Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Hai sa slabim ! (9)

+37
michelinebeaulieu
anna_sandu
onuca28
adumitrescu
Darsy
AlinaJ.Bijoux
Celya_f40
annamaria26985
Day
i.xell
Clio_Ela
ema
Ginet
Dorulet
MirelaC
Uca
MagdaMarin
SilviaDumitrescu
Buburuza
Greteledelweiss
diada
ioana soare
Ais
aurishta
Steluzza
Giorgi
Gabica
fiordaliso
canadianca50
valentinadof
marina40
danniela
corina corina
Alehandra23
piciul
gabriela1554
Admina
41 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Mier 30 Apr 2014, 4:41 pm

Dar sunt cuminte,chiar in conditiile astea,n-am facut prajitura atunci(azi o fac),azi am mancat iaurt,ma las certata de Ema si preiau ideea cu youtubul,ca ma pot zbantui dupa el in voia mea si da,e rau sa curga pieile.
Are yves-rocher creme foarte bune care redau tineretea pielii,apoi,intretinuta cu grija...
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de corina corina Dum 04 Mai 2014, 1:48 pm

Teoretic suna foarte bine...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

dar practic ... de ce o fi asa de greu ?
corina corina
corina corina
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2857
Varsta : 48
Localizare : Ramnicu Sarat
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de annamaria26985 Mar 06 Mai 2014, 11:19 pm

Buna seara fetelor, n-am mai intrat de mult pe voi
am mers inainte cu dukan si am slabit 13 kg in trei luni
Spre rusinea mea am mai calcat stramb in dieta ,dar per total sunt multumita si nu ma opresc, mai am vreo 15 kg de surplus  zid 
Dar ma simt tare bine, mult mai usoara si fac si miscare de doua trei ori pe saptamana( mai mult nu prea reusesc de fete) singura, ca mersul cu caruciorul cu mica sau cu bicicleta si rolele cu aia mare facem in fiecare zi.
Va doresc o seara placuta!
annamaria26985
annamaria26985
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 743
Varsta : 38
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 23/03/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 09 Mai 2014, 1:23 pm

Eu consider ca un om are si alte resorturi decat regnurile inferioare de pe pamant si n-o sa ma pun niciodata in postura de a trai artificial,dupa reguli care sa ma trateze ca pe un "ceva",nu un "cineva".Cred ca regimul  alimentar si exercitiile fizice impuse deranjeaza firea omului si resorturile lui interioare initiale,"masuri" care ingroapa instinctul natural al omului de a se bucura de viata-in afara de cazul in care le face spontan,pentru ca ii place.

Eu am slabit doar un kg,usoara ma simt dintotdeauna,"frumi" dupa nastere nu mai sunt,gandesc ca am acumulat cu un rost toate,si cand le voi arde....
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Vin 09 Mai 2014, 2:10 pm

Totul pleaca din interior!!!
Multe dintre noi nu stim sa ne exprimam ce vrem, unele avem ambitii mult mai mari decat organismul lucreaza, de aici dietele, infometarea, exercitiile, etc.
Limita exista in toate, limita care nu se aplica la toata lumea la fel. Pe mine ma ingrasa sarmalele, pe tine friptura, pe vecina muraturile. Mie nu imi plac sarmalele, deci uraaa pentru mine dar tie iti place enorm friptura, deci.....????
Incurcate sunt caile Domnului!!!  rade rade rade 
Eu personal nu cred ca traiesc artificial, dar imi pare rau ca m-am ingrasat aiurea, stiu unde am gresit si de ce. Stiu ca totul a fost o delasare, sa demonstrez altora  zid zid zid  ca pot fi mai rau decat schiloada cu silueta si unghii mari. Pacat!! Am fost o fraiera si tot eu am suferit si am platit pentru asta: vezi slabitul in doi ani!!!
Cred ca fiecare are o istorie in spatele ingrasatului, eliminand cauzele medicale.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de michelinebeaulieu Vin 09 Mai 2014, 4:03 pm

daca ar fi caile Domnului,ar fi bine,chiar asa "incurcate" cum ar fi...
michelinebeaulieu
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1217
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Day Vin 09 Mai 2014, 7:00 pm

Eu mi-am dorit o viata intreaga sa ma ingras.Si am primit ce-am vrut,fara eforturi,dar cu un pret,jumatate de tiroida scoasa .Cam de acolo s-au adunat kilogramele,desi nu am facut excese niciodata.Si le pastrez cu drag,ca pana la urma n-as vrea ca dupa 5 ani de suncute,cand pielea nu mai e tocmai elastica,sa revin la 46-48 kg,si sa atarne toate pe mine.Acum ma simt frumoasa :D Si modesta :P La 63 de kilograme,cu un megafund(pe care altele se chinuie sa-l siliconeze),cu pielea neteda si fara piei atarnatoare,cam cu burtica,dar se duce ea zumbaind Smile Concluzie personala:dieta ideala e cea normala,cea cu care ati trait si pana acum,doar cu un pic de atentie la ritm si cantitati,cu de toate cate putin,iar pentru tonifiere,ceva sport facut cu placere Smile
Repet,e concluzia mea personala,dupa ce am facut si prostia sa tin niste Dukan pana m-a luat ameteala,niste Monti pana la niste sarbatori,niste disociata, dupa care am crescut si in loc sa slabesc de la 58 kg,am ajuns la actualele 63,dupa ce-am facut si o halta la 65,inainte de Zumba.Si gata cu dietele,pur si simplu,acum ma mentin :D De oi slabi pana pe la 60,bine,daca nu,tot mi-e drag de mine :D
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Clio_Ela Vin 09 Mai 2014, 7:35 pm

Day, imi esti tare draga, si cand citesc ce scrii, si mai si!!

Eu dau inainte (de vreo 3 ani si ceva) cu Zumbaiala, acum am renuntat la inca un curs- din cauza serviciului si lipsei de timp, am ramas cu 4 ore pe saptamana, nu slabesc nici un gram, nu ma ingras, dar mananc ce am pofta. (problema e ca nu prea e sanatos, mananc multe dulciuri, in fiecare zi exagerez cu ciocolata si biscuiti sau alte fainoase...)

Si ma simt bine la 57-58 de kg cate am, cu ceva sunculita pe la solduri si picioare, dar asa e la varsta asta Smile Sa aiba omul pe ce pune mana Smile

Danniela (sorry de off), la tine ma gandesc aproape in fiecare zi cand sunt la serviciu, ca avem proiecte si seminarii despre tarile calde in fiecare saptamana... SI cand imi pica in mana cartile si albumele noi, imi vine sa rezerv bilet de avion si sa zbor incolo Smile Candva, poate ajung ;) ;)
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de piciul Sam 10 Mai 2014, 7:37 am

Greu cu slabitul...o sa incerc macar sa asist la ZUMBA. Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 351247
...cel mai greu este sa infrangi lehamitea de toate, ce te cuprinde odata ajuns acasa si nu mai ai chef sa te duci nicaieri!
Slabit usor fetelor si tenacitate! ..ceea ce-mi doresc si mie!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Sam 10 Mai 2014, 8:16 am

De luni m-am apucat de slabit, insa nu prin infometare sau diete drastice, ci pur si simplu am scos dulciurile si fainoasele din alimentatie momentan. Ele sunt cele de care am abuzat din noiembrie pana acum si m-au facut sa ma transform in balena Mobydick luand 8 kg in plus.
Asadar am reusit sa slabesc in 5 zile 2 kg si sunt multumita. Am zis ca trebuie neaparat sa ma apuc si de ceva miscare ca sa ard mai repede grasimile si sa-mi pun la treaba articulatiile si muschii aflati in hibernare de asta iarna.
Astfel la sfatul surorii mele mai mici m-am dus la Kangoo Jumps. Insa asa cum m-am dus asa m-am intors, ba pardon nu chiar la fel caci ma doare spatele mai rau ca inainte de la efortul depus. Sedinta a durat 50 min insa eu am facut vreo 35 min, in rest stateam rosie ca focul si cu inima sa-mi sara din piept pe bancheta. Spre finalul sedintei, cand am ajuns la partea cu salteaua antrenoarea a vb cu mine si cand i-am spus ca am probleme mari cu coloana in special cervicala mi-a spus ca n-am voie Kangoo. Si uite asa s-a terminat inainte de a incepe abonamentul pe care intentionam sa mi-l fac  rade Ma consolez cu gandul ca macar am vazut cu ce se mananca Kangoo asta si sincer va spun ca mi-a placut tare mult.
Dar sa nu credeti ca ma dau batuta. Voi incerca pillates sau zumba combinat cu inot care imi face foarte bine la coloana praf facuta. Si ma bucur ca a venit caldura ca sa ma bucur din plin de fructe si legume si carne la gratar.  Smile
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Dum 11 Mai 2014, 9:52 am

Ela te astept cu drag!!!  kiss kiss 
Nu stiu ce proiecte faceti voi si daca se pupa cu realitatea de aici  wink wink  dar va doresc succes!!! Sper sa nu fie spalare de bani, testari de medicamente sau alimente!
Sorry off topic. Daca e caritate, iti pot oferi pe cineva de aici sa ii ajuti!
Fiore, imi pare rau de experienta neplacuta, bine ca instructoarea a fost cinstita si ti-a spus ce si cum. Piciul are dreptate, cand om invnge leheamitea asta nu stiu. Uneori ajung acasa si pic franta pe canapea, ma uit la tv ca e in fata mea, altfel nici la ala nu m-as uita.
Aveti verdeturi acuma doamnelor, profitati de ele cat puteti, eu am vazut sau mai bine zis am simtit pe propria piele ce inseamna fructe si legume. Aveam luni de zile cand nu atingeam un fruct. Eram asa de carnivora ca gemea frigiderul, acuma mananc ponderat din toate. Nu sunt fun dulciuri, insa am pofte, iau o prajitura fara nici un fel de mustrare de constiinta.
Ela ciocolata neagra de menaj!!!E mult mai buna decat cea cu alune sau creme sau....habar nu am ca nu mananc. O sa ziceti ca-s o ciudata dar nu imi place ciocolata si inghetata!!! Mananc foarte rar.
Doina, nu cred ca daca mai slabesti o sa curga pieile pe tine. Sa va zic ca eu nu am celulita vizibila pe picioare??? Insa am pe burta!! Si fii-mea ma invidiaza  rade rade rade  dar cred ca asa sunt eu de natura ori or fi tocurile de vina!!!

Si in final sa zic si despre mine ca ma mentin, mai pun pe burta, mai dau jos, mai fac exercitii acasa, mai uit de ele.
Si tot mai sper sa ma zumbaiesc si eu macar o data sa vad daca imi place sau nu!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Clio_Ela Dum 11 Mai 2014, 1:34 pm

Danniella, nici o grija, nici un experiment!! Smile
E Institut de Etnologie, si domeniul principal e Afrika Smile

Colegele mele stau luni intregi in grupuri in Etiopia, Malibu, si multe alte zone, traiesc alaturi de cei care nici macar o casuta adevarata nu au, insa sunt chiar linistiti, in ciuda saraciei si a vietii grele... Multi din institut sunt casatoriti cu africani/africance, si sunt super happy Smile
Sorry de Off!!!

Ciocolata o mananc Sad intreaga, cate 100 de gr. intr-o ora, asa, bucatica dupa bucatica. Dar aseara a fost utima gata... Si cand merg la cumparaturi mananc bine inainte, ca sa nu imi fie foame si sa nu am nici pofta... Sa vedem...
Nu imi e de ingrasat, ci de cat de nesanatos e.
Dar cum spui tu, Danniella, macar daca tot o mananc, macar sa fie cea neagra.
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de i.xell Lun 12 Mai 2014, 12:51 pm

Day a scris:
Repet,e concluzia mea personala,dupa ce am facut si prostia sa tin niste Dukan pana m-a luat ameteala,niste Monti pana la niste sarbatori,niste disociata, dupa care am crescut si in loc sa slabesc de la 58 kg,am ajuns la actualele 63,dupa ce-am facut si o halta la 65,inainte de Zumba.Si gata cu dietele,pur si simplu,acum ma mentin :D De oi slabi pana pe la 60,bine,daca nu,tot mi-e drag de mine :D

Mare adevar ai spus Day, eu la fel am facut cand m-am dus la zumba, recunosc insa ca primele 2 luni m-am abtinut si eu de la unele, altele...apoi cand am vazut ca merge treaba cu slabitul n-am prea mai tinut regim ca sa zic asa. De slabit am slabit in continuare dar intr-un ritm mai incet.

Acum m-am apucat iar, tocmai mi-am reinnoit abonamentul (din sept am facut pauza din cauza unor probleme de sanatate care oricum nu s-au rezolvat  zid ....in fine) si fetelor...imi era ASA DOR de zumbaiala, dor nebun! De abia astept sa se intinda muschii, sa se reaseze corect  rade  ca au inceput sa atarne sunculitele la burtica...si nu numai.
Va pup cu drag!!!!!  hug kiss 



i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Clio_Ela Lun 12 Mai 2014, 7:20 pm

Mult spor la Zumbait!!! Imediat beau cafeloaia si ma pregatesc si eu de Zumbaiala Smile
Acum am lunea o singura ora, trece prea repede!!! Sad
I.xell, Fiesta buena si Zumba he... ah, mi-ai amintit de ele!! Tre sa le mai fac si eu la curs, ca au fost tare indragite. SI fiesta buena chiar e de "super power" Smile
Spor la Zumbait, la Karateit, la Pilatelit Smile ... la Sportarit mai bine zis Smile

Acum e nebunie cu "Here to stay" si "Chucucha"
Cand ma intorc, in caz ca nu postati voi linkuri, caut eu
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de i.xell Mar 13 Mai 2014, 10:34 am

Ela  hug ...te-am vazut eu, tu ai energie maxima, zici ca zbori cand faci miscarile, pe mine nu ma tine mult ritmul asta asa rapid....dar trebuie sa recunosc ca da rezultate, o melodie doua fac si eu ce pot apoi incet incetisor si pi loc  rade rade rade
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Mar 13 Mai 2014, 10:40 am

i.xel si pi loc lucreaza, stai linistita.
Ela cred ca s-a nascut dansand. Sunt unele persoane care nu numai ca iubesc anumite chestii dar le si iese asa cum vor, eu una cat de mult as iubi sa fac ceva imi trebuie mult efort sa imi si iasa. Cred ca eu m-am nascut muncind si o sa mor saraca  rade rade rade 
Apropo de zuma, duminica am vazut un afis maaare cu zumba, dar aveam viteza si pe altul in fundul meu si nu am putut lua nr, mai trec pe acolo si vad ce si cum si unde, poate e undeva pe langa mine sau pe langa serviciul meu sa pot fugi. Eu pot avea pauze la serviciu sa plec.... dar nu mereu la aceeasi ora.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 13 Mai 2014, 12:55 pm



sper ca le-am nimerit

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Mar 13 Mai 2014, 2:08 pm

Ia uite cine face zumba si tine secret!!!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mar 13 Mai 2014, 2:20 pm

eei ashi  wink 
daca as avea vointa cel putin inca pe cat am, daca nu as avea lene macar pe jumatatae din cat am....poate as face si jumba. De una singura pe batatura ca in mod organizat...nu prea am auzit sa se intamle la mine in metropola (chiar ia sa dau eu o cautare poate,...poate  wink )

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mar 13 Mai 2014, 4:19 pm

Dankeschön Silvia, da, astea sunt melodiile. La Here to stay e aproape toata choreo originala de la Zumba, dar cum face tipul nu prea e stilul meu.  Clar, dupa ce am fost in sala cand era Beto ca trainer pe scena Smile (cel care a adus pe lume Zumba)

Sa vedem daca puteti vedea videoul, cu Beto. Eu eram cam pe dinafara in ziua aia, atunci a fost ptima data cand am auzit melodia, coreografia era noua, dar nu eram noi atenti la miscari exact, cu beto pe scena ai chef de dansat, egal cum SmileSmile Oricum, de transpirat am transpirat ;)
Here to stay cu Beto, in Köln

Poate ma ajutati voi sa pun videoul direct aici, nu reusesc decat asa, cu link...

Edit: nu merge :(in photobuchet nu pot vedea videoul... NUmai daca incarci pe Youtube pot pune aici video direct?? Cine stie?? Help!!

Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Day Mier 14 Mai 2014, 8:36 am

Las-aseaaaaaaaaaa :)Ca merge,se vede :)Mama ce chef de zumbareala imi faceti...mie-mi place mai nou El Taxi ,caut link si revin Smile
Gata Smile

Si instructorul meu :P WOP
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Clio_Ela Mier 14 Mai 2014, 8:51 am

Buna dimineata slabutelor! Azi trag chiulul de la serviciu, ca Leutzul meu nu se simte prea bine, si imi e treama sa nu ma sune de la gradinita si sa trebuiasca sa merg sa il iau acasa. Aca sa... il uc la gradi, apoi fug la cumparaturi si dupa aceea pandesc postasul, ca tre sa primesc noua masinuta de acoperire (de cusut). Si mai caut niste linkuru (am deja undeva salvate) pentru exercitii super bune -nu Zumba- pentru burtica si popo Smile
Day, mie nu imi deschide Photobuchetul nici un video, nici cele incarcate acum cateva luni... Fain El taxi Smile
Iar instructorul tau e super fit Smile
Clio_Ela
Clio_Ela
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1303
Varsta : 48
Localizare : intre optimisti
Data de inscriere : 17/04/2009

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 14 Mai 2014, 9:01 am

Eu tocmai servesc micul dejun format din iaurt cu tarate de ovaz, goji si seminte de chia , este foarte gustossss si m-am si cantarit mai devreme si am mai pierdut 600 gr de ieri pana azi asa ca treaba merge bine. Astept zilele astea o prietena sa facem putin zumba acasa la mine insa pana atunci raman pe masaj si belly dance. Va doresc o vointa de fier si sa ardeti cat mai multe calorii!  bucurie
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de danniela Mier 14 Mai 2014, 11:44 am

Ahh si eu am avut o perioada de belly dance!!! Si da, mi-a facut tare bine. Acum is lenesaaaaa! Faceam cu fiica-mea, iar cel mic venea si el cu un batic din ala cu zorzonele zgomotoase, ne si distram dar si topaiam.
Fiore, felicitari petru scaderi, la cat mai multe si cat mai dese, nu iti stiu targhetul.
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mier 14 Mai 2014, 12:19 pm

Pai mai am numa' 10 kg de dat jos.... Sad  ciucalata bat-o vina mi le-a pus la loc de asta vara incoace. Dar sa vedeti voi ce supla ma fac inainte sa vina sotul acasa, adica am termen pana pe 12 iulie  rade 
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Hai sa slabim ! (9) - Pagina 10 Empty Re: Hai sa slabim ! (9)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB