Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

+78
Andante
nico21
ana3
Ladia
mnoemi
dszilvike
Gabica
rivka
Flora-handmade
olguta cusma
giorgiana.bacula
piciul
Uca
marina40
orhapetru
dorina narita
Adelle23
ANCA ECATERINA
MirelaC
i.xell
gabriela1554
ella.g
mariposa.romania
letho
Greteledelweiss
Teima
cleobejan
ancuta_ancuta
maria0203
nicole24
enyy_enyyy
CarmenClaudia
cristinelu_mai
AcidoR
fulguta28
aurishta
Karina33
AITEN
ancush
otilia gergely
Irinax3m
marabr
cristina07
Motzu
Anca Petrut
AnnieW
martutzza
arielas
chira
copilela
Gianina4ever
gmiki1
MagdaMarin
ionela07
diada
Gerlinde13
mar_ysa_28
barbin
nuta_s
symos
maryall
scoobbyy
corina corina
canadianca50
valentinadof
aurelia.c
ancabanu
stoy
cory74
ismi3ismi
Admina
niculasimona
alice07
despina13cucli
Panea Laura
Dorulet
aidil
MihaelaT
82 participanți

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de i.xell Vin 17 Mai 2013, 10:41 am

Anca, frumoaseeeeee toate! imi plac absolut toate! sunt frumos finisate din ce se vede, as vrea cate una din fiecare Smile . Iti urez mult spor de acum incolo si sa mai vii sa ne arati ce-ai mai lucrat.
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Motzu Lun 20 Mai 2013, 12:47 am

Pentru superba rochie postata de Karina [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] am facut si un accesoriu. Modelul plicului l-a ales Anne, eu doar am executat. Ar fi trebuit sa iasa mai batos, dar l-am facut pe fuga si n-am mai pus folie din plastic. Am termocolat satinul, captuseala e din velura; dimensiuni 21x13cm cat sa incapa un telefon, aparat foto si ceva farduri.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de i.xell Lun 20 Mai 2013, 8:59 am

Foarte "feng-shui" funda!!!!! Nu cred sa mai fi vazut pana acum una asa wink, iar daca cumva am vazut siiiigur nu am bagat de seama modelul . Sa -l poarte sanatoasa Motzu!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Lun 20 Mai 2013, 11:40 am

si mie imi place de nu mai pot! bravo! La asa matusa si mama priceputa cred si eu ca a fost cea mai cea! hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Motzu Lun 20 Mai 2013, 2:14 pm

ma bucur ca va place! love
am uitat sa spun ceva, cum se poarta acest plic. se baga palma intre funda si plic si se tine cu degetele de fundul lui....funda se vede ca o bratara. sper sa fi spus corect wink o sa apara si plicul in pozele cu rochia.
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Anca Petrut Lun 20 Mai 2013, 8:02 pm

i.xell, multumesc pentru aprecieri.
Gentutele se pot cumpara de pe reclama.


Ultima editare efectuata de catre diada in Lun 20 Mai 2013, 8:29 pm, editata de 1 ori (Motiv : editat site vanzare)
Anca Petrut
Anca Petrut
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 39
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 10/04/2013

http://www.breslo.ro/Shop/atharva

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de cristina07 Mier 22 Mai 2013, 9:03 am

Pentru o Ileana, pe care o respect si o indragesc, sarbatorita ieri, ecologista convinsa si iubitoare de munte, am mesterit un portfard bun pentru rucsac:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Am brodat cu zigzag marunt dar imi trebuie o foarfeca mai buna pentru decupat sau poate trebuia sa decupez intai floarea si apoi sa o fixez...

Destinatara a fost incantata.
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 22 Mai 2013, 10:32 am

Aaaa,acum pot sa-l vad si eu,macar in poza...superb!Nu ne faci la toti membrii(sau mai bine zis membrele) cate unul? Laughing Este foarte frumos!
Si abia acum mi-am dat seama de ce ziceai ca te-ai chinuit la decupat...da,se decupeaza intai apoi se aplica... kiss
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Adelle23 Mier 22 Mai 2013, 12:56 pm

Foarte frumoase gentute! Motzu, elegant modelul, si frumos executat:) Cu siguranta va arata ca o vedeta.
Adelle23
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Mier 22 Mai 2013, 2:13 pm

Cristina frumos portfard, legat de broderie, karina intai o aplica si pe urma decupeaza, eu cand am taiat inainte si am cusut pe urma mi s-a deplasat modelul, este mai bine sa decupezi pe urma. Tot KArina zicea ca are o forfecuta de unghii cu care face asta. Apropo de facut portfarduri la membrii, cred ca oricare dintre noi ar face contra cost rade eu chiar vreau sa fac o serie (daca apuc) pentru targul de la Buzau.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de cristina07 Mier 22 Mai 2013, 6:38 pm

Multumesc, Diada! pupi
O lauda venita de la tine inseamna mult pentru mine. Am brodat si eu pe marginea aplicatiei decupata. Am descoperit intr-un link o metoda de a fixa fermoarul inainte de coasere cu putin lipici de hartie, din acela tip stik. wink .

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Iese super! Asa am fixat si aplicatiile si nu s-au deplasat. La floarea de colt mi s-a parut prea complicat desenul, cu multe colturi si intoarceri asa ca am preferat sa decupez dupa coasere. Daca aveam o forfecuta buna (care sa nu fi incaput pe mana copilului din dotare - trei am si toate cu varful stricat zid ) ar fi iesit mult mai bine.
Legat de "contra cost" , multumesc pentru apropo love , eu nu am indraznit sa ii propun Geaninei rade (Nici nu stiu cati membrii sunt rade )

Geanina pupi
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gianina4ever Mier 22 Mai 2013, 11:49 pm

Pai cred ca vreo 15 sunt...dar nu stiu cate fete...
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Joi 23 Mai 2013, 10:49 am

Cistina, daca nu faci fata la comenzi te ajut si eu rade hug

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de cristina07 Joi 23 Mai 2013, 1:01 pm

Multumesc, Diada! hug
Daca e cazul ..... ajutor
cristina07
cristina07
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 224
Localizare : targoviste
Data de inscriere : 25/11/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de marabr Lun 27 Mai 2013, 6:07 pm

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 27 Mai 2013, 6:27 pm

Mara, sunt săculeţi? Rolling Eyes Aşa par, dar în a patra poză parcă nu ar fi chiar săculeţ, zici că-i doar o parte, că-i de formă.
Fetelor, scrieţi în trei cuvinte şi ce ne prezentaţi!

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de marabr Lun 27 Mai 2013, 7:57 pm

traistute.au si "toarta". si ultima este,dar fiind bine apretate sunt aproape plate ca nu le-am legat prea strans.
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gianina4ever Lun 27 Mai 2013, 8:25 pm

Frumosi saculeti !Sunt din in sau/si panza topita?
Gianina4ever
Gianina4ever
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2212
Varsta : 44
Localizare : Vulcana Pandele,Dambovita
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de marabr Lun 27 Mai 2013, 9:05 pm

din material de prosop, din cel tesut in razboi.e din lada bunicii,vechi
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Motzu Mar 28 Mai 2013, 3:19 pm

Mara, imi plac traistutele...materialul, aplicatiile, broderia....fain. pentru ce ocazie le-ai facut, sau mai bine zis pentru ce le folosesti?
Motzu
Motzu
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 528
Varsta : 48
Localizare : Rimnicu Vilcea
Data de inscriere : 26/12/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de marabr Mar 28 Mai 2013, 3:35 pm

multumesc! Smile au fost facute pentru o actiune de voluntariat.

si pentru ca le-am facut repede,fara mare bataie de cap, poate mai fac,dar cu mai mare atentie. practic sunt materiale gasite prin casa.

le-am facut mai mult gandindu-ma la adolescente, ca ele sunt mai non-conformiste, acum un pic mai atrase catre tinuta populara.pentru o batista, telefon...
marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Irinax3m Mar 28 Mai 2013, 6:22 pm

wow ce super idee!Mama are niste stergare de acest gen,acelasi material foarte vechi la care tine enooorrmmm insa unele s-au rupt pe alocuri si chiar se intreba ce ar putea sa faca sa le pastreze totusi...iar asta chiar ar fi o idee: saculet in care sa pastrezi de exemplu lavanda uscata intre haine.
Irinax3m
Irinax3m
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 74
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de otilia gergely Lun 03 Iun 2013, 10:13 pm

Am facut un guler detasabil pentru ca sa-l port la tricouri.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de ancush Lun 03 Iun 2013, 10:26 pm

imi place mult gulerasul Otilia, sa-l porti cu placere
ma bate gandul si pe mine sa-mi fac unul bleumarin
avatar
ancush
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 485
Localizare : cluj
Data de inscriere : 30/11/2009

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Panea Laura Mar 04 Iun 2013, 8:29 am

Ce frumoooos Otilia
M-a vazut o colega cand ma uitam pe forum si s-a indragostit de gulerasul tau love
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 4 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB