Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

+27
sergiu valentin
Giobsy
Gerlinde13
Panea Laura
aurishta
tiana
diada
PAULA CONSTANTIN
olguta cusma
musetel
gmiki1
Karina33
ioana soare
rosita
AcidoR
i.xell
Uca
cristina07
MihaelaT
lucky
Gianina4ever
Andata
Gabica
Admina
Motzu
piciul
ancabanu
31 participanți

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de gmiki1 Joi 06 Iun 2013, 7:29 am

au circa 8cm,tot materialul e din sosete dres Smile
eu le-am prins si agatatoare pt a fi atasati la carut.oglinda la masina...unde vrea fiecare
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Iun 2013, 8:01 am

beat M-a furat peisajul si nici nu am observat unde ai postat. Scuze fetelor.
Cristina, imi place bandana de munte. Si se vede ca si baiatului. A fost la baza un triunghi sau cum? Consortul din dotare vrea asa ceva, de secole.
Uca, tu cand faci, nu te incurci. Dragut si complicat dragonul, sa se joace Ioana cu multa bucurie, cu el.
Karina, e bine ca ai impuscat doi iepuri cu hainele nepotului. Sa le poarte mult si bine.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gabica Joi 06 Iun 2013, 11:31 am

Ei şi acum să vedeţi minunea mea:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 IMG_0509_zps873a85cc[/url]

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 IMG_0510_zpsded9c39e

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 IMG_0514_zpsc9fa20bb

Acum văd bine ce urât am făcut Rolling Eyes ; am reuşit să-mi cumpăr aţă neagră, şi cum prind fusta (acum nu mai vrea să mi-o dea cică o stric!!) o cos corespunzător. cos
Când am făcut-o crăpa pe ea, acum mă bucur că i s-a mai desumflat burta.
Chiar nu mă supăr dacă mă certaţi. Merit.

Dar ca să o împac i-am făcut din blugii scurtaţi un portofel. Iniţiala este broderia ei:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 IMG_0511_zpscbfd1c9c
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de rosita Joi 06 Iun 2013, 12:32 pm

Karina, sa-l poarte sanatos nepotul! Eu zic sa nu te relaxezi la gandul ca-l va purta tot anul care vine, ca astia mici cresc "ca din apa", nu vezi? Tine toate alea pregatite sa-i mai faci unul mai incolo Smile

Gmiki rade mortali!! Dar ce forme rubensiene au, ma refer acum la aia din primul rand! Fantastic, bravo!!

Gabica, nu te lasa, perseverenta e mama invataturii! Pentru conformatia lor eu as face fuste mai crete, e si mai putina bataie de cap wink. Si are si portofel, brava!

rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Andata Joi 06 Iun 2013, 2:22 pm

Karina, super simpatic costumasul. E bine sa speri ca ii va veni si in toamna, dar baietii cresc atat de repede... Parca te vad facand inca unul pt inceperea scolii
Gmiki, dragalasenii dragalase, toti! Vad insa ca aia din primul rand ne trateaza cu fundul rade Am avut si eu o tentativa, sa ma iau de pe un tutorial de pe youtube, dar doar am reusit sa stric ciorapii Smile). Tu ai talent insa, nu gluma
Gabica, ce zici tu ca nu e reusit eu zic ca se asorteaza cu restul fustitei. Cred chiar ca e mai faina asa decat ar fi fost cu ata neagra. Stie micuta Maria de ce nu vrea sa o mai dea inapoi
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de cristina07 Vin 07 Iun 2013, 8:14 am

Gerlinde, multa sanatate piticelului! Sa se refaca repede kiss

Motzu, Andata, multumesc pentru aprecieri. Ne place muntele la toti - muntele ne-a adus impreuna in urma cu 25 de ani love Acum baiatul ne impinge de la spate. Voi mai pune poze la " Drumetii ...."

Gmiki, super simpatici! Succes la targ!

Gabica, numai lucrand invatam! Copii sunt foarte mandri de ceva lucrat de mami!

Karina, va fi mandru tare, nepotul, la serbare si daca pantalonii scapa cu genunchii intregi poate ii vor fi buni si la toamna.

Admina, multumesc mult pentru aprecieri. Sa nu crezi ca nu a vrut si consortul meu...
Asa cum am spus voi mai pune poze la " Drumetii...", mai ales ca vremea va fi uracioasa si nu stiu daca vom merge la munte Sad Acum, de la baiat, am alta tema de cercetare: bandana tubulara.
Pun poze cu bandana la discutii despre croitorie.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Uca Vin 07 Iun 2013, 5:31 pm

Vă mulțumesc din suflet pentru aprecieri!
Și mie mi-a plăcut din prima dragonul, de când l-am văzut pe un blog polonez. A durat ceva timp până am descoperit de unde era, cum se numea să-l pot face și eu.

Karina, foarte frumos costumul! Ca de obicei, foarte bine finisat!
Gmiki, ce frumoși sunt și așa de drăgălași! Și eu, tot ca Rosita am gândit: Ce forme rubensiene!!!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de musetel Sam 08 Iun 2013, 8:04 am

Grozave minunăţiile pe care le-aţi făcut pentru cei mici! (sau mai mari). Felicitări!

Aş fi vrut sa fac ceva pentru fetiţa mea pentru provocare, dar s-a ivit ocazia să lucrez pentru fata unei prietene o costmaţie pentru o serbare. Ia este a noastra, o dăm cu împrumut.

Fustiţa, sorţul, baticul si 2 podoabe: cea mare pt prins în piept, cea mică cu agrafă.
Atât fusta cât şi baticul au elastic pentru copii, reglabil. Mămica fetei a fost fericită de rezultatul final, acum să vedem daca cea mică o fie bucuroasă la serbare cu costumaşul de tărăncuţă.

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Dscn1500g
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Dscn1496s
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Dscn1493n
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Dscn1491o
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Dscn1504k
musetel
musetel
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 214
Varsta : 42
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Panea Laura Sam 08 Iun 2013, 2:05 pm

Ce frumoase sunt toate.
Am si eu o fustita pentru nepotica mea, nu e mare lucru, dar sunt sigura ca se va bucura de ea.
[img]Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 DSC05625_zps202ab3f5[/img]
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de olguta cusma Dum 09 Iun 2013, 1:09 pm

Buna dragelor ,de cateva zile am vazut si eu provocarile , nu am intrat pe forum de ceva timp , dar printre multe alte treburi pe care le-am avut de rezolvat am reusit sa mai finalizez cate ceva si la masina de cusut.
Am facut pentru fetita unei colege un tutu pentru sfarsitul clasei a 8-a. Smile

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 P1070934u

olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de PAULA CONSTANTIN Lun 10 Iun 2013, 9:37 am

m-am pregatit si eu pentru aceasta provocare cu o rochita pentru nepotica mea care i s-a rupt turta sambata
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 20130609_141243_zps308caca0
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 20130609_141219_zps20677414
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 20130609_141239_zpsaa6ae09b

mai am in plan si un costum crosetat pentru botez de fetita (tot nepotica), sper sa-l termin la timp.
PAULA CONSTANTIN
PAULA CONSTANTIN
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 343
Varsta : 39
Localizare : PRAHOVA
Data de inscriere : 25/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de diada Lun 10 Iun 2013, 11:21 am

Sa va arat si eu rapid ce-am cusut pentru copii:

un costum pijama pentru Petru. Este facut dintr-o camasa de noapte luata de la SH cu 3 lei, un material foarte bun, moale. Am pictat manual cu vopsea la tub, la cererea copilului flacari si masina, el a picat masina dupa ce-am conturat-o:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Tricousipantalonipictatimanual_zps814b5f13

si pentru fata unei prietene (5 ani) ca si cadou, sa nu mai cheltui bani pe jucarii, iata ce a iesit din 70 cm de material de la Camy:

Tricou si bentita, materialul albastru l-am avut eu, tot de la Camy luat:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Tricousibentitahandmadegalben_zpsfeffd918

si 2 perechi de colanti 3 sferturi:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Colantihandmadegalben_zps8d05275c

si din alti 70cm de material, tricou si bentita:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Tricousibentitahandmadeportocaliu_zpsdad77163

si colanti lungi si o pereche trei sferturi, la cei lungi am pus putin elastic intr-o parte sa se ridice putin cret:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Colantiportocalii1_zps085f7ad4

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Colantiportocaliihandmade2_zpsc4733828

imi pare rau ca nu sunt fotografiate pe copii, al meu nu a stat si ale copilei o sa i le dau duminica cand isi face ziua.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de aurishta Lun 10 Iun 2013, 6:15 pm

Fetelor, nu mai prididesc cu aprecierile Smile , asa ca va felicit colectiv! prietenie aplauze
Am lucrat si eu un tutu destinat unui costum de albinuta, si am folosit manechinul din dotare wink pentru poze Smile [img]Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 IMG_4095_zps0d2091cc[/img]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de diada Lun 10 Iun 2013, 7:33 pm

Este o provocare ce ne-a pus la treaba cu siguranta! Care mai de care mai frumoas a lucrat, felicitari fetelor, abia astept ce mai lucrati Eu acum am croit si pentru copii mei colanti si tricouri Smile) nu cred ca mai este cazul sa le arat finale Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 815941 macar sunt alta culoare. Ce sa fac daca am baieti, or sa-mi aduca ei fete si atunci sa vezi!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de tiana Lun 10 Iun 2013, 8:17 pm

Diada super costumase si practice! Aura foarte reusita albinuta si foarte pasnica si vesela! imi plac aripile,cum le-ai facut?
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de aurishta Lun 10 Iun 2013, 9:10 pm

Aripile sunt din plexiglas, desenate cu un marker si colorate cu bait. Sistemul e prindere este asemanator cu cel al unui rucsac. Uite si o poza mai detaliata:[img]Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 IMG_4097_zps07e76f5f[/img]
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 10 Iun 2013, 9:31 pm

love love love ce albinuta frumoasaaaaaa
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gerlinde13 Lun 10 Iun 2013, 11:22 pm

Ma bucur sa vad ca va place provocarea! Atatea frumuseti ati lucrat! Sincer, imi plac TOATE! Flowers
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gabica Mar 11 Iun 2013, 11:10 am

aurishta, ce albinuţă frumoasă!!!! Frumos costum.
Pe aici sunt multe mâini magice.
Să-ţi trăiască.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de aurishta Mar 11 Iun 2013, 11:34 am

Multumesc Smile Merci
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de diada Mier 12 Iun 2013, 12:31 pm

Dupa care le-am facut si la ai mei copii, doar ca difera culoarea, 2 perechi de colanti celui mic:

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Colanti2_zpsfe1d6b1d

si celui mare 2 perechi de colanti 3 sferturi + tricou, pe care momentan nu vrea sa-l ia ca este facut in 2 culori  zid presimt ca o sa-l dau la alt copil. Eu cred ca o sa albesc pentru ca fimiu mare nu mananca si nu se imbraca decat cu ce vrea el  rade

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Costum1_zps131a9b79

Material tot de la Camy si mai am si pe albastru! nu cred ca mai apuc sa le fac parcarea.... sau sacul pentru lego...

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 12 Iun 2013, 12:38 pm

Ai avut spor nu gluma!
Si cu care participi la provocare?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de diada Mier 12 Iun 2013, 1:04 pm

oricum particip doar o data, nu conteaza cu ce.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Giobsy Mier 12 Iun 2013, 1:17 pm

Provocarea asta a fost chiar...provocatoare. Felicitari mamici, matusi si tanti inspirate!  Va felicit in grup si parca va si invidiez un pic.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 12 Iun 2013, 1:18 pm

Aaa,deci nu conteaza cate facem ca alege persoana...multumesc!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 3 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB