Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Sacouri, paltoane, jachete (4)

+62
Teima
adumitrescu
teisoara
irinel62
piciul
mlizeta
elenaveronica
MagdaMarin
daniela60
carmensz
Floren
Motzu
oanaraluca
valentyna_sweetly
mady89
nico21
Steluzza
mnoemi
dszilvike
nicole24
gabriela1554
Irinax3m
fulguta28
Andante
ema
Panea Laura
CarmenClaudia
danniela
dorina narita
geanina_scumpica
Giorgi
sergiu valentin
MihaelaT
arielas
geo
alban andreea
Carmen T
marina40
barbin
-iulia-
elutzamicutza
clodi
i.xell
scoobbyy
aidil
PAULA CONSTANTIN
aurishta
violetas
alice07
ANCA ECATERINA
florintuning
Karina33
mar_ysa_28
rosita
Adelle23
valentinadof
rivka
ancabanu
danae
diada
tomari
Admina
66 participanți

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de irinel62 Lun 03 Feb 2014, 11:43 am

I-am facut si eu unei prietene un sacou cu aplicatii din piele.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  " />
[url=[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]  Uploaded with
N-am mai postat de mult, sper ca m-am descurcat cu fotografiile.
irinel62
irinel62
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de carmensz Lun 03 Feb 2014, 11:44 am

Wow, foarte frumos, felicitari irinel 62
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de irinel62 Lun 03 Feb 2014, 11:46 am

Multumesc, am facut un alt sacou mai complicat si i-am facut si fotografii. Am sa postez zilele urmatoare cateva.
irinel62
irinel62
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de carmensz Lun 03 Feb 2014, 11:48 am

Mie si acesta mi se pare foarte complicat, ma refer la fenta sau slitul acela din spate, si manecile cu slit, cu captuseala... uhh eu inca nu am incercat asa ceva Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de dorina narita Lun 03 Feb 2014, 2:43 pm

Irinel, foarte frumos si complex, nici eu nu m-as incumeta la asa ceva
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de i.xell Lun 03 Feb 2014, 2:55 pm

E deosebit sacoul Irinel! E frumos frumos frumos!
i.xell
i.xell
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 611
Localizare : between cities
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Panea Laura Lun 03 Feb 2014, 3:50 pm

carmensz foarte frumos sacoul si vesel, iar dantela aplicata l-a facut deosebit.
irinel wooow ce frumusete de sacou, arata super cu palicatiile de piele. La spata parca e putin larg, sau modelul nu e si posesoarea.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de elenaveronica Lun 03 Feb 2014, 4:32 pm

bine ai venit, irinel!super sacoul!te pomenesti ca ma intalnesc prin Constanta cu posesoarea lui!eu inca visez la executia unui sacou cap-coada!
elenaveronica
elenaveronica
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 280
Varsta : 41
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 30/01/2011

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de mlizeta Lun 03 Feb 2014, 4:46 pm

Carmen îmi place foarte mult sacoul roz. Este o culoare care mie-mi place mult. Sunt curioasă dacă-i vei pune nasturi cum vor fi.
Sergiu Valentin superb paltonaşul pentru fetiţă. Este ca o prinţesă răsfăţată. Şi eu aş merge fără fundă la capă când este luată împreună cu paltonul.
Felicitări. Deja mă simt răsfăţată când văd aceste minunăţii.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de carmensz Lun 03 Feb 2014, 5:21 pm

Multumesc de aprecieri Mizeta, nu pot sa ii pun nasturi deoarece se prinde doar in talie. I-am pus un brandemburg, ca un mos si baba mi se parea prea putin, pentru gusturile ei. Din pacate ea insa e foarte scunda, aspect pe care nu l-am avut in vedere, si ii e lung pana in talie,va trebui sa il modific.... cand o sa am nervi.
Asa e cand folosesti tipare cumparate si nu te pricepi la modificarea lor, dar invatam, invatam, nu?... Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de barbin Joi 06 Feb 2014, 7:39 pm

Carmen, foarte foarte dragut sacoul tau. Modificarea este o imbunatatire puternica.
La fel de mult imi place si sacoul lui Irinel. Muncit, nu asa. (Asa ca al meu..)
Mi-am facut si eu un al doilea sacou, de data asta dupa un tipar din burda, 08/2013. modelul 123.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de mlizeta Joi 06 Feb 2014, 8:08 pm

Carmen arată foarte bine sacoul finisat. Soacra ta este o norocoasă cu o astfel de noră. Felicitări.  kiss
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de clodi Lun 10 Feb 2014, 6:23 pm

Felicitari pentru sacouri! L-am admirat pe fiecare in parte!

A venit si randul meu sa va arat la ce mesteresc de ceva timp, stiu ca a cam trecut vremea geroasa, dar abia acum am reusit sa-l termin si chiar si cu soare l-am purtat rade
Materia prima a fost un cojoc pe care l-am purtat in scoala generala, model lalai si hidos. Mama e tare strangatoare si l-a pastrat de atunci pana acum cand i-am pus eu gand..bun Smile
Tiparul este pentru o jacheta matlasata din Burda (nu mai stiu ce numar) adaptat un pic cu mansete si guler si  banda textila la tiv.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Dupa ce l-am purtat prin padure l-am dat cu crema de corp si l-am lasat vreo 2 zile sa se hidrateze, apoi l-am sters cu o laveta sa ii iau excesul de grasime din crema. Cu ocazia aceasta s-a mai inchis la culoare:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Buzunarele cu fermoare (m-a chinuit ceva fermoarul pus pe linie curba combinat grosimea 'materialului')
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si gulerul cu 'nasturoiul':
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Stiu ca in fata nu sunt aliniate liniile acelea oblice dar nu am avut cum sa incadrez mai bine de atat tiparul pentru ca a trebuit sa ocolesc si taieturile din vechiul model care s-au dovedit a nu fi chiar simetrice.
Eu sunt tare entuziasmata si pentru ca am cojoc si pentru ca am reusit sa-l valorific pe cel vechi.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de piciul Lun 10 Feb 2014, 6:36 pm

Clodi, ai de ce sa te bucuri! Fain si iti vine perfect! Felicitari!  flower 
As dori sa am curajul tau sa modific hainele care zac in sifonier...si eu sunt o pastratoare ca mama ta...
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de rosita Lun 10 Feb 2014, 7:20 pm

Clodi, foarte bine a iesit modificarea! N-am stiut de trucul cu crema de corp, sa-i fie de bine liftingul Smile)

Ce fel de benzi de panza ai folosit pentru margini?
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de clodi Lun 10 Feb 2014, 8:33 pm

Multumesc pentru cuvintele frumoase! Banda textila este pe fir drept, as fi pus banda pe bie daca aveam la culoare. E OK si aceasta.
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de -iulia- Lun 10 Feb 2014, 9:20 pm

frumoase sacouri! fetelor sa le purtati cu multa placere!
cojocul e fenomenal, clodi!
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 55
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de CarmenClaudia Lun 10 Feb 2014, 9:24 pm

Clodi, cred ca nu a fost deloc usor sa modifici cojocelul.Felicitari si sa il porti sanatoasa.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de dorina narita Lun 10 Feb 2014, 9:59 pm

Clodi, e minunat cojocelul tau, si-ti vine asa de bine. cu ce l-ai cusut?
Barbin, ti-a iesit tare bine sacoul, se aranjeaza frumos pe tine!
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Admina Mar 11 Feb 2014, 8:55 am

Barbin, frumos sacoul, clasic. Sa-l porti cu drag si la mai multe.
Clodi, esti plina de surprize. Un proiect foarte greu, dupa parerea mea. Si ti-a iesit foarte frumoasa modificarea, sa-l porti cu placere (am auzit ca mai urmeaza ger si prin martie wink ).

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de clodi Mar 11 Feb 2014, 10:04 am

Multumesc, multumesc  hug 
Dorina, l-am cusut la masina, cu ac pentru piele si o ata mai groasa decat cea de papiota - ata speciala de piele nu am avut la culoare. Marginilor care urmau sa fie cusute le-am tuns blanita cu masina de tuns a sotului ca altfel erau prea groase straturile. (i-am promis ca daca la urmatoarea tunsoare simte ca nu mai taie bine ii iau una noua Smile)

Admina, recunosc ca a mers incet, dar nu e mai greu decat un pardesiu. Grea mi s-a parut curatenia dupa cusut deoarece era casa plina de blanita taiata ..oricat m-am tinut eu sa nu fac mizerie, exceptand bucataria in rest era peste tot: in dormitor ca acolo cos, in sufragerie ca acolo croiesc si in baie ca acolo am 'chelit' marginile cu masina de tuns rade
clodi
clodi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1217
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 31/07/2009

http://clodihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de mlizeta Mar 11 Feb 2014, 10:13 am

Barbin este deosebit sacoul tău. Arăţi ca o adevărată lady.
Clodi după o muncă de recondiţionare titanică a ieşit o minunăţie.
Felicitări doamnelor.
mlizeta
mlizeta
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 927
Varsta : 53
Localizare : craiova
Data de inscriere : 19/06/2013

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de irinel62 Mar 11 Feb 2014, 11:01 pm

Foarte fain Clodi, felicitari! Eu nu m-am bagat pe blana naturala, stiu ca se coase cu ac special.
Frumos sacoul gri Barbin si delicat.
Dupa cum am promis am sa postez si eu un sacou mai elegant, care are si o fusta potrivita, dar pe care cred ca nu o pot posta la acest capitol.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/594/bl7c.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]

irinel62
irinel62
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 42
Varsta : 61
Localizare : Constanta
Data de inscriere : 01/10/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de carmensz Mier 12 Feb 2014, 8:39 am

Wow ce sacou superb irinel62, de unde ai tiparul te rog? As vrea sa imi fac si eu unul Smile
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 45
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Panea Laura Mier 12 Feb 2014, 12:34 pm

Clodi, Irinel felicitari pentru creatii, sa le purtati cu placer.
Panea Laura
Panea Laura
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 717
Localizare : ROMANIA, ARAD
Data de inscriere : 12/03/2010

Sus In jos

Sacouri, paltoane, jachete (4) - Pagina 9 Empty Re: Sacouri, paltoane, jachete (4)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 13 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB