Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Rochii, sarafane - Cap XX

+72
aurishta
kmn
danabarbu2007
nicole24
stoy
aidil
Miniona
urecheluminita
olguta cusma
Greteledelweiss
AcidoR
tomari
aisha
ioana soare
diada
valentinadof
rivka
tiana
MihaelaT
LORIMAR
denisa168
Panea Laura
zylv
geo
cristina07
i.xell
Giorgi
sergiu valentin
Gianina4ever
piciul
elutzamicutza
ancabanu
Ais
scoobbyy
canadianca50
rosita
ema
AITEN
ANCA ECATERINA
ismi3ismi
Teima
clodi
olympia
Motzu
oanaraluca
Irinax3m
sybex
bobitica
alban andreea
victoriacus
CarmenClaudia
PAULA CONSTANTIN
barbin
ancush
Camy
marry_a19
fulguta28
danniela
afilimonb
Chirrox13
-iulia-
zsofia
Karrinne
martutzza
Admina
Carmencyta
Adelle23
violetas
Carmen T
arielas
otilia gergely
AnnieW
76 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de AnnieW Sam 25 Mai 2013, 11:47 pm

Elutza, sunt tare frumoase rochiile! Tu de unde iti cumperi materialele (cand nu le castigi la concursuri Smile ?
AnnieW
AnnieW
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : Mountains
Data de inscriere : 14/07/2011

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Karina33 Dum 26 Mai 2013, 9:03 am

Elutza vad ca ti-a prins bine concursul de pe Burda! Ai comenzi serioase!!! Spor la lucru! Ce altceva pot sa spun? Poate doar ca-mi place tare materialul cu trandafirasi bleu. Siii, ca sa nu crezi ca mi-am pierdut obiceiul de-am ma lua de tine, poate mai incerci (pentru tine intai) si alt model de rochita. Nu de alta dar sunt SIGURA ca ti s-a cam luat sa faci acelasi model pupi

Printre rochiile de banchet/nunta am avut de lucrat si cateva rochii de zi.
Prima este dintr-un material 'agatat' de mine acum cativa ani de la sh, o vascoza cu tinuta. Modelul este in 6 clini putin evazati, fata este petrecuta pana la nivelul soldului si are cateva cute pentru volum. nastureii sunt doar de decor.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si dintr-un material de la Admina Merci ceva bumbac cu in am facut si-un sacou cu maneca 3/4, bun de aruncat dimineata pe deasupra. Merge combinat si cu rochia urmatoare wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

A doua este din material de la kil (tare bun a fost materialul asta!), poplin, si-i croita cu decolteu asimetric, cute pe san pentru volum, fermoar la spate, usor conica.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si-nca o rochie din poplin de la kil (asta e mai fara tinuta decat cel dinainte). Este marime mare dar volanele de pe laterale creaza optic talie si ascund ceva burta inestetica. Fermoarul de la spate l-am montat de trei ori pana am gasit pozitia optima. Persoana este inalta, montat normal mi-ar fi ajuns fix pana-n talie, asa ca l-am mai coborat, apoi am corectat linia de curbura a spatelui (ceva deformari ce nu lasau rochia sa se aseze frumos). Pana la urma clienta a plecat fericita (vroia sa-mi ia si oglinda la cat de bine se vedea in ea rade )

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de danniela Dum 26 Mai 2013, 10:35 am

Karina, tu cauti materialele astea sau pur si simplu ti se leaga de mana!!!! Ma omori cand zici de la kil sau sh pentru ca eu le vad tare ieftine si nu par de doi lei. Imi aduc aminte ca sora mea isi facuse o rochie la croitoreasa un model foarte dragut, croitoreasa i-a spus ca materialul nu este bun, desi s-a cusut bine, nu o sa tina. Si a avut dreptate. Banuiesc ca asta faci si tu, nu le cosi la cliente ceva ce crezi ca nu se merita.

Mi-as dori si eu un sacou ca cel alb!!
Eluta, felicitari si spor mare la clientela!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de elutzamicutza Dum 26 Mai 2013, 11:16 am

Multumesc de complimente, fetelor! Smile
Karina, imi place tare mult rochita cu flori multicolore! Am incercat si eu, cand am fost in RO, sa iau materiale "de la kil" (sunt doua magazine in Constanta), am gasit 2-3 frumusele, sa vedem ce o sa iasa din ele daca o sa si le aleaga cineva! Si aici in Milano sunt la kil, dar sunt cupoane (ce ramane de pe role resturi, bucati, se pun in cosurile "la kil"). Unele insa sunt chiar foarte scumpe (matase la 20 euro suta de grame...)
Referitor la modelele de rochii DAAAAAAA AI DREPTATEEEE MI S-A LUAAAAAT!! dar ce sa fac daca pe astea le comanda? Ideea e ca in perioada asta din cauza comenzilor nu am timp sa mai fac modele noi si sa le pun in magazin, lumea le vede pe alea si pe alea le comanda. O sa ma eliberez sper spre sfarsitul lui iunie si o sa mai pun noutati. Oricum am si cateva comenzi pe rol mai diferite, stati pe aproape ca le pun si aici cand le termin. Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Panea Laura Dum 26 Mai 2013, 12:25 pm

Anca ce bine iti sade rochita, sa o porti cu placere, este asa vesela.
Elutza rochitele tale parca sunt rupte dintr-o poveste
Karina, tu pt mine esti o sursa de inspitatie love , adevarul este ca mai tot ce am invatat in croitorie este de la tine si de pe forum
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Irinax3m Dum 26 Mai 2013, 3:37 pm

Eu ma uit la rochiile voastre si parca imi e si rusine sa mai arat ce lucrez eu...Sunt toate foarteee frumoase si bine executate...Totusi va arat si eu ultima piesa finalizata in speranta ca primesc critici constructive Smile ...Este pe elastic, ca pentru incepatori care evita fermoarul...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Irinax3m
Irinax3m
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Gianina4ever Dum 26 Mai 2013, 9:41 pm

Irina,mie-mi place si a ta!Curaj...sa ai spor!
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Karina33 Lun 27 Mai 2013, 6:32 am

Irina de ce nu te-ai pozat imbracata? E frumoasa rochia, gulerasul e finut!
Vrei sa ma tin de capul tau pana inveti sa pui fermoare? Cu Elutza mi-a mers, ai vazut ce invizibile sunt acum la ea?
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Admina Lun 27 Mai 2013, 12:01 pm

Elutza, desi modelulele sunt variatiuni pe aceiasi tema, sunt foarte frumoase si diferite, datorita materialelor. Felicitari, sa ai cliente cat mai diversificate, interesate de noutati. wink
Karina se pricepe si la materiale foarte bine, cred ca le alege pe pipait, nu pe vazut. Daca o lasi cu lumina stinsa intr-un magazin de materiale, iese cu ce trebuie. wink
Imi place primul compleu, are un aer mai retro, parerea mea. Si ultimul e tare interesant croit. Materialul cu flori nu-l vad intr-o rochie, pentru ca am o geanta din el. Scuze. Embarassed Dar am o intrebare: captusesti rochiile din polin sau vascoze mai subtirele? Din cate vad eu, nu e dublata rochia cu flori. Oare se poate purta cu jupa sau se mai poarta furou? Nu de alta, dar piticii mei pe creier se extind si privind transparenta, desi uneori port pantaloni de in, cu transparenta.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Karina33 Lun 27 Mai 2013, 12:21 pm

Admina n-are jupa rochia aia ca-ui destul de opac materialul. La nevoie, dar nu cred ca va fi, are clienta o jupa universala alba facuta anul trecut.
N-as paria Admina ca ies chiar cu ce-mi doresc, dar sigur as iesi cu un brat de viguri rade E vorba si de experienta acumulata, si de incercari facute la diverse materiale pentru a le testa rezistenta la rupere/sfasiere/scamosare/decolorare si-apoi de memorarea rezultatelor.
Cred ca am mai spus, pana acum Raiul in privinta magazinelor de materiale si accesorii pentru cusut il reprezinta pentru mine KOMOLKA, un magazin din Viena (il gasiti si pe google). Acolo as lucra doua saptamani gratuit 12/zi doar sa matur si sa pun inapoi pe raft vigurile cu materiale. Asa doar as putea, poate, sa ating toate minunatiile alea. Si cum ala e doar un magazin pentru toata lumea imi pot lasa imaginatia sa zburde visand cu ce materiale lucreaza marile case de moda, marii creatori, zeii! Offff! love
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de elutzamicutza Lun 27 Mai 2013, 3:09 pm

Multumesc si eu de complimente, fetelor!
Karina sa stii ca mi-a prins foarte bine pisalogeala ta cu fermoarele ascunse... unde eram acum daca nu puteam sa le pun? Muream de foame! Smile Din toate rochiile pe care le fac, 90% sunt cu fermoar ascuns.
Acu am alta problema, ca sa le pun chiar corect de tot (nu vrei sa stii ce scalambaieli si tumbe fac ca sa iasa asa invizibile) am zis ca hai sa imi cumpar piciorus de fermoar invizibil, zis si facut saptamana trecuta. Vin acasa cu piciorusul si... dupa juma' de ora de vazut tutoriale si alta juma de ora de insurubat si desurubat... m-am lasat pagubasa si am revenit la piciorusul meu de fermoar normal. Smile))

Annie materialele le iau in proportie de 90% de la un magazin din Milano care se numeste Tessuti e Scampoli, este in Via Lario 14, statia de metrou Zara pe linia galbena M3 daca aveti vreodata drum... acolo e "paradisul" meu unde gasesc aproape orice vreau, ma cunosc toti vanzatorii si patronii, imi fac reduceri... (mwuhahaha), sunt ca la mine acasa! Smile) Aici bumbacul imprimat pleaca de la 4.13 euro/m (cel subtire) si ajunge la 16 euro/m (bumbac satinat un pic elastic mai plin). Chiffonul de poliester 7.75 euro/m, taftaua de poliester 7.75 euro/m, dantela elastica 9.3 euro/m, chiffonul de matase 15 euro/m, shantungul de matase 17 euro/m, taftaua de matase 19 euro/m, stofa de lana de la 12 euro la 18 euro/m. Astea in Milano cica ar fi preturi pentru tot poporul, evident mai sunt si magazine cu lana plecand de la 35 euro/m dar trecem peste Smile))

Mai este unul, Tessuti Raponi, in Piazza Monte Titano (statia Lambrate pe linia verde M2), si acolo au multe chestii, la preturi similare cu cel din Via Lario, dar in ultima vreme l-am cam neglijat.

Si in rest mai iau online de la magazine care expediaza din Germania, nu stiu daca am voie sa pun linkuri. Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Irinax3m Lun 27 Mai 2013, 5:59 pm

wow da,evident ca vreau sa ma bateti la cap cu fermoarul...dar nu numai!!!imi doresc sa ajung la un nivel inalt al finisajelor...si pentru inceput voi posta niste poze cu cel mai ascuns fermoar pe care am reusit sa il realizez pana acum la Scoala de croitorie.
Irinax3m
Irinax3m
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de AnnieW Lun 27 Mai 2013, 11:24 pm

Oh uau, Elutza, chiar ca sunt bune pretzurile, multumesc de informatie. Eu stau ceva mai departe dar da, dak ajung vreodata la Milano ;) sigur o sa imi fac plinul de materiale.
AnnieW
AnnieW
helper
helper

Numarul mesajelor : 77
Localizare : Mountains
Data de inscriere : 14/07/2011

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de sergiu valentin Mar 28 Mai 2013, 8:36 am

O rochie lucrata pentru participarea la un concurs de fizica ....[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

e proaspata nici semnele cu creta nu au fost sterse ....Iar aceasta este o fosta rochie de a mea (85) acum scurtata si shimbat gulerul ( se ingalbenise ) si facut o alta curea ...[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 28 Mai 2013, 9:17 am

Foarte frumoase rochitele, sa le poarte cu placere.
La prima rochita imi place foarte mult decolteul, ai dublat toata partea de sus a rochitei?
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Irinax3m Mar 28 Mai 2013, 9:59 am

Foarte frumoase detaliile de la maneca,decolteu si tivul de jos pentru prima rochita.
A doua rochita pare asa comodaaaa...Imi place cand cineva reuseste sa ''invie'' un obiect vechi intr-unul foarte purtabil,frumos,la moda...BRAVO!
Irinax3m
Irinax3m
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Ais Mar 28 Mai 2013, 10:09 am

Elutza felicitari pentru creatiile tale. Imi poti spune, te rog cam prin ce zona sunt magazinele de unde ai cumparat materiale la kil? Merci si spor la lucru in continuare.
Ais
Ais
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Varsta : 44
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 10/01/2013

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de otilia gergely Mar 28 Mai 2013, 11:48 am

Sergiu Valentin absolut minunate si pe gustul meu rochitele. Sa le poarte cu placere.
Gulerasul vad ca e crosetat o schema ai?
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de sergiu valentin Mar 28 Mai 2013, 12:42 pm

Laura este dublat numai 10 cm in jurul decolteului . Otilia la guler nu am shema l-am lucrat " dupa ureche ".Multumesc pentru aprecieri . kiss
sergiu valentin
sergiu valentin
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 258
Varsta : 58
Localizare : iasi
Data de inscriere : 14/05/2012

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Giorgi Mar 28 Mai 2013, 1:07 pm

Foarte frumoase .
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Motzu Mar 28 Mai 2013, 3:15 pm

sergiu valentin, foarte frumoasa rochia in carouri, imi place terminatia cu coltisori si stiu ca ai avut de munca la ea, imi place si manecuta si cum ii vine fetei. felicitari! Flowers
elutza, ma bucur ca ai avut timp sa pui pozele si aici, sunt frumoase rochiile, eu le-am admirat cum au aparut si iti admir si progresul pupi
sa aveti spor si inspiratie!
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Chirrox13 Mar 28 Mai 2013, 4:04 pm

Ati cusut numai minunatii fetelor, superb este un cuvant prea sarac in semnificatie, Flowers
De anul trecut am o rochie care nu am postat-o, este usoara, asimetrica, ma simt bine in ea . Partea de sus este gen ie cu maneca clopot ( pus invers, cu o brida ), cusuta cu ata elastica la decolteu si in talie. fusta este un clos asimetric, in fata ea are lungimea cu un lat de palma deasupra genunchiului si in partea din spate este pana la glezne.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


A 2a rochia este gri deschis, materialul este bbc cu elastan. Aceasta este cusuta in luna noiembrie a anului trecut. Scuzati defectele care le are.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Chirrox13
Chirrox13
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1567
Varsta : 44
Data de inscriere : 10/04/2011

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Gianina4ever Mar 28 Mai 2013, 8:50 pm

Ce de fete harnicute!
Sergiu imi place transformarea!
Chirrox,imi place tare mult prima rochita.
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 28 Mai 2013, 9:25 pm

Sergiu Valentin, îmi place tare mult prima rochie. Îi vine foarte bine şi-i ca o şcolăriţă. love E frumoasă şi a două, dar prima îmi place mai mult. Bravo că ai ţinut-o atâţia ani!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Panea Laura Mier 29 Mai 2013, 10:16 am

Chirrox ce imi place prima rochie, super imprimeul si modelul.
Daca ai o poza cu ea imbracata sa o postezi, cred ca vine foarte bine.
A doua rochita e cu ata elastic din cate vad, ai avut de lucru la cat de deasa este pusa ata.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Rochii, sarafane - Cap XX - Pagina 6 Empty Re: Rochii, sarafane - Cap XX

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB