Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

+52
Teima
csillaazevfolyamrol
Floren
oanaraluca
-iulia-
mar_ysa_28
movsika
michelinebeaulieu
fulguta28
Carmen T
martutzza
tinassyliliana
marry_a19
ancabanu
Andata
MihaelaT
MagdaMarin
corina cretzulina2
aidil
luminitza79
aurelia.c
erika28sicilianu
gloriamix
piciul
ioana soare
ionela07
yol90
danniela
maryall
Buburuza
marinelabur
gabriela1554
victoriacus
oprisor gabriela
i.xell
nuta_s
Admina
turlui tania
symos
olguta cusma
marcus
geo
AcidoR
aurishta
Gerlinde13
bibitu
dominiq
danabarbu2007
Karina33
barbin
alban andreea
diada
56 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de diada Dum 31 Mar 2013, 2:38 pm

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven⭐Inspirati de primavara capricioasa, care a inceput in forta, si manati de un (a)vant puternic pentru a ne innoi garderoba de sezon, va invitam la un nou concurs, de primavara.

Tema acestui concurs este o ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA, potrivita sezonului. Ne intereseaza o rochie de zi, din materiale subtiri, oricum va plac si va sunt comode. Trebuie sa realizati o piesa vestimentara feminina.  Nu impunem modelul, lungimea, stilul si nimic altceva ce poate fi influentat de creativitatea voastra, proprie.

Noi nu impunem decat produsul finit si anume sa fie o rochie primavaratica feminina.

Tema acestui concurs este realizarea unei tinute feminine, din materiale potrivite cum ar fi:  in, bumbac, tercot, poplin, denim, matase, voal, jerse, lycra, panza, orice material potrivit sezonului.

Atentie, trebuie sa fie o tinuta feminina pentru doamne (varsta minima 18 ani), se pot folosi tipare. Nu impunem un stil sau o croiala anume, pentru a va da libertatea sa va exprimati artistic.

Impunem urmatoarele conditii:

* sa fie un articol feminin de zi;

* materialele folosite sa fie adecvate pentru tinute de zi: in, bumbac, tercot, poplin, denim, matase, voal, jerse, lycra, panza, orice material potrivit sezonului;

* sa se foloseasca materiale colorate;

* sa se ataseze volane, dantele, funtite, dupa bunul plac.

* Cine castiga acest concurs nu mai are dreptul sa participe la urmatoarele 3 concursuri.

Pot participa membrii cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa![/u] Pot participa si membri noi inscrisi (pana la data de 31.03.2013), atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare, dar nu doar de dragul de a posta (aceste mesaje vor fi sterse de catre moderatori); puteti comenta la creatiile de pe forum, puteti sa aratati ce ati lucrat, sa intrebati sau sa raspundeti privitor la nelamuriri de pe forum, sa "barfiti" la sectiunea sociala.

Durata concursului va fi: incepand de azi, duminica 31 martie 2013, ultima zi de inscriere va fi duminica 21 aprilie 2013 (pana la ora 24, ora Romaniei). Votarea se va desfasura in urmatoarele zile.

Pozele se vor trimite pe adresa de email a forumului forum.lucrudemana@gmail.com si una dintre administratoare va posta in cel mai scurt timp, mesajul vostru pe forum, fara a mentiona numele concurentei. In acest fel, dorim sa dam sanse egale tuturor. Se va trimite o postare obisnuita, in care sa specificati ca participati la concurs cu acea creatie, se va preciza sursa explicatiilor de croire, apoi este necesar sa vorbiti in cateva fraze despre ce v-a inspirat sa o lucrati si sa postati maxim 7 poze, la dimensiunea corecta.

Am sa va rog sa trimiteti poze la dimensiunea 640*480 pixeli; se accepta maxim 7 poze, in diverse ipostaze (in lumina naturala, cu blitz). NU se accepta poze tip colaj . O poza sa prezinte materialul intreg cu partile tinutei desenate pe material; o poza sa fie din timpul executiei, cu articolul partial asamblat; o poza trebuie sa prezinte dosul produsului; o alta poza (minim), trebuie sa arate un detaliu important de pe produs, un element dificil sau bine lucrat; in celelalte poze va rog sa pozati creatia in intregime, purtata de beneficiara, surprinsa din mai multe unghiuri. Pentru imortalizarea tinutei va rog sa purtati si accesorii asortate sau cat mai potrivite, deoarece vrem prezentata o tinuta, un stil nu doar produsul atarnat pe umeras. Daca aveti manechin special se poate fotografia si pe el, atata timp cat prezentati o posibila tinuta completa si intr-un cadru frumos aranjat. Votarea se va face in urmatoarea saptamana, urmand ca rezultatele sa se transmita in cel mai scurt timp.

Votarea se va face cu ajutorul tuturor membrilor, printr-un sondaj, in functie de numarul participantelor. Fiecare membru poate vota o singura data, creatia preferata.

Premiile sunt oferite de Bro Rom Masini Casnice, http://www.decusut.ro/

Sunt puse la dispozitia castigatorilor acestui concurs 3 premii, astfel:

1. Premiul I, masina de cusut Brother BQ25: http://decusut.ro/masina-de-cusut-brother-bq25.aspx

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Masina-de-cusut-brother-bq25-9be07954-af7f-4f4b-a727-e4379053ca12

2. Premiul II, set de 7 picioruse: http://decusut.ro/set-optional-pentru-masinile-computerizate-em-4.aspx

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Set-optional-pentru-masinile-computerizate-em-4-0e32e12f-3a37-4acb-904b-de183bea23c3

3. Premiul III, set de accesorii universale: http://decusut.ro/set-optional-pentru-masinile-elctromecanice-em-3.aspx

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Set-optional-pentru-masinile-elctromecanice-em-3-5d693b03-6d89-4c9e-b58d-1e7d7c5600dd

Premiile vor fi trimise de catre firma care sponsorizeaza acest concurs, doar la adrese de pe teritoriul Romaniei.

NU VOM PRIMI IN CONCURS, MEMBRELE CARE NU AU POSTAT PE FORUM, CREATII LA CROITORIE! Trebuie sa demonstrati ca stiti sa lucrati, prin ceea ce ati cusut.

Aveti timp de gandire, de inspiratie si de creatie. Hotarati-va daca doriti sa participati, daca aveti deja in plan o rochie feminina, o puteti posta la concurs, respectand cerintele. Este un concurs relaxat, de inceput de primavara, menit sa va bucure si sa va innoiasca garderoba. Asteptam o participare numeroasa, aviz amatoarelor!

Va recomandam sa cititi toate postarile acestui subiect, in situatia in care doriti sa participati; pot aparea detalii suplimentare in mesajele postate de organizatori: Diada sau Admina! Pentru informatii, detalii, inscrieri va asteptam sa postati in continuare. Bafta tuturor!


Ultima editare efectuata de catre diada in Dum 31 Mar 2013, 10:20 pm, editata de 1 ori

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de alban andreea Dum 31 Mar 2013, 3:11 pm

foarte tare concursul.as vrea sa particip si eu doar pt a castiga un singur premiu si acela e o rochita muncita de mine.cred ca doar asa voi reusi sa duc un proiect la bun sfarsit.ma primiti si pe mine?
alban andreea
alban andreea
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 167
Varsta : 37
Localizare : bacau
Data de inscriere : 22/06/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de barbin Dum 31 Mar 2013, 5:57 pm

cos Ce-mi mai plac mie concursurile voastre!!
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de Karina33 Dum 31 Mar 2013, 7:33 pm

barbin a scris: cos Ce-mi mai plac mie concursurile voastre!!

Poate indraznesti cumva sa tragi chiulul!

Eu o sa stau cu ochii pe voi incercand sa ghicesc cat mai multe dintre participante.

Adminelor chiar ma gandeam ca vine Pastele si nu s-a organizat niciun concurs. Bine ca-s provocari pe la sectiunile mari si-i lumea tinuta in priza.

Va astept cu bucurie bucurie bucurie si ura ura ura
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de danabarbu2007 Dum 31 Mar 2013, 7:38 pm

de data asta imi propun sa-mi revin si eu si poate reusesc sa-mi fac o rochita - asta-i provocarea mea!
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de dominiq Dum 31 Mar 2013, 8:05 pm

abia astept sa va vad si sa va admir creatiile
spor la lucru!
dominiq
dominiq
helper
helper

Numarul mesajelor : 28
Localizare : suceava-romania
Data de inscriere : 06/04/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de bibitu Dum 31 Mar 2013, 9:32 pm

super concurs, succes participantelor
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de Gerlinde13 Dum 31 Mar 2013, 9:50 pm

Eu am cusut pana acum doar cateva hainute de bebe si cateva gentute. Am postat la sectiunea croitorie 2 gentute si o rochita de bebe cu botosei cusuti asortati. E suficient ca sa demonstrez ca stiu sa lucrez (la nivel incepator) ca sa particip la concurs? Adica am sa incerc sa fac o rochie si daca imi iese, pot participa? Pana acum toate hainutele mi-au iesit bine din prima.
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de aurishta Dum 31 Mar 2013, 11:31 pm

Normal ca poti! Hai, fa planuri, taie materialul, coase, fa poze si hai la concurs!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de AcidoR Lun 01 Apr 2013, 10:07 am

"Inspirat" concurs, felicitari celor care l-au lansat si multumiri sponsorilor! Flowers
Spor participantelor, sa va iasa creatiile asa cum va doriti. cusut croit
Voi fi o umila privitoare, dar deja astept cu nerabdare si curiozitate postarile voastre. Rolling Eyes
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de Gerlinde13 Lun 01 Apr 2013, 10:12 am

Multumesc pentru incurajare, Aurishta! Smile
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de geo Lun 01 Apr 2013, 11:08 am

Ce se potriveste concursul asta cu planurile mele! Smile Urmeaza sa-mi cos o rochie de zi colorata. Deci ma bag Laughing cos
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de marcus Lun 01 Apr 2013, 4:57 pm

tentant concurs!! spor si succes, fetelor!
marcus
marcus
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Localizare : vaslui
Data de inscriere : 30/04/2011

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de olguta cusma Lun 01 Apr 2013, 5:07 pm

Va incurajez si eu de pe margine si va tin pumnii , spor la treaba .






olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de symos Mar 02 Apr 2013, 8:44 am

pot sa particip si eu?

trebuie sa fie neaparat pt mine?

mai bine zis se poate cu o rochita pt o domnisoara de 12-13 ani.....asta am eu in plan?
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de diada Mar 02 Apr 2013, 9:32 am

diada a scris:Atentie, trebuie sa fie o tinuta feminina pentru doamne (varsta minima 18 ani), se pot folosi tipare.

Imi pare rau, nu merge pentru 12-13 ani

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de turlui tania Mar 02 Apr 2013, 11:35 am

as vrea sa particip si eu,dar nu prea am inteles daca pot
turlui tania
turlui tania
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 30/07/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de diada Mar 02 Apr 2013, 11:39 am

Poti, daca postezi pana pe 21.04 ceva lucrat de tine la sectiunea croitorie si daca faci cele 50 de mesaje.

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de turlui tania Mar 02 Apr 2013, 11:52 am

multumesc,am sa postez ceva lucrat de mine,cat despre mesaje o sa incerc...nu vreau sa postez nu mai de dragul de a face numarul,am sa navighez sa va cunosc mai bine...apropo rochita de primavara poate sa fie una pentru mine de gravida?
turlui tania
turlui tania
helper
helper

Numarul mesajelor : 6
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 30/07/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de Admina Mar 02 Apr 2013, 11:58 am

Multumim Diada, pentru concurs si prezentare! Flowers
Bafta tuturor si multa inspiratie si spor! La ce vreme frumoasa sper ca e in toata tara, nu avem nicio scuza sa nu ne lucram rochii de primavara, feminine si vesele.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de nuta_s Mar 02 Apr 2013, 12:18 pm

Sper sa pot participa, e pe gustul meu aceasta provocare.Smile
nuta_s
nuta_s
helper
helper

Numarul mesajelor : 10
Localizare : Oradea
Data de inscriere : 01/04/2013

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de i.xell Mar 02 Apr 2013, 12:36 pm

Nuta_s, nu cred ca poti participa, pe prima pagina la regulile concursului se specifica, ca pot participa membrii noi inscrisi pe forum pana la data de 31.03.2013. La profilul tau vad data de inscriere pe 1 aprilie.
Daca nu se poate aici, poti incerca la provocari unde nu sunt reguli stricte ca la concurs wink
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de symos Mar 02 Apr 2013, 1:14 pm

eii asta e

o sa va arat ce mi-a iesit ,mai incolo ca acum mai caut modele ......spor sa aveti fetelor pupi
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de oprisor gabriela Mar 02 Apr 2013, 1:21 pm

Bafta multa tuturor participantilor! Echipa www.decusut.ro este nerabdatoare sa ofere marele premiu, o masina de cusut cos
Va asteptam in numar cat mai mare love
oprisor gabriela
oprisor gabriela
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Localizare : .
Data de inscriere : 24/03/2011

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de victoriacus Mar 02 Apr 2013, 2:29 pm

Am postat si eu 2 creatii de ale mele si sper sa reusesc sa fac si eu ceva pana pe 23. Daca voi coase de mana rochita,e vreo problema? Se accepta si simbioze(croset-croit)? love
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA Empty Re: Concurs croitorie - ROCHIE PRIMAVARATICA FEMININA

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB