Ultimele subiecte
» Ornamente de Craciun - 6
Astazi la 8:26 pm Scris de raluk0182

» Creatiile noastre tricotate pentru cei mici IX
Astazi la 5:03 pm Scris de LRodica

» Fesuri,căciuli,pălării,băşti croşetate - 17
Ieri la 11:35 pm Scris de gretty

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Ieri la 10:45 pm Scris de angelyc

» La sueta .... de seara ! 22
Ieri la 9:39 pm Scris de LRodica

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Ieri la 8:40 pm Scris de raluk0182

» Materiale textile si auxiliare - croitorie II
Ieri la 9:30 am Scris de dalailana

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Ieri la 7:35 am Scris de raluk0182

» Mobilier homemade (2)
Mier 07 Dec 2016, 8:48 pm Scris de raluk0182

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Mier 07 Dec 2016, 8:22 pm Scris de raluk0182

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Mier 07 Dec 2016, 11:30 am Scris de kmn

» CONCURS DECORATIUNI DE CRACIUN
Mier 07 Dec 2016, 9:34 am Scris de ladybird

» Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!
Mier 07 Dec 2016, 9:15 am Scris de arnautiozefina@yahoo.ro

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Mar 06 Dec 2016, 9:02 pm Scris de Admina

» Bijuterii fimo (33)
Mar 06 Dec 2016, 11:06 am Scris de vlad_mom

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Lun 05 Dec 2016, 3:42 pm Scris de gretty

» Din materiale reciclabile 5
Dum 04 Dec 2016, 9:37 pm Scris de fiordaliso

» Resurse si link-uri pentru tricotaj
Dum 04 Dec 2016, 5:49 pm Scris de piciul

» probleme masina de cusut
Sam 03 Dec 2016, 11:00 am Scris de daniela67

»  Masinile noastre de cusut (6)
Sam 03 Dec 2016, 8:32 am Scris de elenyka

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

Viata la tara

Pagina 2 din 6 Inapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: Viata la tara

Mesaj Scris de victoriacus la data de Mier 08 Mai 2013, 9:56 pm

vaaai gerlinde cat e de frumos iepurasul kiss
Daca ar fi dupa mine,acum as aduce in curte tot felul de pasari si animalute.Dar,pana nu ne hotaram ce si cum sa facem cu gardul,casa si altele,nu pot face nimic Sad

victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 43
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Mesaj Scris de mnarcisa la data de Mier 08 Mai 2013, 9:58 pm

Nu se razgandeste! sigur asta!
eu ma bucur ca ii pot vedea cum ies din ou si apoii daiu cuiva aici in sat sa ii creasca. Ma mul;tumesc si cu atat.
La anul poate poate voi tine si eu cativa.
Si da, voi pune poze.

mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 33
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Giorgi la data de Mier 08 Mai 2013, 10:07 pm

Vaaai,Gerlinde , ce frumos este iepurasul! Am avut intr-un timp si eu dar am renuntat.
mnarcisa ,sa ma bata norocul daca intelegeam ultima fraza ! rade Embarassed

Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1174
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gerlinde13 la data de Mier 08 Mai 2013, 10:13 pm

Victoria, te inteleg. Va doresc spor, sa faceti cat mai repede. Timpul trece repede, nici nu o sa-ti dai seama si o sa ai curtea plina de animalute.
Narcisa, e prima data cand ai puiuti? Cred ca e unic sentimentul cand iti ies primii din ou...e bine ca ai parte macar de atat Smile
Giorgi, si eu am vrut sa renunt la un moment dat la el. Il avem de cateva zile, si cam au fost discutii cu socrii din cauza lui...dar eu tot sper sa fie iepurita, tre' sa rog pe cineva sa verifice ce ii, eu nu ma pricep...

Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 154
Varsta : 30
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Mesaj Scris de mnarcisa la data de Mier 08 Mai 2013, 11:48 pm

Gerlinde, pot spune ca da. Este prima data cand ma ocup intotalitate eu de oua. Cand ream acasa la mama ea punea mereu fie incubator fie closca si aveam pui in fiecare an. Anul trecut am facut rost de incubator, dar nu am avut curaj sa-l pun. Anul asta l-am pus si m-am bucurat ca un copil toata ziua. uitasem cat de frumos este. Pana la anul mai e mult. Tot nu stiu daca voi putea tine ceva in curte dar tot voi pune o tura de pui, parca as vrea de curca. Acum e deja tarziu pentru ei.

mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Dorulet la data de Joi 09 Mai 2013, 8:21 am

Si eu am o rata muta pe oua si o gainusa liliputi,abia astept sa vad puiuti. Cocosul-sef e dintre puii de acum doi ani si a crescut pe langa mine,ca-l bateau ceilalti.Era un pui golas,fara pene,uratel,dar era mereu dupa mine prin gradina.Daca ma asezam,statea langa mine.Si acum e bland,isi apara haremul, dar pe mine ma lasa sa-l prind,sa-l mangai.Acum e frumos,cu gatul lui fierbinte de golas de Transilvania.Azi vedetele sunt ratustele mute(care au glas fluierat pana-s bobocei),cele mai destepte si...rele din curte:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2698
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Joi 09 Mai 2013, 8:57 am

Vai ce frumoase suuunt Dorulet!!!

danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gerlinde13 la data de Joi 09 Mai 2013, 10:24 am

Ce dragute sunt!!! Si eu am crescut cu rate mute, dar nu prea intram in curtita lor, imi era frica de ratoi Smile) Ce tare-i cocoselul tau, ca un catelus. Smile

Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Joi 09 Mai 2013, 11:12 am

Am dat pagina si am vazut Oul Narcisei, sper ca pui poza cu toti love love ce curajoasa ai fost!!!
Acum cativa ani am avut o rata. Omul din dotare mi-a adus doi pui de rata dar unul a murit. Cum potaia mea voia sa o manance o cam tineam intr-un cos de plastic acoperit si cu o greutate pe el sa nu cumva potaia.... A crescut rata si potaia s-a indragostit de ea. Dar rau de tot ca dorbea rata pe el, il cigulea pe bot, imparteau mancarea lui ca el nu manca frunze de dovleac rade Si ne-am trezit pe o ploaie ca nu gasim rata. Am cautat-o de nu va spun , am gasit-o pe dupa casa statea pe ouale care pluteau in apa. Nu va spun ce mila mi-a fost. Asa ca am purces sa cumparam un ratoi. Paznicul nostru a cumparat unul mare cum are Dorulet, rata pitica si galagioasa. Ei si bataie pe potaie si ratoi. Pana la urma s-au mai agreat ei asa si rata mea a scos 13 puisori toti galbeni ca ea. Cine credeti ca era in coada sirului??? Potaia mea. Bietul ratoi nu se putea bucura de nimic. Apoi am fost transferati in Nairobi si i-am daruit paznicului nostru toate ratele.

danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de CCristinaC la data de Joi 09 Mai 2013, 11:41 am

Adevarate povesti de dragoste rade

CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristache la data de Joi 09 Mai 2013, 11:52 am

foarte draguta isorioara ta danniela
si eu iubesc viata la tara. Norocul meu ca mama mea s-a mutat la tara, langa orasul unde stam - si are curtea plina de oratanii. are pasari de tot neamul: gaini, bibilici, curci, rate, gaste. are si caprite, si iezi. O nebunie. pana si o mica caruta si-un magarus - pe care chiar le foloseste.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine][Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]
cu magarusul i-a plimbat pe copiii veniti la ziua Alexandrei.
Alexandra mea numai acolo vrea sa-i fac ziua de nastere si am ramas foarte placut surprinsa de cat de incantati au fost fost cu totii de viata la tara

Cristache
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 635
Varsta : 40
Localizare : Slobozia
Data de inscriere : 28/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Gerlinde13 la data de Joi 09 Mai 2013, 1:21 pm

Daniela, faine si amuzante animalutele tale Smile
Cristache, superbe pozele!!! M-am uitat deja de cateva ori la ele. La mama ta e cu adevarat ca la tara Smile

Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristache la data de Joi 09 Mai 2013, 2:28 pm

Multumesc Gerlinde13.
Da, mama mea e facuta sa stea la tara. Munceste enorm de mult, este foarte activa, cand trebuie sa vina in oras vine cu bicicleta, cand e de dus la camp - unde are teren si are de prasit, de cules, de adus ciocani ( wink ) se duce cu magarusul.
acum este pensionara si face ce si-a dorit sa faca toata viata ei. Mereu spunea ca ea cand va iesi la pensie va avea curte, teren la camp, animale, gradina. Noi, copiii ei, n-o credeam.
Are o energie de invidiat.
Ador oamenii care traiesc la tara si sunt multumiti.

inca o poza [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Cristache
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Joi 09 Mai 2013, 4:18 pm

citesc
Giorgi a scris: mnarcisa ,sa ma bata norocul daca intelegeam ultima fraza ! rade Embarassed
si la fel ca
Giorgi a scris: mnarcisa ,sa ma bata norocul daca intelegeam ultima fraza ! rade Embarassed
nu inteleg si ma gandesc la..... "ai da" sotului "ceva" rade rade La mine cam asa functioneaza santajul rade "platesc" obtin ce vreau rade
Si on topic
ce-mi place mie viata la taraaaaa.... O frumusete. Daaaaaaarrrrr doar sama uit la poze. Nu cred ca as putea face fata traiului la tara. Eu abia supravietuiesc aici cu cativa metri patrati de pamant. Si ca sa scap de corvoada M deja a plantat pomi sub care intentionez sa pun gazon wink (putoare sunt wink rade )
Cristache parca ti-am mai spus ca ai o mama frumoasa si sa o pupi din partea mea. Ei bine sa o mai pupi odata cu prima ocazie cand mergi la dansa.

album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12691
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristache la data de Joi 09 Mai 2013, 4:40 pm

da Silvia, mi-ai mai spus. Iti multumesc!
kiss
si mie imi place sa merg in vizita si sa fac poze doar. Mai ud gradina. mai dau mancare la cate ceva daca imi spune ea.... altfel imi spune sa nu ma bag.
Noi vara stam la ea - eu si Alexandra mea. De cand a murit tataia n-o mai lasam singura. In timpul anului sta cate un frate, iar vara stam noi.
Ma bucur foarte mult ca-i place Alexandrei la tara.

Cristache
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de mnarcisa la data de Joi 09 Mai 2013, 5:05 pm

Fetelor sunt asa de fericita!
Pana acum am 18 puisori din care 2 roscatei si restul negri.
Mai sunt si oua ciocnite, dar nu am mai numar cate.
va tin la curent

mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Gerlinde13 la data de Joi 09 Mai 2013, 6:11 pm

Cristache, sa-i dea Dumnezeu mamei tale viata lunga si tot atata energie! O admir pentru hotararea ei. Silvia, nici eu nu as putea sa traiesc ca la tara in adevaratul sens al cuvantului, dar imi doresc cateva animalute mici. Deocamdata am o iepurita Smile

Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de mnarcisa la data de Vin 10 Mai 2013, 12:35 am

Gerlinde, care va sa zica pana la urma este iepurita. Poate ii gasesti un iepuroi prin sat sa iti faca si ceva iepurasi. rock

Acum sa ma tin si eu macar o data de promisiune si sa pun poze.

asta e de dimineata

si asta de acum:

toata lumea este incantata. Sotului ii plac si zicea ca de ar fi in curtea lui ar ajunge sa moara de batranete ca nu s-ar indura de ei sa ii omoare.
Acum me mai bucuram de ei pana sambata si gata.
La anul planuiesc sa pun incubatorul mai devreme asta asa ca sa pun mai multe ture.

Am vazut ca ziceati ceva ca nu ati inteles ce am scris. Sincer nici eu nu inteleg ce nu intelegeti voi, dar la cum vad si scriu pe diagonala sa imi fie cu iertare .
Mai bine ma duc la culcare ca mai e putin si mi se trezeste copila.
Noapte buna si vom vedea ce ne mai rezerva ziua de maine.

mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de Cristache la data de Vin 10 Mai 2013, 8:36 am

vaaaai cat de draguti sunt! ptiu sa nu-i deochi!
Da, multora le e greu sa taie din animalutele pe care le cresc.
Fata mea, de ex, nu mananca nimic de la tara pentru ca, zice ea, "ii cunosc de cand erau mici".

Cristache
Senior
Senior

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 10 Mai 2013, 11:15 am

Narcisa, multumesc, eu te-am impins sa le faci poze!!! Te induri sa ii dai?? Sunt superbi!!!
Cristache, cred ca ai mai pus poze cu mama ta scratch ca si atunci ca si acum am remarcat ca e o femeie frumoasa si iute. Eu o vad o femeie gata sa te serveasca cu ceva de la tara!! Buna la suflet!
Cred ca mie mi-ar place la tara ceva gen sa fii o profesoara care locuieste la tara, ceva in gen, adica mi-ar place sa am si serviciu, dar sa fac si ceva pe langa casa. Carierista din mine rade
Sa muncesc numai sa am anul asta....nu stiu, poate unde am vazut si la parintii mei lipsa banilor mai tot timpul, jobul de la CAP nu aducea bani, ce era in curte era pentru mancarea personala. Lipsa unor capricii....ma rog cred ca asta ma si sperie!! Mereu mi-am dorit mai mult...

danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Gerlinde13 la data de Vin 10 Mai 2013, 3:10 pm

Narcisa, sunt tare faini!!! love Si da, am aflat ca e iepurita, iepuroi sunt prin vecini o gramada, dar mai trebuie sa creasca iepurita mea.
Cum ziceati si voi, nici eu nu as putea sa tai animalute, si la mine ar muri de batrane. Mentionam in alta postare ca-mi trecuse prin minte sa cresc prepelite...sunt asa mici si dragute si ouale sunt foarte sanatoase. Am citit pe net o gramada despre cresterea lor si am vazut ca toata lumea le tine in custi...mie mi-ar fi mila sa le tin numai in custi, le-as face o curtita sa umble un pic, dar sunt foarte sensibile la galagie si se streseaza usor...si iepurii stau in custi, dar pe a mea o scot zilnic in iarba, ingradita,dar tot e mai bine decat numai in cusca.

Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Vin 10 Mai 2013, 3:12 pm

Ei, daniela,uite eu am serviciu de doamna Smile la oras iar acasa sunt multifunctionala!Orice s-ar intampla cel putin nu mor de foame! rade
Dar mai scriu alta data tre sa plec!

valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3139
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 10 Mai 2013, 3:22 pm

Valentina, abia astept sa imparti cu noi din experienta. Am vazut ce curte frumoasa ai, ne-ai pus poze, acolo e munca nu gluma!!!
Sper sa iti faci timp intr-o zi!!! Ai toata admiratia mea!

danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de ANCA ECATERINA la data de Dum 12 Mai 2013, 11:13 am

M-am hotarat sa scriu si eu la topicul acesta.
Noi stam la bloc in oras in betoane. Socrii mei s-au mutat acum trei ani la tara, vorba vine la tara, satul e lipit de oras, de la noi pana in fata portii la ei sunt 7 km. De ceva vreme ne chinuima sa vindem apartamentul sa cumparam si noi ceva la tara. Problema e ca sunt tare scumpe langa oras iar putin mai departe e mai dificil cu naveta, trebuie sa gasim o cale de mijloc.
Eu sunt fata crescuta de bunici la tara ( aveau vaci, oi, porci si tot tacamul) pana am mers la scoala dar bunica nu m-a lasat sa tin sapa in mana niciodata ca de, eram fata de la oras si cu toatea acestea ma descurc de muinune in gradina. Sotul sapa si lucreaza in gradina de zici ca acolo s-a nascut . Fata nu mai reusesc sa o aduc acasa cand mergem la socri deci toate conditiile le implinim, mai trebuie doar sa gasim casa care sa ne placa si sa avem si banii necesari.
Mi-ar place sa am gradina plina cu toate legumele sa pot umple camara toamna, sa avem livada sa manance fata fructe direct din pom, cateva pasari si un purcel ceva ( vaca nu chiar ca nu simt ca m-as descurca cu ea), multe as vrea. De anul trecut sotul s-a apucat si de apicultura , tinem stupii ( cand nu ii duce in pastoral) la socri in minilivada doar ca vecinii nu sunt prea incantati, nu stiu ca daca nu te apropii de ele nu-ti fac nimic. Acum ii ajutam socri la treburi, lucram cot la cot cu ei dar, pentru ca exista mereu un dar, daca nu cerem nu primim nimic din gradina.
Sa nu ma lungesc prea mult, vorba lunga saracia omului, va admir fetelor , sanatate multa, spor la lucru si eu traiesc cu speranta ca intr-o zi voi avea si eu casa la tara s gospodarie

ANCA ECATERINA
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 191
Varsta : 37
Localizare : romania, satu mare
Data de inscriere : 07/10/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Dum 12 Mai 2013, 5:25 pm

Hai sa va spun acum cate ceva.
Am crescut la tara muncind de mici(eu sunt cea mai mare dintre frati)cot la cot cu parintii de cele mai multe ori.Am pascut vaci,oi,am prasit iar cand ne odihneam repetam lectia pt a doua zi la scoala.
Din cauza asta cand m-am casatorit as fi vrut sa stau la oras,sotul,si el crescut la tara mi-a adus argumente ca e mult mai bine la casa.Amandoi aveam servicii de bugetari cu lucrul la tura,ceea ce ne permitea sa mai facem si una alta pe langa casa.La inceput mai moderat, acum intensiv, am cam tot ce se poate intr-o gospodarie.
Am solar in care numai eu intru si am grija de el,sotul doar la indicatiile mele si numai daca nu sunt acasa.Asta mi l-am facut acum 3 ani dupa ce m-a starnit Corina noastra.E facut doar pt consum propriu dar anul asta am vandut ceva salata,na,daca a fost prea multa!
Am gradina cu porumb de vreo 4 prajini pe care il prasesc in fiecare an de 2 ori tot singura,sotului nu-i place si nici nu se pricepe.Ne place mamaliga si prefer s-o mananc di gradina mea,nu stropesc cu nici unele de chimicale.
Am la momentul asta 2 closti cu 24 pui(una a scos de 2 sapt,iar una mi-a scos ieri puisori din rasa brahma dar si incrucisati cu rase autohtone) si mai am una care tre sa-mi scoata peste o saptamana.Mi-s dragi toti si gainile si puiii,nu prea ma-ndur sa-i tai dar nici fetelor mele n-as putea sa le dau doar pui de avicola,ce-i drept mai cumpar uneori cate un piept ceva.
In fiecare an cresc si un purcel pe care-l tai la Craciun ca tot omul,a fost an cand am avut si 2.
Imi place sa am curtea aranjata cu flori diverse si pentru toate sezoanele,asta implica intr-adevar si munca.
Nimic nu se compara dupa parerea mea cu o cafea savurata dimineata devreme pe terasa la mine( construita de sotul meu)cu atatea flori si verdeata in jur.Anul trecut n-am fost in concediu am avut altele de facut,dar nici n-am tanjit foarte tare dupa nu stiu ce locuri,mi-am facut la mine in curte sa ma simt bine.De-abia astept sa mananc un castron de capsuni in leaganul de sub nuc impreuna cu fetele mele.
Lucrez pamantul cu manusi dar de multe ori nu mi le pun si-atunci sa vezi maini la mine.Insa am trucuri diverse pt maini curate,calcaie necrapate,manichiura si pedichiura cand merg la serviciu.
Sotul are grija de stupi,de vie,de iarba si alte treburi(multe)pt care nu sunt nevoita sa chem meseriasi.
Desi stau cu socrii,fiecare le avem pe ale noastre.Nu prea le-a convenit lor la inceput independenta mea(cred c-ar fi vrut sa fiu mai nestiutoare,mai moale,sa le cer sfaturi,sa am nevoie de ei)dar cu timpul s-au invatat,bine, soacra a fost mai mult plecata decat acasa wink
De 6 ani lucrez intr-un sistem militarizat,primesc alarme si merg la trageri shot,e o unitate unde majoritatea o detine barbatii,nu-i usor insa m-am invatat.
In vremurile bune cand era personal suficient faceam ture de 24 de ore cu 72 de ore liber.Timp sa-mi fac multe.
Acum lucrez zilnic 8 h,timp sa mai intru in atelierul meu de croitorie,cam limitat,aproape deloc.Intru seara in casa, verific teme,mancare,dusul cel de toata seara si de multe ori nici culoarea lenjeriei n-o mai vad.
Nu ma uit la televizor decat foarte rar,poate de-i sarbatoare.
Nu ma obliga nimeni sa fac toate astea,le fac din placere,desi uneori ma simt depasita si-atunci o las mai moale.Ma simt bine asa,am sprijinul sotului,fetele mele cresc tot in acelasi spirit,sa nu irosim timpul,sa profitam de viata!
Naaaaaa,c-am scris un roman! dama

valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3139
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 9:22 pm