Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

+104
MagdaMarin
dyna
Raluca Elena
mya21_ro
ionela07
Gabry_ela
r0na
Narnia
rivka
Angelica18
LadyK
elutzamicutza
Motzu
tinap
michelinebeaulieu
anc@
Karina33
Alma Mater
Adelle23
cristina07
sorinamircov
danae
Ionela.Radu
claudine
voicu silvia
AlinaJ.Bijoux
Gabiuta
irish05
lacridrumas
despina13cucli
Pui_dEuropolis
feliciagl
Andante
Larisa09
julix_2007
louise27
iriclau
Admina
mami jeni
luminitza79
wanna1687
sim23200
cocoleta
manuela29
mariao
Panea Laura
olguta cusma
greieras
andrei aura
CristineluG
bibitu
danniela
SilviaDumitrescu
valentinadof
corina corina
cocolina
vmir
cristina iosif
loriem77
annamarya
kitty_1973
Giobsy
annamaria26985
gabriela1554
invatatoarea
pisi
Alenia
tomari
Ginet
AlexaMary
victoriacus
liavas
piciul
snowflake
oanaraluca
-iulia-
Adorama
alexia
Lucia Ro
Mickey
mihaela-elena
barbin
Lilly
aurelia45
mari01
aurelia.c
alice_stefania
DANIELA.I
ivanutamihaela
cixinica
cris_io_mat
fulguta28
zsofia
MihaelaT
ancabanu
steauainserarii
ismi3ismi
emmancita
zylv
stoy
Elspethalexia
CCristinaC
ivanoiuadela9
diada
108 participanți

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

La cine vine Mos Nicolae mai devreme????? ne ajutati sa gasim castigatoarea? va multumim frumos tututror!!!!

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_lcap4%CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_rcap 4% 
[ 20 ]
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_lcap29%CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_rcap 29% 
[ 147 ]
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_lcap7%CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_rcap 7% 
[ 34 ]
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_lcap6%CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_rcap 6% 
[ 30 ]
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_lcap8%CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_rcap 8% 
[ 43 ]
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_lcap19%CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_rcap 19% 
[ 96 ]
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_lcap27%CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Vote_rcap 27% 
[ 136 ]
 
Total voturi : 506
 
 

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de diada Lun 26 Noi 2012, 10:00 am

Va invitam la votarea capei preferate. Va reamintesc ca trebuie sa tineti cont nu doar de aspectul finit ci si de detaliile prezentate, corectitudinea executiei, felul in care este finisata capa, materialul, modelul, culorile folosite. De asemenea, foarte important este daca acesta capa o avantajeaza pe cea care o poarta. In concluzie, tineti cont de detalii tehnice si aspectul artistic, al articolului realizat.

Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Like a Star @ heaven Multumim sponsorului, Brorom Sibiu: http://www.decusut.ro, care a facut posibil acest concurs. Marele premiu este o masina de cusut Brother BM3600!


In continuare sunt prezentate creatiile inscrise la concurs:


Concurenta 1.
Am terminat de lucrat capa! Este inspirata de un tipar din revista Burda din luna august a.c. si confectionata din stofa cu fir usor buclat. Deoarece stofa mi s-a parut subtire, am folosit pe post de captuseala aceeasi stofa, pe alta culoare. Una dintre fete este maro- caffe-au-late, iar cealalta galben- pal. La umeri este intarita cu panza termoadeziva iar nastrurii sunt cusuti suprapusi pe ambele fete. Pentru ca designul era putin anost, am adaugat pe fiecare fata cate un sir crosetat, facut tot de mine.
Sper sa va placa, asa cum si mie imi place!
CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 1

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 5

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 4

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 6

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 7

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 3

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 2



Concurenta 2.
Am realizat o capa din stofa rosie, in ton cu sarbatorile. Se incheie in 5 nasturi si se prinde si o curea in talie pentru o mai buna definire. Aceasta capa este croita dupa model Leko, cu mici modificari. In modelul initial, cureaua trecea doar prin doua fante in fata, dar am mai adaugat inca doua la spate, pe linia de imbinare a manecilor pentru ca se accentueaza mai bine talia. Este foarte comoda la purtat si merge purtata si la piata dar si cu copiii de mana.
Bafta tuturor!

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 1-1

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 2-1

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 3-1

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 4-1

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 6-1

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 5-1

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 7-1


Concurenta 3.
Am terminat si eu capa. Modelul este inspirat dintr-un tutorial de pe You Tube. Materialul meu este .... nu stiu ce este , insa pe mine m-a inspirat Capa mea se inchide in 3 nasturi, mari. Desi initial nu credeam ca imi va placea, acum stiu sigur ca o voi purta cu placere. Sper sa va placa si voua asa cum imi place mie. Bafta multa tuturor!

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Tipar

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Inlucru

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Dos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Detaliu

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Spatecapa

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Lateral

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 1-2



Concurenta 4.
Am privit mereu cu reticienta capele si trebuie sa-mi pun cenusa-n cap acum dupa ce-am vazut ca nu-s incomode cum credeam. De cand s-a lansat concursul m-am tot uitat pe net dupa modele sa caut ceva comod si m-am oprit la modelul asta ce apare si pe leko. L-am adaptat nevoilor mele.
Stofa asta o aveam pentru un sacou, m-am bucurat ca mi-a ajuns pentru capa, am dublat cu captusala matlasata ca s-o pot purta si iarna, are buzunare ascunse pe cusatura, fermoar ca sistem de inchidere (mi se pare ca izoleaza mai bine) si-am impletit din fir de efect partea blanoasa de la gat si maneci.
Neaparat trebuie sa-mi iau manusi lungi pana la cot si-o geanta cu toarta mai lunga ca sa completez tinuta.
Am purtat capa zilele astea si, neasteptat pentru mine, am fost admirata si intrebata de unde-o am...si-a fost practica, ma pot misca lejer cu ea.
Asa ca multumesc de provocarea concursului, altfel n-am fi purtat capa!
Abia astept sa vad ce modele mai apar! Bafta tuturor!

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 1-3

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 2-3

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 3-2

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 4-2

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 5-2

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 6-2

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 7-2


_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de diada Lun 26 Noi 2012, 10:02 am

Concurenta 5.

Capa mea e facuta din stofa, iar captuseala e plinuta nu stiu cum ii zice.

Initial am vrut sa o fac cu mansete dar lipsa experientei si-a spus cuvantul, asa ca am modificat planul. Are buzunare iar gulerul e lejer.

Imi place cum a iesit si sunt mandra de ea. Sper sa va placa si voua.

Succes tuturor.

Uitasem...m-am inspirat din burda, ca pe strada nu am vazut nici o capa.



CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 1-4

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 6-3

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 4-3

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 5-3

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 3-3

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 2-4


Concurenta 6.
Mi-a placut ideea concursului, de aceea pentru plimbarile romantice si nu numai am realizat o capa din stofa gri. Pe bentita din fata am aplicat dantela decupata si trandafiri dintr-un pulover impaslit. La fel am procedat si la gluga doar ca trandafirii sunt intr-o versiune mai mica. Asta pentru a nu ma pierde in ceata si sa pot fi remarcata usor. Toata treaba asta cu decupat, taiat, aplicat cu acul mi-a luat mai bine de-o jumatate de zi. Si sa nu-mi va fi parut rau ca n-o voi putea purta si iarna, am folosit o captuseala matlasata peste care am cusut satin. Se inchide cu fermoar si 4 capse mari cusute. Imi place croiala, consider ca ma avantajeaza si mai spun doar atat: sunt incantata maxim.

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! CopyofDSCN4639

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! DSCN4642

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 6-4

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! DSCN4712

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 5-4

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 3-4

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 4-4



Concurenta 7.
In final am terminat si eu capa. Lipsa de inspiratie n-am avut pe sezonul asta, pe toate podiumurile am admirat creatii de tip capa, deci am avut de unde alege.
Dupa ce am gasit materialul, am facut o schita cu ideea mea. Am vrut ceva romantic, feminin, mai elegant, ceva care sa ma duca cu gandul la capele de odinioara. Materialul nu era intreg, era un halat foarte mare din second, pe care l-am dezansamblat si asa am taiat partile capei. E un fel de raiat, asa cred eu, foarte fin la atingere, dar grosut si cu tinuta. Captuseala am schimbat cu una mai groasa in culoare roz pal, cea pe care am vrut s-o folosesc si e pe prima fotografie era mult prea subtire, si nici culoarea nu se combina cu griul. Tiparul am construit eu dupa un tipar de baza cu marimile mele. Referinte cum sa construiesc si sa modific un tipar am gasit in cartea "Structura si proiectarea confectiilor" de Emilia Popescu, pe care folosesc de mult. Modelul e asimetric cu spatele mai lung decat fata, si cu "maneci" mai scurte, doar cat sa-mi acopere cotul. Un detaliu mai neobisnuit e gulerul, care e guler normal la spate, iar in fata alungita si mult amplificata, fiind mai degraba un volan. Capa se inchide cu nasturi ascunse in dos.
Am avut de lucru cu ea, dar a meritat efortul, sunt multumita cum a iesit si voi purta cu placere. Sper sa va placa si voua Smile

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 1-5

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 2-6

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 3-5

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 5-5

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 4-6

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 6-6

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! 7-4


Bafta tuturor, abia astept sa vad la cine vine Mos Nicolae hug

_________________
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de ivanoiuadela9 Lun 26 Noi 2012, 10:34 am

am votat concurenta cu nr X .. bafta tuturor .. hug


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
ivanoiuadela9
ivanoiuadela9
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1402
Varsta : 47
Localizare : tg jiu
Data de inscriere : 22/04/2010

http://ivanoiuadela9.blogspot.ro/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de CCristinaC Lun 26 Noi 2012, 11:02 am

Votat concurenta nr X
Imi plac toate lucrarile, eu fiind o purtatoare de capa, dar, recunosc, trandafirii au facut departajarea. Smile
Felicitari tuturor participantelor curajoase. Flowers


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:55 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
CCristinaC
CCristinaC
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4449
Localizare : Topoloveni, jud. Arges
Data de inscriere : 21/12/2009

http://ccristinacstyle.blogspot.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de Elspethalexia Lun 26 Noi 2012, 11:05 am

Foarte drăguțe toate capele! E prima dată când mă bag în seamă pe aici si votez, dar cu siguranță nu va fi ultima data.
Am apreciat execuția mai multor fete, dar în final am votat cu concurenta nr. X pentru că mi-a plăcut foarte mult volanul din față și fanta din spate bucurie


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
Elspethalexia
Elspethalexia
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 96
Varsta : 38
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 05/11/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de stoy Lun 26 Noi 2012, 11:14 am

Votat si eu!!!!
Concurenta cu nr. X daca nu imi trimiti si mie tiparul ..... nu-ti fac nik ca doar te-am votat deja. Dar te rog sa-mi trimiti PM cu modul in care ai realizat capa. Te rog muuult!!!
Si pe mine m-a cucerit eleganta capei tale. love


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:56 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de zylv Lun 26 Noi 2012, 12:08 pm

Nr. X m-a cucerit cu eleganta cu care poarta minunatia creata.I se potriveste perfect,mai ales ca si- a lucrat capa pe masura ei.Majoritatea capelor din concurs mi se par ori prea fixe ,ori prea lalai.Desi pare un obiect vestImentar simplu de confectionat,nu este chiar usor sa-I dai forma potrivita pe fiecare silueta.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:57 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
zylv
zylv
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 880
Varsta : 52
Localizare : in centrul tarii
Data de inscriere : 15/02/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de emmancita Lun 26 Noi 2012, 12:16 pm

Pana cand votam? Ca eu nu prea ma hotarasc asa usor, imi plac vreo trei...dar imi plac mult !
Bravo tuturor! Ma asteptam sa fie mult mai multe concurente.
kiss
Edit: e adevarat ca unele dau impresia ca nu sunt facute pe masura potrivita, dar modelele sunt atat de frumoase si fiecare altfel !Cu personalitate!Cu ceva crosetat, tricotat, un volan, impaslite...Felicitarile mele! pupi
emmancita
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 51
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de ismi3ismi Lun 26 Noi 2012, 12:40 pm

Multe felicitari tuturor participantelor!Sunteti tare pricepute.Am votat X ,pt ca este genul meu


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
avatar
ismi3ismi
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1165
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/05/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de steauainserarii Lun 26 Noi 2012, 1:07 pm

Felicitari concurentelor! Am votat concurenta nr. X . Ador modelul acesta si l-as face pentru fetita mea pentru Craciun. Cum gasesc tutorialul citat?


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:58 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
steauainserarii
steauainserarii
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/05/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de ancabanu Lun 26 Noi 2012, 1:35 pm

Felicitari concurentelor!! Ma bucur ca sunt mai multe modele pentru toate gusturile. Inca nu m-am hotarat cu cine votez, trebuie sa aleg intre 2 si 7 pentru ca ambele imi plac enorm!!
Felicitari inca o data!!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de MihaelaT Lun 26 Noi 2012, 1:38 pm

Felicitari, concurentelor! Ati facut treaba buna. Sa le purtati sanatoase si mult succes!
Si pe mine m-a cucerit nr.. X love


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 7:59 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de zsofia Lun 26 Noi 2012, 1:40 pm

Foarte frumoase toate ,concurentei nr ... este un model pe care as putea sa port,este si lucrat foarte frumos,felicitari Flowers


Ultima editare efectuata de catre diada in Mier 28 Noi 2012, 8:57 am, editata de 1 ori (Motiv : sters numar)
zsofia
zsofia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 438
Varsta : 56
Localizare : Sfantu Gheorghe
Data de inscriere : 13/11/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de fulguta28 Lun 26 Noi 2012, 2:00 pm

Si eu tot X votez. Felicitari concurentei!


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:00 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
fulguta28
fulguta28
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 495
Varsta : 47
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 03/07/2011

http://www.quadrille.ro

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de cris_io_mat Lun 26 Noi 2012, 2:01 pm

Greu de hotarat,ca de obicei ...totul este lucrat frumos .Dar cum trebuie sa fie un singur vot...sa fie nr X ,cu felicitari pt toate concurentele!


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:00 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
cris_io_mat
cris_io_mat
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 444
Varsta : 51
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/08/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de cixinica Lun 26 Noi 2012, 2:29 pm

Foarte frumoase toate modelele, greu de ales
am votat nr. X, felicitari tuturor concurentelor! Smile


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
cixinica
cixinica
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de ivanutamihaela Lun 26 Noi 2012, 2:32 pm

bravo fetelor,ati lucrat cape frumoase.Si eu votez capa nr. X,colanul acela e perfect pus acolo love


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:01 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
ivanutamihaela
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de DANIELA.I Lun 26 Noi 2012, 2:45 pm

Am avut de ales intre 3 si 7,am ales X pt ca imi place modelul,materialul si este lucrat bine. Modelul 4 seamana mai degraba a haina cu maneci evazate.Restul modelelor mi.au placut si vreau sa felicit fetele pt efortul depus.


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
DANIELA.I
DANIELA.I
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 861
Varsta : 52
Localizare : agnita
Data de inscriere : 15/02/2009

https://s626.photobucket.com/albums/tt349/maistra3772/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de alice_stefania Lun 26 Noi 2012, 3:15 pm

Am votat si eu pentru concurenta cu nr. X, mi-a placut eleganta modelului si tiparul facut pe masura, dupa un tipar de baza. Gulerul-volan este foarte de efect si ii da o nota romantica. As purta cu placere un astfel de model. Mi-a palcut mult si modelul cu nr. 3, in special pentru faptul ca pune talia in evidenta , insa modelul nr. 7 este mai elaborat , cu mai multe detalii. Felicitari tutror concurentelor pentru eforturi si mai ales pentru modelele reusite


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
alice_stefania
alice_stefania
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 2
Varsta : 46
Localizare : Brasov
Data de inscriere : 26/04/2010

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de aurelia.c Lun 26 Noi 2012, 3:23 pm

Am votat nr X. Desi este mai simpluta, mi se pare cea mai de efect, se aseaza f bine si este ceva ce as purta si eu Smile


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:05 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
aurelia.c
aurelia.c
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 305
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 20/11/2010

https://cevrajiamaifacutnevastamea.wordpress.com/

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de mari01 Lun 26 Noi 2012, 3:37 pm

Am votat si eu ,nu va spun pe cine.
Vreau sa felicit toate concurentele si cred ca fiecare este o castigatoare .
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de aurelia45 Lun 26 Noi 2012, 4:10 pm

Am vota capa nr X cu toate ca as fi vrut sa votez si capa nr 3 dar regulamentul te lasa sa votezi doar una.
Nr 3 este intradevar o capa: ampla in poale, cade bine, incheiata in trei nasturi, asa cum trebuie si nu cu fermuar ca altele. Cea rosie, nr2, este draguta se poarta comod dar asa cu cele doua fante atat in fata cat si in spate nu mai seamana cu o capa ci mai degraba cu o jacheta raglan. Ar fi fost mai draguta daca o executai din blanita ecologica.

Nr 6 este o capa in toata regula, cu finisaje destul de bunicele iar ca si ornament este si mai draguta atata timp cat este ideea ta originala cu acele floricele decupate. Are si lungimea necesara unei cape iar fermuarul nu este la vedere, ai facut bine ca l-ai ascuns.
Felicitari la toate concurentele, dar as vrea sa cajtige nr 6, va pup!


Ultima editare efectuata de catre MagdaMarin in Mar 27 Noi 2012, 8:06 pm, editata de 1 ori (Motiv : Sters numarul concurentei)
aurelia45
aurelia45
helper
helper

Numarul mesajelor : 4
Varsta : 57
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 01/08/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de Lilly Lun 26 Noi 2012, 5:24 pm

Am votat pt concurenta cu nr 6. Asa ceva as purta si eu, e f frumoasa capa Smile

Bafta tuturor!
avatar
Lilly
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : Cluj
Data de inscriere : 27/01/2009

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de barbin Lun 26 Noi 2012, 5:28 pm

Cat am asteptat sa imi exprim votul..... Dar sa stiti ca tare as vrea sa il anulez sa aleg alta creatie. Nu este usor deloc. Flowers
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de mihaela-elena Lun 26 Noi 2012, 5:44 pm

Foarte frumoase toate modelele, felicitari celor care s-au incumetat la fabricarea capei! va doresc mult spor in continuare!
mihaela-elena
mihaela-elena
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 22/03/2012

Sus In jos

CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!! Empty Re: CONCURS CROITORIE CAPA - VOTAREA!!!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 8 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB