Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

+35
teisoara
anc@
Cristache
sergiu valentin
delia2788
valentinadof
stoy
mimiady63
gabi1972
Maria Tatuti
crina68
firicel
SilviaDumitrescu
Celya_f40
Admina
Karina33
mari42
Kristina
victoriacus
diada
myky7robc
piciul
kmn
cristinadumitru1977
emmancita
geo
cris_io_mat
danniela
mari01
cristina07
Angelica18
emilia-elena
ioana soare
eriliana
letho
39 participanți

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de letho Joi 13 Dec 2012, 7:16 am

diada a scris:
si eu credeam ca e tricotat numai cu ochiuri pe dos rade
Punct lenes, na, e bine-asa? rade
Modelul cu bride l-am inceput si eu ieri, e cu fir din acela din lana inconjurat cu un fir subtire de acril. Normal trebuia un 5 la andrele, eu am pus 6 si bridele dat de doua ori. E prima data cand lucrez ceva cu andrele mai groase decat cere firul.... deja nu-mi place, e prea labartat pentru gustul meu demodat zid Fac azi poza si va cer sfatul...
Asa ca, DA, fa proba hug

LE. Poza cu fularul inceput. Oare se mai asaza la spalat? Nu mai lucrez la el, pana diseara sper sa ma hotarasc daca sa-l desir sau nu...
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 DSC_2178


Ultima editare efectuata de catre letho in Joi 13 Dec 2012, 9:10 am, editata de 1 ori (Motiv : pus poza)
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de geo Joi 13 Dec 2012, 9:40 am

Diada, cu firul ala suvita de-l iubesc eu o sa iasa foarte bine si intr-unul. Ai vazut ce fain a iesit fularul Valentinei Smile

Letho, eu nu vad problema. In poza arata bine, dar daca nu-ti place mai bine il strici acum decat sa pierzi timpul lucrand la el si apoi sa nu-l porti.
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de diada Joi 13 Dec 2012, 9:42 am

Eu vroiam sa subliniez ca habar nu am de termeni rade EU zic sa-l strici, nu te mai gandi, hai ca vad cum reusesc si eu sa fac mostra de lucru.

Daaaa, cu fir din ala iesea superb, dar crezi ca mai am? rade rade si asta de l-am oprit nici macar nu i-am facut poza ca ramaneam si fara el rade

Spor fetelor!

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de geo Joi 13 Dec 2012, 9:43 am

Daca vrei, iti vand eu vreo 400 de grame rade
geo
geo
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1384
Varsta : 39
Localizare : Londra
Data de inscriere : 10/03/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Karina33 Joi 13 Dec 2012, 9:50 am

geo a scris:Daca vrei, iti vand eu vreo 400 de grame rade

La dublu pret ca-i bataie mare pe el! rade rade rade rade

Si ca sa nu iau bataie de la voi ca-s off topic vin sa spun ca astept si eu un fir de-asta azi ca sa-i fac unei nepoate un fular de-ala incolacit. Asa de mos' daca apuc sa-l termin Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 4246
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de letho Joi 13 Dec 2012, 9:54 am

De care incolacit? Zi te rog modelul sa ma inspir si eu ca deja am inceput sa-l stric pe asta rade
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Karina33 Joi 13 Dec 2012, 10:25 am

De-ala ca al Valentinei. Ca forma. De model inca nu stiu, astept sa desiri tu si sa mai incerci un model rade
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Admina Joi 13 Dec 2012, 11:05 am

Se numeste "infinity scarf", daca vreti alte poze de inspiratie si e in mare voga in afara. Karina, eu am facut din jerse cateva esarfe din astea; sigur o sa-i placa domnisoarei.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!
Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de eriliana Joi 13 Dec 2012, 6:17 pm

Gata, eu am terminat...asta este ! Deja ma gandesc la altceva,pentru ca ,daca nu lucrez ceva, simt ca o iau razna..... [img][IMG=https://2img.net/r/ihimizer/img546/5831/dsc05578s.jpg][/IMG] [/img]
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Dsc05578s



Ultima editare efectuata de catre valentinadof in Joi 13 Dec 2012, 6:33 pm, editata de 1 ori (Motiv : inlocuit link cu poza)
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de mari42 Joi 13 Dec 2012, 6:20 pm

Faina... aseara admirasem ... e deja gata? super! Bravo!
mari42
mari42
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 226
Varsta : 54
Localizare : bacau
Data de inscriere : 25/08/2011

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de letho Joi 13 Dec 2012, 6:40 pm

Felicitari, Eriliana ! ura
Ti-a iesit frumos si ai un spor de te invidiez, daca te mai apuci de unul, sigur il termini pana la Craciun! hug
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de eriliana Joi 13 Dec 2012, 7:34 pm

letho a scris:Felicitari, Eriliana ! ura
Ti-a iesit frumos si ai un spor de te invidiez, daca te mai apuci de unul, sigur il termini pana la Craciun! hug
Multumesc mult; da am spor pt ca am insomnii si nu prea dorm, plus ca acum in activitatea mea (proiectare)nu prea am de lucru,asa ca ....acum am inceput un bolerou crosetat sper sa-mi iasa ....
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de cris_io_mat Vin 14 Dec 2012, 1:08 pm

Felicitari Eriliana...e frumoasa!si manecile mi se par f bine,nu?Imi place Smile
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de emmancita Vin 14 Dec 2012, 1:30 pm

Foarte frumos a iesit, Eriliana!!Fin si elegant. Sunt " invidioasa" sa stii, eu abia am inceput un piept aseara si azi nici nu m-am atins de el!!
Sa-l porti sanatoasa si fericita! pupi
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de myky7robc Vin 14 Dec 2012, 3:52 pm

eriliana, la cat e de frumoasa bluzita asta, as vrea sa vad cum sta si imbracata pe tine, ce zici?
myky7robc
myky7robc
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3432
Varsta : 59
Localizare : Bacau
Data de inscriere : 09/01/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 14 Dec 2012, 6:40 pm

Am terminat si eu un poncho tricotat dar crosetat pe margini.
Inca nu m-am hotarat daca il fac cadou sau nu wink
Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 SAM_3745_zps4e5bdd09
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 14 Dec 2012, 6:44 pm

Celyyyyaaa ce mishtoooooo!!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/
album picasa
https://www.facebook.com/silvia.dumitrescu1
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Celya_f40 Vin 14 Dec 2012, 6:46 pm

multumesc Silvia, ai vazut ca am renuntat la franjuri, si am facut asa cum mi-ai recomandat? kiss
A iesit frumos, acum e la ''blocare'', ca doar am ajuns ieri acasa Smile
Celya_f40
Celya_f40
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1280
Varsta : 61
Localizare : Când pe ici, când pe colo
Data de inscriere : 20/02/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de letho Vin 14 Dec 2012, 6:49 pm

Ooooooh, ce frumos e!!!! M-as hotari greu si eu ori ar trebui sa-mi fie tare draga persoana ca i-l fac cadou Smile
Se intrevede o galerie foarte frumoasa love
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de piciul Vin 14 Dec 2012, 7:00 pm

Celya_f40, super! Oricum vei hotari, ca-l vei purta sau il vei face cadou, e un poncho tricotat foarte reusit! Felicitari Flowers
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de eriliana Vin 14 Dec 2012, 7:35 pm

myky7robc a scris:eriliana, la cat e de frumoasa bluzita asta, as vrea sa vad cum sta si imbracata pe tine, ce zici?
Nu l-am lucrat pt mine si am trecut de mult de faza de "manechin";in plus nu sunt in cea mai buna dispozitie ....oricum iti multumesc !
eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Karina33 Dum 16 Dec 2012, 8:52 pm

Am pierdut mesajul deja scris ca am apasat aiurea pe cine stie ce zid Asa ca reiau: am terminat si eu fularul ala infinit (eu la denumirea asta ma gandesc mai degraba la banda lui Mobius) pentru nepoata-mea mai mare.
Am avut noroc cu firul gros si andrelele mari si-n doua seri am terminat. De curiozitate am inceput vineri seara la vocea romaniei si cum aseara nu mai vedeam pc-ul de oboseala m-am cuibarit in fotoliu si-am tricotat. Dimineata am spalat cu putin detergent, am clatit cu balsam, am stors 'blocat' in prosop si-am pus pe calorifer la uscat. Pana sa termin curatenia era deja uscat.
Cum eu eram imbracata de smotru am folosit-o pe fandosita familiei pe post de model. Nu-i displace nici ei fularul, n-a avut nimic de comentat, ba o luase somnul de drag si cald. Dupa Craciun o s-o pozez si pe nepoata cadorisita, eu sper sa-i placa fularul.

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 SNV36307_zpsab1c97bb

O apucase cascatul pe Bebe:

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 SNV36305_zpsd8a178a1

Si aici o poza cu incheierea lui. Nu-i chiar invizibila prinderea dar sunt multumita fata de ce-am mai vazut la alte fulare de-astea.

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 SNV36309_zps39aee1d1

Detalii tehnice: 250-300gr de lana semitoarsa, andrele nr 8 (ar fi mers si mai mici dar la fularul asta lucratul lejer ii da elasticitate)
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de firicel Dum 16 Dec 2012, 9:10 pm

Frumos fularul pentru nepotica ta,Karina!Sa-l poarte sanatoasa si iubita!
firicel
firicel
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 7388
Varsta : 63
Localizare : urziceni
Data de inscriere : 27/02/2010

http://lucrudemanafiricel-sforicel.blogspot.com

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de letho Dum 16 Dec 2012, 9:45 pm

Foarte frumos fularul iar Bebe si mai si love Daca ti-a ramas fir, poate vrea si ea unul, asa de moft Smile
O sa astept poze si cu nepotica, poate o prindem in galerie. Sa-l poarte sanatoasa!
letho
letho
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1316
Varsta : 53
Localizare : Navodari
Data de inscriere : 21/12/2009

http://lenasplace.wordpress.com/

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 16 Dec 2012, 10:00 pm

Bravo,Karina.Imi place atat fularul,cat si purtatoarea.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun - Pagina 3 Empty Re: Provocare tricotat nr. 2 - Cadou de Mos Craciun

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB