Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyAstazi la 9:46 am Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Hai sa slabim ! (9)

+37
michelinebeaulieu
anna_sandu
onuca28
adumitrescu
Darsy
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
annamaria26985
Day
i.xell
Clio_Ela
ema
Ginet
Dorulet
MirelaC
Uca
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
Buburuza
Greteledelweiss
diada
ioana soare
Ais
aurishta
Steluzza
Giorgi
Gabica
fiordaliso
canadianca50
valentinadof
marina40
danniela
corina corina
Alehandra23
piciul
gabriela1554
Admina
41 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de i.xell Vin 30 Aug 2013, 11:20 am

Buburuza a scris:. Asadar, ca la AA:

- Buna! Sunt Buburuza si sunt grasa.
Nu plinuta, rotunjoara, grasuta, balenuta sau alt fel de cuvinte care mangaie duios pe crestet. NU! Sunt GRASA. Punct.
Si de trei zile m-am apucat de Dukan.
Bine ai venit in grupul nostru Buburuza! ...ca la AA wink 
Si eu sunt inalta si grasa!....si frumoasa wink 

Sa avem spor la pierdut kg indiferent de metoda adoptata!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 30 Aug 2013, 1:26 pm

Buburuza adevar graisi.
Psihicul e primul care trebuie tratat. Si aici vorbesc direct in cunostinta de cauza. Domnul M , stiti ca a fost diabetic dependent de insulina, Ei bine, am scris si ati citit bine "a fost" pentru ca acum nu isi mai inhecteaza insulina si nici nu mai ia nici un medicament pentru diabet si cu toate astea are diabetul in limite normale. Tot asa e si cu slabitul si cu foarte multe boli dealtfel wink geaba tii o dieta daca stersul te macina si sistemul nervos nu este relaxat. Sau tii o dieta 1 luna 2-3 cat o tii si apoi pui la lor dublu cat ai dat jos wink Si cu dieta de slabit, cu slabitul in general e ca si cu lasatul de fumat - depinde de vointa, de puterea psihica.
Ptiuuuuu ce filozoafa mai sunt azi.....
Ma scuzati daca am aberat:hug: 

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Buburuza Vin 30 Aug 2013, 7:54 pm

Multumesc de intampinare, danniela! Inalta sunt si eu, i.xell, si grasa. Da' frumoasa... nu prea.
Silvia draga, noi avem avantajul varstei wink putem sa fim cat de filozoafe vrem. M-am ingrasat pentru ca, vorba americanului, am incercat sa umplu un gol - si cu cat il umpleam eu mai tare cu ciocolata si cola, cu atat crestea golul mai mult. Si eu, de-asemenea, tot mai mare, tot mai multa - motiv sa creasca golul si mai tare. E un cerc vicios, ca si cu fumatul. Daaar...

Sa va spun de ce-am ales Dukan:
- In primul rand, pentru ca am vazut rezultatele obtinute de cateva persone apropiate. Sora mea, care a incercat j'de diete pana acum, a reusit sa slabeasca vreo 14 kg (poate si mai mult).
- In al doilea rand, pentru ca m-am documentat serios. Stiu avantajele si dezavantajele, beneficiile si riscurile. Stiu ce suplimente de vitamine si minerale trebuie sa iau, stiu ca trebuie sa beau mult mai multa apa, stiu ca trebuie sa am mai multa grija la piele, la ten, sa-mi fac saptamanal o masca de par etc.
- In al treilea rand, pentru ca mi se potriveste. Sunt o carnivora inraita, nu ma plictisesc sa mananc mereu aceleasi lucruri daca-mi plac, n-am tot felul de pofte, sunt o devoratoare de salate, n-am nicio problema sa renunt la paine, grasimi si-alte "otravuri" interzise in Dukan... Doar cu dulciurile si fructele imi va fi mai greu, dar in faza a doua pot sa mai "pacatuiesc" cu o lingurita de indulcitor in caz ca nu mai resist.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Giorgi Sam 31 Aug 2013, 8:14 pm

Buna Buburuza!

Si eu am tinut Dukan si mi-am facut o multime de prajituri .In faza I e mai greu caci si eu sunt impatimita in ale fructelor si dulciurilor si mai ales ca nu vezi rezultate spectaculoase la care te-ai astepta .Mai ca imi venea sa ma las!
Apoi ,cu rabdare ,mi-am adaptat fel si fel de prajituri si scorneli ,mi-am plantat "Stevia " ,acel indulcitor valoros si am reusit sa dau jos mai mult decat mi-am propus!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Sam 31 Aug 2013, 8:56 pm

Admina, daca esti prin zona, te rog da-mi si mie mai multe relatari despre detoxifiere cu suc de fructe. Ma tenteaza si pe mine sa incerc!!! Saru'mana!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Buburuza Dum 01 Sept 2013, 11:13 am

Giorgi a scris:Si eu am tinut Dukan si mi-am facut o multime de prajituri .In faza I e mai greu caci si eu sunt impatimita in ale fructelor si dulciurilor si mai ales ca nu vezi rezultate spectaculoase la care te-ai astepta .Mai ca imi venea sa ma las!
Apoi ,cu rabdare ,mi-am  adaptat fel si fel de prajituri si scorneli ,mi-am plantat "Stevia " ,acel indulcitor valoros si am reusit sa dau jos mai mult decat mi-am propus!
Buna Georgi,
Tocmai m-am uitat pe un blog cu zeci de retete de dulcuiri Dukan... sunt putin confuza - multe contin tarate de grau si amidon de porumb, cacao si alte chestii. Trebuie sa ma mai documentez, sa vad exact ce-i permis si ce nu. Am inceput dieta dintr-un impuls de genul "de astazi gata!" si inca nu m-am aprovizionat cu tot ce-mi trebuie, indulcitor, lapte praf 0, etc. si la mine la tara nu le gasesc - trebuie sa merg zilele astea la oras, sa-mi fac provizii pentru ca mai am numai doua zile de atac si-apoi trec la etapa a II-a. In ce ritm ai tinut croaziera? Varianta cea mai lejera mi se pare o zi PP / o zi PL
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Dum 01 Sept 2013, 1:12 pm

Taratele sunt de ovaz si nu de grau! Am testat si eu din dulciuri dar nu toate sunt grozave, insa sunt comestibile. Intra pe site-ul oficial si ai sectiune pe etape si retete la fel. Eu mi-am triat din retete pe fiecare etapa in parte intr-un doc word, le testez si apoi le dau calificative. Asta ca sa nu iau teapa de 2 ori cu vreo reteta naspa.
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Buburuza Lun 02 Sept 2013, 8:25 am

fiore6 a scris:Taratele sunt de ovaz si nu de grau! Am testat si eu din dulciuri dar nu toate sunt grozave, insa sunt comestibile. Intra pe site-ul oficial si ai sectiune pe etape si retete la fel. Eu mi-am triat din retete pe fiecare etapa in parte intr-un doc word, le testez si apoi le dau calificative. Asta ca sa nu iau teapa de 2 ori cu vreo reteta naspa.
Ba nu! Am gasit retete care contineau si tarate de grau, pe langa cele de ovaz. Tocmai asta m-a mirat. Presupun ca erau gresit recomandate pentru etapa de croaziera.
Buburuza
Buburuza
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 793
Varsta : 56
Localizare : Pe langa...
Data de inscriere : 13/12/2008

http://www.buburuza.com/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Dum 22 Sept 2013, 4:02 pm

Toate sunteti slabanoage???
Ei bine , eu nu! Si cum va ziceam eu cu vointa, pisicul de pe creier si altele, iaca m-am hotarat sa mai abordez o data problema datului burtii jos.
Nu, sincer as vrea sa slabesc numai asa uitandu-ma in oglinda, dar stiti voi ca nu se poate. Acuma incerc cu sucuri naturale facute de mine si fructe cumparate de pe unde apuc. Ieri am baut ''tata ziua'' suc de fructe si legume. Insa pentru azi m-am lenevit si am dat cu pepene rosu. No, cum am citit eu operatiunea detoxifiere, nu cred ca gasesc si imi permit cele nspe mii de retete de suc baut la fiecare doua ore. De asta am facut doar din legume (rosii, ardei, telina tulpina si frunza, dovlecel si apa) si din fructe (mere, portocale, lamai si pepene galben). Am baut si apa. Azi ma cam ia cu foame cred....dar ii dau cu pepene!!
Ieri dimineata aveam 55.5, dimineata la fel!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de corina corina Dum 22 Sept 2013, 5:09 pm

55 , 5 ! shot  Nu mai vorbesc cu tine ! beat 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Dum 22 Sept 2013, 8:17 pm

Corina, nu da!! am un metru jumate numai....
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de MagdaMarin Dum 22 Sept 2013, 8:49 pm

Nici eu nu mai vorbesc cu tine. Suspect eu aveam pana in concediul de vara 64.1 iar dupa cateva saptamani aveam 67.9 la o inaltime de 1.64 cm (eu care sustineam sus si tare ca am 1.67 zid).
Cum nu mai mananc cereale dimineata cum pun cateva kg pe mine. zid

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Admina Dum 22 Sept 2013, 11:27 pm

Daniela, tin minte niste kg in minus, parca in vara... sau s-au pus la loc? Sucuri incearca sa combini, legume cu fructe. Cele doar de legume parca nu sunt asa de gustoase, eventual pune sare, piper in ele sau condimente uscate macinate. Eu nu m-am mai tinut de sucuri, am facut azi iar si tare bun a fost. Iti dau dependenta, in mod normal, pentru ca sunt o bunatate. Si cum avem la mere acum, ar fi si pacat sa nu profit, dar lenea e cucoana mare...
Eu am mai facut yoga si ma simt mai bine, nu-mi mai trosnesc toate cele, nu ma mai doare cocoasa, ma simt mai tonifiata (putin de tot), per total. Cred ca o sa cant: foaie verde si-o lalea, am ajuns la vorba ta... Ioanei, care ne tot recomanda sa ne tinem de sport, daca vrem slabit frumos si sanatos. Doar din alimentatie nu mai merge, de la o varsta incolo. Chiar concluzionam cu sotul meu, ca anii trecuti daca mancam mai light cateva zile se simtea la cantar, anul asta am mancat light toata vara si degeaba; cantarul arata constant.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de corina corina Lun 23 Sept 2013, 9:10 am

Si eu am 1,62 Danniela si la kg... aproape doua Danniele ! rade  Asa ca simte-te bine ! Sanatoasa sa fii ! Asta e foarte important !

Subscriu , Admina ! Poti sa si mori de foame , daca nu faci sport... degeaba ! Da' , cine sa-l faca ? Aia e ! rade Poate sa faca Ioana si pentru noi ? hug 
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Admina Lun 23 Sept 2013, 9:22 am

Pai cam trebuie sa facem si noi, de dragul sanatatii. Ma uitam la sotul matusii sotului meu (s-o fi inteles ceva, ma rog, o ruda prin alianta), la 60+ ani, a cazut destul de violent de pe bicicleta (cursiera), cand se plimba pe dragutele de piste bucurestene si un nene a schimbat brusc directia si l-a acrosat. Si-a rupt clavicula si a suferit o interventie chirurgicala, cu internare, timp de vreo 10 zile. Acum are o tija acolo si ne arata cicatricea, dupa vreo luna. Arata foarte bine vindecata, ce mai, era ca nou. Sa fi ajutat oare si faptul ca e fit, face sport si in special mers pe bicicleta, foarte des?
In afara (si la noi, de ceva timp), in special cei cu  o conditie materiala mai buna, practica sport regulat, cred ca nu doar de dragul aspectului, ci si pentru ca iti da o stare de bine, te mentine sanatos, rezistent la boli, flexibil, etc. Si asta cu o conditie materiala mai buna, e spusa gratuit, pentru ca nu trebuie bani ca sa practici sport, in general. Poti sa mergi pe bicicleta, sa alergi, sa mergi chiar, sa faci exercitii acasa dupa video de pe net sau macar fandari, geno si abdomene si tot pe gratis sunt. Dar aia e, creierul e lenes, ca altfel am face zilnic sport.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Mar 24 Sept 2013, 12:22 pm

Am mai scrie ieri un mesaj dar nu a aparut, cred ca a fost netul jos.
Da Admina, s-au depus pe burta, am fost o perioada lunga stresata si apoi am avut musaifir numai gratare si apoi am fost in concediu si iaca. Numai ca am facut doar burta mare, dar rau de tot ca iese prin fusta.
Imi fac sucuri dimineata si mananc ceva usor o rosie cu branza sau de dimineata am mancat pepene. Apoi toata ziua doar apa, v-am zis ca la munca mancarea e oribila de carat de acasa no way. Si seara mi-am propus sa manac usor.
Sa vedem cat ma tine....
Dupa cele doua zile de suc am facut febra musuclara, ma dureau mainile ingrozitor si spre seara capul. De asta am zis gata ajunge. Probabil am facut ceva gresit.
De acum sa vad cand ma mobilizez sa fac ceva miscare, o genoflexiune, un abdomen ceva. Am avut o perioada cand plecasem de la 3-4 abdomene, nu radeti dar de atatea eram in stare si ajunsesem pana la 30. Fara gafaiala.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Admina Mier 25 Sept 2013, 12:08 am

Nu stiu de ce ai putea avea febra musculara, daca nu faci miscare, doar daca bei suc. Nu cumva o fi inceput procesul de dezintoxificare? De obicei da ameteli, oboseala, miros neplacut al corpului, dureri de cap, dar trec, dupa cateva zile si apoi te simti mult mai energizat si sanatos. In mod normal nu prea sunt contraindicatii, decat daca ai vreun ulcer sau probleme la stomac si cine stie ce anemie grava, desi o rezolvi cu suc de spanac, mult mai bine decat cu mancare obisnuita.
Alt secret e ca trebuie sa bei pe saturate suc, nu cu portia. Adica 2l de apa si 2l de sucuri cat mai variate si e ok. Nici nu ar trebuie sa simti foame (normal cateva zile te va chinui, pentru ca stomacul e invatat sa se invarta la ore fixe) si depinde de organism, poate chiar sa nu simti efecte adverse.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Gabica Mier 25 Sept 2013, 11:44 am

NU intru la categoria hai să slăbim decât cu maxim 2 kg; atât vreau să dau jos ceea ce nu-i prea greu pt mine;
Majoritatea staţi pe scaun: la birou, în maşină, la televizor la maşina de cusut, etc....
Vă învăţ un exerciţiu: (poate-l ştiaţi poate nu)
Inspiraţi adânc, trageţi burta, expiraţi, daţi drumul burţii; Repetaţi, Din când în când timp de 2 inspiraţii-expiraţii păstraţi burta suptă.
M-am făcut înţeleasă?
Cu alte cuvinte faceţi abdomene la verticală;
Cine încearcă, apoi ne explică cum i s-a subţiat talia?
Baftă.
Mie îmi trebuie exerciţiu pentru a-mi subţia circumferinţa sânilor îmi scapă acum denumirea din croitorie; Nu mi se închide fermoarul la corset  Sad 
mi-am luat şi modelator; cu el e mai uşor!
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Mier 25 Sept 2013, 2:07 pm

Am mai sapat eu pe internet, Admina, am inteles ca si putina febra musculara este un efect al detoxifierii, deci probabil asta a fost. Nu am baut suc cu portia ci pe saturate, de legume si apoi de fructe cam ca un desert. V zic ca nu am dau nici un gram jos rade rade  si nici la talie nu se vede nimic.
Gabica am deja doua la activ dar nu promit!!!
Inca ma mentin la promisiune, dimineata pepene rosu. Beau apa multa, adica am inceput sa beau ca inainte nu beam. Insa nu am renuntat la cafea, e placerea mea. Doar sambata si duminica nu am baut cafea, in zilele cu suc numai. Nu am nimic la stomac, anemia cred ca s-a rezolvat demult, practic sunt perfect sanatoasa zic. Nu am avut senzatia de foame decat duminica seara. Pana atunci m-am simtit perfect. La fel si durerea de cap tot duminica seara. Personal cred ca e bine de incercat macar o zi numai cu sucuri. Acuma urati-mi succes la miscat dorsalul ritmatic!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Giorgi Joi 26 Sept 2013, 10:00 am

Bafta multa la slabit !
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Admina Joi 26 Sept 2013, 11:48 am

Bravo Daniela, eu iti tin pumnii! Macar o masa daca inlocuiesti cu sucuri si tot e bine. Acum, daca se simte la cantar sau nu, nu mai stiu. Cum am si zis, eu ma mentin, indiferent de eforturile de a ma infrana de la alimente. Desi mai nou mananc ca sparta, de obicei, fiind mai frig decat lunile trecute. Sportul e singura speranta, mai ales ca si tonifica. Eu am popul moale de tot, nu mi-ar strica sa fie ferm si tzantzos, dar doar din mancare sau nemancare, nu are cum sa se tonifice.

p.s. scriu in timp de infulec dintr-o pizza de ieri.. rece si fara sos, dar mi-e foameee...rade 

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Joi 26 Sept 2013, 12:14 pm

Suntem in aceeasi oala Admina, si eu tot asa stau, dar vorba ta, vezi ca din pizza aia nu faci fund ferm rade rade rade 
S-a miscat cantarul Merci Merci in final!!!!
Iar de dimineata am facut niste miscari cam ca MR Bean, dar e un inceput!!!
Gabica nu te-am uitat!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Mier 16 Oct 2013, 12:07 pm

Tot eu dar am venit sa zic ca am slabit. Am inceput si niste exercitii pentru burta si fese, sincer nu stiu daca exista si exercitii de mutat grasimea de pe burta pe fese rade rade 
Scuzati calitatea pozei, fata mea e incepatoare, saraca nici nu stia sa tina telefonul.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Gabica Mier 16 Oct 2013, 12:21 pm

Mamăăăăă, Danniela ce bine arăţi;
Dă-i înainte
Eu acum mănânc 2 ouă fierte cu ardei capia, pâine graham (am un colţ şi 2 felioare)
Una o păstrez pentru gemul din frigider.
Mai am prin sertar nişte iaurt + cozonac făcut de mama cu zahărul redus la minim.
Asta-i mâncare ade la birou de azi.
Alalteri seară ,am mâncat şuncă afumată cu ceapă verde.
Iar am colăcei pe burtică.

Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de i.xell Mier 16 Oct 2013, 12:30 pm

Daniela, arati super! eu nu vad grasimea de pe burta pe care o vrei mutata pe fese wink Eu am renuntat la zumba ptr 2 luni din cauza unor probleme de sanatate, sper sa reiau sala cat mai curand Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 4246, ca tare mi-e frica ca se vor depune iar kg, mai ales ca va veni  perioada sarbatorilor offfff Sad
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 3 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB