Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

+27
sergiu valentin
Giobsy
Gerlinde13
Panea Laura
aurishta
tiana
diada
PAULA CONSTANTIN
olguta cusma
musetel
gmiki1
Karina33
ioana soare
rosita
AcidoR
i.xell
Uca
cristina07
MihaelaT
lucky
Gianina4ever
Andata
Gabica
Admina
Motzu
piciul
ancabanu
31 participanți

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Iun 2013, 12:48 am

Andata, e super tutu-ul, îmi place foarte mult și culoarea.
Cristina, ce cadou frumos și practic, numai bun de folosit pe munte.
Ieri am lucrat și eu ceva, special pentru ziua copilului. Am vrut să fie gata pentru ziua de 01.06 și am reușit să termin la timp.

Poze fac după ce-o răsări soarele.

______________________

La mulți ani tuturor copiilor!!! ura


După o lungă perioadă de timp de când nu am mai postat nimic dar nici nu am mai cusut la mașină, ieri mi-am propus să termin o jucărie, croită de mai bine de o lună, ce aștepa cu nerăbdare să prindă viață.


A fost făcută mai mult pentru copilul din mine, dar dăruită Ioanei, simbolic, ca un prim cadou de Ziua Copilului din viața ei.


Dragonul înaripat este cusut mai puțin de 50 % la mașină, mai mult cusut de mână, căci o parte din piese erau mult prea mici pentru a le putea coase frumos la mașină.
Am folosit fleece, umplutută siliconică, întăritură ( pentru aripi) , mărgele ( pentru ochișori), fetru ( pentru coamă și nări) și ată mouline pentru cusăturile decorative.

Are 20 cm înățime, coada fiind lungă de 16 cm.
Tutorialul și tiparul a fost luate de pe etsy.

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 P1260318

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 P1260338

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 P1260352

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 P1260353

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 P1260355


Ultima editare efectuata de catre Uca in Sam 01 Iun 2013, 5:19 pm, editata de 2 ori (Motiv : unit mesaje succesive)

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de aurishta Sam 01 Iun 2013, 5:26 pm

Este super dragonasul, Uca, asa cum ii place Angelicai sa zica, "Un dragon bucuros" Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Iun 2013, 6:25 pm

Mulțumesc Aura! Știe Angelica ce știe! hug

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de cristina07 Sam 01 Iun 2013, 6:55 pm

In primul rand, La multi ani! - tuturor copilasilor kiss

E atat de dulce dragonul, Uca! Parca e din bomboane fondante. Ai maini de aur.

Andata, spre rusinea mea, am crezut ca tutu-ul e poza de inspiratie. Foarte frumos!
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Uca Sam 01 Iun 2013, 9:34 pm

Cristina, mi-a plăcut asocierea. hug Mulțumesc pentru aprecieri! Merci

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de diada Lun 03 Iun 2013, 1:11 pm

Uca, sa-ti traiasca si sa-ti aduca bucurii Ioana! Super dragon, imi place maxim. Felicitari pentru executie (nici nu m-am uitat la el pana nu am citit ce ai scris rade ), este foarte muncit.

Si eu am ramas in urma cu croitul, dar musai saptamana asta trebuie sa fac ceva pentru copii (ai mei ai altora Smile)))) ).

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de i.xell Lun 03 Iun 2013, 1:23 pm

Uca, imi place si mie dragonul! Daca il puneai la topicul "ce mi-am cumparat azi" bagam mana in foc ca este "de-a gata" din comert. Foarte foarte frumos realizat! Felicitari!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de AcidoR Lun 03 Iun 2013, 1:31 pm

Uca, felicitari pentru dragonul prietenos love aplauze !
Cred ca micuta Ioana e incantata de noua jucarie. Sa fie sanatoasa si sa se bucure de el. Smile

Diada, spor la ce doresti sa faci pentru copii si nu numai! cos
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gabica Lun 03 Iun 2013, 1:56 pm

Foarte frumoase realizări, am reuşit să termin fustiţa pentru Maria, dar nu o pun aici.... pentru că....am căutat prin toată casa o papiotă cu aţă neagră şi nu am găsit nici măcar un capăt de aţă, zid parcă au intrat toate în pământ, aşa că presată de rugăminţile fetii care abia aştepta să o îmbrace, am cusut cu bleumarin pe negru, maşina nu avea pasul bine setat la grosimea materialului şi nu prea a ieşit uniform.... La ce perfecţiuni sunt pe aici nu mă fac chiar aşa de râs.
Maria e super încântată a luat azi fusta pe ea, dar eu nu sunt.
Mă reprofilez pe altceva, văd eu ce.
Oricum mulţumesc pentru provocare: am reuşit să folosesc picioruşul pentru fermoar, la butonieră nu am folosit maşina dar mă gândesc să încerc pe o "ciornă", reuşesc eu până la urmă.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Motzu Lun 03 Iun 2013, 2:19 pm

Andata, imi place tutu-ul pentru ca e infoiat, sa-l poarte cu bucurie!
cristina, foarte practica bandana, frumos ca ai brodat-o...imi plac pozele de pe munte. Sa-ti traiasca baiatul si sa-i placa muntele in continuare!
uca, m-ai dat gata cu dragonul....ma asteptam sa vad o rochita, fustita rade e foarte frumos (culoare, expresie, proportie), perfect! Ioana e o fericita cu o asa mamica!
Gabica, poate iti faci curaj...aici e provocare, nu concurs. Conteaza ca te-ai gandit sa-i faci copilului o bucurie, dupa cum zici tu, fetita a luat fusta la purtare, ii place.
Spor la lucru! cos
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de aurishta Lun 03 Iun 2013, 3:35 pm

Motzu a scris:
Gabica, poate iti faci curaj...aici e provocare, nu concurs. Conteaza ca te-ai gandit sa-i faci copilului o bucurie, dupa cum zici tu, fetita a luat fusta la purtare, ii place.
Spor la lucru! cos
Subscriu! Aici nu functioneaza regiula :"Cine nu munceste, nu greseste, iar cine nu greseste, merita sa fie promovat" nu wink , asa ca hai cu fustita, sigur nu o sa comenteze nimeni nimic Smile
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gerlinde13 Lun 03 Iun 2013, 4:12 pm

wow! Faine lucruri ati cusut! Am numai cuvinte de lauda, dar le-au spus fetele deja! Eu am lipsit un pic ca sunt internata cu micutul meu, are scarlatina. Abia am reusit sa ma conectez, ca sa pot vedea pozele, ca imi uitasem parola :-P Abia astept sa vad ce mai coaseti, si fustita ta, Gabica!
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de tiana Lun 03 Iun 2013, 7:30 pm

uca super gragon! si culorile sunt f frumoase!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de AcidoR Lun 03 Iun 2013, 8:13 pm

Gabica, important este ca fiica ta e incantata, restul nu conteaza! Sa-i aduca noroc. Smile

Gerlinde13 a scris:....... sunt internata cu micutul meu, are scarlatina.
Multa sanatate micutului, sa se faca repede bine! kiss
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Uca Mar 04 Iun 2013, 12:07 am

Vă mulțumesc din suflet pentru aprecieri! Și mie îmi place atât de mult că-mi vine să dorm cu el! Smile

Gerlinde, multă sănătate puiuțului tău!

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gabica Mar 04 Iun 2013, 10:06 am

Aveţi dreptate, fiica mea este foarte încântată ieri a mers cu fustiţa şi la atelierul de pictură. A scăpat nepictată.
Aseară am făcut pozele dar când să le descarc s-au terminat acumulatorii, aşa că mai durează puţin.
Mulţumesc de încurajări.

Gerlinde sănătate puiului.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de rosita Mar 04 Iun 2013, 2:09 pm

Gerlinde multa sanatate puiului tau!

Fetelor ce lucruri frumoase ati facut! Uca, dragonita ta e adorabila! Cred ca e fetita, ca e "loz", nu? Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Uca Mar 04 Iun 2013, 2:10 pm

Mulțumesc din suflet Rosita. Da, e dragoniță, chiar am vrut să-i fac și gene rimelate rade dar am zis mai bine să o las așa că se subînțelege.

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de ioana soare Mar 04 Iun 2013, 6:59 pm

Uca ti-am vazut dragonita pe blog si ti-am cautat-o intruna pe la jucarii si papusi, dar nu m-am gandit sa o caut si aici. E tare dulce si haioasa si sunt convinsa ca Ioana este mai mult decat incantata de ea, mai ales de coada:) II stiu povestea si stiu cat ai muncit la ea, dar cu siguranta a meritat, ti-a iesit super si in plus este si foarte expresiva! aplauze aplauze aplauze
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Andata Mar 04 Iun 2013, 11:17 pm

Cristina, imi place mult bandana iar pozele pe munte sunt dementiale (asa mi-e dor de o excursie prin munti!). Sa iti traiasca baiatul. Tare fain fecior ai! Multumesc din suflet pt cuvintele frumoase. "Rusinea ta?" Nici nu stii ce mandra m-ai facut!

Uca, multumesc pt aprecieri, dar dragonita ta intrece cu mult fustita mea. E minunata si delicata. Ioanele merita tot ce e mai bun, asa-i?

Motzu, multumesc mult pentru aprecieri

Gabica, micile imperfectiuni (vazute doar de noi) fac lucrurile facute de mana atat de minunate. Bucuria copiilor e nepretuita iar daca Maria e incantata, restul nu conteaza. Deci hai repede si arata-ne si noua fustita.

Gerlinde, sanatate multa micutului si tie multa putere.
avatar
Andata
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 783
Varsta : 53
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 16/09/2010

http://stylehandmade.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gerlinde13 Mier 05 Iun 2013, 9:54 am

Multumesc pt. urarile de sanatate! Mai 2 zile si mergem acasa.:-) scuze de offtopic


Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Gabica Mier 05 Iun 2013, 11:03 am

Acum am acumulatori la aparat, am pozele dar nu le pot descărca, am şters nişte programe din calculator inclusiv de pe la aparatul foto; soţul mi-a promis că mi-l reinstalează că eu nu am timp de stat pe taste acasă.

Andata, ai dreptate micile sau marile imperfecţiuni fac lucrurile unicat rade
Mamă, şi câte am eu....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Karina33 Joi 06 Iun 2013, 5:43 am

Intru si eu rapid, sper ca nu s-a incheiat totusi provocarea, cu un costum din minimat negru lucrat (si trimis ieri colet) nepotului meu. Este pentru serbarea abecedarului, cu speranta ca va fi bun si de uniforma la anu'

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 SNV37097_zps3b8be779

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 SNV37098_zpsc12985c3

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 SNV37099_zps20df9009

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 SNV37100_zpsd7082c25

Felicitari pentru ce-ati realizat!

Uca e atat de haioasa dragonita Ioanei!!! te-ai specializat in jucarii vad! Felicitari si pentru rabdarea de-a imbina piese asa micute!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de gmiki1 Joi 06 Iun 2013, 7:18 am

Si eu am facut cateva jucarioare,bebelusi Smile i-am facut pentru ziua copilului,pt targ dar am dat doi si la nepotele deja,sunt facuti din sosetele de dres normale si colorate,margele si umplutura vatelina Smile
Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Img9611ba
gmiki1
gmiki1
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 344
Varsta : 45
Localizare : buzau
Data de inscriere : 30/09/2011

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Admina Joi 06 Iun 2013, 7:26 am

aplauze Ce dragalosenii! Sunt super haiosi, felicitari Gmiki. Cat sunt de mari, corpul e facut tot din soseta? Vreau si eu... rade

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi  - Pagina 2 Empty Re: Provocarea nr. 15 (croitorie): Cadou pentru copilasi

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 5 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB