Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

+10
MagdaMarin
Avi
ciucamona
mady85
Lali
Ramonica
ioana soare
Clio_Ela
mihatm80
arime
14 participanți

In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de arime Sam 11 Apr 2009, 1:43 pm

bicicleta coarda haltere


Ce aparate de fitness/cardio aveti acasa?! Ce-ar fi sa le facem poze si sa scriem cat de multumite sau nemultumite suntem de ele?!

Unde tii aparatul ce te ajuta sa consumi calorii, daca nu zilnic, macar de 2-3 ori/ saptamana?!
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de mihatm80 Sam 11 Apr 2009, 4:56 pm

eu am un aparat de masaj , un stipar si o minge de fittnes si le tin hol , am facut anul trecut in fiecare zi o ora de miscare si am dat jos 10 kg in 6 luni iar anul acesta am fost lenoasa , cu pozele am sa revin in alta zi kiss
mihatm80
mihatm80
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 43
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 11/01/2009

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de arime Dum 12 Apr 2009, 11:42 am

Sa le uzezi cu placere mihatm si asteptam pozele wink

Detin:

* un vibromass;
*o banca de abdomene ;
* haltere gantere mici;
* coarda o coarda;
*o bici normala bicicleta
Banca de obicei o tineam pe balcon, iar vibromassul si bici in living wink Sa vedem cand termin curatenia pe unde le mai pun Smile Am asa o pasiune de a le tot muta, poate poate vine si cheful de sport lol!

revin cu pozele wink
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 23 Apr 2009, 3:41 pm

Eu mi-am dori de cativa ani un aparat cardio.
Anul trecut l-am si cumparat si l-am folosit doar o luna... Acum sta in dormitor, iar sotul meu insista sa il ducem in pivnita. Culmea e ca nu vreau, tot spun ca ma reapuc. dar nu a venit ziua aia Sad Sunt o lenesa.
Imi amintesc ce bine ma simteam dupa ce il foloseam cate o jumatate de ora. Curgea apa de pe mine, am si slabit putin in scurtul timp cat am facut. si intr-adevar a scazut si colesterolul. (am colesterol ridicat, in familia mea au toti.) Aparatul mi l-a recomandat si medicul, si intr-adevar ajuta mult!

Apoi am cumparat Wii Sport, cu balance wii fit. La fel, primele doua luni ca nebuna, cate doua ore pe zi faceam exercitii, apoi tot mai putin. Acum ma urc pe board cam o data la saptamana, fac cateva miscari si gata. Uneori dupa masa mai joc tenis, tot asa, in fatza televozorului, de ma dor mainile. Asta pt ca are baietzelul meu chef, ca altfel nu as face-o. Lipseste motivatia... singura nu fac Sad[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de ioana soare Joi 23 Apr 2009, 4:28 pm

Ela, ce este Wii Sport? Dar balance wii fit?
Din experienta, cel mai bine e sa mai cooptezi pe cineva la facut sport. Asa daca nu ai tu chef, are cealalta persoana si invers, va motivati reciproc.Smile
Eu multi ani am alergat in parc cu o prietena, insa acum s-a mutat si alerg singura. Mi-a intrat in obicei si atunci nu imi e greu sa ma urnesc, dar tin minte in trecut ca erau zile cand nu m-as fi ridicat din pat mai devreme cu o jumatate de ora ca sa merg la alergat, dar stiam ca ma asteapta prietena mea, asa ca de voie de nevoie ma urneam din casa.Smile
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 23 Apr 2009, 8:41 pm

acum fug la sedinta cu parintii. Dar cand ma intorc pun niste linkuri, pe youtube sunt zeci de demo cu WiiSport. Sau daca e graba, Ioana, poti cauta tu. WII sport si Wii fit, cu balanceboard. Poti face exercitii yoga, exercitii pt muschi, exerc. pt echilibru... plus jocuri, tenis, golf, mai stiu eu ce.
Iti controleaza centrul de greutate, daca faci exercitiile gresit, poti vedea, si te poti corecta. Dar si aici, daca faci singur, vine si plictisul cu timpul Sad Desi acumulezi puncte, stabilesti recorduri...
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de Clio_Ela Joi 23 Apr 2009, 11:40 pm

De o jumatate de ora caut printre videourile de pe youtube, sunt ff multe.
M-am oprit la unul interesant. Explica ce va spuneam eu mai sus, cu executia corecta a exercitiilor.
Daca faci exercitiile stand cu spatele la ecran, faci toate miscarile fara sa controlezi centrul de greutate. In video care urmeaza se vede clar cum se misca punctul rosu=centrul de greutate, cand exercitiile nu sunt facute cum trebuie.
In schimb, daca te uiti pe ecran, vezi exact daca esti prea inclinat in fatza, spate, stanga sau dreapta.

Daca sunt 2 persoane care fac, e super. La inceput am facut toti, sotul meu, baiatul si eu, si ne intreceam in a stabili recorduri. Dar cand ei s-au plictisit, l-am cam lasat si eu deoparte.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de arime Lun 11 Mai 2009, 2:40 pm

am revenit cu pozele promise wink
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
arime
arime
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1311
Varsta : 44
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 20/10/2008

http://florena-cakes.blogspot.com

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de Ramonica Vin 20 Noi 2009, 6:25 pm

Si eu am consola Wii si cel mai mult imi place sa joc box. Intr-o vreme alergam, dar m-am lasat ca nu imi place sa fac asta singura. De doi incoace, cu cateva intreruperi, merg la un curs de dans de 2 ori pe saptamana.Cam atata miscare fac eu. Si merg mult pe jos daca se pune.
Ramonica
Ramonica
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 350
Varsta : 41
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 15/11/2009

http://locul-meu-de-joaca.blogspot.ro/

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de Lali Sam 21 Noi 2009, 1:45 pm

Eu am un stepper pe care l-am folosit aproape zilnic 2 luni anul trecut ( cand l-am cumparat) si un aparta "multifunctional", ca acesta ( din pacate l-am folosit de vreo 6 ori in cei 4 ani de cand l-am luat).

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Inca nu ma indur sa il demontez, astept inspiratia...
Mai am si o saltea pt exercitii, doua gantere de cate 1 kg si tocmai mi-a adus iubitul inca 2 putin mai grele. Incearca sa ma stimueze sa le folosesc wink

Poate cand le scot sa le pozez ma apuc sa le si folosesc. Embarassed


Ultima editare efectuata de catre diada in Sam 21 Noi 2009, 9:09 pm, editata de 1 ori (Motiv : transformat link in poza)
avatar
Lali
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 80
Varsta : 46
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/02/2009

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de mady85 Joi 04 Feb 2010, 6:34 pm

Am vrut sa imi cumpar si eu primul aparat arime.... e bun de ceva??? eu detin 2 centuri...cumparate din reclame de la tv...
mady85
mady85
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de ciucamona Vin 04 Iun 2010, 8:12 pm

m-am apucat sa sar coarda bounce1 sper sa dea rezultate [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
ciucamona
ciucamona
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 198
Varsta : 34
Localizare : Rm.Valcea
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de Avi Mar 29 Iun 2010, 2:43 pm

Si eu am o bicicleta eliptica de vreo doi ani. Aproape noua, de mult ce-a fost folosita. Si o coarda. Chiar noua. Si 65 de kg. Astea vechi, de vreo 2 ani.
Avi
Avi
helper
helper

Numarul mesajelor : 50
Localizare : Romania
Data de inscriere : 26/05/2010

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 29 Iun 2010, 3:01 pm

Avi a scris:Si eu am o bicicleta eliptica de vreo doi ani. Aproape noua, de mult ce-a fost folosita.

Si eu la fel ,a mea e in pod si in speranta ca ma apuc de bicicleta ,ma ajuta cand intind
rufe pun ligheanul pe sa sa nu ma aplec sa ma doara spatele.

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 14 Sept 2010, 1:17 pm

Lali in doua luni de folosit stepperul dai ceva kg jos ? cite minute faceai zilnic exercitii ? Merita sa -l cumperi ? Daca as da jos kg cu el l-as cumpara Imi dai niste sfaturi ? Te intreb pe tine pentru-ca zici ca doua luni l-ai folosit .Multumesc anticipat
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 14 Sept 2010, 1:56 pm

Da si eu mai nou am coborat-o din pod si ma roaga Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE 4246 sa bicicleta s-o folosesc dar eu nu si nu rade
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 14 Sept 2010, 5:47 pm

si ai folosit-0 ? cit ai slabit si in cit timp?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de diada Mar 14 Sept 2010, 6:13 pm

eu zic ca daca incapi acolo, in spatiul ala, nici nu mai e cazul s-o folosesti rade

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de canadianca50 Mier 05 Ian 2011, 7:36 pm

nu mai folositi aparatele de acasa dupa sarbatori ? vine vara nu slabim ?Hai sa ne incurajam ca pe frig ne e lene
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de victoriacus Joi 13 Ian 2011, 7:27 am

eu am inceput cu stepperul.Aparatul de abdomene AB tronic nu il folosesc pentru ca am probleme cu discopatia lombara.
Mi-ar place un aparat din ala care ii face reclama acum pentru abdomene,cu spatar si role la spate pentru masaj.dar e cam scump pentru bugetul meu,asa ca prefer fara Smile
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de roxana096 Vin 25 Mar 2011, 12:45 am

Hei, vreau sa-mi cumpar o bicicleta de fitness, nu o vindeti careva dintre voi? Problema mea este la coapse, de la stat pe scaun la cusut si vreau sa fac oleaca de miscare
roxana096
roxana096
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 99
Varsta : 47
Localizare : Suceava
Data de inscriere : 28/07/2009

http://artizanart.blogspot.com

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 25 Mar 2011, 8:03 pm

VICTORIACUS citi pasi faci cu stepperul ? am inceput dar fac 5 minute doar cu vreo 300 pasi? tu cum procedezi ?
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE Empty Re: Aparatele din dormitor/sufragerie/balcon sau hol... POZE

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB