Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

+53
mdlupu
tiana
SilviaDumitrescu
ancone
dszilvike
ioana_gramaticu
MAYA
milena
Karina33
kdana
alexia
elenita
chemio
mirela baniai
RalucaS
feliciagl
MihaelaT
denisia_16
Kristina
dandana
fufa021978
Monica
bibanu
ppisic
alexya
kla78
umdc
margot
livia_iri
mandita
alexandra13
roxana096
Lore Adela
Noemi
ioana soare
Laila
DANIELA.I
pisi
topocad
bluegray
ralucapaun
Adriana13
tomari
ariana
Dionisia
geany
mag_s
Camy
JuliaDarling
Clio_Ela
duchess
diada
Admina
57 participanți

Pagina 10 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de feliciagl Lun 25 Ian 2010, 9:16 am

Roxana am inteles din postarea ei de la "sunt mamica de...." ca abia a nascut o fetita pe 5 ianuarie, nu stiu daca mai poate urmari acum forumul( imi dau si eu cu parerea) poate mai faci un drum in Samexpo. Triplok-ul tau are si transport diferential? Foarfeca care taie in zig zag foloseste ca sa nu se mai destrame materialul?
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de ioana_gramaticu Lun 25 Ian 2010, 9:41 am

Foarfeca de taiat textile in zig zag:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu stiu cand mai ajung si eu in Samexpo. De 2 ani tot zic ca merg.
Foarfeca aia e buna cand tai in mod special panglicile la capete, sa arate frumos si sa nu se destrame. Pe net gasesti o foarfeca care taie zig zag pe la 80-120 lei/bucata

Referitor la Triplock nu stiu ce e aia transport diferential. Desi il am de 2 zile mi se pare cam antic. Talpita nu sta ridicata. Ca sa bagi firele dedesupt trebuie sa desfaci 2 surube, ca sa schimbi acele la fel. Asta cam ocupa din timp si mi se pare destul de enervant. Eu cred ca las usita aia fara surube. wink
Poate ii dau de capat. Sincer, mai bine mai adunam ceva banuti si imi luam ceva mai bun.
Sa nu zic ca are 13,5 kg. Deci unde o pui, acolo o lasi. Mai are si prostia aia cu "pene" pe care stau atele. Ocupa destul de mult spatiu. zid
ioana_gramaticu
ioana_gramaticu
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 13
Localizare : Bucuresti, Romania
Data de inscriere : 04/03/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Lun 25 Ian 2010, 10:25 am

Sigma si Kdana, pentru surje am pus poze cred ca la inceputul topicului. Trebuie scoasa o placuta, din dreptul acelor (de langa cutit). Este ceva mai greu de scos comparativ cu overlock-ul Brother (de exemplu), dar surfileaza si voal. Daca tragi de material il si onduleaza. Am gasit si tutorialul meu pentru surfilat ingust, pe Privileg: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Ioana Gramaticu, am sa te rog sa pui link sau banner cu forumul nostru, pe blogul tau, daca vrei sa-l pastrezi la semnatura. Detalii [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] Privitor la triplock de acel fel, au cateva persoane de pe forum, modele asemanatoare. Cred ca Geany, dar cauta la acest subiect ca a fost postat si un manual, dar si ceva sfaturi despre ele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de milena Mar 26 Ian 2010, 3:46 pm

fetelor, mi-a sosit triplocku , ma uit si nu pricep nimic . este tare complicat zid ce ma fac ?nici nu pricep cum sa pun firele,vai mama mea.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Dionisia Mar 26 Ian 2010, 4:15 pm

ce triplock. Milena ?
Dionisia
Dionisia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 537
Varsta : 53
Localizare : de pe aici
Data de inscriere : 21/11/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de milena Mar 26 Ian 2010, 4:29 pm

dionisia 454 d privileg azi a sosit .am reusit sa pun ata si am si cusut un pic, acum ma duc sa iau fata de la gradi.si ce sa-ti spun joi parca am facut comanda si azi a si sosit .of, macar sa-l folosesc .va pup pe toate ,ca daca nu va gaseam pe voi nu aveam asa dragalas in casa.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de kdana Mar 26 Ian 2010, 5:37 pm

Ce norocoasa esti. Eu miercuri am facut comanda si inca nu m-au contactat cei de la curierat.
kdana
kdana
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de milena Mar 26 Ian 2010, 5:43 pm

eu am facut comanda telefonic.nici nu aveam banii pregatiti ,dar am bagat mana la banii de gaze si apa etc .acum trebuie sa vad care este treaba cu 4 fire si cu 3 fire si care ar fi al 4 fir pe care nu-l folosesc .
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Mar 26 Ian 2010, 6:56 pm

Mai fetelor, daca nu aveti instructiunile de infirare ale masini triplock, uitati-va in interiorul masinii, e posibil sa aveti schema lipita pe interior. Si asta cred ca e in general, fiind o masina speciala si nu tocmai simpla... de aceea ma uimeste faptul ca lumea cumpara in speranta ca va invata...

Eu am observat ca la masina mea, pot lucra in patru fire sau in 2 fire. dar in 3 fire nu.
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de milena Mar 26 Ian 2010, 7:05 pm

in patru fire am reusit .dar nu prea inteleg cum este treaba cu 2 fire.unde pun un fir si unde celalalt .am instructiuni in germana si in romana, care sunt sterse , nu se inteleg cuvintele.
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Mar 26 Ian 2010, 7:13 pm

firul 1 impleteste cu firul 4 - acesta face lantisorul
firul 2 impleteste cu firul 3- acesta face surfilatura
kiss
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Camy Mar 26 Ian 2010, 7:37 pm

milena ma bucur tare mult ti-ai cumpar overlok eu am cuvinte numai de lauda ,musai trebuie sa fie in 4 fire,cosi direct nu mai vii si cu liniara.

cand vrei doar sa surfilezi scoti ata la unul din ace ,daca vrei ca surfilatul sa fie mai mare atunci lasi ata in primul ac (din stanga) ,daca vrei mai ingusta ,lasi ata in acul din dreapta)
cand ai 3 fire atunci surfilezi si slabesti ata la primul ac ,overlokul asta il am si eu ,las ca ma mai intrebi ,eu i-am dat si pasul mai mare cand cos tricot .

o pereche de colanti ,o bluza ,rochite din tricot le cosi la 4 FIRE

sa-l folosesti cu placere
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de milena Mar 26 Ian 2010, 8:09 pm

mersi camy pupi
milena
milena
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 440
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/12/2009

http://miledynaturals.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de feliciagl Mar 26 Ian 2010, 10:35 pm

Am primit si eu overlok-ul astazi, dar instructiunile in romana sunt atat de slab imprimate, voi avea o gramada de treaba pana voi deslusi traseul fiecarei ate.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Mier 27 Ian 2010, 8:56 am

Overlockul Privileg are deja firele bagate cand va soseste acasa, trebuie doar sa innodati ata voastra si trageti de fir + ca aveti schema desenata pe masina si unde este fier aveti punct desenat in culoarea traseului.

Sa le stapaniti sanatoase si sa ne aratati cat mai multe creatii!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de dszilvike Mier 27 Ian 2010, 4:01 pm

Buna.
As vrea sa cumpar si eu o masina triplock cu 4 fire. Puteti sa-mi scrieti niste site-uri, unde pot sa fac comanda la un pret convenabil? La Quelle m-am uitat. Overlockul Privileg 454 cum e, in afara ca are zgomot ?
dszilvike
dszilvike
helper
helper

Numarul mesajelor : 63
Data de inscriere : 27/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de ancone Mier 27 Ian 2010, 10:01 pm

Salutare,
Am urmarit discutiile voastre si de azi sunt si eu posesoarea unui Privileg 454. Tin sa multumesc in mod special feliciei pentru ca a anuntat pe forum ca s-a primit marfa la quelle, pentru ca eu imi luasem gandu ca vor mai aduce aparate de genul asta.
Eu sunt foarte multumita de el.Am reusit sa deslusesc cum se pun firele, pentru ca la inceput chiar daca a avut firele trase, cand le-am pus pe ale mele mi-a rupt unul din fire si a trebuit sa le iau pas cu pas. I-am si facut un sarafan simplu fetitei mele si sunt foarte multumita de cum a iesit. Eu am reusit sa citesc toate instructiunile din limba romana, la mine se vad destul de bine.Doar pozele nu se vad, dar se vad la brosura din limba germana. Daca aveti nelamuriri la varianta in romana, pot sa va transcriu anumite pasaje care va intereseaza.Doar sa-mi dati de stire.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 27 Ian 2010, 10:09 pm

ancone sa o stapanesti sanatoasa! si asteptam si pozele cu sarafanul, binenteles imbracat pe fetita wink

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tiana Dum 31 Ian 2010, 7:33 pm

imi pare f bine ca existati,ca uite asa m-am decis ce masina de cusut sa imi iau!. sper sa fiu multumita de ea; este un overlock Privileg ! am citit despre el de la voi,si sper sa vina cat mai repede.Nu sant incepatoare si sper sa ma descurc.Singurul lucru care ma nelinisteste,e ca o iau fara sa o vad!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tiana Dum 31 Ian 2010, 7:43 pm

fetelor,ce fel de ata trebuie sa cumpar pt ovrlock? de unde?de la mercerie?are importanta grosimea materialului? La mine la Constanta,am gasit de poliester 5000 m ,10 lei!!!! nu e cam scump? totusi trebuie 4 mosoare!! Multumesc Merci
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de ancone Lun 01 Feb 2010, 12:37 pm

Tiana, eu folosesc ata obisnuita pe care o folosesc si la masina de cusut.Am gasit la 1000m cu 1,5 ron.
ancone
ancone
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 128
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de elenita Vin 05 Feb 2010, 4:40 pm

Am comandat privileg 444. Abia astept sa-l primesc. Este diferenta mare fata de 454D? pretul este super! 450Ron. Ce este transportul diferential?
elenita
elenita
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : craiova
Data de inscriere : 11/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Vin 05 Feb 2010, 4:50 pm

Acum ca l-ai comandat nici nu mai conteaza ce inseamna. Vezi ca scrie tot pe paginile acestui topic. Sa ne zici cum merge cand vine. pup.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de mdlupu Vin 05 Feb 2010, 4:54 pm

de unde ai comandat? eu m-am uitat la quelle pe site si nu mai apare
mdlupu
mdlupu
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 125
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 04/12/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de pisi Vin 05 Feb 2010, 5:05 pm

Pai cam cat dai atata face.
pisi
pisi
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 302
Varsta : 38
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 09/07/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 11 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB