Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

+58
micheline
feliana
diada
Liliana Solom
vyky2010
Geta_63
mlizeta
xlaligia
emmancita
Maria Tatuti
diblaru maria
Admina
dorina narita
Floren
Gabica
europolis
claudine
mimiady63
criss472013
Alyna_ct
kmn
SilviaDumitrescu
cris_io_mat
GabitzaADN
kerkyra
irish05
Motzu
Samarineanca
Dorulet
victoriacus
stejara
chocolate
flori de camp
myky7robc
aisha
Greteledelweiss
danniela
valentinadof
firicel
mari01
iuliana72
gordunel
lucky
cozma felicia
doraly
tantza_m
letho
ioana soare
Karina33
Angelica18
AcidoR
canadianca50
cristina07
anda81
ema
Ducess
piciul
crina68
62 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de AcidoR Mier 18 Sept 2013, 9:04 pm

Sa-l porti sanatoasa! love  Imi place cum s-au combinat culorile, initial am crezut ca era stil norvegian si nu prea intelegeam unde si cum era economia de material, dar cand am marit fotografia am vazut ca sunt randuri inercalate. E de tinut minte! hug
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kerkyra Joi 19 Sept 2013, 7:45 am

Multumesc! Modelul e foarte simplu de lucrat si imi place mult, mai am o vesta alb-albastru asa si mai intentonez sa fac una rosu-alb.
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de doraly Joi 19 Sept 2013, 10:09 am

Kerkyra, e foarte frumos puloverul, si de efect!...Eu nu-mi dau seama cum ai intercalat randurile, dar imi place mult rezultatul, modul cum se imbina culorile!
Sa-l porti sanatoasa si cu drag!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kerkyra Joi 19 Sept 2013, 10:12 am

Modelul este foarte simplu, daca vreti vi-l dau, l-am gasit pe net.Smile 
kerkyra
kerkyra
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 358
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 14/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Motzu Sam 21 Sept 2013, 8:24 am

Uca, la gat am rascroit putin. am tot lasat din ochiuri pe alta andrea si la sfarsit am facut elasticul.
kerkyra, imi place puloverul tau ca este fin si vin frumos randurile cu stelute.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de firicel Sam 21 Sept 2013, 2:51 pm

Motzu,a iesit tare fain puloverul pentru fiica-ta si cred ca la urmatoarea spalare,se va mai bate putin lucrul asa ca parerea mea este sa-l lasi asa.
Kerkyra, a iesit minunat puloverul tau si iti vine tare bine!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de GabitzaADN Vin 27 Sept 2013, 1:16 pm

ioana soare a scris:Va multumesc frumos pentru cuvintele frumoase, inseamna mult pentru mine!hug 


Ioana, e superba jacheta, se poate sa trimiti si cum se lucreaza??? Eu sunt noua pe aici si vreau neaparat sa incerc si eu asa ceva. E absolut superba.



Valentina ochiurile pentru bentitele cu nasturi si butoniere le-am ridicat intre primul si al doilea ochi de la marginile fetelor. Atunci cand am lucrat fetele, am avut la margini doua ochiuri pe fata, urmate de ochiuri pe dos (mai intai cele doua ochiuri pe dos de la modelul elastic 2fata/2 dos, apoi ochiuri pe dos de la modelul dantelat). Asta este de fapt motivul pentru care sirul de ochiuri pe fata de langa bentite iese in evidenta - faptul ca dupa el urmeaza ochiuri pe dos.
GabitzaADN
GabitzaADN
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 27/09/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de ioana soare Vin 27 Sept 2013, 7:44 pm

Multumesc Gabitza, ma bucur ca iti place! Am explicat la pag 6 cum se lucreaza.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kmn Mar 01 Oct 2013, 6:07 pm

o jacheta terminata inainte de inceperea scolii...
e lucrata cu bumbac , andrele de 3,5 si au intrat 300 gr.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Mar 01 Oct 2013, 6:18 pm

Foarte frumoasa ,ai potrivit super degradeul cu albul si cu modelul astfel incat sa-l scoti in evidenta.
La gat cum l-ai modelat ?randuri scurte?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 01 Oct 2013, 10:28 pm

Kmn este grozava...imi place mult firul , cum ai aranjat modelul si cum e delimitat ...super!e lucrata atat de bine...bravo! Smile 
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 01 Oct 2013, 10:30 pm

ce frumoasa eeee!!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kmn Mier 02 Oct 2013, 11:28 am

multumesc mult fetelor!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Joi 03 Oct 2013, 6:11 am

kmn, felicitari! flower 
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kmn Vin 04 Oct 2013, 12:52 am

Mari....scuze, acum mi-am amintit ca m -ai intrebat de raglan....la gat e facuta rascroiala prin adaugare de ochiuri....initial am montat doar ochiurile pentru spate si maneci iar apoi cele necesare pentru piepti i-am adaugat treptat pana am avut largimea neacesara...
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mari01 Vin 04 Oct 2013, 6:50 am

Stai linistita ca uitasem si eu rade .Multumesc de explicatiune pupi 
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Alyna_ct Vin 04 Oct 2013, 9:57 am

Kmn, superba,
Alyna_ct
Alyna_ct
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : google
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de criss472013 Vin 04 Oct 2013, 2:42 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
...asa cum spuneam ieri,cat am lipsit i-am impletit socrului o vesta(are 90 de ani)....nu e ceva deosebit....e din resturi de lana si pentru el e foarte utila:) 
criss472013
criss472013
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 103
Varsta : 56
Localizare : constanta
Data de inscriere : 01/09/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de flori de camp Vin 04 Oct 2013, 3:01 pm

Cred că va fi foarte apreciată wink 
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Angelica18 Vin 04 Oct 2013, 4:12 pm

Criss,de ce n-ai postat vesta la provocare? Sa o poarte sanatos socrul tau.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de mimiady63 Dum 06 Oct 2013, 11:00 am

Kmn e super ,imi plac mult degradeurile.
Criss,sa o poarte sanatos socrul tau,cred ca e foarte utila .
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de valentinadof Dum 06 Oct 2013, 1:17 pm

Pai, hai cu ea la provocare Cris!Pot s-o mut?

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de kmn Dum 06 Oct 2013, 8:07 pm

multumesc ,mimi
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de piciul Dum 06 Oct 2013, 8:25 pm

criss472013, felicitari si sa o poarte sanatos! E sic, mai ales ca e din fire -resturi cum spui tu.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Alyna_ct Dum 06 Oct 2013, 10:28 pm

Kmn frumoasa....
Criss sa o poarte sanatos
Doamnelor, spor la tricotat.
Alyna_ct
Alyna_ct
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 102
Localizare : google
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XIV

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB