Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

+55
Roxi_J
Gabica
Admina
cristina07
victoriacus
letho
karelia123
olympia
denis21
carmenm
ioana soare
stoy
gabyd
Ducess
petrehusd
mimiady63
rivka
flori de camp
odrina
symos
anda81
canadianca50
roxx
valentinadof
doraly
Andata
claudine
T_mihaela
Giobsy
AcidoR
zahariaelouise
ivanoiuadela9
kmn
lelia40
diada
tiana
danniela
crina68
iullia_78
cory74
irish05
Uca
gabi1972
cris_io_mat
piciul
lenus70
Angelica18
mihaelavama
lucky
emmancita
trandafiras78
Karina33
-iulia-
mari01
geo
59 participanți

Pagina 14 din 15 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul

In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de iullia_78 Lun 29 Apr 2013, 6:29 am

pentru ca a venit deja caldura va propun o noua provocare: bluza pentru vara.
iullia_78
iullia_78
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 43
Varsta : 45
Localizare : galati
Data de inscriere : 22/10/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de piciul Lun 29 Apr 2013, 8:08 am

Buna! In speranta ca voi avea timp sa termin si eu in termen bluza de vara..si timp de poze wink , postez cardingul meuProvocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Carding2Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Carding3; e un fir de lana cu un fir de matase...si am cusut cateva margele intre torsade...o sa cer ajutor pentru pozat..dar dupa sarbatori!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de AcidoR Lun 29 Apr 2013, 10:15 am

Felicitari! Flowers
E dragut si-ti doresc sa-l porti sanatoasa si voioasa! dama
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Mar 04 Iun 2013, 2:00 am

Dupa mai bine de o luna de la incheierea provocarii vin si eu cu pozele cu jacheta mea de primavara.Smile Am terminat-o in timp util, asa cum am spus si atunci, insa in imaginatia mea o purtam cu o rochie alba, si cum nu aveam una potrivita, m-am hotarat sa-mi fac. Sambata am terminat-o si de atunci am tot incercat sa fac pozele insa vremea mi-a jucat feste. Astazi, hotarata sa nu plec fara poze, am reusit, printre averse de ploaie, pandind o pauza cat de mica.
Firul cu care am lucrat este 80% lana, 10% casmir, 10% nylon si este vopsit manual. Diagrama pentru modelul dantelat am gasit-o intamplator pe net, in timp ce cautam informatii despre o carte. Initial m-am gandit sa pun si pe maneci o coloana de model, dar proband-o inainte de a ma apuca de ele, mi-am dat seama ca s-ar incarca prea tare. Si daca tot m-am hotarat sa le lucrez simple, mi-am spus sa incerc metoda de lucru de sus in jos, cu ochiuri rodicate din rascroiala si capul manecii modelat cu randuri scurte. Este o metoda foarte la moda in ultimul timp, insa mie nu-mi place, se vad foarte urat ochiurile ridicate. De trei ori am incercat si tot rau arata. Nu cred ca este vina mea, toate pozele pe care le-am vazut cu maneci lucrate in stilul asta arata la fel, se vad ochiurile ridicate pe jumatate din linia rascroielii, la o maneca in partea din fata si la cealalta in partea din spate. Dar probabil ca pe altii nu-i deranjeaza la fel cum ma deranjeaza pe mine. Asa ca am renuntat la idee si am lucrat manecile in mod clasic, de jos in sus, cu scaderi pentru capul manecii (circular pana la cap si apoi dus-intors), si le-am cusut in rascroieli. Si arata mult mult mai bine. Sincer nu inteleg de ce este asa la moda metoda cu randuri scurte, de ce fuge lumea de manecile lucrate separat, nu-ti ia mai mult de o ora , hai doua, sa le cosi. Raportat la timpul cat dureaza sa lucrezi o jacheta sau un pulover, nu inseamna nimic. Si in plus arata mult mai bine. Iar calculele pentru modelarea capului sunt relativ simple si iarasi, nu iau prea mult timp.

Si de data aceasta am intarit benzile pentru nasturi si butoniere cu material textil, pentru a sta frumos atunci cand jacheta este inchisa la toti nasturii (desi imi place mai mult sa o port incheiata doar la 1-2 nasturi).

Decolteul este finisat cu i-cord.

Scuzati numarul mare de poze, dar nu stiu la cere sa mai renunt dintre ele. Dar eu postez mai rar, asa ca sper sa am intelegere:)

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Dscn3083n

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Dscn3059i

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Dscn3079m

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Dscn3120b

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Dscn3138w

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Dscn3065i

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Dscn3147d
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de mari01 Mar 04 Iun 2013, 6:17 am

Ioana ce ai postat tu aici este adevarata opera de arta ,te admir tare mult pentru perfectionalismul de care dai dovada.Nu stiu ce sa admir mai intai pulovarul,rochita,colierul sau pe tine care esti minunata love

In privinta manecilor si a cresterilor de sus si eu am aceeasi parere ,se vede inestetic pe lucrul simplu.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de piciul Mar 04 Iun 2013, 6:24 am

Ioana Soare, o supermamica supertalentata, superambitioasa, supertenace! Felicitari! Nu ai uitat nici un detaliu! Rochia alba este la fel de reusita si tu arati excelent! Iti doresc sa ai aceasta putere cat mai mult timp! Sanatate si nu pot adauga decat ca as dori sa pot sa am macar pe jumatate pasiunea ta si sa ma concentrez pe ceea ce lucrez. Felicitari inca odata! primul
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de cory74 Mar 04 Iun 2013, 8:05 am

Vaaai, Ioana, stai sa-mi revin ca sa pot gasi si eu adjective, cat de cat potrivite, pentru pozele ce mi-au bucurat privirea la inceput de zi. Totul la superlativ, incepand de la poze, rochie, cardigan si propria-ti persoana. Sunt coplesita de atata perfectiune... Flowers
cory74
cory74
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 825
Varsta : 49
Localizare : constanta
Data de inscriere : 26/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Ducess Mar 04 Iun 2013, 8:07 am

Felicitari, Ioana, superba doamna si creatiile sunt pe masura! Tine-o tot asa! hug
Ducess
Ducess
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 49
Localizare : unde toata lumea asteapta soarele
Data de inscriere : 26/02/2013

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de victoriacus Mar 04 Iun 2013, 8:40 am

wow Ioana cat de frumos este lucrat si ce frumos se aseaza pe tine.Felicitari!
victoriacus
victoriacus
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1143
Varsta : 50
Localizare : Clinceni/Ilfov
Data de inscriere : 21/12/2010

http://victoriacus.wordpress.com

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de geo Mar 04 Iun 2013, 8:47 am

Ioana, esti mortala! Serios! Nici nu stiu cum sa te mai laud rade . Cum ai stat tu atata vreme fara sa ni-l arati, ca sa ai gata rochita. O adevarata lectie de rabdare Smile

Am vazut ca ai scris pe Ravelry ca ti-a placut si o sa mai folosesti "bias bind off". Am mai invatat si eu ceva, despre care nici nu stiam ca exista Smile

Vreau si eu un cardigan exact la fel!!!!!!!
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Mar 04 Iun 2013, 9:12 am

Va multumesc frumos pentru aprecieri, ma bucur mult ca va place! hug

Geo, inainte sa citesc la Audrey, nici eu nu stiam ca exista:)) Imi place pentru ca face marginea mai curata, mai lina.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de diada Mar 04 Iun 2013, 10:15 am

Lucrat deosebit! Sa-l porti cu placere, esti minunata! Eu as vrea sa ne arati si rochia daca se poate la croitorie. Imi place foarte mult!Daca la un jacheta nu m-as incumeta, o rochie mi-ar iesi mie pe-acolo Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 815941

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de cris_io_mat Mar 04 Iun 2013, 10:33 am

Ioana cand am vazut jacheta am zis Uauu...(pe bune!)....iar despre rochia care iti vine super si despre tine am zis e frumoasa!!!este extraordinara jacheta ,materialul cu care ai dublat marginile este mai mult decat potrivit (chiar si cu pandantivul pe care il porti Smile )esti o profesionista adevarata,care face totul perfect!Felicitarile mele si toata admiratia! kiss
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Mar 04 Iun 2013, 10:34 am

Diada gand la gand, tocmai am postat-o:)))

Cris iti multumesc mult pentru cuvintele frumoase! hug
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de emmancita Mar 04 Iun 2013, 10:45 am

Superba, Ioana, superba!!M-am uitat la toate pozele de 20 ori! Frumos firul , culoarea, modelul , tu!!Am vazut ca ai postat si am intrat repede ca doar ai promis ca pui jacheta!! kiss
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de flori de camp Mar 04 Iun 2013, 10:55 am

Ioana, sublima! kiss
flori de camp
flori de camp
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1124
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 11/02/2011

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de doraly Mar 04 Iun 2013, 11:24 am

Abia acum am vazut si eu jacheta, Ioana! E superba, ca tot ce faci!
Imi place foarte mult culoarea, cu acel usor degrade... imi place foarte mult modelul, cu elasticul lat si felul cum se aseaza pe tine, cum iti pune in evidenta talia...imi place mult modelul ornamental si felul cum ai asezat benzile cu model pe piepti si pe spate, si bineinteles, imi plac grozav finisajele. Chiar nu mi se pare o jacheta pe care sa o poti prezenta intr-o singura imagine...era musai sa vedem si spatele si profilul, iar imaginea de detaliu, cu pandantivul asortat perfect cu bentita dublurii era obligatorie Smile...Foarte frumoasa si rochia, simpla si delicata!
Felicitari si toata admiratia pentru stilul tau impecabil! love
Sa le porti sanatoasa si cu drag!
doraly
doraly
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 192
Varsta : 57
Localizare : Galati
Data de inscriere : 17/07/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Admina Mar 04 Iun 2013, 11:38 am

Ioana, vin de la rochie, cu tinta, puloverul care o completeaza. Nu ai idei rele deloc, mergea puloverul peste rochia neagra de la concurs, dar peste aceasta rochie alba, e chiar de vis. love Se completeaza reciproc si spun o poveste romantica, fara varsta. E perfect, ca de obicei, ce mai ramane de spus?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Gabica Mar 04 Iun 2013, 11:51 am

Ioana:
Citat mari01

A spus ea tot.
Felicitări, modelul dantelat e minunat.
Gabica
Gabica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 2182
Varsta : 55
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 27/04/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Mar 04 Iun 2013, 1:55 pm

Va multumesc frumos, cuvintele voastre ma bucura nespus! hug

Admina era rosie rochia, cu un cardigan negru pe deasupra (de aici confuzia cred)Smile De fapt rochita aceasta am vrut sa fie pentru concurs, pe ea o aveam in gand, dar daca ai zis ca trebuie sa aiba o culoare colorata Laughing , m-am conformat, am schimbat ideea pentru concurs si am mai amanat rochia alba:)
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Uca Mar 04 Iun 2013, 2:08 pm

Mă tot mâncau degetele de dimineață să scriu și eu și nu-mi mergea tastatura. Bine că s-a rezolvat și pot scrie și eu acum.
Ioana, e genial cardiganul. Mă uimești cu fiecare postare de a ta, cu fiecare proiect finalizat. Ești desăvârșită! Cum am mai spus, definiția perfecțiunii pentru mine e : Ioana Soare! Flowers

_________________
Universul meu
Uca
Uca
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3917
Varsta : 38
Localizare : brasov
Data de inscriere : 27/12/2009

http://ucadesign.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de AcidoR Mar 04 Iun 2013, 3:40 pm

Wowwww! Shocked Ioana ca de obicei minunata, sublima, perfecta........etc. etc. Merci Flowers
Nu mai stiu ce sa spun, m-ai blocat de tot!!!!!!!! hug love
Sa te bucuri de noua tinuta si sa numai realizari cu ea! kiss
AcidoR
AcidoR
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 463
Varsta : 68
Localizare : de la est la vest si retur
Data de inscriere : 22/11/2012

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de tiana Mar 04 Iun 2013, 4:51 pm

ioana,esti mare maestra! este foarte frumos,iti sta foarte bine,intr-un cuvant perfect pentru stilul tau!
avatar
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de ioana soare Mar 04 Iun 2013, 7:03 pm

Va multumesc mult pentru aprecieri, sunt mereu un imbold pentru mine! hug love
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de letho Mar 04 Iun 2013, 8:26 pm

Ioana, iti sta minunat, l-am vazut de dimineata si mi se parea ca orice as zice e prea putin! Au spus fetele totul dar eu tin neaparat sa te felicit pentru corpul tau. Prima data cand am vazut pozele am spus "wow, ce umeri frumosi!!" , abia apoi am vazut restul Embarassed Nu stiu daca mergi la sala dar corpul tau spune ca ii acorzi atentia cuvenita: esti un exemplu de urmat si din acest punct de vedere! Flowers
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara - Pagina 14 Empty Re: Provocare nr.4 - Tricotat - Cardigan pentru primavara/vara

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 14 din 15 Înapoi  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB