Ultimele subiecte
» Primavara creativa! - CONCURS DE CROITORIE
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyIeri la 7:07 pm Scris de vlad_mom

» Păpușile noastre
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyIeri la 9:20 am Scris de vlad_mom

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyIeri la 9:07 am Scris de vlad_mom

» Accesorii pentru papusa Paola Reina
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyLun 17 Feb 2020, 2:43 pm Scris de vlad_mom

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyMar 11 Feb 2020, 9:07 am Scris de diada

» Martisoare din diverse materiale VI
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyLun 10 Feb 2020, 12:29 pm Scris de LRodica

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyLun 10 Feb 2020, 6:11 am Scris de piciul

» Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-X
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyDum 09 Feb 2020, 8:11 pm Scris de vlad_mom

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptySam 08 Feb 2020, 3:11 pm Scris de vlad_mom

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyJoi 06 Feb 2020, 3:13 pm Scris de diada

» Tot felul de decoratiuni-Poze si creatii (3)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyJoi 06 Feb 2020, 3:10 pm Scris de vlad_mom

» Fesuri,căciuli,pălării,băşti croşetate - 17
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyMar 04 Feb 2020, 6:28 pm Scris de Michelle88

» Ajutor!...Invatam sa crosetam impreuna - 12
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyMar 04 Feb 2020, 6:48 am Scris de vlad_mom

» Desen, acuarela, ulei, acril... 2
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyLun 03 Feb 2020, 11:14 am Scris de raluk0182

» Resurse si link-uri pentru crosetat(4)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptySam 01 Feb 2020, 10:04 pm Scris de gretty

» Ajutor!...Invatam sa tricotam impreuna -6
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptySam 01 Feb 2020, 8:23 pm Scris de LRodica

» Jucarii crosetate
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyVin 31 Ian 2020, 10:23 am Scris de vlad_mom

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Ian 2020, 5:29 pm Scris de Michelle88

» Felicitari handmade
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Ian 2020, 1:28 pm Scris de ladybird

» Ustensile pentru modelat lut polimeric
Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 EmptyJoi 30 Ian 2020, 10:22 am Scris de diada

Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de geo la data de Mier 08 Ian 2014, 1:39 pm

Multumesc pentru raspuns! Am sa incerc sa le scot. Dar stiti cum e, tineretul din ziua de azi nu stie sa faca mai nimic Laughing Cu ce ascut cutitele? Stiu ca erau seturi de cutite de bucatarie cu o pila inclusa, asa ceva ar trebui sa folosesc si eu? Am sa mai caut informatii, dar un raspuns de la cineva cu atata experienta m-ar ajuta mai mult cred Smile 
Multumesc!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 35
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Probleme tehnice (masini de cusut) 4 - Pagina 7 Empty Re: Probleme tehnice (masini de cusut) 4

Mesaj Scris de CarmenClaudia la data de Mier 08 Ian 2014, 3:33 pm

Geo eu am ascutit cutitul de la overlock la o cunostinta care are o fabrica de confectii si are mecanic care se ocupa la fabrica de intretinerea masinilor si mi l-a ascutit foarte bine. Important este ca dupa ascutire, cutitul sa fie foarte corect montat ca sa nu se strice.(asa mi s-a explicat)
Eu am dus si overlock-ul odata cu cutitul ca sa mi-l regleze.
Asa ca eu zic sa cauti pe cineva care se pricepe la asa ceva.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de orhapetru la data de Mier 08 Ian 2014, 3:35 pm

am scris eu despre cutitele de la masina de surfilat in  Triplock(overlock); totul despre surfilare(5)
cred ca discutia trebuie mutata acolo  Merci 
mai multe informatii gasesti [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

nimic nu este prea greu, trebuie doar sa incerci. cutitele se desfac cu o surubelnita in cruce se ascut si se monteaza la loc, daca operatiunea este pentru prima data, uita-te bine la cutitul superior unde este strans ( poti sa face un marcaj cu un marker) ca sa te ajute cand il pui la loc si sa nu ai probleme ca e montat prea sus si nu taie complet, sau e montat prea jos si nu se deschide cum trebuie. Daca mai ai probleme scrie la topicul respectiv iar daca pot si stiu te ajut.
Succes  cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin
Numarul mesajelor : 588
Varsta : 43
Localizare : petrosani
Data de inscriere : 15/03/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de geo la data de Mier 08 Ian 2014, 4:31 pm

Multumesc frumos!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de cif2010 la data de Mier 08 Ian 2014, 8:50 pm

salut geo
cutitele de la triploc se ascut pe o piatra fina sau cu ajutorul unei bucati de glaspapir pusa pe o bucatica de lemn
atentie! exclus a se ascuti cutitele la polizor! acesta are rotatia prea mare, iar piatra in contact cu metalul se supraincalzeste si se decaleste, in acest caz poti sa le arunci
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin
Numarul mesajelor : 104
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 04/11/2011

http://produse-handmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de geo la data de Joi 09 Ian 2014, 10:49 am

Am inteles, multumesc!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz la data de Joi 09 Ian 2014, 12:27 pm

wow, habar nu aveam ca se poate ascuti cutitul acasa, eu voiam sa merg la firma care vinde masini de cusut in caz de tocire. Deci cu glaspapir e in regula, multumesc Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 41
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de cif2010 la data de Dum 12 Ian 2014, 1:34 pm

va salut
revin cu explicații referitoare la ascutirea cutitelor de la triploc
in functie de cat de tocite sunt, pentru ascutirea acestora se pot folosi pietre de ascutit cu granulatie mai mare sau mai mica, glaspapir pentru metal (exista si pentru lemn), sau in cel mai nefericit caz o pila fina pentru metal
repet ... nu se ascut la polizor pe piatra, cutitele se pot decali
sau se pot ascuti pe diferite utilaje speciale, grinder, polizor cu banda etc.
sper ca informatiile sa va fie de folos
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de orhapetru la data de Dum 12 Ian 2014, 2:01 pm

Nu vreau sa intru in discutii contradictorii, orice se poate ascutii la polizor....important e sa stii ce si cum ( nu cred ca se apuca doamnele sau domnisoarele de pe forum de polizat ceva........)
inainte sa ma apuc de medicina.......am lucrat in industrie si langa/chiar in ascutitorie , si se ascute forfecuta de pielita si unghiera la polizor.
nu am acasa tocila  ( polizorul cu piatra si cuva de apa ), este la tata la casa caci eu stau la bloc dar am ascutit cutitul superior si merge perfect. daca ai manualitate si putina grija se poate orice.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

se numeste polizor de banc cu ascutire umeda/uscata. piatra este de 200x40 mm si are turatie de 130 rpm. se pune apa in cuva de plastic, am ascut foarfeca de croitore de 7,8,9 " , pentru foarfeci mai mari de 10, 11,12 " e nevoie de alt diametru al pietrei pentru a mentine curbura originala a foarfecelor.
cutitele sunt din osp ( otel special de scule ) sau otel carbon calit si este adevarat ca prin incalzire se decalesc la fel ca si cutitele de bucatarie .....dar avand in vedere ca nu se lasa pana nu mai taie deloc, ascutirea lor insemna rectificarea lor pe cateva zecimi timp de cateva secunde.....
Karina a scris in topicul de la masini de surfilat si cred ca mecanicul care ii intretine masinile stie mai bine.
mai exista un tip de polizor cu banda de smirglel si cu o granulatie corespunzatoare cred ca merge ascutit si pe asa ceva ( nu am si nu am incercat, daca prind undeva un polizor asemanator am sa il testez )

succes si fir intins  cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de geo la data de Dum 12 Ian 2014, 5:38 pm

Multumesc pentru informatii. Am cumparat 2 pietre de ascutit, una medie si una fina si am sa incerc cu ele.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de emilia-elena la data de Dum 12 Ian 2014, 10:48 pm

Buna seara ,as avea si eu o rugaminte....
Am o masina de cusut Singer 3223/3229 si am lucrat cu ea normal ,bine ,dupa o luna cand am vrut sa mai cos ceva hop ...nimic merge motorul perfec,dar nu coase acul ,nu se misca in sus si in jos ,sta pe loc(sper ca am explicat bine sa ma intelegeti)...poate cineva sa ma ajute cam unde ar fi buba?
Multumesc
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 39
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de cif2010 la data de Lun 13 Ian 2014, 7:31 am

buna
din ce ai explicat rezulta ca undevape circuit nuse mai face o angrenare corespunzatoare,
nu cunosc exact tipul acesta de masina, dar in capatul din dreapta are fulia de angrenare prin care se transmite miscarea de la motor la ax, verifica daca este stransa roata din capat, aceasta de obicei se poate desuruba pentru a pune ata pe mosor
o alta varianta ar fi sa angrenezi usor cu mana fulia din capat si sa vezi daca este intepenita sau daca nu se transmite miscarea
pe de alta parte in partea stanga deasupra acului ar trebui sa aiba o usita de vizitare, o desfaci se vezi ce se intampla cand angrenezi axul
ultima varianta o duci la service si se face un diagnostic
multa bafta!
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Lun 13 Ian 2014, 9:57 am

Cu tot respectul pentru domnii nostri, mesteri mari. Merci Noi doamnele suntem bune la alte chestii, de obicei.  Smile Poate ascutirea cutitelor, e treaba de tocilar sau de domn care a mai ascutit diverse, prin casa.
Privitor la ascutirea cutitelor de triploc, acasa. Daca nu aveti un sot/ tata/ unchi, etc. care sa se priceapa, mai bine mergeti cu ele la o tocilarie fina. Exista unele care ascut si cutite de la masina de tocat, forfecute de manichiura, etc. si ar ascutii si cutite de triplock daca ati duce. Pentru o foarfeca, in Bucuresti, costa vreo 20lei foarfeca mare si pentru triplock mi-a facut gratis, pentru ca am dus vreo 2 foarfeci la ascutit. Pentru cutit poate ia vreo 10lei, nu e capat de tara.
Deci, nu as incerca sa-l ascut singura, daca nu am mai facut asta pana acum. Da, cutite intre ele sau pe o pila de cutite (din aia, bagheta), am facut, dar unghiul cutitului de triplock e mic si daca ii gresiti ascutirea, puteti sa-l tesiti si mai tare.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8714
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de orhapetru la data de Lun 13 Ian 2014, 4:09 pm

emilia-elena a scris:Buna seara ,as avea si eu o rugaminte....
Am o masina de cusut Singer 3223/3229 si am lucrat cu ea normal ,bine ,dupa o luna cand am vrut sa mai cos ceva hop ...nimic merge motorul perfec,dar nu coase acul ,nu se misca in sus si in jos ,sta pe loc(sper ca am explicat bine sa ma intelegeti)...poate cineva sa ma ajute cam unde ar fi buba?
Multumesc
cif2010 a scris: in capatul din dreapta are fulia de angrenare prin care se transmite miscarea de la motor la ax, verifica daca este stransa roata din capat

masina nu are fulie externa , si nici surubul de tensionare care se desface in sens antiorar  cand se bobineaza ata pe spon/mosorele.
masina este urmatoarea :

cif2010 asa este, in partea frontala este un capac care se deschide cu o surubelnita, asa se schimba si becul cand se arde si se verifica daca se misca bratul de tensionare a atei siperioare (tija metalica dupa care se da ata inainte sa se coboare spre ac )
acum nu inteleg cum e cu motorul...ai zis ca merge perfect, daca nu bazaie infundat semn ca e blocat si se aude ca merge cursiv si se invarte dar masina nu misca deloc trebuie luat de la un capat la altul si verificat :
desfacuta carcasa de plastic a masinii, are dedesut cateva suruburi 3 care se vad si unul care este ascuns in piciorusul de cauciuc pentru echilibrare, apoi cateva suruburi din spate ( sunt unul sau 2 care sunt chiar in partea frontala a masinii si nu ai acces  la ele decat daca demontezi "capacul" acolo unde se afla becul.
-trebuie verificat daca intr-adevar merge motorul
-daca cureaua nu este sarita sau rupta
- daca selectorul de programe nu s-a descentrat ( arata ca un pachet de discuri albe din plastic asezate pe o tija )
-daca nu se misca tija acului ( pe partea superioara ) jos la suveica graifarul oscilant se invarte ?
daca invarti cu mana de  roata masinii se simte ceva anume? merge in gol, nu se misca deloc....
sunt o gramada de posibilitati. Daca nu mai este in garantie , merita desfacuta si verificata, curatata daca e nevoie si unsa totodata. Nu este nimic complicat, dar este nevoie de putina vointa si evetual un domn priceput....nu harnic, barbatii harinici se fac bucatari !!!!  rade  rade  rade 

----------------------
Admina are dreptate....scrisesem si eu ca nu cred ca se apuca doamnele de polizat. zilele astea am sa ascut eu cutilele si le fac poze in toate stadiile asa ca un tutorial.....dar sa imi fac timp. avand in vedere ca un set de cutite este undeva la 25 euro , merita incercat rectificarea lor si ascutirea pana se poate, nu se vor ascutii de 10 ori pentru ca sunt calite pe o suprafata mica ( 3-4 mm) nu sunt ca si cutitele pentru masinile de surfilat industriale care au lungime de 55 mm si merge ascutit pana ajunge de 25 mm cat sa fie prins de masina.
Cu foarfecele e mai complicat, ele se polizeaza pe interiorul "falcii " pentru ai mentine concavitatea apoi se ascute pe muchie ( partea activa care taie ) se paslesc apoi pe pasla abraziva si apoi fina pentru lustruire. Lumea are impresie ca se ascute ca si cutitul de bucatarie si da cu pila sau cu o piatra doar pe muchie si mai rau ii face...am vazut foarfeca de croitorie ascutita cu polizorul unghiular ( flex) care are 11 000 turatie .....pacat de foarfeca era marca Premax facuta in italia .
Sper sa nu va doara capul de la atatea chestii cate am scris............. kiss
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de emilia-elena la data de Mier 15 Ian 2014, 2:04 am

Buna seara ,sunt impresionata si va multumesc de cate detalii mi-ati dat ...masina e asta ,,,asa am mai invatat ceva....nu mi se misca tija si transportorul,in rest nu e blocata la fulie sau sa se aude ceva ciudat ....mi se pune pe inima...e cumparata in occtombrie ,deci e in garantie si am inteles acum ca e mai bine sa o duc la verificat ....dar ma gandesc ca asa noua se strica .
PS: in ultimul timp mi se strica toate de noi  Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers Flowers 
emilia-elena
emilia-elena
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 218
Varsta : 39
Localizare : Lecco
Data de inscriere : 22/07/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de crystyna_1226 la data de Mier 15 Ian 2014, 3:30 pm

Buna ziua! Am de la bunica o masina de cusut Ileana,si nu merge axul de bobinat pe suveica. Ma puteti ajuta cu informatii despre cum as putea sa iau capacul de sus (am tot tras de el,dar nu merge), sau cum as putea sa fac axul sa se invarte iar? Multumesc!
crystyna_1226
crystyna_1226
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 21
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 20/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de orhapetru la data de Joi 16 Ian 2014, 12:30 pm

Capacul nu este prins in suruburi, se deschide prima data capacul din stanga ( unde se afla becul masinii si care are balama ) apoi se ridica capacul superior cel pe care se afla cele doua tije unde se pune papiota de ata; posibil sa fie sarit axul care bobineaza mosorul/sponul pentru suveica.

orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de jade84 la data de Sam 18 Ian 2014, 2:43 pm

Fetelor, ajutor! Tocmai m-am apucat s afac lenjerie pentru patutul fetitei mele care s eva naste peste 2 luni si sunt tare amarata...
La inceput totul bine, va dati seama este vorba despre niste tivuri pe material de lenjerie de bumbac, nimic deosebit...pana la un moment dat...cand am observat ca dintii aceia care misca materialul imi scot fire din material...si arata f urat...tensiunea celor doua fire cred ca este buna, cusatura in sine nu are nici o problema.
Am desfacut-o, am curatat-o, am uns-o, am schimbat si firele si la mosor si papiota...nimic! Am incercat si pe alte materiale, acelasi rezultat!
Ce ii fac? Va multumesc!
jade84
jade84
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 21/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de cif2010 la data de Sam 18 Ian 2014, 2:54 pm

stau sa ma intreb daca sa ma bag sau nu, caci nu ma incadrez la apel "Fetelor ajutor", dar totusi, in cazul simptomelor descrise de tine nu imi vine in minte decat o singura situatie, dintii respectivi au fost afectati de ceva care le-a produs niste bavuri (colti) si cand preiau materialul se infig si automat trag de firele din material
uita-te la ei, treci usor cu degetul si vezi daca au vre-o denivelare mai ascutita, daca agata recomand folosirea unei bucati de glaspapir fin cu care sa indepartezi bavura
multa bafta
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de jade84 la data de Sam 18 Ian 2014, 3:06 pm

Multumesc pentru raspuns, nu cred ca au patit ceva...nu folosesc masina decat cu materiale subtiri, nimic complicat...mi-am scurtat niste blugi, am facut un cearsaf, perne decorative, pus un fermoar etc. Nu ma pricep la coitorie insa am avut o bunica croitoreasa si ea m-a invatat cand eram mica sa imi fac haine la papusi. Acum, dupa 20 de ani, mi-am luat masina de cusut si sunt tare mandra:)
Am uitat sa va spun ca modelul este Carrefour Home, o am de vreo 4-5 ani si nu am avut porbleme cu ea.

Mesaj 2

Este posibil ca acul sa faca asta? Mi se pare ca este un pic cam tocit...si nici nu am altul de schimb:(

Edit MagdaMarin
Te rog  sa nu mai postezi mesaje succesive in mai putin de 24 de ore ,poti foloesi functia Edit a primului mesaj si sa citesti regulamentul forumului Art nr 6.
Multumesc.

Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Sam 18 Ian 2014, 5:47 pm, editata de 1 ori (Motiv : Unit mesaje succesive)
jade84
jade84
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de cif2010 la data de Sam 18 Ian 2014, 3:36 pm

firele care ies in afara pe ce parte sunt? cea de jos sau cea de sus?
din ce imi descrii tu, fermoare (probabil metalice), blugi (care au capse tot metalice) pot afecta dintii respectivi
daca firele ies pe partea de sus este posbili sa fie si acul
cumpara un set, ca si asa iti trebuie de rezerva si schimba acul
vezi ce se intampla
cif2010
cif2010
Ucenic
Ucenic

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de jade84 la data de Sam 18 Ian 2014, 5:52 pm

Firele ies pe partea de jos...zimtii masinii sunt destul de ascututi, cred:) Insa asa au fost mereu...
Maine voi cumpara niste ace noi si voi incerca.

Va multumesc pentru raspunsuri!

Magda Marin, imi cer scuze pentru incalcare argulamentului, voi fi mai atenta!
jade84
jade84
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de orhapetru la data de Dum 19 Ian 2014, 11:08 am

jade84 a scris:Firele ies pe partea de jos...zimtii masinii sunt destul de ascututi, cred:) Insa asa au fost mereu...
Maine voi cumpara niste ace noi si voi incerca.

Putin probabil ca transportorul ( "zimtii masinii" ) sa apuce materialul si sa il scamoseze, verifica presiunea piciorusului masinii ( talpa) sa fie la o setare potrivita.
Fa o fotografie la cusatura dreapta si zig-zag sa vedem si noi wink daca defectul pe material urmeaza traseul acului atunci ai gasit problema, mai probabil de la ac sa rupa tesatura poate e tocit, s-a indoit varful etc....eu daca surfilez intr-o zi cateva ore si apoi cos 2 ore fermoare si lovesc acul din greseala il schimb urgent, nu am nici timp si nici nervi pentru asa ceva zid
Fir intins cos
orhapetru
orhapetru
Senior
Senior

masculin

Sus In jos

Mesaj Scris de jade84 la data de Dum 19 Ian 2014, 5:54 pm

Cred ca este din cauza acului, firele mi le trage pe langa cusatura chiar cand fac zig zag...maine imi cumpar ace noi si va spun daca asta era problema, poate mai pateste si altcineva ca mine:)
Va multumesc mult pentru interes si raspunsuri, am fost tare necajita, sper sa se rezolve cu un ac nou:)
jade84
jade84
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de jade84 la data de Lun 20 Ian 2014, 8:38 pm

Revin cu noutati, sunt foarte fericita!!! Acul tocit era de vina, m-am uitat mai atent la el cand l-am scos si varful este putin indoit, abia ca se vede si asta imi ciufulea mie materialul!
Va multumesc tuturor pentru raspunsuri!
jade84
jade84
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB