Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

3 participanți

In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de chocolate Joi 04 Apr 2013, 10:08 am

M-am gandit ca merita deschis si un astfel de subiect. Noi cel putin, cand ne intalnim cu prietenii ne distram cu tot felul de jocuri.
Vin eu cu primul nostru joc. Este vorba de o varianta a jocului "Cluedo" sau "Clue". Am schimbat personajele, alegand detectivi mai cunoscuti, camerele sunt cele al unui castel iar armele cam ce s-ar putea gasi acolo. Tabla de joc este din etamina mai groasa dublata, brodata si pictata. Pionii sunt facuti din rondele de lemn pe care am scris numele personajelor (probabil ca in viitor vom face si niste imagini ale personajelor pe care le vom lipi pe dosul rondelelor). Cartile de joc au fost facute de sotul meu si scoase la imprimanta pe hartia cea mai groasa.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
chocolate
chocolate
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 399
Varsta : 41
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 31/10/2009

http://pinterest.com/lllorelllei/my-work/

Sus In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Re: Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de Rimmelle Joi 04 Apr 2013, 4:10 pm

mie imi place foarte mult remi, si obisnuiam sa jucam destul de des, sau cand vin fratii, cumnata in vizita si stau mai mult ...nu e ceva special ca si jocul facut de tine...dar...,
Rimmelle
Rimmelle
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 335
Varsta : 35
Localizare : Italia
Data de inscriere : 03/07/2012

https://www.facebook.com/pages/Accesorii-Handmade/243547009098183

Sus In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Re: Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de AlinaJ.Bijoux Joi 04 Apr 2013, 6:23 pm

interesant jic. Cartile arata tare bine!!
AlinaJ.Bijoux
AlinaJ.Bijoux
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 6618
Varsta : 39
Localizare : Curtici
Data de inscriere : 26/10/2009

Sus In jos

Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici Empty Re: Jocuri facute de noi, pentru noi sau pentru cei mai mici

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB