Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

+44
Dorulet
europolis
simonaviviana
Giorgi
piciul
Celya_f40
lucky
cristina iosif
Gabica
Day
Ducess
ismi3ismi
CarmenClaudia
myky7robc
Angelica18
Steluzza
Maria Tatuti
Serban Valentina
fizicuta
barbin
mishou
pufoi
tantza_m
cristina07
Giobsy
Greteledelweiss
AlinaJ.Bijoux
stejara
danniela
Teima
sergiu valentin
valentinadof
stephanya
MagdaMarin
irish05
canadianca50
SilviaDumitrescu
Tache Marilena
vyky2010
CCristinaC
dorinamisov
AcidoR
ema
ANCA ECATERINA
48 participanți

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de AcidoR Joi 06 Iun 2013, 11:02 am

Neata! hug
Nu pot sa creddddd!!!! Rolling Eyes Nimeni nici o cafeaaaaaa ........nimic!!!!!!!! affraid
Cred ca nu puteti sa preparati, pentru ca ii tineti pumnii lui Pufoi! scratch

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
O zi incantatoare si cu reusite! kiss
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Joi 06 Iun 2013, 11:08 am

Neaţa, să avem o zi frumoasă.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Giorgi Vin 07 Iun 2013, 6:48 am

Buna dimineata !Raze de soare apar la orizont!Raze de soare sa fie in sufletul nostru !
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Ducess Vin 07 Iun 2013, 7:14 am

Buna dimineata, doamnelor! Ce mai e nou? Ce facu Pufoi, aveti vreo veste? Tineti-mi pumnii, azi am (iar!!!) zi de tomograf, uffff...Dar macar avem soare si vreme frumoasa, in sfarsit rade Pupicei tuturor, o zi cat mai buna va doresc! kiss
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 07 Iun 2013, 7:28 am

'Neata!
Sa avem o zi usoara!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de piciul Vin 07 Iun 2013, 7:30 am

Buna dimineata! O cafea[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]si o butada:
"Râsul ca ultima redută în faţa prostiei, a ticăloşiei şi a haosului… Nu ştiu cine a spus-o, dar a spus-o bine! Vă invit să râdeţi din plin weekend-ul acesta, să faceţi o cură de râs şi aceasta până mâine, după mâine, pentru că în definitiv, este o altă zi!"
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Vin 07 Iun 2013, 8:01 am

Buna dimineata! Chiar daca nu sunt adepta cafelei, macar cu o cana de ceai de slabit tot va tin si eu companie.
Intr-adevar butada de mai sus este f adevarata si nu strica sa radem in loc sa ne enervam in fata prostiei umane, care drept sa spun nu are limite si este tot mai des intalnita. Ceea ce este dureros nu este omul prost, ci cel care nu vrea sa evolueze. Asta nu pot accepta! Insa rasul este o arma binevenita! rade
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA Vin 07 Iun 2013, 8:29 am

Buna dimineata fetlor, ma primiti si pe mine la o cafea? azi ma asteapta o zi in care trebuie sa ma stapanesc fooooaaarte bine, am treaba la finante, am fost si ieri si am vrut sa iau la bataie o tantica de 2mp care nu voia sa-mi ofere nici o informatie si imi vorbea de parca era buricul pamantului .
ANCA ECATERINA
ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 44
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 07 Iun 2013, 9:08 am

Buna dimineata!Fetelor azi fac 10 de casnicie.Trebuie sarbatorit,nu?Asa ca am rezervat pt diseara o masa si o camera la o pensiune din zona.L-am luat prin surprindere pe-al meu sot!Stiu,poate spuneti c-ar fi trbuit sa se ocupe el de treaba asta....!Am facut-o eu, sa fiu sigura ca vom sarbatori asa cum se cuvine.Nu suntem cu banii pe roze,s-ar putea sa fie singura iesire din vara asta,nu stiu daca merg in concediu,asa ca mi-am zis:cu asta raman!Nu vreau sa intru in atelier astazi,fac un pic de curat,sunt programata la coafor,fac ceva de mancare pt fete,il atentionez pe bunicul ca diseara e dadaca,ma aranjez si iesim!
Zona mea se afla sub cod galben de precipitatii!daca va fi si cutremur sa nu va speriati
! wink




[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 07 Iun 2013, 10:04 am

valentinadof La multi ani fericiti si cu iubire! Felicitari pentru initiativa! Distractie maxima!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Giobsy Vin 07 Iun 2013, 10:15 am

Valentina, felicitari! Te felicit pentru anii de casnicie, dar mai ales pentru initiativa de a-i sarbatori in doi. Si ce conteaza a cui initiativa este? Important este sa fiti fericiti, sa va simtiti bine si sa va iubiti.

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de valentinadof Vin 07 Iun 2013, 10:34 am

Multumesc,fetelor,asa am gandit si eu!De initiativa nu duc lipsa,tot eu l-am cerut si de barbat:zi-mi ce ai de gand ca sa stiu ce am de facut! Smile

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Vin 07 Iun 2013, 11:39 am

valentinadof, eu îţi doresc să ai parte de o zi cu ceva stropi de ploaie... ce poţi face când plouă încet.... încet....
Să numeri bani (nu mai ai, sunt la recepţia pensiunii), aşa că.....
Să fie cu inimioare roz
La mulţi ani.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 07 Iun 2013, 11:47 am

Valetinaaaaaaaa, ce frumos! Fecitari, multa fericire impreuna! Distractie frumoasa!
Fetelor, musai sa ma laud. Aseara m-am simtit tare, tare fericita. Am avut noroc sa prind concert la teatrul din Cluj, Tudor Gheorghe wink
A fost foarte frumos, emotionant.....nu ma pot exprima in cuvinte. Am avut ochii in lacrimi aproape tot timpul concertului. Dupa concert, am dat fuguta in culise, sa cer si eu un autograf pe CD-ul pe care l-am cumparat in holul teatrului inainte de concert. Spre mare si placuta mea surprindere, sala a fost plina de tineret, culisele s-au umplut imediat. Fete emotionate asteptau momentul de a-l vedea, de a-i vorbi....clipe de neuitat. Nu m-am inghesuit, am stat cuminte in fata usii....si.....alta surpriza....A trecut pe langa mine domnul Dorel Visan. Sincer va spun, daca nu sarea lumea sa-l salute si sa-l strige pe nume, nu l-as fi recunoscut. A dat mana cu toti, surazator si prietenos.
Maestrul Tudor s-a lasat asteptat, insa in momentul cand s-a deschis usa, a pus ochii pe mine si m-a invitat sa intru. M-am topit gata.....uuuuffffff, ce emotii....retraiam clipe din adolescenta cand ne inghesuiam la autografe Smile
Am formulat cu stangacie o fraza in care sa-mi exprim admiratia, i-am spus pe scurt ca sunt sofer si ca-i ascult deseori melodiile in timp ce conduc pe drumurile europene. Deodata s-a ridicat in picioare, m-a imbratisat, apoi s-a uitat in ochii mei inlacrimati si m-a mai imbratisat odata. De data asta el mi-a multumit si m-a felicitat pentru ceea ce fac. Nu-mi venea sa cred....am dat sa ies....insa cabina era arhiplina de admiratorii care asteptau sa le vina randul. Nu mai stiu cum am iesit....eram tare emotionata...am intrat din nou in sala teatrului sa maia dmir arhitectura si sa mai fac cateva poze. Ah, uitasem sa va spun, aveam aparatul pregatit sa rog pe cineva sa ne faca o poza, insa la rugamintea mea, maestrul mi-a raspuns sa nu ma supar, dar nu-i plac fotografiile.
Asa am ranas cu aceste clipe intiparite in sufletul si memoria mea.

De altfel am inceput analizele, se pare ca nu doar cu coloana am probleme ci si cu tiroida. Azi merg la RMN, saptamana viitoare biopsia.
Paca t de timp, nu prea e in favoarea mea.
Maine seara concert UB40 la stadion, am deja bilete....yupiiiiiiiii frumos
Va doresc o zi minunata si un sfarsit de saptamana cu soare bucurie hug
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de cristina07 Vin 07 Iun 2013, 11:56 am

Valentinadof, La multi, multi ani fericiti!
Felicitari pentru surpriza!
Sa fi iubita kiss
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 07 Iun 2013, 12:07 pm

La multi ani Valentina, sa fiti fericiti impreuna si sa treceti peste bine si peste rau impreuna, viata e asa cum e ea. Cat despre initiativa, daca el raspunde frumos, devreme ce amandoi sarbatoriti, cred ca nu conteaza din partea cui vine.
Celya, nu ti-au trecut durerile inca dupa asa intalire??? Instantaneu asa.... sa iti fie de bine concertul si succes la urmatorul. Eu nu sunt fan concert, probabil inca nu am apucat gustul. Ascultam la tv Adrian Paunescu, live am fost doar la cateva mici.
Altufel o zi faina !!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 07 Iun 2013, 12:17 pm

Celya ... hug pupi m-ai emotionat si pe mine. Ma bucur pentru tine!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Vin 07 Iun 2013, 12:28 pm

Şi eu împlinesc azi 10 ani de la căsătorie; mi-am amintit acum când soţul meu mi-a trimis mesaj pe mail că a făcut comandă de un aparat foto pentru noi.
O felicitam cu drag pe Valentina dar de mine nu mi-am amintit.... Sad
Vai de capul meu.
Zice-ţi voi ce merit eu?!?! box
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de danniela Vin 07 Iun 2013, 12:34 pm

Un buchet de flori de la sotul tau si multe urari de fericire de la noi, forumiste!
Si tie iti uram sanatate si fericire si multi ani impreuna!! kiss

Eu nu tin ziua asta si nici nu imi mai amintesc de ea. La inceput am incercat dar omul meu a raspuns urat si am renuntat. In 14 ani de casnicie o singura data mi-a trimis un buchet de flori.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de pufoi Vin 07 Iun 2013, 1:03 pm

Fetelor va pup. De astazi am intrat in vacanta, sunt relaxata si pusa pe fapte mari.Ieri, am avut o zi de-a dreptul stresanta: am plecat de la 08.00 dim de acasa, la 08.30 a inceput examenul, care a durat pana aproape de 18.00 seara. Ultima proba orala, a fost o personalitate din tara mea.Per total eu zic ca m-am descurcat bine, dar... la astfel de examene nu ma mai duc.Apoi, am ajuns acasa, am ,,bagat '' o cafea tare(nu bausem nici cafea pana la ora aia), am facut un dus si am baut o gurita de bere rece si fugi la serbarea baiatului, care a tinut pana la 23.00.Obositoare zi.
Valentina La multi ani fericiti si sanatosi impreuna.
Gabica la fel si tie!
Silviuta lumineaza-ma: baiatul meu vrea in Croatia, dar pasaportul lui a expirat anul asta in ianuarie. Spre rusinea mea nustiu nimic despre tara asta: vama, pasaport...
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de AcidoR Vin 07 Iun 2013, 1:22 pm

Ziua buna fete dragi! hug
Felicitari celor care sarbatoresc decada, la cat mai multi ani impreuna cu sanatate si realizari! Flowers pupi
Noi in august o sa facem ...... 34 de ani impreuna, mamaaaaaaa unele dintre voi nici nu aveti aceasta varsta ametit ...... ce baba sunt! Embarassed

Ducess, lasa ca trece si asta (CT) si vine altul..... si altul .... si tot asa. Si eu de-o luna umblu prin laboratoare si cabinete medicale ....... sa nu ma plictisesc! zid Noi sa fim sanatoase...... rade rade wink bucurie

Celya, te invidiez la modul frumos! pupi Am inteles sa mergi la concertul Maestrului..... dar sa mergi si-n cabina ...... sa obtii un autograf ... si-o imbratisare ........ cred ca muream acolo. love
Multa sanatate iti doresc si petrecere frumoasa in continuare! hug
O zi minunata si insorita tuturor! kiss
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Tache Marilena Vin 07 Iun 2013, 2:42 pm

Buna ziua va zic si eu la cafeluta!

Valentina si Gabica, sa fiti fericite si sa serbati in fiecare an aniversarea ca asa e frumos! Macar cu o sampanie trebuie marcat evenimentul ca banii sunt mereu scurti.
Daca imi permiteti va dau un mic sfat, asta ca eu ma pregatesc sa serbez 23 ani de casnicie si am trecut prin multe pana acum.Suparari si neajunsuri sunt mereu dar nu le luati in seama. Incercati sa le sugerati sotilor ceea ce va place si doriti sa primiti de la ei. Cu iubire si blandete in vorba, e impozibil sa nu-i sensibilizati. Anii trec si o sa va para rau ca nu ati procedat asa. Cei drept nici eu nu am procedat asa si anul trecut am ajuns in pragul de a nesparti. Atunci i-am spus tot ce aveam pe suflet, tot ce mi-am dorit si el nu mi-a oferit. M-a implorat sa raman ca se va schimba si s-a schimbat! De un an ne iubim ca doi adolescenti, au disparut reprosurile si jignirile si in schimbul lor au aparut florile. Nu lipseste zi sa nu am flori in vaza! Imi cer scuze dar am simtit nevoia sa punctez lucrul acesta fiindca imi pare rau de cei 22 de ani de casnicie care au trecut pe linga noi si nu am stiut sa-i facem frumosi!

Pufoi bine ca ai scapat de examen. Iti doresc o vacanta placuta!

Celya, ma bucur pt tine ca ai o vacanta asa de frumoasa si emotionanta pe meleagurile noastre! Sanatate multa!

O zi frumoasa si fara ploaie! kiss
Tache Marilena
Tache Marilena
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1418
Varsta : 56
Localizare : Campina
Data de inscriere : 10/01/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Gabica Vin 07 Iun 2013, 3:05 pm

Marilena mulţumesc pentru sinceritate, nu ştiu de ce eu uit mereu când am făcut cununia civilă, nunta nu o uit pentru că am făcut-o odată cu botezul fetei, pentru mine a fost foarte important botezul, mi-am dorit disperată copilul.
Soţul meu este sensibil, nu cumpără flori dar este un roamntic incurabil, câteodată misogin, dar îi simt iubirea prin toţi porii...

Pufoi mă bucur pentru tine, acum treci la odihnă.

Celya sănătate.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 07 Iun 2013, 6:56 pm

Multumesc Gabica, si tie multi ani fericiti alaturi de sotul tau!
Eu am avut o alta intalnire surpriza. Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 351247

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Ikuta e e doamna scumpica foc, amabila, rabdatoare, tzapana pa picioarele ei.....adevarata ardeleanca bucurie
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 07 Iun 2013, 8:01 pm

aaaa ce poza frumoasaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!
Sa va pup de 1000 de ori pe amandoua kiss kiss Ce ma bucur ca v-ati intalniiitttttt!!!!!! bucurie

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Ne bem cafeaua impreuna ! (36) - Pagina 9 Empty Re: Ne bem cafeaua impreuna ! (36)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 30 Înapoi  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 19 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB