Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor noastre VIII

+53
danae
LRodica
Floren
alessia2007
AlinaJ.Bijoux
ryta
camelia84
anc@
michelinebeaulieu
musetel
mar_ysa_28
cory74
Ais
Greteledelweiss
GinaP
dragan mirela
piciul
mlizeta
diblaru maria
adriuta
mnarcisa
Clio_Ela
myky7robc
MagdaMarin
bubu85
ismi3ismi
teisoara
nicole24
feliana
Gabica
MihaelaT
geanina_scumpica
Giorgi
tiana
valentinadof
aurahd
mimiady63
criss472013
adelina24
fulguta28
Admina
diada
danniela
betymi72
rob roy
gabitza0508
Giobsy
i.xell
SilviaDumitrescu
kmn
Dorulet
CarmenClaudia
arime
57 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Tort - 1 an

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 18 Mai 2014, 9:10 pm

Mulţumesc! kiss 

Un nou tort, o nouă provocare... De mult voiam să încerc să-i modelez pe prietenii lui Mickey Mouse şi iată că s-a ivit şi ocazia aceasta. wink 
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Micul Denis împlineşte un anişor şi părinţii i-au organizat o petrecere mare, dar aveau nevoie şi de un tort mare.
Iniţial, colegul meu mi-a spus că vrea cu Spiderman pentru că micuţului îi place acest personaj, iar eu m-am gândit să-i fac şi ceva ursuleţi şi un trenuleţ să fie mai vesel, dar într-o dimineaţă mi-a arătat lumânărica ce a luat-o pentru tort şi era micuţul Mickey Mouse...eee, schimbare de plan mi-am zis  şi astfel i-am modelat pe prietenii lui Mickey. De asemenea, nu a vrut fondant prea mult, aşa că am ales ciocolată şi fondant pe margine.
În interior sunt blaturi de vanilie glazurate cu ciocolată, un blat de cacao, jos cremă de ciocolată, iar sus cremă de vanilie. A avut aproape 6,300 kg.
Mai multe poze am pus pe blog. Aici am ataşat doa câteva ca să nu se încarce greu.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Giorgi Dum 18 Mai 2014, 11:25 pm

Ce complicat !Torturile devin tot mai mult povesti colorate.Felicitari pentru atata munca si rabdare!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Gabica Lun 19 Mai 2014, 1:44 pm

Mihaela, înghit în sec.... frumoasă provocare....
Felicitări
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 19 Mai 2014, 4:24 pm

Mulţumesc! Merci

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de mlizeta Lun 19 Mai 2014, 5:21 pm

Mihaela felicitari. Este o capodopera, un bibelou. Super.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de diblaru maria Lun 19 Mai 2014, 5:50 pm

Doamne ,ce frumos e! Est foarte talentata .Felicitari.
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de valentinadof Mar 20 Mai 2014, 5:38 pm

Mihaela ti-ai desavarsit tehnica.Felicitari!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 20 Mai 2014, 5:49 pm

Mulţumesc! hug 
Încă am multe de învăţat, dar prin exerciţiu sper că vor tinde spre perfecţiune, Smile aşa cum sunt ale altor doamne care fac torturi minunate.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 21 Mai 2014, 6:55 am

Mihaela, imi place foarte mult cum ornezi torturile, sunt o adevarata opera de arta. As vrea sa invat sa fac si eu glazura aceea de zahar in care imbraci tortul si figurinele. De asemenea m-am tot intrebat din ce si cum sunt facute figurinele de poveste. Si eu fac multe dulciuri, dar asa ceva n-am incercat pana acum. Si ma gandesc sa-i fac o surpriza sotului, care e topit dupa tot ce e dulce, mai ales ca in curand schimba prefixul. Ce zici ma poti invata?  love 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 21 Mai 2014, 4:22 pm

Mulţumesc!
Ca să faci figurine nu te pot învăţa, din păcate. Efectiv am învăţat în timp, am încercat, am greşit, am luat-o de la capăt şi încă învăţ.
Reţeta de pastă de zahăr am luat-o de pe blogul Lissei - Lissa cake doar că eu nu pun margarină, ci ulei de palmier, iar în timp am învăţat s-o simt la mână (când să mă opresc, când  să nu mai adaug zahăr).
Pastă de zahăr:1 lingură gelatină praf de la Dr Oetker (1 plic), 6 linguri de apă, 2 linguri pline miere(de regulă folosesc de salcâm, dar ultima oară am luat de tei că nu avea de salcâm de la cine iau, iau de la aceeaşi persoană că ştiu că-i curată. Sunt persoane care folosesc energizantul acela ca şi mierea.), 1 lingură ulei de palmier în stare solidă sau 2 linguri în stare lichidă, 1 kg de zahăr pudră cumpărat, eu folosesc Mărgăritar pe care-l râşnesc încă o dată. Poţi pune esenţe, eu am mai pus de vanilie, dar nu m-a încântat prea tare. A fost că puneam zeamă de lămâie când făceam pasta cu jeleuri (asta am postat-o într-unul din capitolele astea, dar nu mai ştiu unde şi când).
Când  vreau jumate de porţie, folosesc linguriţa ca unitate de măsură.
Gelatina o pun la hidratat în apa rece timp de 15 minute sau cât râşnesc zahărul. O pun apoi pe aburi, se dizolvă, adaug mierea, amestec, se dizolvă, adaug uleiul de palmier, dizolv, dar oprsesc şi aragazul şi ţin vasul în apă. Important să nu fiarbă conţinutul.
Într-un bol uscat pun vreo 3-400 g zahăr, torn lichidul, amestec cu o lingură şi tot adaug zahăr. Când nu mai pot amesteca cu lingura pun zahăr pe o planşetă de silicon (până să-mi iau puneam pe masă direct) şi încep să frămând adăugând mereu zahăr până nu se mai lipeşte de mână sau de masă/planşetă şi seamănă cu o plastilină. A fost că am pus 1 kg şi până înt-o 100 de g că poate am pus mai multă miere. O pun în pungă şi într-o caserolă cu capac şi o dau la frigider până a doua zi. De multe ori nici nu mai ajunge la frigider că trec la modelat.
Ca să îmbrac un tort întâi îl îmbrac în cremă de unt  mai gras+zahăr pudră şi-l ţin la frigider peste noapte. Cum am scris, cel cu USA sau cu incendiul le-am îmbrăcat în glazură de ciocolată.
La început îmi  era greu, se rupea, întindeam şi pe folie, puneam cu totul, îndepărtam folia, frecam cu mâna...
Când fac figurine, caut, studiez, scot la imprimantă imagini cu personajele, mă uit în cărţile Dianei, la jucării,  mă gândesc cum e mai bine, improvizez...am găsit tot felul de tutoriale în imagini, pe net, unele nu au mers ca acolo...am văzut şi filmuleţe pe you tube...
Când modelezi, mâinile trebuie să fie mereu curate, fără urme de pastă şi bine uscate. Mă spăl şi după fiecare parte a corpului.  Colorez pasta cu coloranţi speciali de la Wilton, dar vreau  să îmi iau şi Americolor că am înţeles că-s mai buni.
Dacă dai o cătare pe google găseşti multe reţete şi cu imagini.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Tort "Tenis de câmp"

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 01 Iun 2014, 5:29 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Pentru iubitul unei prietene am făcut acest tort, la foc automat (am avut o săptămână plină, plină..).
Interior: blat de cacao însiropat, cremă diplomat clasic (stafide şi coajă de portocală).

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Ais Dum 01 Iun 2014, 6:09 pm

Felicitari! Torturile tale sunt din ce in ce mai frumoase. Se vede ca muncesti mult la ele. La cat mai multe comenzi
Ais
Ais
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 01 Iun 2014, 10:53 pm

Mulţumesc!
În urmă cu un an am mai făcut un tort un aceeaşi temă, dar am mai progresat de atunci .
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de teisoara Mier 18 Iun 2014, 10:40 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

pt ca e vremea fructelor ,dar mai ales pt ca am sarbatorit primul deceniu de viata,am pregatit acest tort rapid:balt simplu pandispan din 5 oo,crema de capsuni+iaurt capsuni+frisca +gelatina(gen diplomat.Deja ... a fost. wink
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty "Rămas bun, clasa a IV-a!"

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 21 Iun 2014, 5:17 pm

Teişoara... La mulţi ani, fiicei tale! Să fie sănătoasă şi fericită!
Pentru copilaşii mei iubiţi care au terminat clasa a IV-a, am pregătit o surpriză dulce. Aş fi vrut să fie mult mai spectaculos, dar din păcate timpul şi evenimentele neplăcute de care am avut parte nu mi-au permis.
Fotografii cu dragii mei copilaşi: http://mihaelasipiticii.blogspot.ro/2014/06/ramas-bun-clasa-iv-b.html
Interior: blat de cacao însiropat şi cremă de vanilie. (6 kg)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Iun 2014, 12:43 am

La Multi Ani, pentru fiica ta, Teisoara! Sa fie sanatoasa si fericita.
Mihaela, frumos gest de bun ramas, pentru copiii pe care i-ai avut elevi 4 ani. Si frumos tort, ca de obicei. Flowers 

p.s. am observat o Eliza, o Isa si o Iza. Asa multe fete, cu nume similar, ca a trebuit sa le diferentiezi?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 22 Iun 2014, 10:59 am

Mulţumesc!
Pe Eliza aşa o cheamă, Isa este Isabela, iar Iza este Izabela şi mai e Rocsana cu cs că aşa o cheamă.Aaaa, am şi un Ionuţ-Alexandru, dar şi un Alexandru-Ionuţ. wink Am scris pe tort aşa cum îi strigăm în clasă, iar doamna pentră că aşa îmi spun ei.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de teisoara Dum 22 Iun 2014, 11:22 am

multumesc de urari fetelor.! hug 
teisoara
teisoara
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 944
Varsta : 52
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/07/2009

http://2mainipricepute.blogspot.com/

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de cory74 Vin 04 Iul 2014, 10:21 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Buna seara. N-am mai trecut demult pe aici...dar nu vin cu mana goala  pupi 
Fetita mea a implinit 8 ani in aprilie si a trebuit sa fac un tort.
Asa ca m-am documentat ca sa fac ceva cat de cat dragut..
Pentru amatoare ca mine poate fi o sursa de inspiratie acest tort.. pupi . Am folosit pasta de marshmallow cu zahar pudra si coloranti de la dr. oetker. M-a ajutat f tare un filmulet gasit pe youtube, unde cineva arata cum face trandafiri fara instrumente..
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 05 Iul 2014, 6:18 am

E o nebunie de tort! Felicitari! bucurie 
Ar fi bine daca ai pune si filmuletul ajutator pt cele care vor sa invete sa faca trandafiri asa frumosi ca ai tai. Si interiorul din ce e facut? Crema marshmallow de unde ai cumparat-o ca la noi n-am vazut asa ceva?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de cory74 Sam 05 Iul 2014, 8:36 am


Acesta este filmuletul dupa care m-am inspirat. In ce priveste pasta de marshmallow nu o gasesti de gata.. Sunt de cumparat bomboane pufoase marshmallow din care faci pasta.. Acestea le gasesti la oricare mare magazin, doar sa te uiti la gramaj si pret caci oriunde sunt marci convenabile; sa zicem 300 gr, 6-8 lei..
Eu i-am tinut afara trandafirii, si i-am realizat treptat in decurs de vreo 2 zile...cum mi-a permis timpul: putin dimineata, putin seara... Am vrut sa fie pt fiecare copil si de aceea am zis sa fie cel putin 18  hug


Uitam sa scriu din ce e facut tortul.. Blat de cacao taiat in doua si insiropat, blat de nuca(cel de sus), mousse de ciocolata si crema de frisca cu miere (inspiratie de la kinder pingui)...
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 12 Iul 2014, 8:10 pm

Cory, frumos tort! Bravo!
Pe youtube gasesti mii de tutoriale de tot felul.

Azi am avut si eu un tort si mai am unul luni.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Interior: două torturi krem a la krem, iar la mijloc glazură de ciocolată amăruie şi frişcă.
Deasupra pastă de zahăr, iar de jur împrejur ciocolată amăruie.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de valentinadof Dum 13 Iul 2014, 1:26 pm

Nu vreau sa-mi imaginez ce gust au torturile astea!Salivez deja si fug repede de-aici!
Cory,Mihaela felicitari!Spor la dulcegarit!

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty "Culori şi munte"

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 14 Iul 2014, 10:59 pm

Mulţumesc, Valentina!
Apar şi cu tortul de azi.
Acest tort l-am realizat pentru Roxana, o iubitoare a culorilor şi a muntelui care a avut parte de o petrecere surpriză în tabăra de artă - "t-shirt momârlănesc" unde-i plecată şi Diana.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Interior: două blaturi de cacao, la mijloc blat de vanilie, însiropate, cremă de vanilie, deasupra glazură de ciocolată şi pastă de zahăr lăsată la uscat şi apoi dată pe răzătoare ca să semene cu iarba. (5,300kg)

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Mar 15 Iul 2014, 7:21 pm

Miha, esti o adevarata artista!!! Imi plac mult torturile realizate de tine!!! Da cred ca ti-am mai zis asta!!! nu?
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 8 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB