Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

+78
Andante
nico21
ana3
Ladia
mnoemi
dszilvike
Gabica
rivka
Flora-handmade
olguta cusma
giorgiana.bacula
piciul
Uca
marina40
orhapetru
dorina narita
Adelle23
ANCA ECATERINA
MirelaC
i.xell
gabriela1554
ella.g
mariposa.romania
letho
Greteledelweiss
Teima
cleobejan
ancuta_ancuta
maria0203
nicole24
enyy_enyyy
CarmenClaudia
cristinelu_mai
AcidoR
fulguta28
aurishta
Karina33
AITEN
ancush
otilia gergely
Irinax3m
marabr
cristina07
Motzu
Anca Petrut
AnnieW
martutzza
arielas
chira
copilela
Gianina4ever
gmiki1
MagdaMarin
ionela07
diada
Gerlinde13
mar_ysa_28
barbin
nuta_s
symos
maryall
scoobbyy
corina corina
canadianca50
valentinadof
aurelia.c
ancabanu
stoy
cory74
ismi3ismi
Admina
niculasimona
alice07
despina13cucli
Panea Laura
Dorulet
aidil
MihaelaT
82 participanți

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de piciul Mar 05 Noi 2013, 6:36 am

Diada, reusita geanta! Pana la urma talentul si rabdarea isi spun mereu cuvantul. Felicitari si sa-ti fie de folos mult timp!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Greteledelweiss Mar 05 Noi 2013, 8:54 am

Felicitari, Diada! Imi place foarte mult geanta , atat designul cat si culorile alese. Si unde mai pui ca este si foarte practica. Este greu de facut? Despre ce carte de la Lidl vorbesti?
Greteledelweiss
Greteledelweiss
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 606
Varsta : 49
Localizare : ro/ constanta-braila
Data de inscriere : 06/03/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Mar 05 Noi 2013, 9:25 am

multumesc fetelor. La LIDL au fost joia trecuta carti cu lucru de mana, respectiv croitorie pentru incepatori, genti, cum sa faci diferite cadouri handmade, cum sa tricotezi... nu mai stiu daca a mai fost vreuna. Plus ace, masini de cusut, papiote, cutii de mosorele, fire de tricotat, o gramada de chestii!!!

Nu este greu de facut, iti recomand mai intai sa faci la scara redusa, adica un portfard aceasta forma.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de valentinadof Mar 05 Noi 2013, 4:36 pm

Acusi am vazut si geanta ta Letho!Superba,in culorile dulci ale toamnei!Imi placeeeee!Mai ales ca nu puteai sa nu impaslesti putin!love 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de MagdaMarin Mar 05 Noi 2013, 8:16 pm

Felicitari Diada pentru reusita.Nu ne scanezi/fotografiezi si noua cartea ta??  pupi pupi 

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Mar 05 Noi 2013, 8:42 pm

Cartea mea este la Valentina, i-am facut-o cadou. Dar la cat costa nu se merita sa te chinui s-o scanezi, sincer.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de giorgiana.bacula Mier 06 Noi 2013, 12:01 pm

ce intaritura folositi la genti
giorgiana.bacula
giorgiana.bacula
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : constanta
Data de inscriere : 30/10/2013

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Joi 07 Noi 2013, 9:30 am

De pe merceria site-ului merceria.ro. este o intaritura mai teapana, dar orice intaritura merge, cand nu am de-aia, mai ales la plicuri pun, folosesc normala.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de olguta cusma Sam 09 Noi 2013, 7:50 pm

Diada este deosebita geanta ta ,imi place mult love 
Uca imi pare tare complicat si greu de realizat ce ai facut tu aplauze 
Letho este foarte frumos lucrata geanta ,cred ca e doar impresia ta ca are defecte Smile 
Karina ce idee geniala mi-ai dat cu buzunarele interioare la geanta , sa sti ca si intentia mea a fost sa particip la provocare ,am inceput sa lucrez la ea dar am lasat-o balta zid 
olguta cusma
olguta cusma
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 163
Varsta : 54
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 26/02/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de MagdaMarin Sam 09 Noi 2013, 8:43 pm

Printre esarfe si sacose pentru cumparaturi am facut azi si niste papioane la cerere pentru 2 domnisoare si un baietel.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gerlinde13 Lun 02 Dec 2013, 10:22 pm

Va arat gentutele pe care le-am facut in ultima vreme (le-am pus la vanzare pe facebook, nu stiu daca am voie sa scriu numele paginii mele). Vreau sa vi le arat nu pentru ca sa-mi fac reclama, ca si voi stiti sa faceti, ci ca sa fiti cu mine brutal de sincere in privinta lor :)Nu prea se inghesuie lumea sa mi le cumpere, deci ceva cred ca nu am facut bine...
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Si pentru fetite:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]



Si urmatoarele doua, le-am vandut deja.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Mar 03 Dec 2013, 3:28 am

Gentile sunt frumoase DAR lumea nu se inghesuie sa le cumpere pentru ca multi cumpara mancare nu mai da lumea bani pe astea. Eu una fac doar comenzi, daca am, in rest mai bine stau. Am pus la vanzare pentru fata Danei la preturi modice si nici asa nu s-a dat (una din 2). E clar ca nu place d-le rade 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de valentinadof Mar 03 Dec 2013, 8:33 am

Gentile sunt frumoase Gerlinde dar Diada are dreptate.Partea buna stii care e?Atunci cand ai nevoie rapid de un cadou scotocesti prin cutiile tale si te scoti repede.wink 

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gerlinde13 Mar 03 Dec 2013, 9:05 am

Multumesc pentru raspunsuri. Alea doua le-am dat foarte ieftin, in comparatie cu cat am muncit...si pe celelalte am cerut foarte putin...dar asta e. Pana la urma am sa le fac cadou, cum zici Valentina, daca nu reusesc sa le vand. Smile
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Flora-handmade Mar 03 Dec 2013, 9:23 am

Foarte frumoase gentutele, incearca sa lucrezi cu piele sau inlocuitori (am vazut cu aproximativ 20 lei m) si precis o sa ai mai mult succes.
Flora-handmade
Flora-handmade
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 09/01/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gerlinde13 Mar 03 Dec 2013, 9:26 am

Multumesc. Inlocuitorii de piele nu-mi prea plac...iar piele nu stiu daca coase masinuta mea, chiar daca am ace speciale, mi-e teama sa nu o fortez.
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de rivka Mier 04 Dec 2013, 8:06 pm

wao ce genti super una mai frumoasa ca alta ,
Gerlinde sunt super gentile ,imi plac foarte mult sper sa nu te super daca ma inspir de la tn si fac la fete genti am vazut ceva frumos wink 
eu am reconditionat doua gentute vechi de-a fetelor s-a rupt inchizatoarea si piele ,am desfacut captuseala si am facut alta din dantela  asta a iesit [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] " />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />

fetele au fost multumite caci erau hotarate sa le arunce Smile
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gabica Joi 05 Dec 2013, 3:52 pm

Gerlinde, gentuţele sunt frumoase, dar nu e acum timpul lor.
Sunt ideale pentru vară, atunci sigur vei vinde mai multe. Acum toţi îşi îndreaptă atenţia către cadouri de iarnă: mânuşi, fulare, genţi antiploaie şi zăpadă, ciorapi groşi....
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gerlinde13 Joi 05 Dec 2013, 4:37 pm

Rivka, inspirate-te cu tot dragul de la mine, si eu la randul meu m-am inspirat de pe net...
Gabica, multumesc, trebuia sa ma gandesc la asta inainte. M-am pus si eu sa fac gentute vesele in toiul iernii zid Dar o sa iau asta ca pe o invatatura Smile
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de diada Joi 05 Dec 2013, 8:49 pm

Daca le faci din materiale groase, de iarna, or sa mearga! Este multa munca la o geanta si cine nu stie nu apreciaza. Nici nu poti cere mult pe ele ca nu se da pretul. Eu sunt cea mai patita rade i le-am tirmis zsofiei sa mi le vanda, ce aveam pe stoc, nu mi-a vandut UNA!!!! si le-a avut fizic la targuri. Se duce si la saptamana si unde nu a fost la targ, NIMIC. M-am orientat prost, asta-i clar rade clientele care au luat de la mine ma mai cauta, dar greu pentru ca au genti acum rade Gerlinde, nu vreau sa te desunflu, doar spun experienta mea. De ex abia am vandut un plic pentru lorena la 10 lei. Geanta inca isi mai cauta stapan wink si e la 20 de lei rade sa fim seriosi acum, numai materialele au fost mai mult.

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de rivka Joi 05 Dec 2013, 8:55 pm

e mai bn de mn atunci cum am patru fete ,e suficient sa le cos lor Smile
rivka
rivka
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 896
Varsta : 52
Localizare : timisoara
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gerlinde13 Joi 05 Dec 2013, 10:18 pm

Diada, am vazut pe facebook gentile pe care le cosi. Sunt foarte detaliate si mult muncite! Cand am inceput eu sa cos gentutele, m-a sfatuit cineva (care coase manual genti din piele de firma) sa nu vand gentile ieftin, pentru ca sunt lucru de mana si pentru ca lumea se asteapta sa fie ceva de calitate, ceva deosebit si unicat, nu un kitsch chinezesc, si asta trebuie sa se reflecte si asupra pretului. Pui un pret mic, automat ti-ai declarat produsul kitsch si parca nici nu mai reflecta munca ce ai depus-o si pasiunea cu care ai lucrat...Dar! Lumea nu gandeste asa, e greu inca la noi sa gasesti cumparatori care respecta lucrul de mana si stiu cata munca presupune si sunt dispusi sa dea pretul corect. Adevarat ca multi dintre cei care stiu nu-si permit...Atunci cum sa faci? Nicicum nu e bine... Eu am cerut pe gentuta pentru Lorena 50-60 lei, ca m-am gandit ca fiind pentru donatie se va da, acum am scazut la 30 desi nu as fi dat-o numai pentru atat, mai ales ca nu sunt bani aruncati pe geam. Sper sa se dea macar asa...
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de fulguta28 Vin 06 Dec 2013, 12:25 am

Gerlinde13, fiecare lucrusor isi are stapanul! Mie imi place de mor, pisicuta!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Admina Vin 06 Dec 2013, 9:31 am

Gerlinde, sunt foarte frumoase gentile. Cum zice si Gabica, merg primavara-vara, cand le poti asorta la o rochie vaporoasa, la sandale; la palton nu merg. Poate genti matlasate si din blana? Si eu caut material impermeabil, sa-mi fac o geanta de voiaj cum a facut Diada, dar nu gasesc...
Rivka, tu ai deja public tinta, nu trebuie decat sa le lucrezi fetelor, ca vor fi apreciate produsele facute de tine.
Gerlinde13 a scris:Diada, am vazut pe facebook gentile pe care le cosi. Sunt foarte detaliate si mult muncite! Cand am inceput eu sa cos gentutele, m-a sfatuit cineva (care coase manual genti din piele de firma) sa nu vand gentile ieftin, pentru ca sunt lucru de mana si pentru ca lumea se asteapta sa fie ceva de calitate, ceva deosebit si unicat, nu un kitsch chinezesc, si asta trebuie sa se reflecte si asupra pretului. Pui un pret mic, automat ti-ai declarat produsul kitsch si parca nici nu mai reflecta munca ce ai depus-o si pasiunea cu care ai lucrat...Dar!
Fara dar... wink 
Public exista si pentru produsele hand-made scumpe, cred. Doar ca trebuie gasit si cultivat. Cum zice si Diada, clientele care au ceva de la ea, o apreciaza, dar la noi nu exista cultul produsului unicat, nu convingi cu acest argument. Prefera uneori chinezismele sau produsele din mall, desi sunt mult mai scumpe decat ce vindeti voi, proaste si umbla singure. Romanul e indragostit de brand, nu de calitate sau originalitate.
Eu cred ca se poate, cu perseverenta. Postate peste tot, mers la targuri si expuse frumos, cu multe produse de acelasi gen (deci genti vreo 20) ca sa aiba lumea de unde alege. Ce-i drept nici dupa cadourile handmade pe care le-am dat, de-a lungul timpului, nu prea a cazut lumea pe spate. Da, frumoase, imi plac, dar atat... nu le-am vazut purtate intensiv.beat

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Gerlinde13 Sam 07 Dec 2013, 9:51 pm

Multumesc, Admina! Pot sa zic ca si eu am pentru cine sa cos, ca si Rivka wink , pentru sora mea mai mare Smile Deja i-am daruit mai multe lucruri cusute de mine si ii plac foarte mult. Sunt de-acord, Admina, cu ce spui tu in privinta produselor handmade.
Gerlinde13
Gerlinde13
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 153
Varsta : 37
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/09/2012

https://www.facebook.com/gheghe.gerlinde

Sus In jos

Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII - Pagina 9 Empty Re: Posete,genti si accesorii (croitorie) Cap-VIII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB