smile In plus Smile , fac solfegii non-stop Laughing , toti sa mira cum de stiu "limba" asta , a muzicii dama . Iar sotul meu...hug pupi  zice ca sunt o "intelectuala incurabila"  rade , iar eu imi vad de vocalize nestingherita in baie sau bucatarie Smile 
Aaaa, si daca tot veni vorba de muzica....nu pot sa nu remarc penuria de cantece potrivite pentru copiii scolari....corurile se limiteaza la colinde, iar in pauze se fredoneaza melodii care numai pentru copii nu sunt zid  Chiar va rog pentru astfel de sugestii, nu imi mai amintesc multe dintre cantecele copilariei mele...
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de Gabica Mier 27 Noi 2013, 5:01 pm

aurishta, eu zic că eşti o persoană minunată.
La chitară am încercat şi eu în copilărie, am rămas doar cu nostalgia şi plăcerea de a asculta cu drag, mai ales chitara clasică....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Joi 28 Noi 2013, 9:40 am

O sustin pe Gabica, si sincer tare as vrea sa te cunosc personal Embarassed Embarassed Embarassed 

Eu is cam paralela cu muzica, insa copii mei sustin ca am voce, le mai cant colinde in parioada asta, mai incercam ceva de Irina Loghin si .....cred ca de mult nu am mai cantat. Cel mic chiar are voce dar e rusinos, insa ta-su are ceva, ceva, deci cu el ar semana....
Sotul meu iubeste manelele zid zid zid zid  , nu va speriati, i-am ascuns boxele intr-un geamantan pentru ca si le-a lasat vraiste in sufragerie, il astept la colt. Asculta doar in masina lui si cand are vreun musafir roman cole de breasla la manele. In rest nema manele in casa mea!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Joi 28 Noi 2013, 3:37 pm

aurishta,bine-bine,dar o orga nu e scumpa,ce zici,incerci sa visezi sa o ai? wink 
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Joi 28 Noi 2013, 6:42 pm

danniela a scris:O sustin pe Gabica, si sincer tare as vrea sa te cunosc personal Embarassed Embarassed Embarassed 
hug pupi Daniela, asa ,cand imi pun pe lista "virtutile", par a fi ceva deosebit Smile  In viata de zi cu zi sunt o femeie obisnuita, fac clatite Smile , cos rochite Smile , pregatesc cafele Smile Smile ....nimic iesit din comun Smile 
Micheline pupi , visul meu este clar Smile , un pian! Daca prind pestisorul de aur Smile , n-am nevoie de trei dorinte, una este destul! Smile 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 7 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB