Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

+102
Karina33
despina13cucli
Motzu
rosita
ARYANNA
tiana
oanaraluca
danae
adelina24
elutzamicutza
Pui_dEuropolis
barbin
valentinadof
sorinamircov
arielas
cosmina46
-iulia-
letho
SilviaDumitrescu
CCristinaC
danniela
DANIELA.I
zsofia
Convallaria
i.xell
AcidoR
victoriacus
MihaelaT
geanina_scumpica
andarlidia
violeta25
onuca28
MagdaMarin
cris_io_mat
sim23200
amoni
tinap
Steluzza
liana10
feta sandica
dilema_ta
loriem77
florescucatalina
Ginet
louise27
luminitza79
mimy
cocav
Celya_f40
magdaR
piciul
kaustika
Admina
dyna
Muravka
bisisica bijuterii
CarmenClaudia
yol90
yanira
kmn
movsika
ancaanca
nico25
mama2008
Larisa09
aidil
mihastef
tomari
mari42
clleomami
nicole24
alexia
Adelle23
cristi970
manuela29
Adorama
danabarbu2007
scoobbyy
canadianca50
Kristina
Andante
lora77
rivka
ismi3ismi
lucky
emmancita
Cristina Love
iriclau
claudine
ILINCUTA
nineta
Gabry_ela
Dorulet
florans
bobitica
Liliana Solom
eriliana
CristineluG
tantza_m
Dodo-pui
Mickey
diada
106 participanți

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

In jos

Care tinuta este mai deosebita?

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap14%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 14% 
[ 62 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap8%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 8% 
[ 37 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap26%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 26% 
[ 114 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap3%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 3% 
[ 11 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap17%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 17% 
[ 74 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap21%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 21% 
[ 93 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap3%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 3% 
[ 12 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap5%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 5% 
[ 20 ]
Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_lcap3%Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Vote_rcap 3% 
[ 16 ]
 
Total voturi : 439
 
 

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Karina33 Lun 07 Ian 2013, 11:29 am

Multumesc celor ce mi-au votat tinuta pentru Anne!
Multumesc sponsorului si adminelor pentru concursurile motivante!
Dupa noile reguli voi sta deoparte urmatoarele concursuri. Asa le invit pe toate care 'nu aveau loc' de mine pe forum sa se inscrie! Poate asa vedem toate ce stiu si ce pot face, fara suparare hug Nu am incercat sa gonesc niciodata pe nimeni de pe forum, e un forum liber si corect administrat, ma simt bine aici atata timp cat discutiile si postarile sunt constructive. Nu am timp si nu-mi plac gashtile si barfele! Am alergie la pupincurisme si prefer sa nu fiu de acord cu turma daca am alta opinie (sau convingere).

Si cum am ceva vreme azi ca-i sarbatoare o sa mai scriu aici una-alta.

Am memorie vizuala, sunt atenta si la text dar si la poze cand se posteaza ceva pe sectiunea asta (si nu numai) asa ca am recunoscut majoritatea concurentelor. S-a intamplat asta si la alte concursuri dar nu m-am apucat sa ma laud cu 'flerul de detectiv', in general mi-am vazut de treaba si am votat cum mi-a placut fara sa tin cont de cine-a postat. Asta e valabil si pentru concursurile de la alte sectiuni.

O sa incerc (daca se simte careva atacata de remarcile mele n-are decat sa nu citeasca mai departe) sa-mi spun parerea despre ce s-a prezentat in concurs. Nu despre comentariile rautacioase. Alea cel mai bine se ignora, asa nu li se acorda atentie si nu se propaga scandalul.

Elutza felicitari pentru tinuta! Te-am recunoscut dupa stil, dupa sursa tiparului, dupa jupon, dupa tot! Esti inconfundabila! Iti sugerez sa faci altfel fenta de la maneca, mai ascunsa, mai finutza.

Aglaia tu n-ai mai postat de mult, nu te-am 'mirosit', o banuiam pe Stoy.
Dupa parerea mea tu ai avut rochia cea mai de Revelion, in ideea varstei si-a unei locatii festive. Muta aplicatiile alea laterale mai in fata in asa fel incat sa se vada indiferent de pozitie. Si parca mi s-au parut cam 'ieftine' aplicatiile se zigzag. As fi mers pe ceva mai 'pretios' gen strasuri sau un snor mai elaborat putin.

Eu vazand tinuta purtata (am lucrat fara proba) as fi facut sacoul mai scurt putin. Si-acum pot multumi frumos, cum se cuvine, lui Letho pentru nasturii impasliti pupi
Cum am lucrat cu tipar din Burda pot sa-mi spun si eu acum parerea de 'patita': m-am chinuit sa identific tiparul, sa-l scot pe hartie de copt, sa-l verific (era bineinteles mai mare decat masurile scrise in tabel), sa-l corectez (in sensul ca spatele era egal cu fata ca dimensiuni). Concluzia: mai usor se croieste direct pe material!

Bibitu te-am ghicit dupa masuri hug
Reiau si eu ce s-am mai scris: materialele lucioase nu fac bine kilogramelor in plus, din pacate scot in evidenta tot ce am vrea sa acundem zid Modelul ar fi aratat excelent pe un material mat si eventual usor elastic, gen jerse. Florile aplicate sunt frumoase dar incarca inutil un material ce are deja broderie aplicata. Aaaa, si ca iar imi vine sa arunc Burdele: la san este obligatirie pensa (laterala sau oblica) ca nu suntem scanduri zid

Onuca nu te-am recunoscut! Desi banuiam ceva ca esti noua pentru ca n-ai stiut ce si cum sa trimiti pozele la concurs. La urmatoarele deja devii experta!
Imi place la nebunie materialul. Este cu adevarat pretios! L-ai folosit frumos, optim, ai un corp superb, iti vine bine rochia! Dar, ca mi-a sarit in ochi, mi se pare prea decoltata la san in partea stanga.

Valentina pe tine te recunosc usor! Te-am urmarit bine anii astia evoluand asa ca pot spune ca te-a deconspirat rosul bine potrivit unei brunete focoase, minunata casa si silueta. Nu am ce comenta la rochita ta, imi place cum ai lucrat-o, iti vine perfect! Felicitari! (poate as fi lasat-o mai lunga, mi se pare mai eleganta deasupra genunchiului)

DanielaI si pe tine te-am recunoscut din text, termenii folositi si explicatii.
Felicitari pentru silueta! Si pentru rochie! Am niste intrebari/nelamuriri totusi. Rochia se trage pe cap? Nu ai fermoar la ea? Ca asa-mi pare tinand cont ca n-ai facut pense in talie la fusta. E destul de elastic negrul sa intre asa? (eu i-as fi pus fermoar si-as fi cambrat-o bine din pense ca sa nu faca pe sold increteli)

Arielas la tine ce sa scriu? Intai ca ma bucur ca ai aparut cu ceva lucrat de tine, meritai! Altceva? Sper sa nu te superi si sa fie constructiva critica: tu esti foarte subtirica si as face ceva modificari modelului ca sa te avantajeze. Intai as decolta mai mult la gat, zona aia de decolteu se poate arata cu mandrie. Apoi mi se pare prea rascoita la subrat. Poate in locul boleroului as fi facut niste maneci bufante din dantela (ascund, dau volum). As fi cambrat pe tine, sa fie aproape lipita de corp rochia, asa parca-i aleasa o marime gresita. Si cel mai mult si sigur as fi pozitionat mai jos pensele de pe piept. Fiind asa de vizibile e musai sa stea pe linia sanilor nu deasupra. Am mai scris si alta data, pensele care trec in sus peste linia sfarcurilor fac sa para sanul cazut. Si nu am vazut inca femeia care sa fie mandra ca i s-a lasat pieptul zid zid zid
Dupa ce-ti trece supararea pe mine fa-ti rochia din stofa tinand cont de unele din cele scrise. pupi

Si Magda! Pe tine nu aveam cum sa te confund, tu esti ca taifunul! Plus norisorii wink Plus dantela pe care-o stiam din poze. La tine ce sfat sa dau? Sa-ti mai stramtezi partea de jos a rochiei, sa fie conica (fiind elastic iti va permite sa pasesti fara crapatura). N-ai burta asa ca as scurta mai mult peplumul in fata, sa fie cu codita. Si as spala/calca sa nu mai faca increteli jerseul la cusaturi si tiv. Ma bucur ca te-ai mobizat asa pe ultima suta de metri si ti-ai facut o rochie cu care vei rupe gura targului la urmatoarele evenimente (nunti/botezuri/petreceri)

Felicitari iar tuturor participantelor la concurs! Si-mi pare rau ca fete de valoare (se stiu ele active pe forum) n-au reusit sau n-au avut chef sa-si faca nimic pentru concurs Sad Astept acum cu interes (de pe margine) urmatoarele concursuri interesante!

Cand voi primi premiul voi incerca sa vad ce stie si cum se lucreaza cu el. Dar cred ca mai bine o intrebati pe Annamarya, ea a castigat acum aproape un an croiul de aur. Timp berechet sa incerce sa vada de ce-i in stare! Eu mi-s iapa batrana invatata sa croiesc direct pe material, poate pentru cineva mai tanara sa fie mai corecta estimarea noului sistem de croit. Dar cu siguranta imi voi face de lucru cu el si-o sa-mi spun parerea.

N-am mai scris asa mult niciodata-n viata mea (poate in scoala la examene zid ) asa ca va rog sa-mi scuzati greselile! hug
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de aidil Lun 07 Ian 2013, 5:57 pm

Felicitari Karina, sa folosesti cu folos premiul, sper sa-ti usureze munca. Eu astept "referatul" despre acel sistem de proiectat tipare si ma interseaza opinia ta pentru ca ai multa experienta practica si deci capacitatea de a-l compara atat cu tipare burda cat si cu metoda clasica - croi pe material si ajustre la proba. Cu tiparele din Burda m-am lamurit si eu, modific la ele ca ma intreb de ce le mai scot daca tot nu-mi vin, poate pentru ca imi e greu sa ma probez singura..Si ajustrea cea mai grea mi se pare cea de la sani, sa transform cupa B in cupa D pastrand restul asa cum e astfel incat sa vina turnat produsul.
Daca acest Lutterloh proiecteaza tipare care nu mai au nevoie de astfel de ajustari, atunci merita sa il cumpar. Daca nu, mai bine cumpar un manechin, ii pun sutien adecvat si "ma" pot proba cat vreau.
Peste tot pe unde am citit opinii despre tiparele comerciale, pe suport de hartie sau electronice, toate iau in calcul cupa B la sutien. Stie cineva cum e prectic la Lutterloh?
aidil
aidil
Senior
Senior

Numarul mesajelor : 669
Varsta : 53
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 27/11/2011

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de bibitu Lun 07 Ian 2013, 6:04 pm

multumesc ptr.sfaturi .karina ,si felicitari, sa inteleg ca nu mai e nimeni cu masurile mele pe forum?
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de marina40 Lun 07 Ian 2013, 6:12 pm

Bibitu, sigur ca mai sunt pe forum fete cu masurile tale,de aceea te am si votat pentru ca stiu cum este sa cosi marimi mari.Ti ai facut o rochie frumoasa,felicitari. kiss
marina40
marina40
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 255
Localizare : zalau
Data de inscriere : 10/04/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Mickey Lun 07 Ian 2013, 6:31 pm

Mai sunt si marimi mari pe forum,adica io zid
Eu port 48/50 in marimile romanesti,asta este ,dupa sarcina nu am mai reusit sa slabesc. Sad
Mickey
Mickey
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 62
Varsta : 47
Localizare : Slatina
Data de inscriere : 23/11/2010

http://autismcatalina.blogspot.com

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de bibitu Lun 07 Ian 2013, 6:58 pm

eu port 52-54 mai mare
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 07 Ian 2013, 7:10 pm

Bibitu si eu sunt ditamai femeia si nu mai am complexe. Si eu te-am votat, pentru ca stiu cat de greu este sa faci o rochie pentru o persoana de 100 de kile. NU lucrez eu, dar o vad pe croitoreasa mea cat ma pune in ace, la fiecare proba.
Eu am o rochie in genul celei facuta de tine, petrecuta si cu cute, doar ca e din licra rosu. Sexi, nu? wink
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de bibitu Lun 07 Ian 2013, 7:37 pm

super si rosu, nu toata lumea intelege ce inseamna sa ai o asemenea greutate si cat ne chinuim ,nu e ca asa vrem,asta e si ne impacam cu ele ,,,,,kg,,,,,va multumesc
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de arielas Lun 07 Ian 2013, 7:39 pm

Karina nu am de ce sa fiu suparata. Eu as vrea sa vin la tine sa te platesc sa ma inveti, asa ca am sa tin cont. Dar tu stii deja ca eu fac dupa tiparele burda si desi nu mi-a placut prea mult modelul la gat mi-am zis ca-l fac mai decoltat, dar pana la urma mi-a placut cum sta, poate nu ma ajuta culoarea avand in vedere ca eu sunt foarte palida si galbenul ala....
Am observat in timp ca nu-mi stau bine cele pe gat orice ar fi: plovar, rochie, camasa....tricouri...
Eu imi fac asa toate lucrurile ( mai lejere) am oroare de pocnit pe talie, mi se par ca ma fac si mai subtire decat sunt, oricum am sa fac cum ai spus, (daca sunt in stare) la urmatoarea.
Sunt bucuroasa ca mi-am facut ceva , de exemplu anul trecut nu mi-am facut, mi-am pus o fusta neagra si o camasa...
Pe cand anul asta m-am simtit bine.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1345
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de lora77 Lun 07 Ian 2013, 11:17 pm

bravo arielas, eu te-am votat si am si motivat .
lora77
lora77
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 14
Varsta : 47
Localizare : bacau
Data de inscriere : 05/03/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de DANIELA.I Mar 08 Ian 2013, 12:41 am

Ei vezi aici e dilema,binenteles ca exista fermoar,dar nu stii unde.Lucrez de ceva vreme si, sincer nu cred ca esti in masura sa-mi dai sfaturi.Apropo de burda,tiparele sunt bine realizate,dar nu stii un lucru,marimea 40 la noi corespunde cu 38 la nemti.Poate am fost rautăcioasa ,dar nu-mi place atitudinea ta de atotstiutoare fata de altii. Din cauza unor persoane ca tine ,multe fete bune au parasit forumul, iar nou venitele sunt intampinate cu vorbe agresive,probabil te simti amenintata.Cu asta am incheiat si nici nu ma intereseaza cum vei reactióna.M-ai provocat si ti-am raspuns.Eu ocolesc oamenii ca tine.


Ultima editare efectuata de catre DANIELA.I in Mar 08 Ian 2013, 1:00 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de mihastef Mar 08 Ian 2013, 6:33 pm

Felicitari Elutzei pt rochia creata.Rochita ta ma cucerit pe loc.Mi-a placut foarte mult,cel mai mult.Mi-a placut materialul,croiala,tot.
La castigatoarea concursului mi-as fi dorit sa vad rochita pozata si din fata,fara sacou.
Felicitari tuturor fetelor.Sunteti foarte tari, sa va creati propriile hainute ,mi se pare formidabil.Bravo.
mihastef
mihastef
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 146
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 07/03/2009

http://mihastef.blogspot.com

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Karina33 Mar 08 Ian 2013, 7:14 pm

mihastef a scris:
La castigatoarea concursului mi-as fi dorit sa vad rochita pozata si din fata,fara sacou.

Io-s Karina si uite aici niste poze si fara sacou:

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 DSC03385_zps8fe23e60

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 DSC03368_zps8f270d72


Bibitu ai inteles gresit tinerea mea de minte. Sunt tot la categoria grea asa ca stiu cine-mi seamana si are si curajul de a-si lucra si de-a poza tinutele.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de louise27 Mar 08 Ian 2013, 8:48 pm

Felicitari atat castigatoarelor cat si participantelor.
louise27
louise27
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 174
Varsta : 41
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de cosmina46 Mier 09 Ian 2013, 8:07 am

DANIELA.I a scris:Ei vezi aici e dilema,binenteles ca exista fermoar,dar nu stii unde.Lucrez de ceva vreme si, sincer nu cred ca esti in masura sa-mi dai sfaturi.Apropo de burda,tiparele sunt bine realizate,dar nu stii un lucru,marimea 40 la noi corespunde cu 38 la nemti.Poate am fost rautăcioasa ,dar nu-mi place atitudinea ta de atotstiutoare fata de altii. Din cauza unor persoane ca tine ,multe fete bune au parasit forumul, iar nou venitele sunt intampinate cu vorbe agresive,probabil te simti amenintata.Cu asta am incheiat si nici nu ma intereseaza cum vei reactióna.M-ai provocat si ti-am raspuns.Eu ocolesc oamenii ca tine.
inainte erai "maistra" ?(daca gresesc imi cer scuze. sincer. dar...) ca parca imi pare cunoscut stilul ofticos cu care raspunzi mereu. si sincera sa fiu , nu stiu de ce tinutele tale mi sau parut mereu lipsite de "chelcasheozul" acela care sa iasa in evidenta. par corecte si cu siguranta or fi foarte corect lucrate, perfecte pentru material didactic, exact cum trebuie pentru cineva care "scoleste" pe altii . intr-un cuvant mie mi se par ...banale pentru cineva care ridica pretentii de genul "lucrez de ceva vreme si n-am nevoie de sfaturi" ...eu parca am avut impresia ca doamna spunea "eu as fi facut...."
bibitu , crede-ma ca si eu sunt de 52-54 , exact cu pardalnica aia de burta in fata zid , si urmaresc mereu ce lucrezi ca poate reusesti tu sa gasesti modele "mari pe dinauntru, si mici pe dinafara", sa maschez si eu un pic macar din ea(burta adica) .si chiar ai muncit la rochia aia. dar parca nu as opta sa ma imbrac cu modelul ala. inca! (si te-am votat si eu )
cosmina46
cosmina46
helper
helper

Numarul mesajelor : 40
Localizare : romania
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de adelina24 Mier 09 Ian 2013, 8:39 am

Multumesc mult Karina pentru sfaturi . In viteza cu care am cumparat "furniturile" pentru rochie ( materialul si dantela le aveam ) nu am gasit ceva mai pretentios . De fapt am cumparat doua aplicatii si am folosit-o pe cea in zig-zag . Cand am ales modelul rochiei m-am inspirat dupa o rochie mai mai veche trecuta la sectorul "pentru ocazie" .
Nu am mai postat de mult deoarece nu am mai avut timp sa lucrez ( a trebuit sa imi reorganizez un pic casa si viata de familie ) .
adelina24
adelina24
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 824
Varsta : 50
Localizare : braila
Data de inscriere : 01/03/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de elutzamicutza Mier 09 Ian 2013, 9:39 am

Karina, multumesc pentru compliment! Am sa tin minte treaba cu fanta de la maneca, sa o aplic data viitoare. Acum era prima oara cand o puneam si am zis sa nu-mi "scape" daca o fac prea ingusta.
Mihastef, multumesc tare mult pentru vot, cum de asemenea multumesc tuturor celor care m-au votat.
Eu am participat la concurs cu gandul la Croiul de Aur, dar chiar daca nu ar fi fost concursul, rochita tot as fi facut-o pentru ca era o comanda. Imi pare rau ca nu am apucat sa imi fac ceva si pentru mine pentru revelion dar asta e, data viitoare poate voi avea timp.

DANIELA.I, eu sunt curioasa sa stiu pe cine a "gonit" Karina de pe forum Smile. Eu scriu pe acest forum de 3 ani, si nu imi amintesc sa o fi vazut vreo data cu "vorbe agresive". Si daca are "atitudine atotstiutoare", ce? Poate deoarece chiar stie o gramada de chestii si are chef sa isi piarda timpul cu noi sa ne invete sau sa faca observatii. Ce e rau in asta? Rostul acestui forum este si acela de a invata lucruri noi si de a ne perfectiona, daca vrem.
Uite iti dau exemplul meu: cand am inceput sa cos (si sa scriu aici - momentele cam coincid) am petrecut o lunga perioada de timp cosand lucruri foarte simple si care nu necesitau cine stie ce tehnici. Daca nu era Karina sa traga de mine si sa imi spuna mereu "fa chestii mai complicate, hai ca poti, lasa-le incolo de fuste pe elastic" poate ramaneam si acum la... fustele pe elastic. Datorita ei m-am ambitionat si am invatat sa pun nasturi, fermoare, fermoare ascunse (pe care nu s-a lasat pana nu m-a facut sa le fac chiar ascunse) si etc etc etc. Si nu, nu o cunosc personal, nu sunt prietena cu ea si nici nu imi sta in fire sa "perii".
Mie mi s-a parut ca a scris frumos si cu bun simt despre fiecare din creatiile din concurs, si nu pricep de ce te-ai simtit atacata.

Peace & love to all Smile
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Mier 09 Ian 2013, 11:32 pm

Nici pe mine nu m-a gonit Karina, ba chiar mi-a dat sfaturi constructive!
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Celya_f40 Joi 10 Ian 2013, 10:44 am

Karina, nu ma pot abtine, felicitari! Eu si croitoria suntem paralele, asta nu inseamna ca nu ma intereseaza. De aceea am fost aici, am vazut, am citit, am votat. Ai dat dovada de profesionalism si nu numai in ceea ce priveste concursul sau croitoria. Prin modul de a raspunde la provocarile sau "intepaturile" unora ce nu stiu inca a manui acul, demonstrezi o educatie de necontestat.
Urmarind acest concurs, am devenit si mai nerabdatoare sa incep si eu a intra in tainele croitoriei. (deocamdata serviciul nu ma lasa).
Am votat bibitu, nu doar pentru faptul ca fac parte din aceeasi categorie..."semi-grea" wink , ci sincer, mi-a placut(am observat si eu lipsa pensei, dar nu-mi permit comment).
Felicit toate fetele participante! kiss hug kiss
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de ancabanu Dum 13 Ian 2013, 12:18 pm

elutzamicutza a scris:

DANIELA.I, eu sunt curioasa sa stiu pe cine a "gonit" Karina de pe forum Smile. Eu scriu pe acest forum de 3 ani, si nu imi amintesc sa o fi vazut vreo data cu "vorbe agresive". Si daca are "atitudine atotstiutoare", ce? Poate deoarece chiar stie o gramada de chestii si are chef sa isi piarda timpul cu noi sa ne invete sau sa faca observatii. Ce e rau in asta? Rostul acestui forum este si acela de a invata lucruri noi si de a ne perfectiona, daca vrem.
Subscriu.
Eu sunt doar de 1 an pe forum insa aici am gasit informatiile si ajutorul de care aveam nevoie iar daca nu le-am gasit am intrebat si mi s-a raspuns. Am primit ajutor din partea fetelor de aceea am simtit sa nevoia sa intervin.
Consider ca doar un mediocru nu poate invata din critici venite de la persoane avizate si le trateaza ca fiind atac la persoana.
Cat despre concurs felicitari tuturor fetelor si sa stii bibitu si eu sunt la categoria grea wink si stiu ca e greu sa gsesti un model care sa te avantajeze dar trebuie sa le putam pe ele nu ele pe noi. Atitudinea este cea care schimba aspectul!!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de bibitu Dum 13 Ian 2013, 4:14 pm

multumesc ancabanu ptr.incurajari
bibitu
bibitu
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 460
Localizare : parcare
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de valentinadof Vin 18 Ian 2013, 1:03 pm

Azi am primit linearele love Multumesc inca o data sponsorului Flowers si adminelor Flowers

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de onuca28 Vin 08 Feb 2013, 10:19 am

Am primit si eu premiul. Multumesc. kiss
onuca28
onuca28
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 76
Varsta : 44
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/07/2010

Sus In jos

Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!! - Pagina 7 Empty Re: Concurs croitorie - TINUTA DE REVELION - VOTAREA!!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB