Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Scoala de croitorie (13)

+80
MirelaC
ANCA ECATERINA
Andante
carmensz
-iulia-
onuca28
roxanastancu
nico21
georgian23
valentinadof
Steluzza
aidil
nicole24
Admina
adina_lg
elenaveronica
emilia-elena
bogdan_alexandra
neliamata
geaninush
gabriela1554
aurishta
afilimonb
ema
clodi
darlex
fulguta28
July15
Teima
SilviaDumitrescu
Buburuza
danniela
Namp
i.xell
bety1234567
tomari
ing_vali2011
barbin
my_roxxy
maravela lucia florina
Adela Ispas
andreeaene22
dada17
diada
MihaelaT
odrina
dorina narita
mirutza mira
Panea Laura
alban andreea
nnkaulitz
geo
Karina33
Gabica
bia88
johnmtu
scoobbyy
mady2001
corilex
stefy36
iulia0
ioana soare
Ramona Marina
vilcris
MagdaMarin
zylv
Greteledelweiss
luminitza79
alice07
liliana31
floaredetrandafir
CarmenClaudia
rosita
chira
croitorash
AcidoR
cristina07
Giobsy
georgianamatei2007
Irinax3m
84 participanți

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de aurishta Mier 02 Oct 2013, 1:49 pm

ema a scris:Eu vreau sa va intreb ceva Dar vreau un raspuns sincer Ati incercat vreodata sa croiti cu tipar facut de voi dupa cartile vechi de croitorie?
Intreb pt ca tiparele din reviste nu-mi plac prea mult iar din carti vechi am incercat sa fac de doua ori (camasa si pantalon) din carti diferite, si mi-au iesit foarte mici cam peste tot
Mie mi-au iesit Smile . O singura carte nu mi-a placut , era de hainute pentru copii, dar din celelalte...vreo trei sau patru la numar, mi-au iesit bine Smile 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de darlex Vin 04 Oct 2013, 8:54 am

fulguta28 a scris:Pune si tu o poza cu o rochita asemantoare pentru a ne da seama cam ce ai vrea, si noi o sa ne putem da seama ce materiale se preteaza la modelul ales de tine.
Acum, esti sigura ca doresti sa-ti faci singura rochia pentru cununia civila?

As vrea sa pun poza dar nu stiu cum...
darlex
darlex
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : google
Data de inscriere : 19/10/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de Admina Vin 04 Oct 2013, 12:26 pm

Si eu am scos un tipar de dusta dreapta, clasica, pentru mama mea. A iesit foarte bine, nu cred ca am facut ajustari, decat la lungime. Era o carte mai veche de pe vremea comunismului, insa.
Se fac mai greu, tiparele asa, dureaza mai mult. Desi era simplu tiparul, a fost ceva de calcul la el. Si cand ma gandesc ce usor fac cele cu experienta, in 5-10 minute au facut tiparul...

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ema Vin 04 Oct 2013, 12:40 pm

Admina, ma gandesc ca tiparul facut dupa masuri e mai precischiar daca e mai complicat Eu cu Burda nu prea ma impac Tin la maneca in spate si uneori pensele vin mutate
Cine are experienta face usor tiparul direct pe material desi vad ca pe la mine toata lumea indica sa fie probat pe o panza inainte de a fi transferat pe material (exista panza speciala pentru asa ceva) Eu inca nu m-am reapucat de croit pt ca am altele pe cap dar abia astept sa o fac si voi incerca dupa tiparele din filmuletele pe care le-am postat Par simple sa vedem si daca sunt bune
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de darlex Vin 04 Oct 2013, 1:13 pm

ajutor!!!! nu reusesc sa pun poza!!!!! va rog sa ma ajutati...Merci 
darlex
darlex
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : google
Data de inscriere : 19/10/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de i.xell Vin 04 Oct 2013, 1:27 pm

Darlex, ai urmat exact pasii expusi la Tehnic/atasarea pozelor pas cu pas? intra acolo si vezi poate din graba ai sarit ceva. Daca ai urmat intocmai, atunci nu stiu sa iti spun Sad
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ema Vin 04 Oct 2013, 1:45 pm

Darlex ai mesaj pe PM
ema
ema
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2954
Varsta : 53
Localizare : Franta
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de darlex Vin 04 Oct 2013, 8:44 pm

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

__________________________________________________________________________

Buna, am urmat pasii de la tehnic, dar nu mi-a aparut poza ci doar linkul unde este poza pe photobucket...e ok? o puteti vedea?

__________________________________________________________________________


Bun, acum ca am reusit sa pun poza, vreau sa va spun ca mi-am cumparat materialul si anume "bistrech"...e interesant...seamana cu materialul din care e facuta rochita cea neagra...e un pic elastic

Edit Admina: Citeste Regulamentul forumului si Tutorialul de atasare a pozelor.
darlex
darlex
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : google
Data de inscriere : 19/10/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de gabriela1554 Vin 04 Oct 2013, 9:37 pm

nu mai posta mesajele unul dupa celalalt. asteapta sa raspunda careva sau sa treaca 24 de ore. asta spune regulamentul
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de darlex Vin 04 Oct 2013, 10:23 pm

am inteles...sorry!
darlex
darlex
helper
helper

Numarul mesajelor : 13
Localizare : google
Data de inscriere : 19/10/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty stramtare pantaloni

Mesaj Scris de geaninush Dum 13 Oct 2013, 11:56 am

Salut!Va rog frumos daca ma poate ajuta cineva cu o pereche de pantaloni.Am cumparat o pereche de pantaloni si sunt cam mari as vrea sa ii stramtez si nu am nici o idee cum sa fac.Multumesc!
geaninush
geaninush
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 49
Localizare : madrid
Data de inscriere : 27/01/2013

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de gabriela1554 Dum 13 Oct 2013, 3:49 pm

eu i-as desface si as taia din ei ce e in plus, iar apoi i-as coase din nou (ca sa nu i se strice forma), dar daca sunt doar surfilati, poti intra cu masina fara sa ii desfaci
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ioana soare Joi 17 Oct 2013, 2:26 pm

A mai lucrat cineva cu matase dupion? As vrea sa imi fac o rochie si nu stiu ce tratament trebuie aplicat inainte de croire. Stiu ca fibrele naturale trebuie bagate la apa inainte de croire, insa matasea dupion se pateaza in apa. Rochia dupa purtare planuiesc sa o dau la curatat, nu o voi spala. La curatarea chimica materialele se pot micsora? Am citit undeva ca da si ca inainte de croire trebuie sa dai materialul la curatat pentru a preveni micsorarea lui ulterioara. Este adevarat?

Eu am mai lucrat o singura data cu matase dupion, am facut o captuseala pentru o geanta tricotata si atunci am bagat-o in apa inainte de croire. S-a patat bineinteles, dar nu foarte sesizabil si oricum nu a contat, fiind vorba de o captuseala. Dar acum este rochie, nu poate avea pete.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Joi 17 Oct 2013, 3:14 pm

Ioana, pana iti raspunde vreuna din fetele care a lucrat matasea Dupioni, poate te ajuta ce este scris mai jos:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de aurishta Joi 17 Oct 2013, 3:40 pm

ioana soare a scris:... Stiu ca fibrele naturale trebuie bagate la apa inainte de croire, insa matasea dupion se pateaza in apa. Rochia dupa purtare planuiesc sa o dau la curatat, nu o voi spala. La curatarea chimica materialele se pot micsora? Am citit undeva ca da si ca inainte de croire trebuie sa dai materialul la curatat pentru a preveni micsorarea lui ulterioara. Este adevarat?  
Eu cunosc pe cineva care a dus un hanbok de matase la curatat si nu au vrut sa il primeasca pe motiv ca matasea este prea pretentioasa!zid zid 
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ioana soare Joi 17 Oct 2013, 4:48 pm

Claudia , acolo spune ca nu trebuie tratat in vreun fel inainte. Insa pe alte site-uri am citit ca matasea se micsoreaza atunci cand e curatata chimic, la fel si cand e spalata. Asa ca mai bine iau in calcul varianta cea mai rea. Despre patat am citit si ca da si ca nu, dar experienta proprie mi-a spus ca da. De asta ma interesa daca este cineva care a lucrat cu matase dupion si cum s-a comportat.
Aurishta problema asta nici nu mi-am pus-o, dar ar trebui sa ma interesez cand mai trec pe langa curatatorie.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ioana soare Vin 18 Oct 2013, 10:53 am

M-am indurat si am taiat o bucata din material de aprox 25/30 cm si am bagat-o la apa. A intrat un pic la apa, dar nu s-a patat. Am spalat-o cu Soak , un sampon "leave in" pe care il folosesc pentru tricotaje, dar care poate fi folosit si pentru tesaturi delicate.
Asa ca voi baga toata bucata la apa inainte de a croi, iar rochia o voi spala dupa purtare, nu o voi mai duce la curatat.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty INTOARCEREA CAPTUSELII SI CONSTRUCTIA PENSELOR (ROCHII)

Mesaj Scris de neliamata Sam 19 Oct 2013, 8:03 pm

va rog, vreau sa stiu daca e un stas la pense la bust , adancime si lungime, ajutati-ma,  multumesc



edit valentinadof- mutat mesajul,am considerat ca aici e mai vizibil.
neliamata
neliamata
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : cluj
Data de inscriere : 19/10/2013

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 22 Oct 2013, 9:57 am

E o idee buna sa fac cuta dubla pe cusatura cu fermoar de la spatele unei rochii? Se poate face in asa fel incat sa se imbine perfect? Arata bine? Modelele cu cute duble pe care le-am vazut le aveau in fata si pe partile laterale ale spatelui, dar nu si pe cusatura de mijloc. Ma intreb daca era doar o preferinta sau este un motiv anume pentru care nu se fac cute duble acolo.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 22 Oct 2013, 12:07 pm

Da Ioana, poti face cuta dubla pe cusatura fermoarului.
Ai grija cum cosi capatul inferior al fermoarului sa nu faca galma pana incepe cuta. Ar trebui sa ai macar vreo 5cm intre capatul cusaturilor (inchiderea fermoarului si inceputul cutei). Si vezi apoi daca-i necesar sa mai decupezi din dedesubturi, sa nu se ingroase prea tare prin suprapuneri.
Daca vrei sa 'desfaci' cuta cat inca este fermoar ai grija sa fie suficient de adanca pentru a nu sta 'cascata'.

In privinta matasii naturale am stat si m-am gandit ce raspuns sa-ti dau, am incercat sa ma mai documentez dar mai rau am fost bagata in ceata.
Eu stiu ca matase Dupioni ceva asemanator taftalei ca tinuta, adica o matase mai plina, cu ape, fara luciu satinat, dar mai batzoasa, buna de lucrat din ea si-un sacou, corset...Cautand pe net am aflat ca-i shantung, eu pe shantung il stiu ca fiind matasea tesuta din fir tors inegal pe urzeala foarte fina.
Cam toata matasea se pateaza la apa (sunt satula vara sa spal rochiile cand sunt gata pentru a nu le da patate de la proba cu transpiratie). Eu recomand spalarea cu apa rece, de fapt mai mult clatirea matasurilor si calcarea fara apa si fara abur.
Si la curatat uscat am vazut matase stricata, si era vorba de o curatatorie unde nu prea dau rateuri doamnele.
Ma bucur ca ai facut tu proba cu esantionul, pana la urma e cea mai corecta metoda si poti lua o hotarare bine cantarita.
Bune sunt servetelele alea anti culoare, scurgerea delicata si asezarea pe-un prosop ca sa absoarba mai rapid apa, uscarea pe umeras la umbra....tu stii astea ca esti meticuloasa si perfectionista, dar le scriu poate mai citeste careva.
Sper ca am fost coerenta.

PS: abia astept sa vad ce rochie iti vei face! kiss
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 22 Oct 2013, 9:00 pm

Multumesc mult pentru raspuns Karina!
Eu ma gandeam sa nu cos cutele in partea de sus, sa le las deschise la cusatura taliei. Ma gandeam sa folosesc acelasi tipar de la fusta rochiei de la concurs ( e [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link], la nr.20). Dar acum ca ai spus, poate ca ar arata mai bine daca le-as coase putin, mai ales ca vreau sai fac si un cordon, si sa nu iasa de sub cordon distantate.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de Karina33 Mar 22 Oct 2013, 10:29 pm

Am inteles acum ce vrei sa faci.
Uite asa arata la mine un fermoar ascuns si cuta dubla la rochita asta terminata ieri:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Cutele sunt necalcate special ca sa stea umflate.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de ioana soare Mar 22 Oct 2013, 11:38 pm

Da, exact asa ma gandisem sa arate cutele, doar ca si cele laterale sa fie duble. Mai scrisesem ceva in mesajul anterior, dar cred ca am sters din greseala. Vreau sa folosesc acelasi tipar de la fusta rochiei de la concurs, dar sa intorc cutele in asa fel incat sa iasa 3 duble - una pe mijloc si cate una de fiecare parte. Ce latime(sau adancime?) au cutele de la rochita ta?

Ce mult imi plac manecutele din dantela! Aveam o idee de genul asta pentru o bluza tricotata, iar rochita ta mi-a dat un imbold sa continui sa lucrez la ea (la idee pentru inceput:) )
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de Karina33 Mier 23 Oct 2013, 3:35 pm

Ioana la rochita asta cutele au adancimea de ~4cm. La cum arata rochita ta de la concurs si la ce vrei sa faci acum cred ca ar fi bine sa mai largesti putin tiparul. Ca sa nu iasa asa saracacioase, sa nu para ca s-au format doar prin strangerea cordonului, sa se vada clar ce-i vrut sa faci.

In privinta dantelei chiar astept cu interes sa vad ce-ti trece prin capsor hug 

Fulguta eu la sarafanele astea de copii am facut asa:
-la cel albastru este captusit complet asa-i ca-i tare 'curata' finisarea
-la cel de doc platcuta e dubla si am aplicat-o de pe dos incheind pe fata cu tighel vizibil. Iar la subrat am festonat, calcat indoit si-am incheiat cu tighel pe fata.
Alteori folosesc banda bie din material sau din ceva captusala la culoare.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de bogdan_alexandra Mier 23 Oct 2013, 4:18 pm

Buna fetelor,
Ma puteti ajuta cu o informatie?
As vrea sa stiu cam cati metri de captuseala matlasata trebuie sa cumpar pentru un palton Question ? Eu port marimea M/L(paltonul il am imi mai trebuie captuseala)
bogdan_alexandra
bogdan_alexandra
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 5
Varsta : 35
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 14/07/2012

Sus In jos

Scoala de croitorie (13) - Pagina 8 Empty Re: Scoala de croitorie (13)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB