Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

+47
diblaru maria
bobitica
Buburuza
ANCA ECATERINA
Karina33
maravela lucia florina
anidaz
tantza_m
irish05
Gabica
AlinaC
ghita
canadianca50
Flora-handmade
AcidoR
mariposa.romania
criss472013
oliviamar
Carmencyta
europolis
pufoi
veronta
Teima
dorinamisov
vyky2010
bety1234567
despina13cucli
stejara
Geta_63
Day
bubu85
Celya_f40
AlinaJ.Bijoux
ema
CarmenClaudia
diada
Greteledelweiss
rivka
Gianina4ever
MagdaMarin
firicel
Serban Valentina
valentinadof
piciul
CCristinaC
Dorulet
Ducess
51 participanți

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Joi 08 Aug 2013, 4:20 pm

Sau ceai de urzica daca retii apa, vezi sa nu ai niscaiva probleme la rinichi.
Abia astept sa plec acasa da???
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Aug 2013, 4:58 pm

Inca odata sarumana fetelor!
referitor la umflatul picioarelor nu cred ca e de la retine de apa ca..., cam fac poteca la baie. Mie mi se pare ca s-a cam stricat supapa pe deschis nu pe inchis rade Ceaiuri... apoi cate ceaiuri sa beau si eu? rade de slabit sa beau, de detoxifiere sa beau, de imunitate sa beau, de retinuta apa sa beau si din fiecare cica se bea minim cate 2-3 cani pe zi . wink da ce sunt eu? Ghiuveta in care sa torni ceiuri? rade 
Hai va hug pupi pe toate.
Acum ..(ca nu v-am pupat degeaba), ca tot am mere curatate si rase ma gandesc sa fac totusi ei eu o placinta.   rade Daca aud ai mei cred ca isi fac semnul crucii si ma vor privi suspect stand cu mana pe telefon sa sune la 112  rade. Acestea fiind spuse... dati repede la mine retete de foaie. Ieftina, usoara si buna. Da repede pana nu imi piere cheful de facut placinta rade  aaaaaa si stiti voi - nu mai mult de 2 oo wink rade

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Joi 08 Aug 2013, 5:02 pm

Cea mai buna reteta de foaie este urmatoarea: se ia portofelul cu bani si se merge la magazinul cel mai apropiat de unde se cumpara FOAIE DE PLACINTA.
Sa ai spor!
Vezi ca ceaiul de detoxifiere ar trebui sa ajute si la retentia de apa!! deci buba poate fi din alta parte ....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Joi 08 Aug 2013, 5:07 pm

Silvia si eu am gleznele si labele picioarelor ca doua paini (am mancat ieri niste porumb prajit din ala sarat) Nici nu le mai simt
Fa si tu un strudel cu foi de placinta sau fa aluatul asta (eu fac pateuri dau placintele din el)
600g faina, 100g margarina (unt, ulei-100ml),350ml apa (lapte),1 lgt rasa sare, 25g drojdie proaspata, 1 ou, 1 lgt zahar Faci un aluat potrivit de moale Intinzi foaia ca la coltunasi si pui compozitia Le ungi cu ou batut
Eu asa le faceam acasa
I-am facut omului din dotare strudel cu foi din alea fine si a zis ca ce e asta A doua zi nu mai era unul si am facut vreo15
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Aug 2013, 5:19 pm

ema multumesc dar.. nu am lapte in casa, nu am drojdie. si ...vreau o placinta cat tava nu sa ma bonghelesc sa fac strudele sa le infulece astia in 2 minute rade 
ca sa fiu mai clara... vreau o placinta de semi post rade adica neste oua  am in frigider si ma indur sa pun ( nu mai mult de 2), in rest... apa , ulei, sare, faina... rade cred ca va place din ce vreau eu sa fac placinta da? rade rade
Revin ca nu vazusem
danniela a scris:Cea mai buna reteta de foaie este urmatoarea: se ia portofelul cu bani si se merge la magazinul cel mai apropiat de unde se cumpara FOAIE DE PLACINTA.
Sa ai spor!
Vezi ca ceaiul de detoxifiere ar trebui sa ajute si la retentia de apa!! deci buba poate fi din alta parte ....
aia cu foi nu imi place mie wink daca tot e sa cumpar... apoi cumpar placinta facuta gata rade 
daca as si bea ceaiul de detoxifiere poate ca ar rezolva problema rade Eu vorbeam asa... iportetic rade 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Gabica Joi 08 Aug 2013, 5:26 pm

Mulţam Ema.
O încerc cât de curând. Chiar vreau să-mi uimesc soţul.
Dau o cafea virtuală.


[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

m-am lovit de Silvia, bine că nu s-a vărsta cafeluţa.
Silvia parc-am fi surori, şi eu fac la fel, nu s-ar putea prăjitura fără anumite ingrediente?????
Chiar mă gândeam că n-am drojdie dar până sâmbătă când o programai sper să apuc să cumpăr.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Joi 08 Aug 2013, 5:36 pm

Gabica, mie aluatul asta imi place cu umpluturi sarate Si multumesc de cafeluta
Silvia fa ca soacra mea: zice "fac un clafoutis delicios" (ma gandeam ce e aia) si numai ce o vad ca bate oua ca la omleta, pune zahar, vanilie si vreo doua linguri de faina, pune cirese deasupra si o baga la cuptor A iesit un fel de omleta cu cirese Noroc ca are pisica Ea a mancat portia mea (ciresele le-am pesuit eu) si nu a zis ca nu-i place Mai rau e ca am ofensat bucatareasa pentru ca i-am zis ca era mai simplu daca o prajea in tigaie ca nu mai consuma atata curent si era la fel de "buna"
O sa-i treaca (sper) Daca nu, asta e
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Joi 08 Aug 2013, 5:44 pm

ema, eee nuu ca eu sunt " o bucatereasa desavarsita" rade rade 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Joi 08 Aug 2013, 5:46 pm

Silvia, ce sa mai spun? Zic si eu ca tine: rade rade 
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Dorulet Joi 08 Aug 2013, 6:48 pm

Buna ziua!Pe caldura asta insuportabila,m-am trezit si eu sa fac niste painisoare,iar acum rontai una in combinatie cu un iaurt rece.Cum treceti peste zilele astea fierbinti?Eu parca n-am putere sa fac mai nimic.Mi-e dor de ploaie!
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Joi 08 Aug 2013, 7:51 pm

Fix asta Dorulet, nu faci nimic! Lasa ca mai vin si zile racoroase. Breee la mine is foarte racoroase, ce ma vaitam eu de caldura acum imi ingheata picioarele pe jos.
Eu fac orez cu legume, sper sa am si mancatori la el ca m-am strofocat nu de alta!



Editez ca desi a trecut noaptea ...pe la unii numai zid zid zid  care nu poate dormi ca mine haideti la cafea

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu am nimic cu nimeni dar de la 4 imi huruie in cap toate moscheiele din oras, si sunt un nr considerabil fiind 80% din populatie musulmana. Deci doamnelor ID MUBARAK pentru cine sarbatoreste.....ahhh si cocosii au inceput sa cante...semn ca e 5 trecute....cam lenesi cocosii....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 09 Aug 2013, 8:43 am

Danni, multumesc de cafeluta! Dupa cate vad ai visat urat azinoapte si ai vrut sa dai desteptarea la cocosi!
Silvia ieri nu am mai avut timp sa intru pe forum. Eu am o reteta de post pentru placinta. Poate o folosesti la iarna cand desfaci borcanele.
- o cana si jumatate de ulei
- 3 linguri de zahar
-o cana de apa minerala
- un cubulet de drojdie
- zahar vanilat
- faina cat cuprinde
Aluatul se tine 2 ore la frigider si cand faci cele doua foi mai impaturesti aluatul de doua 3 ori ca sa devina flexibil.
Ema soacra ta a vrut sa fie draguta si tu ai hranit pisica!rade 
Silvia, ia aminte, pana devi soacra sa exersezi sa-ti iasa placinta buna ca altfel pisicutele or sa fie tare bucuroase!wink 
Sa aveti o zi frumoasa!kiss

Editez: Silvia ti-am vazut placinta, arata super!
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Vin 09 Aug 2013, 9:49 am

Buna dimineata fetele Ce mai faceti voi astazi?
Silvia a iesit placinta pana la urma Mai ai?
Marilena, apropos de pisica, imi amintesc ca era la Iasi in vremea studentiei un tip care vindea inghetata la con (din aia pusa cu lingura speciala - nu stiu cum se numeste)Si avea omul nostru un caine gras care era mereu prezent langa stapan, stapan care iti punea in con trei bile de inghetata A treia bila, cea din varf cadea mereu Si cainele venea repede si o manca de pe jos Asa isi delecta omul cainele pe banii cumparatorilor
Deci daca motanul Silviei va manca prajituri, nu va fi nici o pierdere Prajitura va fi servita in familie
O zi buna noua si spor mult la treburi
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Vin 09 Aug 2013, 10:37 am

De parca pisica soacra-ti nu e tot din familie rade rade rade 
Marilena de visat am visat, nu cred ca era urat ca nu imi aduc aminte bine, dar de la 4 pana la 7 si un sfert asa, tot intr-o competitie de cantari au tinut-o. Si cum am vreo 3 moschei in jur, una este peste ape dar rasuna ale naibii.
No acu dupa doua cafele is hahuie.... am trimis pe asta de la chizitii sa cumpere niste biscuiti, alune, o maslina acolo sa arat la clienti ca tinem la sarbatori!!
De maine inapoi la program de austeritate.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Gabica Vin 09 Aug 2013, 10:55 am

Mulţam de cafea, mă luai cu altele şi uitai să dau bineţe.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 09 Aug 2013, 7:20 pm

Nu prea mai e vremea de cafea dar trebuie sa raspund fetelor
Marilena nu e niciodata tarziu dar ....e prea complicata pentru mine rade Tinul la frigider, impaturit de 3 ori... heheee...da cime ma crezi? rade cred ca nu am fost foarte explicita. Vroiam o retata care se face in 2 timpi si 3 miscari, din mai nimic, care sa fie frageda si buna rade Dupa mine cea mai buna reta reteta este aceea care se pun toate ingredientele intr-un castron se amesteca putin si se baga la copt. Daca ar fi si fara copt ar fi si mai bine rade 
ema a scris:
Silvia a iesit placinta pana la urma Mai ai?
Ema de iesit a iesit . Ba chiar foooarte buna si in concluzie normal ca nu mai am rade Pana si M a zis ca mi-a iesit buna placinta . rade El care nu prea face complimente.rade 
Mai oprisem cateva mere sa le manance asa dar cred ca le rad si mai fac una maine poiamine wink 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 10 Aug 2013, 8:10 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Neata va ofer o cafea si un mic dejun.
Azinoapte m-am culcat pe la 1 ca am asteptat masina sa termine de spalat.
Aseara am mai facut inca 34 de borcane de rosii in suc pe care le-am si sterilizat si pus in camara.
Azi vreau sa dau cu vosea la usile din casa dar cum nu m-am oprit ieri sa cumpar vopsea astept sa deschida la magazin ca sa ma duc sa cumpar.
Va salut si va doresc o zi buna.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Geta_63 Sam 10 Aug 2013, 8:36 am

Buna dimineata , fur si eu putina cafea si fug la bucatarie ... eu inca nu am pus nimic in camara , mai am destule de anul trecut , va doresc mult spor .
Geta_63
Geta_63
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 287
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 13/07/2013

http://handmadebynicol.blogspot.ro/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Tache Marilena Sam 10 Aug 2013, 9:02 am

Buna dimineata
Maga multam' de cafea! M-am trezit cu o durere de mansarda de toata frumusetea. Sper sa-si faca repede efectul cafeaua ca am muta treaba azi. Am in program curatenie generala cu spalat mochete, geamuri, perdele... Sper sa nu ma doboare caldura.
Mult spor in tot ceea ce faceti!kiss 
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Day Sam 10 Aug 2013, 9:44 am

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Neata!Ia si de la mine o cafea,sa-ti priasca Smile
Moaaama,da'voi chiar sunteti harnice!Eu iar prevad o zi lejera,mancare am,curatenie este ca n-are cine sa faca murdar....prin gradina am udat deja cele 5 rosii,3 ardei si 2 vinete,asa ca ...beau cafea multa,hahaha Smile
Weekend frumos sa aveti,asa cum vi-l doriti !
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 10 Aug 2013, 10:00 am

Super cafele, bune, bune...kiss 
Mai ales pentru fraiere ca mine....plaja si soare mio trebuit....si mi-am capatat....zid zid zid  M-am inrosit de numa, desi nu am fost prima zi la plaja, si nici sensibila la piele nu sunt....
Am stat mai mult de dragul Andradei....si acuma...pfuuuui ce nasolieeee....zid zid zid 
Am dat cu iaurt aseara, oare sa mai cumpar ceva crema?
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de ema Sam 10 Aug 2013, 11:47 am

'Mneata si de la mine Am intrat doar sa va salut si sa va urez un sf de saptamana frumos Plec la cumparaturi ca-mi bate vantul prin frigider si apoi poate voi gati ceva (daca nu cumpar ceva de-a gata)
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Dorulet Sam 10 Aug 2013, 11:55 am

Buna dimineata!Celya,soarele asta arde,nu prea bronzeaza.Mi-e dor de soarele acela care parca te mangaia cu razele lui,te incalzea doar. Merele care cad si sunt in soare arata ca si cum ar fi coapte in cuptor.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Celya_f40 Sam 10 Aug 2013, 12:26 pm

Da Dorulet, asa e...in final am gasit pe aici o crema de galbenele si am dat pe unde e jale...oare am facut rau?
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de danniela Sam 10 Aug 2013, 12:56 pm

Buna ziua la doamne. Celya, vezi ca este un gel racoritor cu care se da dupa plaja, la omul meu a facut minuni. Mai nasol a fost cand s-a dat cu el inainte gandind ca e de protectie rade rade  Noi din Romania l-am cumparat anul trecut.
Eu is la munca desi trebuia sa fiu libera. Am avut sedinta si s-a facut 11 si gata s-a dus ziua, asa ca stau sa scriu niste e-mailuri si mai vad eu cu ce ma ocup, cred ca am niste treaba cu security si gata s-o dus ziua.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (37) - Pagina 5 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (37)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 30 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 17 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB