Ultimele subiecte
» Ce melodie asculti acum !-5
Astazi la 12:14 am Scris de White_Raven

» Modele de brodat
Ieri la 7:14 pm Scris de Djmanianfs

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 2:43 pm Scris de Dorulet

» Explicatii simboluri diagrame - tricotat
Ieri la 8:18 am Scris de sarabendis

» Pirogravura
Ieri la 6:21 am Scris de piciul

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
Lun 11 Dec 2017, 8:45 pm Scris de Djmanianfs

» Ornamente de Craciun - 6
Sam 09 Dec 2017, 12:40 pm Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Sam 09 Dec 2017, 10:00 am Scris de vlad_mom

» Tutorial decoratiuni pentru Craciun - diverse
Mier 06 Dec 2017, 8:19 pm Scris de piciul

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Mier 06 Dec 2017, 7:50 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Mar 05 Dec 2017, 8:47 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Lun 04 Dec 2017, 8:30 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 01 Dec 2017, 9:33 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii fimo (33)
Lun 27 Noi 2017, 2:27 pm Scris de vlad_mom

» Resurse si link-uri pentru croitorie 2
Sam 25 Noi 2017, 11:41 pm Scris de Anna_Xandra

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Joi 23 Noi 2017, 11:23 pm Scris de Lucica67

» Recomanda un film, o piesa de teatru!
Lun 20 Noi 2017, 11:37 am Scris de White_Raven

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Dum 19 Noi 2017, 8:39 pm Scris de White_Raven

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sam 18 Noi 2017, 8:51 pm Scris de Djmanianfs

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Vin 17 Noi 2017, 9:46 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de feliciagl la data de Sam 19 Dec 2009, 10:38 pm

Multumesc de informatie. Eu sunt din provincie si vin in Bucuresti cu al meu sot si daca-l duc in Obor sa vad eu, nu stiu ce masina de cusut, o ia razna. La Dragonul Rosu chiar ajung si de aia vroiam mai multe informatii si despre stand si despre masina. Ma interesa sa-mi iau si ac dublu pentru masina am cautat in Samexpo dar n-am gasit iar in Galati cand am intrebat la mercerie au fost asa surprinse vanzatoarele de parca as fi vrut sa-mi cumpar nu stiu ce droguri sau bombe.
Si mai e un aspect: imi place tare mult sa cos dar o fac foarte rar si doar pt mine si n-as vrea sa dau prea mult pe triploc mai ales ca n-am mai lucrat cu vreo unul.

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 20 Dec 2009, 9:55 am

Eu zic sa te grabesti sa-l iei de la quelle la 750 lei. Noi l-am luat mult mai scump acum 1-2-3 ani (si chiar in primavara), este foarte bun, iti faci treaba cu el, nici eu nu am mai lucrat pe un tripock pana acum, dar clar nu mi-as lua unul mai ieftin. Si eu tot pentru mine si familia mea lucrez (si prieteni....)

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 6489
Localizare : intre zi si noapte
Data de inscriere : 18/10/2008

https://picasaweb.google.com/101308234088606518793

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Dum 20 Dec 2009, 10:19 am

M-am uitat pe site dupa el dar nu l-am vazut, ma duc sa mai caut

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Dum 20 Dec 2009, 12:34 pm

eu zic asa, sa-i suni si sa le faci comanda, nici eu nu am mai dat de el si nici de alte masini de cusut....

Uite codul produsului: BS05 020 54, masina se numeste Overlock 454D are transport diferential. Le zici ca ai codul de pe un catalog, nu ai net si de-aia comanzi prin telefon (ca te pun sa-l comanzi pe net, zic ca daca nu-l gasesti pe site nu-l au).

pup, sper sa ai noroc! hug

Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Dum 20 Dec 2009, 12:47 pm

diada a scris:eu zic asa, sa-i suni si sa le faci comanda, nici eu nu am mai dat de el si nici de alte masini de cusut....

Uite codul produsului: BS05 020 54, masina se numeste Overlock 454D are transport diferential. Le zici ca ai codul de pe un catalog, nu ai net si de-aia comanzi prin telefon (ca te pun sa-l comanzi pe net, zic ca daca nu-l gasesti pe site nu-l au).

pup, sper sa ai noroc! hug

multumesc

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de tomari la data de Dum 20 Dec 2009, 9:21 pm

feliciagl si eu zic sa incerci cum te-a sfatuit diada, ptr ca eu una imi luasem gandul de la el dupa ce m-au asigurat de 2 ori la tel ca nu mai primesc c-da; am comandat si 2 seturi de ace (unul ptr overlock si unul ptr blugi) pe care nu le-am primit specificand ca vor fi trimise in viitor desi la comanda apareau la stoc fara reducere.
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

uberdeck

Mesaj Scris de mirela baniai la data de Mar 05 Ian 2010, 9:08 pm

sunt noua in sit si cel mai mult as dori sa-mi spuna cineva daca are uberdeck Merrylock 3040 ,doresc sa cumpar unul dar nu stiu daca e bun
mirela baniai
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 4
Localizare : bistrita-nasaud
Data de inscriere : 05/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de chemio la data de Mier 06 Ian 2010, 7:57 am

tomari a scris:
Fetelor surpriza! ieri dupa ce am iesit de la farmacie unde am lasat 130 lei (compensate) primesc tel de la firma locala de curierat ca am un colet de la Quelle Suspect dupa ce m-au tot asigurat ca nu voi primi comanda. Deja fac probe cu triplock-ul, singurul lucru care nu-mi place e zgomotul de tractor in adevaratul sens al cuvantului; in orice caz noaptea iese din discutie sa lucrez cu el.
Camy tu stai la casa presupun sau poate la bloc peretii sunt de caramida; la noi ce-i drept fiind numai 10 apart toti peretii sunt exteriori si betonati (noi i-am "captusit" pe interior de trei ani altfel nu facea fata centrala de apart).

BRAVO! Chiar o surpriza placuta. Ai fost norocoasa si ma bucur. Nici mie nu mi se pare ca este chiar asa de zgomotoasa. Oricum, e un mic tanculet la un pret exceptional. Sa-l stapanesti sanatoasa si daca ai ceva intrebari despre cusaturi, iti stau la dispozitie!
chemio
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 182
Varsta : 41
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 06 Ian 2010, 8:22 am

Mirela, am gasit modelul Merrylock 3040 la Brorom Sibiu: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Dar pe site-ul Merrylock am vazut alte modele: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Din cate stiu nu au multe persoane uberdeck, aici pe forum. Dar daca ai nevoie de el, cred ca trebuie luat de la reprezentanta (cel mai bine e sa mergi in persoana sa-ti faca instructajul pe el). Pretul este foarte bun, pentru o masina specializata.

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de mirela baniai la data de Mier 06 Ian 2010, 1:00 pm

pretul modelului 3040 este de 1400 lei noi, cel mai ieftin pana acum si cei de la sibiu m-au asigurat ca e performant , dar totusi speram sa gasesc pe cineva care l-a cumparat deja. In cazul in care il cumpar o sa spun daca a meritat.
mirela baniai
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de elenita la data de Vin 08 Ian 2010, 12:10 pm

la ce pret este Merrylock 3040?
.
elenita
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 12
Localizare : craiova
Data de inscriere : 11/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de elenita la data de Vin 08 Ian 2010, 12:29 pm

mesaj pentru Noemi: la ce pret este DRAGONFLY 858, si de unde l-ai luat. Multumesc.
elenita
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de elenita la data de Vin 08 Ian 2010, 12:36 pm

Doresc sa cumpar un triploc, dar dispun de 600 Ron. Putin ce-i drept, dar asta e. Ce-mi recomandati?
Am gasit industriale, care se adapteaza, dar fac mult zgomot. Am avut si chinezesc- cel verde- Dragonflay, si abia am scapat de el. La Metro erau Luvznic, 340 Ron, l-am achitat si la standul de probe nu a mers. Am citit in cartea lui ca trbuie uns si....usor, usor va merge. L-am returnat, Mi-a fost teama. Nu-mi permit mai mult. Am fatita in clasa a VIII a si am mare nevoie de bani (meditatii...).
Astept sfaturi si recomandari.
elenita
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de mirela baniai la data de Vin 08 Ian 2010, 2:33 pm

Merrylock 3040 costa 1400 lei si azi trebuie sa-mi saseasca.Am niste emotii!!!!
mirela baniai
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de alexia la data de Sam 09 Ian 2010, 10:11 am

buna tuturor. citind discutiile voastre, ianinte de craciun am sunat la quelle mi-am comandat masina Privileg 454D (cu multe insistari) si am facut exact ce a zis diada (feliciagl ti-as recomanda sa faci la fel) le-am zis ca nu am internet , ca am vazut-o intr-un catalog . intr-un final am primit-o pe 4 ianuarie am si bagat-o la surfilat si am ramas uimita ca am putut termina surfilatul foarte repede fata de cea in zig-zag (imi lua cel mai mult timp) nu va spun cum mi-a usurat munca. Geany am o intrebare (sau daca stie cineva care mai are aceasta masina ) daca face acea cusatura in lant mi-as usura munca si mai mult. va multumesc va doresc o zi buna si spor la treaba. kiss
alexia
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de diada la data de Sam 09 Ian 2010, 10:19 am

Alexia, ma bucur ca postarea mea a putut fi de folos si ai luat-o la super pret! si foarte repede ti-a venit! Felicitari, s-o folosesti la maxim! si eu stateam sa surfilez la zig-zag de mi se facea rau (la o esarfa de ex imi lua 15-20 min)....
eu am aceasta masina dar recunosc ca nu am descoperit acea cusatura in lant.... Embarassed

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de geany la data de Sam 09 Ian 2010, 12:31 pm

eu nu stiu despre ce cusatura lant vorbiti... scratch eu stiu ca lant fac masinile in 4 fire, iar ultima bobina, cea de-a patra face lant pe dosul tighelului. Deci la incheiat in 4 fire, la cativa mm. de surfilatura este acel tighel, iar daca te uiti pe dosul cusaturii, vei vedea ca dosul tighelului, nu e tighel ca la liniara ci este o cusatura cu aspect de lant.
Sper ca nu v-am zapacit:) prietenie
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3418
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Sam 09 Ian 2010, 12:32 pm

alexia a scris:buna tuturor. citind discutiile voastre, ianinte de craciun am sunat la quelle mi-am comandat masina Privileg 454D (cu multe insistari) si am facut exact ce a zis diada (feliciagl ti-as recomanda sa faci la fel) le-am zis ca nu am internet , ca am vazut-o intr-un catalog . intr-un final am primit-o pe 4 ianuarie am si bagat-o la surfilat si am ramas uimita ca am putut termina surfilatul foarte repede fata de cea in zig-zag (imi lua cel mai mult timp) nu va spun cum mi-a usurat munca. Geany am o intrebare (sau daca stie cineva care mai are aceasta masina ) daca face acea cusatura in lant mi-as usura munca si mai mult. va multumesc va doresc o zi buna si spor la treaba. kiss

S-o folosesti sanatoasa!
Cat a costat?

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de mirela baniai la data de Dum 10 Ian 2010, 4:03 pm

am primit uberdeck-ul si inca incerc sa ma obisnuiesc cu ea .la dotarile de ba za incluse in pret face cusuturi de acoperire , asa cum vezi doar la hainele din magazine.poate lucra cu 1 ,2,si 3 ace.La cea cu un ac face cusaturain lant de care ati intrebat.In cazul in care imi comand setul de picioruse (talpa de coasere]cu 120ron atunci va putea sa coase sirag de margele, sa coase elastic, sa coase vipusca sau panglica si sa coase direct volanase.Toate aceste operatii le-am gasit doar la o singura masina facuta de Husvarna.si care costa4200lei.A nu se confunda uberdeckul cu tiplocul care face surfilare prin taiere.
mirela baniai
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de alexia la data de Dum 10 Ian 2010, 5:57 pm

masina am luat-o la oferta la 750 lei este EXTRAORDINARA cos
alexia
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 73
Localizare : GALATI
Data de inscriere : 29/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de kdana la data de Lun 11 Ian 2010, 12:40 pm

Am incercat si eu sa fac acelasi lucru ca tine. Am incercat sa comand asa cum a zis Diada. Daca de dimineata mi-au verificat referinta si au zis ca este in stoc, mai exact mai au 50 buc. cand am revenit cu telefon pentru comanda au zis ca nu recunosc acel cod, ca este dintr-un catalog vechi si nu il mai gasesc. Am incercat sa le explic, ba chiar am sunat si la numarul din Buc, dar fara rezultat.
Poti sa ma ajuti cu noua referinta? este trecuta cumva pe cutie, sau in documentele pentru garantie?
Multumesc anticipat.
kdana
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 5
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de elenita la data de Lun 11 Ian 2010, 7:45 pm

am cautat si eu Privileg 454D si nu am gasit niciun rezultat, decit in lb germana.

l.e. voi unde ati comandat?

l.l.e. stie cineva vreun stand in Europa sau Dragonul cu masini- triploc?

edit diada - punctul 6 din regulament, te rog. Multumesc.

Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 11 Ian 2010, 10:02 pm, editata de 1 ori (Motiv : unit mesaje)
elenita
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Lun 11 Ian 2010, 8:26 pm

Fetele au comandat la Quelle si au luat Privileg

roxana096 a scris:
Iti recomand pentru inceput Dragonfly chinezeasca din Niro ( Europa-Bucuresti).Costa 1.5 mil cu 4 ate. Eu de acolo mi-am luat pe prima si cos la ea de vreo 2-3 ani.Acum am una industriala adaptata la motor de masina casnica ( si asta ar fi o idee daca gasesti pe la atelierele de croitorie sau fabrica de textile). Problema ar fi ca prima luata a fost super ok si cand am luat-o pe a doua au inceput sa-i zboare suruburile de la visbratii..acum cum ti-e si norocul.Iti dau adresa..poate reusesti sa rogi pe cineva din Bucuresti sa ti-o cumpere si sa o trimita sau vorbesti cu baiatul de la stand sa o trimita prin curier ( desi greu pricepe cum vine asta)
DRAGON 1, STAND1178 Catalin tel.0754971841 ( macar il poti suna sa te ghideze cum sa ajungi la stand)

Fetele care au triploc il recomanda pe cel de la Quelle

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mar 12 Ian 2010, 8:34 am

Am vazut si eu in SamExpo si Obor, triplockuri din acelea metalice Dragonfly, simple, fara transport diferential sau alte facilitati. Nu am cumparat deoarece nu dadeau garantie la modelul ieftin, cel de care spunea si Roxana. zid Pai mai bine luati in rate un overlock (cu 4 fire) si transport diferential. Mai ales daca sunteti incepatoare! Pentru cine a lucrat in confectii, are experienta si se pricepe sa regleze tensiuni sau reinfireze usor atele, e ok si un aparat chinezesc sau unul industrial, dar pentru incepatoare e bine sa fie cat mai prietenos. Plus ca transportul diferential, face diferenta. wink Va surfila orice material, cu mici ajustari la tensiune si lungimea cusaturii.
La inceput ziceam: lasa, nu investesc mult, daca nu-mi place sau nu ma pricep... Si atunci cand cumparam materiale, faceam economie si in continuare o fac Embarassed , dar nu e chiar asa. Daca nu incepi cu aparate bune, nu neaparat scumpe sau masini de cusut cu zeci de tipuri de cusaturi, dar nici prima masina care ne rasare in cale, in supermarket, nu o sa prindeti drag de o pasiune, o ocupatie atat de frumoasa. La fel la materiale, daca folosim numai bumbac ca avem o masina de cusut si triplock neperformante, ne-am plictisi repede, nu am capata incredere in creatiile noastre, hug la fel si la impletit, daca se folosesc andrele/ crosete si fire proaste, care se strica dupa un spalat.
La orice hobby, de altfel; trebuie un minim de investitie, dar v-o amortizati din ce lucrati si apoi capatati satisfactia lucrului bine facut.

Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de feliciagl la data de Mar 12 Ian 2010, 9:25 am

Ce m-ai nimerit Admina cu raspunsul tau, asa mi se potriveste...
Voi cauta unul in rate, sau voi astepta pana strang bani de Privileg

feliciagl
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

- Subiecte similare

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2015 | All Rights Reserved
FB