Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyAstazi la 6:43 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

+20
europolis
An-Ca2811
gretty
firicel
tiana
mia and me
sergiu valentin
pink
anca_22
cozma felicia
mariposa.romania
cristi970
Gabica
Celya_f40
Dorulet
danniela
Greteledelweiss
eriliana
Muravka
SilviaDumitrescu
24 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mlizeta Lun 30 Sept 2013, 11:08 am

Da, Muravka fiecare triunghi este cusut cu acul de celalalt. Cred ca ar fi mers si cu croseta, dar imi prindeam urechile.
Intr-adevar este munca, dar pentru asa o domnisoara merita.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Lun 30 Sept 2013, 11:50 am

Am terminat si eu provocarea, un bolero pentru fata,bucurie  insa nu am avut "modelul"acasa si nu am avut pe cine sa il pun..asa ca vi-l arat asa cum e si sper sa va placa wink 
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 P1050348" />

si un detaliu..
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 P1050346" />

Mlizeta imi place tunica fetitei tale, ti-a iesit fooarte bine iar culoarea aleasa o prinde excelent.Felicitari Smile 

Astazi as vrea sa fac marea extragere, Fiore6 esti gata lucru de mana , hai ca te asteptam, da un semn sa stiu in ce stadiu esti?
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 30 Sept 2013, 11:57 am

Am avut un necaz si n-am putut lucra constant. Azi trag tare sa termin ultimele patrate, caci eu le prind in timpul lucrului. Chiar daca nu reusesc, asta este, voi posta maine produsul finit chiar daca nu intru in provocare. Constat ca oricat m-am straduit mereu s-a ivit cate ceva care m-a tinut pe loc. Asa ca daca e tarziu pt mine voi faceti extragerea.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Lun 30 Sept 2013, 12:05 pm

fiore6 a scris:Am avut un necaz si n-am putut lucra constant. Azi trag tare sa termin ultimele patrate, caci eu le prind in timpul lucrului. Chiar daca nu reusesc, asta este, voi posta maine produsul finit chiar daca nu intru in provocare. Constat ca oricat m-am straduit mereu s-a ivit cate ceva care m-a tinut pe loc. Asa ca daca e tarziu pt mine voi faceti extragerea.
Hai, ca am stat noi o saptamana, ce mai conteaza o zi wink . Te astept si cred ca si fetele sunt de acord cu asta,  ca e pacat , ai avut numai ghinioane, asa ca lasam pe maine extragerea, e bine asa?
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 30 Sept 2013, 12:07 pm

Super! Multumesc din suflet! Stau si termin in seara asta indiferent cat de tarziu si maine la prima ora aveti dovada chinului meu postata aici. hug 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Lun 30 Sept 2013, 12:10 pm

lucru de mana  mult spor!
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Gabica Lun 30 Sept 2013, 12:12 pm

Eu propun s-o lăsăm pe fiore6 să-şi tragă sufletul, eu zic să o aşteptă o zi- două;
Baftă fiore6.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Lun 30 Sept 2013, 12:39 pm

Multumesc, fetelor! Sincer m-ati facut sa plang ... ieri am avut o zi atat de grea incat azi nu-mi vine sa cred ca eu am trecut prin toate astea. Acum am trecut la crosetat, deoarece lucrul ma linisteste si ma face sa reflectez si sa vad lucrurile mai cu calm (am o viteza cum n-am avut vreodata) ...Asta ma tine pe linia de plutire. pupi 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Lun 30 Sept 2013, 10:40 pm

Fiore draga, nu esti la maraton hug , lucreaza linistita. kiss kiss 
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 03 Oct 2013, 9:29 pm

Am terminat bluza, insa ma intrebam daca sa o pozez asa cum este sau dupa ce o blochez? Ca si asa m-ati asteptat in plus ... si mai am nevoie de un sfat: eu sunt in curs de slabit si nu stiu cum sa procedez la blocare ca sa nu iasa larga mai tarziu. Mentionez ca firul este microfibra alize diva cu silk effect si nu stiu daca se lasa , dar banuiesc ca da.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de cristi970 Joi 03 Oct 2013, 10:42 pm

Pentru ca s-a prelungit termenul pt provocare va mai arat ceva....
Doar fata e facuta din patrate(nu cred ca mai fac ceva din elemente separate ....)


Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 F8cx

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 W18v

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 E3tj

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Fvln
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Joi 03 Oct 2013, 11:49 pm

Va prezint prima mea bluza cu motive florale repetate, fir alize diva silk effect culoare mov intens, 250 gr, croset nr 3. Am pozat-o neblocata, pana ma lamuresc cum sa procedez.
Sper sa va placa si va multumesc ca ati avut rabdare cu mine. hug 
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 9q2q  
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 O9k8  
Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 <a href=Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Wir6  
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mariposa.romania Vin 04 Oct 2013, 1:04 am

Fetelor foarte reusite bluzele kiss 
mariposa.romania
mariposa.romania
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 116
Varsta : 36
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/07/2013

https://www.youtube.com/channel/UCHDjKq_lGIjerlZ01Z2z_0Q/videos

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de cristi970 Vin 04 Oct 2013, 6:17 am

Foarte frumoasa ,Fiore!
Si culoarea si modelul si realizarea.Felicitari!
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 04 Oct 2013, 6:49 am

Multumesc! Stiti de ce nu m-am incadrat in termen (in afara problemelor)? De la cat am desfacut si refacut rade , pt ca experienta se capata doar facand. Mai greu cu incepatoare ca mine, dar nu ma las. Acum rasuflu usurata ca am terminat si pot sa trec sa pozez firele pe care le-am achizitionat de curand. hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Anaderol77 Vin 04 Oct 2013, 9:42 am

Felicitari tuturor, foarte frumoase lucruri ati facut, toate sunt frumoase si speciale, mi-a placut provocarea mai ales ca am si eu in plan sa fac o rochita de genul asta, dar nu acum, mai la iarna sa o termin pana in vara, Smile, spor la munca in continuare!
Anaderol77
Anaderol77
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 43
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 19/11/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Gabica Vin 04 Oct 2013, 10:30 am

Fiore ţi-a ieşit super; Am văzut odată un costum (fustă şi bluză) din mătase cu astfel de flori numai că erau mai mici; atunci m-am hotărât să mă apuc serios să învăţ să croşetez.
Se pot face atâte minunăţii cu o croşetă şi un fir....
Voinţă să fie.
Zic şi eu felicitări tuturor.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 04 Oct 2013, 10:54 am

Mersi. Pentru mine chiar a fost o adevarata provocare mai ales ca sunt perfectionista si tot nu sunt pe deplin multumita, se putea si mai bine. Si la cat am desfacut si refacut ma apuca Craciunul daca o tineam tot asa. Pana m-am prins unde greseam florile de nu ieseau in relief, imbinarea patratelor mi-a dat de furca ai apoi eu sunt mai dezvoltata la piept dar am talie mica si nu vroiam sa stea ca pe gard dar nici sa plesneasca pe mine. Nu stiam daca se lasa materialul si cat, ba faceam prea strans si mi se parea ca este mic , ba faceam prea larg si ceda mult. Si uite asa Penelopa a scris pe fruntea mea, mai ales ca am sotul plecat pe mari si oceane wink .
Sunt fericita ca am terminat, imi place ce a iesit, iar acum trec pe tricotat ca i-am promis socrelei un cardigan de toamna din lana cu acril cu model mai batut cum vrea ea si cred ca-l fac bob de orez. Asa ca va urez spor la lucru si voua! hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Geta_63 Vin 04 Oct 2013, 10:54 am

Cristi ,Fiore foarte frumoase piese , felicitari tuturor .
Geta_63
Geta_63
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/07/2013

http://handmadebynicol.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de mlizeta Vin 04 Oct 2013, 12:39 pm

cristi970 mi-a placut foarte mult vestuta postata de tine. Poti te rog, daca ai o schema sa o urci pe site? Fata mea are uniforma la scoala alb-visiniu si o astfel de vesta s-ar incadra si ca uniforma si ca tinuta sic. Vrea si gabica schita pentru ca i-a placut si ei foarte mult.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de europolis Vin 04 Oct 2013, 1:00 pm

Frumoasa vesta Cristi, bravo flower 
Fiore, jos palaria, darza ai mai fost. Felicitari hug 
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de cristi970 Vin 04 Oct 2013, 3:00 pm

Lizeta ,schita e conceptie proprie,nu am gasit nicaieri dar va explic cu mare drag .Pun schita si explicatii la ajutor azi.
cristi970
cristi970
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 589
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 27/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de europolis Vin 04 Oct 2013, 6:56 pm

Fetelor, pe mine m-a impresionat in mod deosebit mlizeta pentru modul in care a prins acele triunghiulete si pentru tenacitatea de care a dat dovada ducand pana la capat provocarea asa cum s-a priceput Flowers 
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de An-Ca2811 Dum 06 Oct 2013, 4:06 pm

Felicitari Fiore, pupi a iesit superb topul tau, parca e mai frumos decat originalul wink  . Asta seara voi face marea extragere, e ok asa? Va multumesc tuturor participantelor pentru efortul depus si va doresc sa purtati sanatoase minunatele creatii prietenie .
Revin cu participantele si extragerea.
An-Ca2811
An-Ca2811
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 159
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/11/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Greteledelweiss Dum 06 Oct 2013, 6:41 pm

Multumesc, Anca! Apreciez mult incurajarile voastre si faptul ca m-ati sustinut si ati avut rabdare cu mine, incepatoare fiind. hug
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 9 - croset - motive florale - Pagina 5 Empty Re: Provocarea nr. 9 - croset - motive florale

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB