Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

+62
dragan mirela
mariaz_09
aleinad
europolis
Alyna_ct
lelia40
stoy
violetas
T_mihaela
mihaelavama
Floren
dorinami
Giorgi
mimiady63
oana sersun
Gabry_ela
cris_io_mat
camelia tot
lucky
Giobsy
Cristache
Maria Tatuti
Angela2011
Dorulet
AcidoR
geanina_scumpica
just_me26
CCristinaC
tinap
irish05
kmn
bibitu
Tache Marilena
SilviaDumitrescu
Liliana Solom
crina68
georgeta.prnic
stejara
rivka
kerkyra
cory74
tomari
Admina
letho
ioana soare
marina40
diada
victoriacus
Karina33
emilia-elena
piciul
symos
gabyd
valentinadof
pufoi
canadianca50
emmancita
mari01
Angelica18
eriliana
gabi1972
corina corina
66 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de europolis Mier 30 Ian 2013, 9:04 pm

Multumesc Lelia, chiar sunt mai multe bucati si nu e lucrat de sus in jos wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Mier 30 Ian 2013, 9:12 pm

Bravo,Euro!!!!!!!!!Imi place foarte mult ce a iesit.A meritat sa-l faci.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de europolis Mier 30 Ian 2013, 9:18 pm

Multumesc Angelica hug sa vedem ce-o iesi dupa spalare wink
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de ioana soare Mier 30 Ian 2013, 9:21 pm

Daaa, mi-aduc aminte de el, ce ma bucur ca l-ai lucrat si ca am putut sa-ti fiu de ajutor! Ti-a iesit super, arata foarte bine asa in doua culori, iar nasturii sunt de mare efect! Dar de ce sa-l strici?
Sa lungesti lana... sa faci din 100 de metri 200 e cam greu, dar sa lungesti puloverul gata terminat, asta e cel mai usor lucru:)) Se intampla asta si cand nu vrei:))

Angelica e foarte frumoasa vesta! Tot ce lucrezi arata impecabil!

Stoy imi place puloverul asa lungut si iti sta bine cu el!
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de lelia40 Mier 30 Ian 2013, 9:24 pm

europolis a scris:Multumesc Lelia, chiar sunt mai multe bucati si nu e lucrat de sus in jos wink

Mia culpa .....mi-am prins urechile ,se vede ca n-am lucrat ce ceva ani ,am citit explicatiile de la ajutor si m-am dumirit ....dar tot complicat imi pare Rolling Eyes
lelia40
lelia40
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 52
Varsta : 52
Localizare : motru
Data de inscriere : 31/12/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de europolis Mier 30 Ian 2013, 9:28 pm

Multumesc mult Ioana, am nevoie de lungire la maneci ca nu mi-a mai ajuns materia prima si vin cam scurte acum in rest, sa ramana asa macar Smile
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de symos Mier 30 Ian 2013, 10:13 pm

euro e f frumos . kiss
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de georgeta.prnic Joi 31 Ian 2013, 1:33 am

mirat2 asa sunt dupa ce am vazut puloverele ,dragi doamne.Fiecare in parte este foarte,foarte reusit bine
Europolis,eu tocmai am uscat un pulover din lana dar fara torsade,spalat de mana,si uscat pe suprafata plana,si s-a mai lungit(desi nu-mi doream).L-am tricotat pentru mine,dar simplu ,fara model.Poza nu vede el prea curand,ca nu sunt foarte incantata de inspiratia mea.
georgeta.prnic
georgeta.prnic
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1535
Varsta : 47
Localizare : romania-serbia
Data de inscriere : 23/10/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mariaz_09 Joi 31 Ian 2013, 2:12 am

Draga mea ,
spala-l in apa calduta,nu stoarce si pune-l la uscat in baie pe umeras.Se lasa destul de bine in lungime,din experienta mea vorbesc.
mariaz_09
mariaz_09
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 762
Varsta : 71
Localizare : Deva
Data de inscriere : 08/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de ioana soare Joi 31 Ian 2013, 12:16 pm

Pai asa se lungeste si restul corpului, nu se lungesc doar manecile. In plus nu poate controla cu cat se va lungi.
Euro, cand il blochezi, incerci sa il prinzi in ace la dimensiunile dorite, chiar daca asta inseamna sa tragi putin de maneci. Tragi de ele si le prinzi in ace la lungimea pe care o doresti pentru ele. Si il lasi sa se usuce asa prins in ace.
ioana soare
ioana soare
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3890
Varsta : 44
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 24/02/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de dragan mirela Joi 31 Ian 2013, 1:00 pm

Buna ziua,vreau sa ma ajute si pe mine cineva cu un sfat :vreau sa lucrez la croseta o rochita de 6 ani si vreau sa stiu pe cite ochiuri si vreau o schema si in alta ordine de idei as mai vrea un sal ptr mine Astept un raspuns urgent de la o maestra care intra zilnic pe chat
dragan mirela
dragan mirela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 272
Varsta : 51
Localizare : craiova
Data de inscriere : 16/11/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de crina68 Joi 31 Ian 2013, 2:56 pm

Du-te repede la ajutor în croșetat și reformulează rugămintea!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 31 Ian 2013, 3:02 pm

Europolis e frumos ,sa-l porti sanatoasa.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 31 Ian 2013, 7:25 pm

Lelia,am pus diagrama la ajutor.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de europolis Vin 01 Feb 2013, 9:11 am

Am spalat puloverul. l-am blocat, la lungime e OK, nu-mi dau seama in latime daca s-a intamplat ceva DAR, am patit altceva. A iesit culoarea nu foarte grav insa are tente de mov. Am impaslit din lana asta mov si nu a iesit culoarea la temperatura mare, de ce a iesit acum la 30 de grade? zid era imposibil sa nu-l stric. Si acum ma duc sa ma culc de suparare zid
europolis
europolis
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3238
Localizare : In capul meu
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de canadianca50 Vin 01 Feb 2013, 12:41 pm

o sa se uniformizeze la urmatoarea spalare
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de dyna Mier 06 Feb 2013, 10:35 pm

salut tuturor sunt noua aici la sectiunea tricotaje asa ca sper sa fiti clemente cu mine... am atasat si eu o vestuta pe care mi-am facut-o si al carei model mi-a placut foarte mult

[img][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/img]
dyna
dyna
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : cluj
Data de inscriere : 03/03/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Mier 06 Feb 2013, 11:03 pm

Dyna nu numai ca ai facut o bluzica foarte frumoasa dar ai si asezonat-o cu o funda shic wink Felicitari!!

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Joi 07 Feb 2013, 7:35 am

EURO abia acum am vazut si eu pulovarul tau ,foarte frumos mie-mi place combinatia de culori folosita.Sa ne spui dupa uscare daca s-a lungit,nu dealta dar poate ai citit patania mea rade .
Si eu am observat ca iasa culorile chiar daca firul este de calitate ,astea doua probleme cu lasatul si iesitul culorile ma descurajeaza mult.



DYNA foarte fumoasa vestuta ta.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de stoy Joi 07 Feb 2013, 11:13 am

Dyna e super vestuta!!!! Si kmie imi place modelul asta fff mult!!!!
stoy
stoy
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1277
Varsta : 48
Localizare : Focsani
Data de inscriere : 31/10/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de dyna Joi 07 Feb 2013, 12:14 pm

va multumesc din suflet fetelor... fiind si prima mea creatie aprecierile voastre sunt foarte binevenite. love
dyna
dyna
helper
helper

Numarul mesajelor : 35
Localizare : cluj
Data de inscriere : 03/03/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de symos Joi 07 Feb 2013, 1:00 pm

foarte frumoasa vestuta .........te mai asteptam si cu alte proiecte
symos
symos
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1114
Varsta : 43
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 10/05/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 07 Feb 2013, 1:04 pm

Dyna,ai facut o vesta frumoasa.Fiind prima,sper sa nu te opresti aici.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 07 Feb 2013, 4:37 pm

Dyna super vesta aplauze
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de cozma felicia Joi 07 Feb 2013, 5:08 pm

Dyna,sa o porti sanatoasa si sa mai faci.
cozma felicia
cozma felicia
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 733
Varsta : 67
Localizare : Ovidiu-Constanta
Data de inscriere : 21/09/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 10 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB