Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Accesorii optionale la masini de cusut 2

+29
Butterfly_Amalia
orhapetru
deeoxana
32vali
pd.lavu
mar_ysa_28
alexandra_bogdan
marianaradoviciu
Dionisia
klly
lixa
mnarcisa
MagdaMarin
CarmenClaudia
geanina_scumpica
Admina
nicole24
Panea Laura
carmensz
godzila
diada
scoobbyy
Teima
cleobejan
Samarineanca
piciul
Ais
MINU72
cilia24
33 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de Danutzaaa Dum 06 Iul 2014, 7:57 pm

si eu am tot zis ca il iau...dar ma tot iau cu altele si aman momentul...
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de alexandra_bogdan Mier 09 Iul 2014, 4:34 pm

Am primit piciorusul  kiss 
L-am incercat pe un material mai subtire, pe unul mai gros si sunt multumita de rezultat Smile
alexandra_bogdan
alexandra_bogdan
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 34
Localizare : Romania
Data de inscriere : 16/07/2012

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de Danutzaaa Mier 09 Iul 2014, 6:07 pm

Bravooooo!felicitari!
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de pd.lavu Lun 09 Mar 2015, 7:47 pm

am si eu o intrebare...am o masina de cusut brother bq25 si asa vrea sa stiu daca pentru a surfila este necesar un piciorus special....va multumesc muuuult.. Merci
pd.lavu
pd.lavu
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/09/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de orhapetru Lun 09 Mar 2015, 8:02 pm

exista piciorus pentru surfilare compatibil cu majoritatea masinilor de cusut casnice, electro-mecanice sau computerizate care au sistemul de schimbare rapida a picioruselor.
am scris acum cateva zile chiar despre asta [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de pd.lavu Mar 10 Mar 2015, 6:07 pm

multumesc mult de ajutor...... Merci ...acum sa cautam finante ....
pd.lavu
pd.lavu
helper
helper

Numarul mesajelor : 9
Localizare : constanta
Data de inscriere : 28/09/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de 32vali Joi 12 Mar 2015, 10:03 am

Pd.lavu eu am masina de cusut singer si mi-am cumparat de la ei un set de 6 picioruse si a fost 80 lei Singer Box 4. Picoirusul de surfilare arata ca cel pe care l-a postat Orhapetru. Eu folosesc piciorusul si sunt multumita. Nu stiu ce masina de cusut ai si daca se potriveste si la tine, dar poate cei care au mai multa experienta iti pot spune.
32vali
32vali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 92
Varsta : 45
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 06/12/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de orhapetru Joi 12 Mar 2015, 10:51 am

la masinile de cusut casnice care sunt acum pe piata...se potrivesc toate piciorusele ( cu mici exceptii in functie de model la Husqvarna sau Elna unde piciorusul nu se prinde cu sistem click )
Se potriveste setul Singer ( 6 picioruse ), dar cel mai convenabil la pret e setul de 15 picioruse , care are inclus piciorusul special cu transport superior care separat il gasesti de la 60-80 lei incolo....

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



iar setul complet costa astazi : 111 lei Smile

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

-------------------------
daca este nevoie doar de piciorusul de surfilat, atunci separat am gasit la 25 lei.
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de deeoxana Joi 12 Mar 2015, 11:36 am

love se apropie ziua mea deci stiu ce imi doresc.... Smile unde gesesc setul complet te rog orhapetru?
oare piciorusul special cu transport superior ajuta si la coaserea imitatiei de piele sau latex, acesta e singurul material pe care nu am putut sa cos, nu stiu daca are vreo legatura dar ma gandeam ca poate ajuta daca il trage........

edit: Gata am gasit cutia minune ! multumesc!
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de clauditzuka Dum 15 Mar 2015, 7:42 pm

Fetelor, eu mi-am comandat din China un set de 32de picioruse care se potrivesc toate, perfect la pretul de 22 dolari, vreo 80 lei. La noi, in magazinele de specialitate se gasesc exact aceleasi seturi la niste preturi enorme, de ex am vazut un pret de 15 picioruse la 150 lei....
clauditzuka
clauditzuka
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 08/08/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de orhapetru Dum 15 Mar 2015, 8:22 pm

Poti sa ne arati si noua piciorusele ? Cat costa transportul si in cat timp au ajuns. Ai platit vama pentru ele, vin prin posta, ai comandat ca si persoana fizica sau prin firma intermediara ?
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de deeoxana Dum 15 Mar 2015, 8:42 pm

si eu sunt interesata, cred ca stiu de unde zici ca ai luat sau cel putin eu am vazut (nu stiu daca am voie sa zic dar incepe cu A  Laughing ) cu 18 dolari. Si eu am fost tentata sa comand dar la fel m-a impiedicat transportul si stiu ca vin la posta cu vama iar gandul ca tre sa ma cer de la servici sa merg in alt oras dupa ele m-a facut sa ma razgandesc.
Orhapetru la Petrosani este posta cu vama sau doar la Deva?
Momentan astept sa vina piciorusele comandate de la noi ma multumesc si cu ele.
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de orhapetru Dum 15 Mar 2015, 8:54 pm

Iti raspund aici si pentru intrebarea  de la "masinile noastre de cusut"
Pentru vama doar la Deva, de aceea eu daca pot comand prin intermediari ( am apelat la Juki si mi-au comandat ei din china, au trimis gratuit prin curier in tara la pretul de pe net, fara nici un comision...dar a durat 59 de zile )  cand ai nevoie urgnt de ceva.....nu se mai aplica politica asta.
Acum de suveica, daca gasesti alta noua, o folosesti pe aia la cusut, iar asta reglata/dereglata o pastrezi pentru ata speciala/groasa etc.
Daca la voi este Tara Hategului.... la mine la Petrosani este chiar la "tara"....si nu gasesti mai nimic, dar eu decat sa fac un drum pana la Deva sau Tg Jiu, apelez la curier.
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de clauditzuka Dum 15 Mar 2015, 9:30 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Exact asa arata, transportul a durat aprox 30 zile, dar nu mai mult, nu am platit vama, vama se plateste pentru sume mai mari de 100$, dar si atunci te poti intelege cu vanzatorul si trece suma mai mica pe factura... Si da, trebuie ridicate de la un oficiu postal care face si vama.... Dar le recomand, sunt perfecte, desi nu le-am folosit pe toate; tot uit de ele si ma chinui cu piciorusul universal, si dupa ce termin imi amintesc de ele Smile
Am comandat ca si pers fizica.
clauditzuka
clauditzuka
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 08/08/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de orhapetru Dum 15 Mar 2015, 10:13 pm

Multumesc si multumim claudia pt raspuns. Poate ar fi fete disponibile sa faca o comanda colectiva si apoi sa trimita in tara doritorilor, sunt persoane care au magazin virtual si vand pe forum/facebook/olx/tocmai si cred ca ar face si profit si ar ajuta colege de pe forum...
Parerea mea Smile
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 47
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mar 17 Mar 2015, 12:20 pm

Eu mi-am comandat tot de pe site-ul respectiv un set de 16 bobine pentru care am platit 4dolari. In Romania nu gasisem decat pe un singur site unde era 2.5lei/buc iar transportul 19lei. Shocked
Au venit direct la cutia postala in trei saptamani. Daca coletul depaseste suma de 15dolari vine la oficiul vamal si se plateste TVA.
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de deeoxana Mier 18 Mar 2015, 11:18 am

multumim Claudizuka tot acolo gasisem si eu, intradevar se merita love
Butterfly Amalia nu stiam ca se poate sa vina direct in cutia postala daca nu depaseste 15 dolari, nu sti este valabil pt orice vanzator? Scrie undeva asta? Si eu am gasit un set de 25 bobine cu 3,16 dolari love
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mier 18 Mar 2015, 11:42 am

deeoxana cred ca este valabil ptr toti vanzatorii. Rectific: Valoarea nu trebuie sa depaseasca 10euro. Ptr valori intre 10-150euro se plateste doar tva.
Sotul meu este mare fan al site-ului si isi comanda tot felul de chestii, ce-i drept nu foarte mari ca dimensiune. Singurul colet care a venit la posta vamala a fost o oglinda retrovizoare ptr masina care a costat 27euro. Dar chinezul i-a trecut 15euro si a platit doar tva (vreo 13lei).
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de clauditzuka Mier 18 Mar 2015, 2:13 pm

Eu nu am primit nimic in cutia postala Sad( , si am avut si colete cu valori mici... Cumnata mea si-a comandat odata doar o pereche de cercei cu 0.99$ si i-am ridicat tot de la posta vamala. Si Tva si alte taxe se platesc peste 100$. Eu am dat pe setul de picioruse 22$ si nu am platit nimic in plus, iar cel de la vama mi-a zis ca doar peste 100$ se plateste....
clauditzuka
clauditzuka
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 08/08/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de deeoxana Mier 18 Mar 2015, 3:03 pm

offf pana la urma cum o fi? Butterfly tu ai posta cu vama la tine in oras? Poate de asta ei iti trimit automat la cutia postala.... zic si eu... Dar tu Claudizuka unde ai posta cu vama?
mie de ex nu imi convine sa dau 3 euro pe niste bobine si 50 lei pe drum pana in orasul cu posta cu vama rade
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de Butterfly_Amalia Mier 18 Mar 2015, 3:08 pm

Da, in Bucuresti sunt mai multe oficii postale cu vama. Incearca sa intrebi la oficiul postal din orasul tau. Daca nu reusesti sa te lamuresti, te ajut eu cu comanda bobinelor wink
Butterfly_Amalia
Butterfly_Amalia
helper
helper

Numarul mesajelor : 64
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 02/06/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de danire Joi 26 Mar 2015, 6:31 pm

Salut! Foloseste careva piciorusul de surfilare cu taiere?
danire
danire
helper
helper

Numarul mesajelor : 25
Localizare : iasi
Data de inscriere : 21/05/2014

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de Danutzaaa Joi 26 Mar 2015, 6:40 pm

Eu il am dar sincera sa fiu nu m-a dat pe spate. Iti trebuie ceva timp sa ti se formeze mana sa tii cum treb materialul ca sa se surfileze si sa se taie drept. Probabil voi mai exersa cand ma voi mai elibera.
Danutzaaa
Danutzaaa
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 150
Varsta : 43
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de clauditzuka Vin 27 Mar 2015, 1:59 am

deeoxana a scris:offf pana la urma cum o fi? Butterfly tu ai posta cu vama la tine in oras? Poate de asta ei iti trimit automat la cutia postala.... zic si eu... Dar tu Claudizuka unde ai posta cu vama?
mie de ex nu imi convine sa dau 3 euro pe niste bobine si 50 lei pe drum pana in orasul cu posta cu vama  rade
Cam tarziu am vazut mesajul tau.... Eu am posta cu vama la mine in oras, in Tg Mures
clauditzuka
clauditzuka
helper
helper

Numarul mesajelor : 37
Localizare : tg mures
Data de inscriere : 08/08/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de deeoxana Sam 28 Mar 2015, 11:26 pm

nici eu nu am avut timp sa mai intru sa va citesc mesajele, multumesc oricum
pana una alta am comandat de la Bro Rom Sibiu
sunt f incantata Laughing

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

cea mai fericita am fost pt adaptoare ca astfel pot folosi piciorusele si la masinuta mea cea veche
deeoxana
deeoxana
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 122
Varsta : 37
Localizare : hateg
Data de inscriere : 06/03/2013

Sus In jos

Accesorii optionale la masini de cusut 2 - Pagina 3 Empty Re: Accesorii optionale la masini de cusut 2

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB