Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Ornarea torturilor noastre VIII

+53
danae
LRodica
Floren
alessia2007
AlinaJ.Bijoux
ryta
camelia84
anc@
michelinebeaulieu
musetel
mar_ysa_28
cory74
Ais
Greteledelweiss
GinaP
dragan mirela
piciul
mlizeta
diblaru maria
adriuta
mnarcisa
Clio_Ela
myky7robc
MagdaMarin
bubu85
ismi3ismi
teisoara
nicole24
feliana
Gabica
MihaelaT
geanina_scumpica
Giorgi
tiana
valentinadof
aurahd
mimiady63
criss472013
adelina24
fulguta28
Admina
diada
danniela
betymi72
rob roy
gabitza0508
Giobsy
i.xell
SilviaDumitrescu
kmn
Dorulet
CarmenClaudia
arime
57 participanți

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MagdaMarin Mier 01 Ian 2014, 10:31 pm

Florile sunt italiene trimise de mama,sunt  F.lli Rebecchi am folosit mai multe produse de la ei,acestea nu sunt dulci sunt din malai doar arata bine,mie imi plac mult toppingurile lor am acum caramel si de capsiuni.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 01 Ian 2014, 11:41 pm

Mihaela, chiar e greu sa tai asa minunatie de tort! Omuletii Lego sunt perfecti! eram obisnuita cu animalutele fmodelate de tine acum cativa ani Smile

Torturile de Revelion sunt reusite si precis tare gustoase, felicitari tuturor! Poate in seara asta nu uit sa imi rog sotiorul sa imi recupereze parola de la Photobuchet (eu nu am nici o sansa, ca nici adresa de mail nu o mai am de vreo doi ani buni)

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Vin 03 Ian 2014, 9:09 pm

Magda, ai fost inventivă. Bravo! Dar, te rog, nu mai pune alimente pe ziar mai ales dacă le dai copiilor. Cerneala tipografică conţie plumb şi nu-i bine să intre în contact cu alimentele.
Teişoara, frumos tort şi cred că a fost gustos.
Ela, al tău l-am admirat pe fb şi sper să-l poţi posta şi aici, dacă nu, te ajut eu cu mare drag. Mi-au plăcut mult cifrele şi am furat modelul, iar la anul probabil îl voi folosi.

Mulţumesc pentru aprecieri! kiss Nu am matriţe, le modelez cu mâna. Mi-am cumpărat doar setul de 8 ustensile care mi-a uşurat munca, aşa cum a făcut-o şi triplock-ul rade şi  setul cu cele patru decupatoare de floricele plus coloranţi. Am dat un pumn de bani, din ce-am câştigat, dar a meritat. wink

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de mnarcisa Vin 03 Ian 2014, 11:48 pm

Mihaela sa stii ca si eu mi-am luat cele patru forme de floricele si cand le-am folosit prima data m-am gandit la tine ca ti-ar prinde tare bine. Acum ma bucur sa vad ca le ai.

Eu sunt asa de fericita ca am gasit reteta tortului despre care vorbeam la concurs.  Este foarte bun, si chiar daca e mai mult de lucru la el merita.

este luata de pe net, nu am verificat indca daca este exact ca cel ce il facea mama, dar asa la prima vedere pare ok.

Reteta

Si acum sa mai arat si eu cate ceva. Sunt doua torturi facute pentru Maruca, pentru ziua ei.
Primul este un tiramisu adaptat si al doilea cu crema de iaurt, un deliciu.
Mai am de de invatat la capitolul asta.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 04 Ian 2014, 12:02 am

Mihaela, aseara am recuperat parola de la photobuchet si intentionam sa postez tortuletele aici. Dar ... am primit un telefon de dimineata, pt doua supliniri la Zumba si nu am mai reusit. Abia acum am intrat iar. Sper sa ma descurc cu postatul... Revin cu editarea cat pot de curand...Smile

Narcisa, chiar daca am papat dulciuri engros saptamanile astea, tot as gusta din tortul tau!!!

Edit: Pentru ca de Revelion am fost cateva ore la socri apoi la nashi am facut doua tortulete asemanatoare. Forma de stea am cumparat-o in urma cu 3 ani de la Ikea si nu am folosit-o niciodata. Am dat de ea acum...
Tprtuletul pt mama soacra:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Tortuletul nr 2 Smile

Mihaela, ajutor!!!
Pozele sunt f mari, inainte puneam altfel, dar nu mai retin. Cat de mari sa las pozele? e prea mult 640 x480?


Ultima editare efectuata de catre Clio_Ela in Sam 04 Ian 2014, 12:17 am, editata de 1 ori
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 04 Ian 2014, 12:09 am

Narcisa, e abia începutul, dar şi câd te pride nu-ţi mai dă drumul. hug 
Ela, ok!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 04 Ian 2014, 12:47 am

Am editat in timp ce a scris Mihaela mesajul... Intreb inca o data :(Am micsorat pozele, sunt de 480 pe 330. Sunt prea mari?? Asa imi par mie Sad

al doilea tortulet:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cifrele sunt facute cu decupatoare, pe care le-am luat de pe Amazon. Am facut un tort cu  emblema unei echipe de fotbal in urma cu doua luni si am taiat la litere doua ore. In noaptea aia a comandat sotiorul meu decupatoare Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 04 Ian 2014, 12:53 am

Nu-s mari! Poţi să le laşi şi 640x480.
Tare frumos tortul!
M-am gândit că-s cu decupatoare, dar mi-a plăcut ideea de albastru şi ornamentele acelea care-ţi dau impresia de gheaţă.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de adriuta Sam 04 Ian 2014, 1:05 am

Clio, tu ne ademenesti cu torturi yummi ca apoi sa ne pui la lucru la gym Smile)). A iesit foarte frumos tortul.
Cozonacii Magdei deghizati in tort sunt rodul creativitatii ei si-mi place ideea ei.
Imi plac si ale Teisoarei, Georgi si Narcisa.

Cat despre torturile Mihaelei, am mai spus-o si-o mai spun, deja intra in liga profesionistilor.

Daca ai posibilitatea sa urmariti cautati Cake Boss, mie imi placea sa ma uit intr-o vreme la ei. Acum si-au scos linie de franciza si vreau sa iti spun ca am cumparat o data unul si am ramas foarte dezamagitaaaaa ... ,frumos ornat dar rau la gust. Chiar ca se axeaza numai pe ornare.
Atunci m-am gandit la tine, Mihaela caci ale tale sunt bune si yummmi si sanatoase si in interior, nu-s facute din prafuri chimicalizate.
adriuta
adriuta
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 242
Localizare : acasa
Data de inscriere : 17/09/2011

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Clio_Ela Sam 04 Ian 2014, 1:21 am

Adriuta, pai asa trebuie, nu sa renuntam la papa bun, ci sa incercam sa ardem caloriile din bunatatile papate Smile

Mihaela, zaharul "gheatza" l-am gasit intamplator la Lidl, era un pachetel cu "Deco de iarna". Fulgii de pe primul tort (postat pe pagina trecuta, am editat intimp ce ai scris tu) erau si ei in pachetel.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 04 Ian 2014, 1:31 am

Mulţumesc!
Pe Buddy îl urmăresc de mult pe TLC, îmi plac grozav torturile lui, e creativ şi de asemeea am învăţat câte ceva. Ţin mite că primii copăcei făcuţi cu frişcă după o emisiune de-a lui am putut să-i realizez. Mă uit cu plăcere la emsiunile lui.  Am văzut de asemenea că nu însiropează niciodată blaturile, n-am văzut să frece untul sau cel puţin margaria petru cremă, dar ce-i care măâncă laudă conţinutul...

De exemplu, la o cofetărie care face torturi cu praful preţul este de 40-50 lei/kg, iar cofetăriile care folosesc ciocolată de calitate, unt, ouă ... au preţuri de 100-150lei/kg.

Şi eu am păţit să spun un preţ şi omului să nu-i mai trebuiască, dar degeaba nu fac, degeaba stau. Nu trăiesc din asta, e doar un hobby, dar dacă pot câştiga un bănuţ, de ce nu...
Ela, am văzut la Lidl, dar n-am ajuns în perioada aia pe acolo, am văzut şi la chioşcul de lângă bloc la kg, diferite nuanţe.
Mi-a plăcut mult cum arată şi poate fac şi eu un 2015. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de mnarcisa Sam 04 Ian 2014, 1:37 am

Eu o iau mai usor la capitolul asta.
Oricum de cand am descoperit forumul am invatat atat de multe.
Pot zicecasunt virusata total.
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Tort "În pădure"

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 29 Ian 2014, 3:14 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maria şi-a sărbătorit ziua cu colegii din clasa pregătitoare, iar mămica ei m-a rugat să-i fac un tort. Mi-a cerut doar două veveriţe şi multe ghinde şi în rest m-a lăsat pe mine să hotărăsc.
Văzuse tortul Biancăi şi i-a plăcut. Pentru că un tort în formă de buturugă cum a fost al nepoatei mele era prea mic, am ales să fac o pădurice.
Lângă nume a pus şi cifra 7, dar când l-am fotografiat nu ştiam sigur dacă împlineşte 7 sau 6 ani şi am ataşat-o chiar înainte să vină după el.
Interiorul a avut  două blaturi albe cu aromă de vanilie şi două blaturi de cacao, jos şi sus am pus  cremă de ciocolată albă şi la mijloc cremă de ciocolată amăruie şi ciocolată cu lapte.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de myky7robc Mier 29 Ian 2014, 4:59 pm

extraordinar, mihaela, de-a dreptul extraordinar, te poti inscrie si tu in echipa lui buddy.
ela imi place si steluta ta de anul nou, e finuta si combinatia de culori e cat se poate de actuala.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Mier 29 Ian 2014, 6:56 pm

Mulţumesc, Myky! Oooo, drumu-i lung şi greu până la aşa performanţe. Smile

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Dorulet Mier 29 Ian 2014, 7:31 pm

Mihaela,ai facut un tort frumos,sigur ca si gustos,felicitari!Imi plac veveritele si ghinzile.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4791
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Tort "Poveste de iarnă!

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 02 Feb 2014, 6:31 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Tot pentru micuţa Maria am făcut încă un tort.
Ea face cursuri de călărie şi de obicei călăreşte pe un căluţ negru cu alb. Am văzut pe Facebook o foto cu ea şi căluţul şi de acolo m-am inspirat. Pentru că afară-i zăpadă, m-am gândit să realizez o poveste de iarnă.
Interior: blaturi de cacao însiropate şi  cremă de ciocolată albă (i-a plăcut crema de la cel cu veveriţe).
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 02 Feb 2014, 7:31 pm

Mihaela,ma uit si ma minunez de fiecare data,cat de bine iti ies detaliile,pana la cele mai mici...esti tare priceputa,bravo,felicitari!stiai sa modelezi de dinainte sau cu ocazia torturilor ti-ai descoperit acest talent? love
Lucrezi cu pasta cumparata,acum,nu?Zapada e frisca?
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 02 Feb 2014, 8:04 pm

Mulţumesc!
Figurinele le-am făcut vineri, mai exact vineri spre sâmbătă rade că nu mă bate nimeni la cap şi pot folosi în voie masa, iar omul de zăpadă l-am făcut azi că azi mi-a venit  ideea unui om de zapada care să completeze peisajul şi tortul ieri după amiază ca să-l las cu crema de unt la frigider, peste noapte. 
Totul e pastă de zahăr. Zăpada am făcut-o simplu: am lăsat o bucată de pastă albă să se întărească şi am dat-o pe răzătoare Smile  apoi am dat uşor pe tort cu sirop de zahăr şi am presărat-o. Pentru că u am decupator de fulgi (singurul care-l am e cel de flori şi bineîţeles setul de ustensile), am întins pasta subţire cât s-a putut şi am folosit decupatorul de hârtie.
N-am ştiut să modelez înainte, cu fiecare tort mai învâţ câte ceva.
Lucrez tot cu pastă de zahăr făcută în casă, după aceeaşi reţetă a Lisei pe care am postat-o şi aici. Şi siropul cu ce lipesc părţile îl fac tot eu. Am tot încercat cu diverse până am ajuns să pun eu aşa după capul meu, o lingură zahăr pudră şi una apă şi să-l las vreo oră şi apoi cu o pesulă lipesc părţile compoente. Dacă e tort de casă, păi să fie de casă. Smile

Maria a fost încântată şi m-a întrebat de unde ştiu că are căciuliţă cu ursuleţ Smile  ...foarte simplu, când a venit după tortul cu veveriţe avea o geacă mov şi căciulă cu ursuleţ. wink 
La cel cu veveriţe am lucrat figurinele  sâmbăta trecută şi puţi duminică cu  mici completări că tortul trebuia pentru marţi seară şi urma luni să fac restul şi eram şi la şcoală.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de diblaru maria Dum 02 Feb 2014, 8:20 pm

Felicitari,sunt foarte reusite .
diblaru maria
diblaru maria
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 157
Localizare : crevedia
Data de inscriere : 03/10/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 02 Feb 2014, 8:29 pm

ochii fetitei,fata ei,ochii calutului,urechile,capastrul,saua,frunzele bradului,..toate-s fara cusur...minunata lucrare!!scrisul e facut cu marker alimentar,nu?
eu mi-am cumparat bomboane gumate marshmallow ,sa vad cum iese pasta din ele si e destul de buna,nu se lipeste ca cea de zahar,nu se "topeste " in mana cand o modelezi si e destul de elastica,a doua zi,tinuta in punga ,are aceeasi elasticitate...le-am luat pt ca vreau sa fac un tort special pt ziua cand se merge la nasi... wink 


Ultima editare efectuata de catre ismi3ismi in Dum 02 Feb 2014, 8:35 pm, editata de 1 ori
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 02 Feb 2014, 8:33 pm

Mulţumesc! Embarassed 
La cap de om, copil...mai am de lucru, bineînţeles şi-n rest e loc şi de mai bine, dar deh, e ca matematica, exerciţiul e mama învăţăturii. lol! 
Am scris cu pensula de aceea e şi aşa tremurat să nu zic urât Embarassed cu colorant diluat în alcool.
Apropo, tu ai mai făcut tortul fiicei tale?

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de ismi3ismi Dum 02 Feb 2014, 8:36 pm

da,stii,l-am pus pe forum,la vremea respectiva...era o printesa love l-am facut dupa reteta ta,cea cu bomboane HARIBO (care-s mai tari decat cele marsmalow)
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de myky7robc Dum 02 Feb 2014, 8:41 pm

mihaela, e fantastic si asta!
Ce atentie acorzi detaliilor, decorului in general, creezi cu adevarat povesti, scenete, nu stiu cum sa mai zic, ca toate imi plac de ma bucur ca un copil.
Ma tot uit si nu imi vine sa cred ca toate sunt si de mancat.
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Dum 02 Feb 2014, 8:50 pm

Mulţumesc, Myky! Adevărul că atuci când fac un tort, îl fac ca pentru mine, ca pentru fiica mea.
Ismi, vezi cum mă lasă memoria. :laugh:Am dat o căutare, am văzut că era chiar când am schimbat capitolul, ba mai mult am şi comentat beat A fost tare frumos, aşa că trebuie să mai faci şi cu alte ocazii sau chiar fără ocazii.

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Ornarea torturilor noastre VIII - Pagina 5 Empty Re: Ornarea torturilor noastre VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB