Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

+53
mdlupu
tiana
SilviaDumitrescu
ancone
dszilvike
ioana_gramaticu
MAYA
milena
Karina33
kdana
alexia
elenita
chemio
mirela baniai
RalucaS
feliciagl
MihaelaT
denisia_16
Kristina
dandana
fufa021978
Monica
bibanu
ppisic
alexya
kla78
umdc
margot
livia_iri
mandita
alexandra13
roxana096
Lore Adela
Noemi
ioana soare
Laila
DANIELA.I
pisi
topocad
bluegray
ralucapaun
Adriana13
tomari
ariana
Dionisia
geany
mag_s
Camy
JuliaDarling
Clio_Ela
duchess
diada
Admina
57 participanți

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Kristina Lun 19 Oct 2009, 11:26 pm

Fetelor.....iata ca m-au mancat mainile si m-am ales cu un triplock cu 4 fire!
e marca alba...l-am luat din LIDL boo ,ca daca nu il aveam in fata ochilor nu cumparam!
isi face treaba bine,silentios!
am citit pe undeva ca s-ar putea face si cusatura de uber!?.....trebuie doar sa scot cutitul?

numai bine


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de margot Mar 20 Oct 2009, 3:35 pm

Sa-l stapanesti sanatoasa! Nu-ti mai trebuie decat timp si inspiratie! Spor la lucru!
Fara cutitnu face o cusatura de imbinare i-as spune, tot un fel de surfilat... dar nu cusatura aceea cu 2 fire paralele pe fata si surfilat pe dos de uber!
Dar oricum face foarte mult la capitolul calitatea lucrului!
avatar
margot
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 189
Localizare : margareta
Data de inscriere : 08/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Kristina Joi 22 Oct 2009, 1:27 am

Multumesc mult,
stiu ca nu face acea cusatura cu 2 ate paralele,dar cum as putea face cusatura fara sa tai materialul?
daca scot cutitul tot nu pot, coase decat pe margine?
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Mar 27 Oct 2009, 9:24 pm

Tot din vorba in vorba despre überdeck, mi-am testat si eu overlockul si fara cutit si nu am rezolvat nimic... apentru ca el stie sa acopere marginea, indiferent ca taie sau nu inainte Sad asa ca mi-am cumparat ac dublu pentru liniara (aveti grija cand cumparati, ca difera distanta dintre ace), eu folosesc cel de 4mm, pe fata materialului face 2 cusaturi tigelel paralele si pe dos cusatura zig-zag. Smile
Sa folosesti cu spor noua masinuta pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Kristina Mar 27 Oct 2009, 11:54 pm

Geany....inca nu am incercat sa o demontez! Smile ,ma tem ca daca il scot nu va mai taia bine dupa,
mersi ca ai incercat tu si pt mine,
am un ac dublu, dar inca nu i-a venit randul ....tare mi-e frica, il pot rupe!
Kristina
Kristina
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 624
Varsta : 41
Localizare : SUCEAVA-PORTUGAL
Data de inscriere : 29/10/2008

http://minhasmissangas.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Mier 28 Oct 2009, 6:31 pm

Arpopos, bine ca nu ai facut proba, ca mie imi pare rau ca am incercat Sad , inainte sa ma joc eu la cutit, masina era silentioasa foc, nu duruia si turuia, eee dupa ce am lasat iar cutitul nu mai merge cum mergea. De cusut coase, dar e ceva mai galagioasa Sad
Acul dublu, cand il folosesti nu uita sa reglezi de la buton sau cum ai tu la masina,,, neaparat sa fie pe mijloc, nici stanga si nici dreapta... in rest asta ar fi,,, aaa, eu mai largesc surubul la suveica si atat testez si largesc pana pe dosul cusaturii am zig-zag fumos.
pupi
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de ralucapaun Vin 13 Noi 2009, 10:28 pm

Buna fetelor,

Vreau sa-mi comand zilele acestea un triplock din Germania, marca Victoria; are transport diferential si fac surjet. Stiti cumva despre marca acestea daca este de calitate si fiabila? Astept un raspuns cat mai repede, ca poate ma opreste cineva sa fac o prostie daca il comand si nu e bun....Merci mult!! kiss
ralucapaun
ralucapaun
helper
helper

Numarul mesajelor : 7
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 13 Noi 2009, 11:34 pm

Raluca, eu am avut masina de cusut victoria, nu triploc... am cusut la ea de cateva ori, era noua. Era f greu sde reglat, nu am putut coase pe ea. Am dat-o surorii mele, o foloseste doar pt tivuri sau de carpit pt copii...
Eu m-am bucurat ca e fost ieftina, 90 de euro noua, in magazin. Dar e pt maruntisuri, pt amatori. Triploc sau overlock nu am vazut, insa am citit acum pe siteuri germane mai multe comentarii, multi sunt nemultumiti de overlockul Victoria.

O sa-ti trimit linkuri, sunt insa in germana. Nu vreau sa te dezamagesc, insa eu zic sa te mai gandesti. Si am vazut ca nici pretul nu e tocmai scazut. Daca nu e graba, mai ai rabdare, si afla mai multe pareri...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Sam 14 Noi 2009, 9:01 am

Raluca, nu stiu la ce pret e triplock-ul Victoria, dar de ce nu comanzi unul Privileg? Era 1000lei cel cu transport diferential si merge foarte, foarte bine, e un mic tanc. Sau mai bine ceva la mana a II-a decat un produs greu de folosit si instabil. Te mai poti uita dupa Toyota.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de denisia_16 Joi 26 Noi 2009, 2:24 pm

buna.am observat ca folosesti masina de festonat.am si o intrebre de unde iti cumperi ace pentru masina de festonat?
denisia_16
denisia_16
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Localizare : brasov
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Joi 26 Noi 2009, 2:35 pm

Am o masina overlock de la quelle pe care abia mi-am cumparat-o anul asta si pana acum nu mi s-a rupt niciun ac. Dar are si ea 4 ace de rezerva. Pentru acest tip de masina se gasesc ace la ei pe site-ul quelle, desi mie mi se pare ca merg si cele de liniara, nu am incercat dar au aceeasi inaltime.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de denisia_16 Joi 26 Noi 2009, 2:38 pm

diada a scris:Am o masina overlock de la quelle pe care abia mi-am cumparat-o anul asta si pana acum nu mi s-a rupt niciun ac. Dar are si ea 4 ace de rezerva. Pentru acest tip de masina se gasesc ace la ei pe site-ul quelle, desi mie mi se pare ca merg si cele de liniara, nu am incercat dar au aceeasi inaltime.
buna. multumesc pentru raspuns. eu fofosesc ace de lineara dar imi sparge tesatura elastica uneori si nu stiu ce sa fac tu stii vreo metoda daca stii sa imi zici si mei te rog frumos.
denisia_16
denisia_16
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 23
Localizare : brasov
Data de inscriere : 08/11/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Joi 26 Noi 2009, 2:46 pm

Poti sa incerci cu ace speciale pentru jerse (care au varful rotunjit) sau cu ace foarte subtiri de 70-75.
Eu am acesta problema daca materialul este "trecut" adica ori daca refac din ceva in altceva (cum am facut din pijamalele mele/sotului, pijamaluta copilului) si am mai patit-o o data cu un material luat de la trezorerie care cred la fel ca a fost tinut in conditii ciudate, ori era de mult timp pe-acolo.... dar la cele normale, cumparate si facute nu am patit-o niciodata.

L.E. o sa mult discutia asta la topicul la Overlock, totul despre surfilare.


Ultima editare efectuata de catre diada in Joi 26 Noi 2009, 2:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : completare)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tomari Vin 27 Noi 2009, 7:41 pm

Sincer sunt foarte dezamagita de cei de la Quelle - miercuri dupa telefoane si cautari am dat c-da online de overlock impreuna cu 2 seturi de ace (overlock si ptr blugi); joi s-a confirmat comanda cu existenta ei, primesc email cu multumiri ptr c-da, dau tel sa mai confirm odata comanda cu primire prin curier deci ok . Astazi sun ptr a afla cu ce firma de transport lucreaza ei, si surpriza, ma asigura ca de fapt comanda nu poate fi onorata ptr ca nu mai era pe stoc. E a doua c-da facuta si a 2-a dezamagire fata de felul in care-si "onoreaza si respecta" clientii.
Mai astept pana luni si anulez comanda ptr ca vad ca sunt total dezinteresati. Sunt firme mai serioase la care nu trebuie sa insisti, e suficient un tel de informare in legatura cu un produs si pe urma te cauta ei si nu o data.
Nu eram hotarata daca sa intru dar in cele din urma m-am gandit ca e bine ca fetele sa fie avertizate in legatura cu comenzile promotionale. Poate alte fete vor fi mai norocoase decat mine [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Vin 27 Noi 2009, 8:08 pm

eeeee, si la mine a fost o adevarata aventura cand am sunat sa comand overlockul de la quelle. Pentru mine am dat comanda online dar pentru prietena mea am sunat. Cred ca am dat vreo 3-4 telefoane, unul dupa altul, alt operator, acelasi dezinteres. Dar in final am reusit! Si eu ma gandeam la acelasi lucru, astia parca iti dau de inteles sa nu faci comanda la ei!

Eu nu am mai sunat pe urma sa intreb ce si cum, mi-au zis ca dureaza 3-4 saptamani pana vine deoarece nu o au pe stoc, ea vine din germania, acolo este depozitul. Stai ca mint, am sunat peste 10 zile si mi-au zis ca e la facturare si la o saptamana maxim a ajuns la mine. Culmea e ca atunci facusem comanda si de altceva si acea comanda venise si masina nu... problema e ca eu credeam ca o sa platesc de doua ori transportul dar nu a fost asa, am platit doar prima data, tot pentru curier am optat si eu, este acelasi pret si la posta si la curier.

Tomari, sper sa ai noroc, este o masina buna si pretul este super acum, chiar un cadou frumos pentru tine!

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de geany Vin 27 Noi 2009, 8:18 pm

Fetelor, cred ca va papa toti nervisorii din radacini neseriozitatea, insa voi stiti de firma Quellle este in FALIMENT, deci nu degeaba s-a ajuns aici. Arrow
geany
geany
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3420
Localizare : Germania
Data de inscriere : 07/01/2009

http://geanysfashion.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Camy Vin 27 Noi 2009, 8:21 pm

TOMARi eu zic sa mai insisti si sa nu-ti retragi comanda ,overlokul 454D chiar merge foarte bine , si am inteleas de la CHEMIO ca este reducere acum pai,,,eu l-am luat cu 10milioane.
si mie la fel mi-au zis ca nu il au pe stoc inca ,dar il vor aduce iar in 3sapt o sa il am,si sa stii ca mi-a ajuns cam in 10-maxim 14zile styu ca mult mai repede decat ar fi trebuit,iar curierul nu a costat mult.


TOMARI rabdare
pupi
Camy
Camy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1206
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 21/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Admina Vin 27 Noi 2009, 8:30 pm

Tomari, la fel zic si eu. In general, nu merita sa insisti pe langa firme mari, care se vor serioase, dar daca este oferta buna si produsul merita, nu abandona. Te-ai inscris la comanda deja, asteapta si mai suna in cursul saptamanii viitoare. Daca tot spun ca nu-l mai aduc, atunci aia e dar nu renunta asa repede. Merita si 1000lei, dar la pretul cu care e acum... Eu am dat 800lei in 2007, deci... Plus ca este la jumatate din pretul urmatorului overlock de pe piata, si aceleasi caracteristici. hug

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tomari Lun 07 Dec 2009, 1:38 am

Revin cu faptul ca mi s-a confirmat neseriozitatea celor de la Quelle. Sambata dupa ce am apelat de mai multe ori pe nr de contact - cele mobile nici o sansa sa raspunda cineva - iar la fix nici dupa 13 min nu mi s-a raspuns; daca mai adaugam tel cu comanda si cel de confirmare cu prima informatie de neonorare a comenzii, cred ca un sfert din valoarea comenzii o platesc pe factura de telefon.
In final am reusit sa vb la cel cu 021 cu raspuns foarte rapid la apel, dar comanda nu se mai aplica ptr ca nu mai sunt masini pe stoc in Germania; desi am insistat ca la momentul comenzii figurau pe stoc iar dupa lansarea comenzii stocul era zero mi-au raspuns sec ca nu se poate aplica. Totusi ma intreb in cazul in care nu intrebam de comanda ma mai anuntau ca ptr ei aceasta este nula? sau trebuia sa astept pana in buza Craciunului si tot eu trebuia sa intreb?
Chiar daca unele firme nu aplica asazisele "reduceri si oferte promotionale" tip Quelle cel putin isi trateaza clientii cu mai mult bun simt nu ca pe niste cersetori de reduceri.
Poate ca sunt dura dar avand in vedere ca e a doua teapa cu reducerile respectivilor tin sa va avertizez ca s-ar putea sa iesiti la acelasi pret daca nu mai scump, ca sa nu mai vorbesc de nervii consumati.

Sanatate si spor ca de-acum inainte incep solicitarile!
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tomari Sam 19 Dec 2009, 11:09 am

Fetelor surpriza! ieri dupa ce am iesit de la farmacie unde am lasat 130 lei (compensate) primesc tel de la firma locala de curierat ca am un colet de la Quelle Suspect dupa ce m-au tot asigurat ca nu voi primi comanda. Deja fac probe cu triplock-ul, singurul lucru care nu-mi place e zgomotul de tractor in adevaratul sens al cuvantului; in orice caz noaptea iese din discutie sa lucrez cu el.
Camy tu stai la casa presupun sau poate la bloc peretii sunt de caramida; la noi ce-i drept fiind numai 10 apart toti peretii sunt exteriori si betonati (noi i-am "captusit" pe interior de trei ani altfel nu facea fata centrala de apart).
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de MihaelaT Sam 19 Dec 2009, 11:12 am

Tomari, sa-l stapanesti sanatoasa si asteptam sa ne incanti cu a tale creatii. kiss

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de diada Sam 19 Dec 2009, 11:28 am

Wow, ce ma bucur! Felicitari! deci pana la urma s-a rezolvat!
Cat despre zgomot, eu am fost foarte incantata, pentru ca liniara mea face mai rau decat el rade
Acum insa, de cand a trecut pe la uns (liniara) are si ea alt glas, merge ca "unsa". Oricum eu am lucrat la el si pe la 10 noaptea, mai tarziu nu... nu ca ar face zgomot in bloc ci cred ca in dormitor s-ar auzi mai mult..... Si vreau sa zic ca vara il avem pe balcon si acolo lucram, sigur auzeau vecinii dar nu au zis nimic cos

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de tomari Sam 19 Dec 2009, 12:11 pm

Multumesc ptr urari kiss
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de feliciagl Sam 19 Dec 2009, 5:44 pm

roxana096 a scris:Iti recomand pentru inceput Dragonfly chinezeasca din Niro ( Europa-Bucuresti).Costa 1.5 mil cu 4 ate. Eu de acolo mi-am luat pe prima si cos la ea de vreo 2-3 ani.Acum am una industriala adaptata la motor de masina casnica ( si asta ar fi o idee daca gasesti pe la atelierele de croitorie sau fabrica de textile). Problema ar fi ca prima luata a fost super ok si cand am luat-o pe a doua au inceput sa-i zboare suruburile de la visbratii..acum cum ti-e si norocul.Iti dau adresa..poate reusesti sa rogi pe cineva din Bucuresti sa ti-o cumpere si sa o trimita sau vorbesti cu baiatul de la stand sa o trimita prin curier ( desi greu pricepe cum vine asta)
DRAGON 1, STAND1178 Catalin tel.0754971841 ( macar il poti suna sa te ghideze cum sa ajungi la stand)
Buna
Mi-ar placea sa cumpar si eu un triploc la un asa pret, mai este oare de actualitate? Tu ai spus ca ai folosit fara probleme, coase orice fel de material? Eu ajung in Bucuresti abia dupa 15 ian am sa trec si in Dragon 1 dar nu pre ma descurc cu Dragon 1 , 2 etc. Eu cand am mai fost am parcat vis a vis de Sam expo si apoi am mers pana am obosit si-am intrat intr-o cladire, acolo e Dragon 1? Standul asta 1178 cred ca e in capatul celalalt, numarul asta de tel mai este valabil ca as suna inainte de a ajunge in Bucuresti? poti sa-mi spui ce mai are la vanzare la acel stand( masini de cusut, etc?)
multumesc.
avatar
feliciagl
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 267
Localizare : galati
Data de inscriere : 11/09/2009

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de RalucaS Sam 19 Dec 2009, 8:52 pm

feliciagl a scris:
roxana096 a scris:Iti recomand pentru inceput Dragonfly chinezeasca din Niro ( Europa-Bucuresti).Costa 1.5 mil cu 4 ate. Eu de acolo mi-am luat pe prima si cos la ea de vreo 2-3 ani.Acum am una industriala adaptata la motor de masina casnica ( si asta ar fi o idee daca gasesti pe la atelierele de croitorie sau fabrica de textile). Problema ar fi ca prima luata a fost super ok si cand am luat-o pe a doua au inceput sa-i zboare suruburile de la visbratii..acum cum ti-e si norocul.Iti dau adresa..poate reusesti sa rogi pe cineva din Bucuresti sa ti-o cumpere si sa o trimita sau vorbesti cu baiatul de la stand sa o trimita prin curier ( desi greu pricepe cum vine asta)
DRAGON 1, STAND1178 Catalin tel.0754971841 ( macar il poti suna sa te ghideze cum sa ajungi la stand)
Buna
Mi-ar placea sa cumpar si eu un triploc la un asa pret, mai este oare de actualitate? Tu ai spus ca ai folosit fara probleme, coase orice fel de material? Eu ajung in Bucuresti abia dupa 15 ian am sa trec si in Dragon 1 dar nu pre ma descurc cu Dragon 1 , 2 etc. Eu cand am mai fost am parcat vis a vis de Sam expo si apoi am mers pana am obosit si-am intrat intr-o cladire, acolo e Dragon 1? Standul asta 1178 cred ca e in capatul celalalt, numarul asta de tel mai este valabil ca as suna inainte de a ajunge in Bucuresti? poti sa-mi spui ce mai are la vanzare la acel stand( masini de cusut, etc?)
multumesc.

AM vazut in magazinul obor, aceeasi masina, numai ca era aproape dublu, adica 280 lei.
RalucaS
RalucaS
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 376
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/01/2009

http://manufactura-creativa.blogspot.com/

Sus In jos

Triplock(overlock); totul despre surfilare(1) - Pagina 8 Empty Re: Triplock(overlock); totul despre surfilare(1)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB