Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Scoli si discutii despre scolari -2

+16
tiana
michelinebeaulieu
danniela
aurishta
valentinadof
MihaelaT
ismi3ismi
Gabica
ema
julix_2007
adriuta
Dorulet
diada
dandana
emmancita
Admina
20 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 17 Noi 2013, 10:05 pm

adica s-au pregatit cu un profesor de la acest liceu,in particular,nu?
aura,iti multumesc mult pentru lamuriri,e un domeniu cu care eu nu am avut tangenta ,e ceva nou pt mine,insa voi face in asa fel incat fata mea sa cunoasca si aceasta directie,poate ii va placea si va continua.deocamdata ii place mult sa picteze,sa deseneze si ma tot roaga sa o inscriu la curs de pictura...am ignorat,sincera sa fiu si din lipsa de timp,dar,voi fi mai atenta la acesta cerere a ei;si eu cred ca e un drum bun in viata...stau si ma gandesc acum,ca ,daca l-as si cunoscut atunci cand am optat pt ce sa fac in viata,as fi ales acesta varianta:love:
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Dum 17 Noi 2013, 10:48 pm

minunat!

atat,cuvantul "minunat" este de ajuns,ca si asa am ramas cu gura cascata! Mult i-a mai inzestrat Dumnezeu!!!!

mie imi pare ca abner se cunoaste pe el insusi si stie cum sta treaba in fiinta lui,pe cand simona stie cum ar trebui sa fie ea,probabil ei amandoi fac echipa buna ca prieteni.  wink
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de Admina Dum 17 Noi 2013, 10:59 pm

Micheline, deja sunt terifiata de materia din gimnaziu, zic.Shocked  Felicitari fetei tale ca stapaneste bine atatea notiuni si lucreaza corect si curat. Matematica se cam foloseste in orice domeniu, in diverse masuri, problema mea nu era de ce exista in programa scolara, ci de ce asa mult si de ce au devansat atat materia, fata de vremea cand am facut noi scoala.
Aurishta, tu ai o familie cu totul speciala. Ma uimesti de fiecare data. Si Abner si Simona sunt foarte talentati. In picturile lor se vede ca au inclinatii diferite si fiecare picteaza in alt stil, dar totusi atat de frumos si de artistic.
Sper sa-i iasa visul de a face design pentru jocuri, baiatului tau. Suprinde foarte bine fantezia si personajele care s-ar potrivi in astfel de jocuri.
Simona se si imbraca cu gust si are talent spre cromatica. Designul vestimentar cred ca i s-ar potrivi ca o manusa.
V-am povestit ca am fost in clasa cu Alexandru Abagiu, vestitul make-up artist (daca nu ma insel lucreaza in continuare pentru L'Oreal Paris)? Avea talent la desen din liceu si nu mai stiu cum exact s-a apucat sa macheze colege. Am avut onoarea sa ma macheze odata si cu doua culori a reusit niste umbre si niste efecte super. Asta se poate invata, ce-i drept, dar farama de talent, din nastere, se vede. Cu un ochi artistic poti face destule acum, imaginatie si dorinta de munca sa fie.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Lun 18 Noi 2013, 9:58 am

Fetelor, va multumesc Merci Merci , mi-ati umplut cosul cu cuvinte frumoase Merci Merci 
Copiii si la scoala sunt foarte apreciati de catre profesorii lor.
Ismi, daca ai in vedere artele pentru fiica ta, ar fi de folos  sa o inscrii inca din timpul scolii generale la o scoala de arte plastice, depinde acum si in ce zona locuiesti, astfel incat sa fie accesibil. Copiii mei au inceput, initial, la Scoala de Muzica si Arte Plastice nr 5, apoi au fost nevoiti sa intrerupa din cauza unor motive obiective si abia in a VIII-a au facut o pregatire pentru acel examen. Dar daca ai posibilitatea sa o duci la o astfel de scoala, ar fi mult mai bine deoarece dobandeste treptat abilitatile si tehnicile necesare.
Mihaela, daca este pasionata, cu siguranta va ajunge sa exprime din ce in ce mai bine ceea ce doreste! Mai pune-ne poze cu lucrarile ei, copiii se simt stimulati cand au "expozitii", fie ele si virtuale!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 18 Noi 2013, 10:27 am

multumesc din suflet,aura,am retinut scoala,am vazut ca e in Titan ,au cursuri incepand cu clasa 1,deci,mai astept 1 an:love: 
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Lun 18 Noi 2013, 11:17 am

Ismi, love  ma bucur ca este accesibila pentru tine locatia scolii.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 18 Noi 2013, 4:45 pm

Aura, copila are cale lungă până să ajungă la performanţa artistică a copiilor tăi sau poate ici nu v-a ajunge aşa sus, dar hai că m-ai provocat şi tot am nişte poze la îndemână.
Aici e în tabăra de creaţie unde a avut de exprimat satisfacţie, iar ea a ales lăcusta, insecta ei preferată.Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acelaşi tablou, dar la vernisaj. Observă leul...fetiţa respectivă e a VII-a şi a avut de exprimat mirarea.wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acesta-i pictat într-o zi de sâmbătă când era la fratelo şi Mirela avea trei pânze şi le-a dat fetelor să-şi umple timpul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Un desen pentru religie făcut anul trecut.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Într-o zi ploioasă de vară. Încă nu avea B-urile, ci l-a făcut cu creion obişnuit de scris HB.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Acesta-i format A3.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Are o mică expoziţie pe holul şcolii, lângă clasa ei cu desene începând din clasa I, dar tot nu am lumină bună să le fotografiez şi fiind plasticate să se păstreze bine, ies lucioase.

Că tot vorbeam aici de metoda mersului invers, îmi laud şi eu şcolăreii. După încă 4 ore de mate în care am lucrat aceste exerciţii, azi au venit şi bucuriile. 8 FB, 7  B, 2 S, 2 I şi 2 absenţi. Cel mai tare mă întristează cei doi  I că nu ştiu cum să fac să înţeleagă. La tablă lucrează, îi mai ajut, dar singuri scriu la întâmplare.Sad

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Lun 18 Noi 2013, 6:57 pm

Sunt foarte faine lucrarile si se vede pe fetisoara ei determinarea in poza in care lucreaza! primul  Cand era de varsta ei, sincer iti spun ca Simona nu stia sa lucreze asa de frumos si de ingrijit!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Lun 18 Noi 2013, 9:43 pm

cred ca toate avem copiii buni si ne place sa ne laudam cu ei,sunt rostul nostru in viata si daca ei toti vor fi talentati si impliniti,prietenia se va aseza la loc in societate;ce ziceti,adminelor,deschidem un topic in care sa ne aratam copiii? Deja am invatat multe de la aurishta,toate am avea de castigat din asta???!

sau...suntem deja in el???

uite,eu,de exemplu,ce am facut peste vara ca sa invete ema franceza,ca urma sa inceapa din toamna:i-am pus regulile de pronuntie pe perete,a ascultat niscaiva cantecele,a vazut 2-3 documentare si,fara sa fortez,acum ia numai 10 si sttti ca franceza in clasa a cincea incepe de la nivel ridicat,nu cum ar fi inceput in clasa intaia. Eu cred ca fiecare om are un punct in fiinta lui in care activeaza maxim,ca energia nucleara,pe acela daca il starnesti,poti face orice.

Iar incep cu teoriile mele,dar asa gandesc si emei ii iese foarte usor totul iar eu am un noroc chior,ca tot la asta ma gandesc(sau ma multumesc cu putin  rade rade rade  si atunci putinul se numeste "noroc").

Mihaela,lucrarile fetitei tale miros a impresionism,cu putina stiinta poate fi "autodidacta" ;de exemplu,"stiinta" de AICI


Ultima editare efectuata de catre michelinebeaulieu in Lun 18 Noi 2013, 10:03 pm, editata de 1 ori
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 18 Noi 2013, 9:56 pm

"Copiii din ziua de azi iubesc luxul. Nu au maniere, dispreţuiesc autoritatea şi dovedesc lipsă de respect faţă de bătrâni. Nu se mai ridică în picioare când oamenii în vârstă intră în încăpere. Îşi contrazic părinţii, mănâncă în grabă delicatesele la masă, stau picior peste picior, şi sunt tirani cu profesorii. Tinerii din ziua de azi nu se gândesc decât la ei înşişi. Nu au pic de respect pentru părinţi sau persoane în vârstă. Vorbesc ca şi cum ei înşişi ar şti totul şi ceea ce noi considerăm înţelepciune este lipsit de relevanţă pentru ei. Cât despre fete, sunt directe, lipsite de modestie şi nefeminine în limbaj, comportament şi îmbrăcăminte." (Socrate (470 î.Hr. – 7 mai 399 î.Hr)

pana sa ajung sa citesc ca e scris de Socrate,crezusem ca vorbeste de copiii din ziua de astazi...Smile ...

michelinebeaulieu,mi-ar placea subiectul propus de tine
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Lun 18 Noi 2013, 10:09 pm

ismi3ismi a scris:"Copiii din ziua de azi iubesc luxul. Nu au maniere, dispreţuiesc autoritatea şi dovedesc lipsă de respect faţă de bătrâni. Nu se mai ridică în picioare când oamenii în vârstă intră în încăpere. Îşi contrazic părinţii, mănâncă în grabă delicatesele la masă, stau picior peste picior, şi sunt tirani cu profesorii. Tinerii din ziua de azi nu se gândesc decât la ei înşişi. Nu au pic de respect pentru părinţi sau persoane în vârstă. Vorbesc ca şi cum ei înşişi ar şti totul şi ceea ce noi considerăm înţelepciune este lipsit de relevanţă pentru ei. Cât despre fete, sunt directe, lipsite de modestie şi nefeminine în limbaj, comportament şi îmbrăcăminte." (Socrate (470 î.Hr. – 7 mai 399 î.Hr)

pana sa ajung sa citesc ca e scris de Socrate,crezusem ca vorbeste de copiii din ziua de astazi...Smile ...

Foarte tare aplauze aplauze
As mai adauga ca si cei in varsta contribuie la distrugerea respectului care li s-ar cuveni Cool 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Lun 18 Noi 2013, 10:13 pm

ismi,la toate ne place,cred,pe mamici doar sa le starnesti despre copii si nu le mai opresti;cred ca ati fost foarte modeste pana acum(????!!!!) pentru ca eu nu am intalnit vreun topic cu ce fac copiii,doar cu ce fac mamicile si trebuie sa marturisesc ca am crezut ca acesta e un forum despre...lucru de mana,dar sa cresti un copil frumos,drept,armonios,asta nu e de colea!

Jos palaria fie doar pentru ce am vazut pana acum si sunt convinsa ca mai sunt tare multe de vazut!Sa faca un adult ceva nu e de mirare,dar copiii! Ne creste inima,imi creste inima!

Am crezut ca va muri Romania de dorul  a ceea ce putea sa fie,dar vad ca fiecare in casa lui face ceva pentru ca ideea de Om sa prospere!  

Bravo noua!  kiss

PS.Socrate,ce intelept esti si cum stii tu cum stau lucrurile peste veacuri wink  !!!
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Mar 19 Noi 2013, 8:19 am

Aura, nu am cuvinte, ce talente ai acasa, si doua pe deasupra!!
Felicitari din toata inima si le doresc copiilor tai sa ajunga in viata sa li se recunoasca talentul asa cum trebuie.
Mihaela si fetita ta e talentata si la fel zic si eu, pentru varsta ei lucreaza foarte ingrijit. Lucrul in creion nu este tocmai usor, trebuie sa ai talent sa faci umbre numai din creion, fiica-mea a facut ceva cluburi cand era mica. Acum iubeste make-up-ul
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de ismi3ismi Mar 19 Noi 2013, 8:37 am

mihaela,fetita ta e foarte talentata.multe felicitari.desenele in creion imi plac foarte,foarte mult!!
ieri am fost cu fata mea la Clubul copiilor din sector 5.Fiind de stat ,inscrierea e gratis,insa treb sa dam 50 ron/luna pt culori;treb sa mai luam 3 pensule fff bune si un bloc desen cu hartie groasa.Imi place doamna profesoara mult de tot,se vede ca ii plac copiii si ceea ce face.Problema mea e alta:cluburile copiilor apartin de minister si nu au fonduri pt renovare;cladirea e ff veche si neingrijita,cu praf ,paienjeni,igrasie pe pereti,,,horor...miroase a vechi...am stat pe hol sa o astept o ora si jumatate si nu mai puteam sa suport mirosul...la final am intrat la doamna profesoara si i-am spus "durerea"...cica strange niste bani de la cine vrea sa dea cat vrea sa dea,1-2-5 lei,sa repare ,macar igrasia,mucegaiul de pe perete,,,eu stiu ca mucegaiul sporii aia inhalati pot duce la dezvoltarea de astm...si nu as vrea sa o duc,dar ea vreaaaa muuuult...ufff si suntem in capitala Romaniei...nu stiu ce sa fac...

in alta ordine de idei,Dan Puric a spus intr-un interviu ca "in tara noastra exista Populatia Romaniei-cea care voteaza cum voteaza,se comporta cum se comporta si ...Poporul Roman-oamenii de buna credinta si bun simt"...dupa cum traim,cred ca populatia e mai numeroasa decat poporul...nu?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Mar 19 Noi 2013, 11:04 am

Ismi, sa stii ca nici liceul Tonitza nu arata prea bine....problema cu fondurile de renovare o au multi. Este o solutie destul de buna cea propusa de profesoara, adica o igienizare cu contributia parintilor.....pana la urma, nu costa prea mult un tratament pentru pereti, daca se suporta costurile in grup.
Daniela, Smile kiss 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de Gabica Mar 19 Noi 2013, 4:05 pm

aurishta, lucrările Simonei sunt bune de terapie psihologică.
Îmi dă tabloul cu marea o stare.... minunată.....
L-aş tot privi.
Şi a mea face desen dar e mică.... mai vedem în timp.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Mar 19 Noi 2013, 9:55 pm

Gabica, hug pupi kiss 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 22 Noi 2013, 2:52 am

iata ce facea ema in clasa I-acesta a fost primul ei concurs,national si a luat locul intai:

michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de valentinadof Vin 22 Noi 2013, 7:56 am

Felicitari,Michelin!Iarasi, o preocupare nobila!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Vin 22 Noi 2013, 8:24 am

Felicitari Emei, e o dulceata frumoasa si talentata!

Sa va zic eu de copilul meu. La ei se da un ecuson pentru ''credit winner''. Copilul care castiga cele mei multe credite intr-o saptamana, saptamana urmatoare poarta ecusonul. Creditele se dau pentru teme facute, participare la ore, comportament.
Dimineata il vad cu ecusonul in piept. Cand era sora-sa la scoala il avea mai mereu, i-au mai dat si lui, dar acuma a fost wow. Cand sa il laud il vad asa infuriat, suparat, de parca luase note mici. Imi zice ca nici nu stie cum de l-a castigat zid zid 
Sa fie varsta aia de teribilism cand tot ce faci rau e wow???? scratch scratch scratch  ca mi-a cam dat de gandit!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de aurishta Vin 22 Noi 2013, 3:11 pm

Frumos, Micheline, Ema mi-a adus aminte de vremurile frumoase de la scoala de muzica...love ...ce frumos era love
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de Gabica Vin 22 Noi 2013, 3:16 pm

danniela, poate s-a speriat şi el de cât e de capabil; poate a devenit mia timd, şi eu bravam când eram foarte emoţionată!!!!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de ismi3ismi Vin 22 Noi 2013, 3:32 pm

felicitari pt fetita ta,micheline! mult succes in continuare!
daca la clasa a 1-a era la acest nivel,de la ce varsta a inceput sa invete pianul?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 22 Noi 2013, 4:04 pm

Mulţumim! hug
Micheline, felicitări fetiţei! Ce scumpă şi serioasă este!
Că tot vorbim de alte pasiuni...
A mea tocmai a făcut un nou puzzle 3D. :)Puzzle-ul este o altă pasiune de-a ei. Primul i l-am luat pe la 1 an şi câteva luni, nu ştiu dacă avea un an şi jumătate, era din plastic şi făcea 4 imagini mici din câte 4 piese şi de acolo a început această pasiune. Mult timp construia puzzle 2D, a ajuns la 750 piese. Apoi o vreme a renunţat, dar acum o pasionează cele 3D, deh, evoluăm...Smile 
Azi a împlinit 9 ani şi prietena mea i-a dat bani să-şi ia ce doreşte ea, aşa că în drum spre casă ne-am oprit la magazin şi şi-a ales Bazilica Sfântul Petru Vatican. N-a vrut nici să mănânce până nu l-a terminat. Mâine cred că va primi şi Peleşul de la fratelo, dacă nu se răzgândeşte şi-i ia altceva.Smile 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de danniela Vin 22 Noi 2013, 4:16 pm

Mihaela, bravoi ei, asa si fecior-miu, a construit tot ce am gasit pe piata 3D si apoi le-am dat.
Insa i-a trecut pasiunea, acum are o aplicatie pe computer si construieste numai pe computer, dar la fel face turnuri, case, security, alarme, baie cu senzori rade rade 
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Scoli si discutii despre scolari -2 - Pagina 6 Empty Re: Scoli si discutii despre scolari -2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB