Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Florile din gradina mea(2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyIeri la 11:40 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Pasti
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyIeri la 11:36 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyIeri la 8:09 am Scris de Dorulet

» Animale de companie!!! - 5
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:30 am Scris de Dorulet

» Ne bem cafeaua, împreună!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 8:06 am Scris de alesianicolau

» Retuș bluziță de dantela
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:42 am Scris de alesianicolau

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyLun 15 Apr 2024, 1:17 am Scris de alesianicolau

» Cardio sau fitness? Acasa sau la sala?!
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:33 pm Scris de alesianicolau

» Curățenie în dulap
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyDum 14 Apr 2024, 10:15 pm Scris de alesianicolau

» Miniaturi - handmade
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyMar 02 Apr 2024, 6:42 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Tehnica de embosarea a hartiei
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin


Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

+62
dragan mirela
mariaz_09
aleinad
europolis
Alyna_ct
lelia40
stoy
violetas
T_mihaela
mihaelavama
Floren
dorinami
Giorgi
mimiady63
oana sersun
Gabry_ela
cris_io_mat
camelia tot
lucky
Giobsy
Cristache
Maria Tatuti
Angela2011
Dorulet
AcidoR
geanina_scumpica
just_me26
CCristinaC
tinap
irish05
kmn
bibitu
Tache Marilena
SilviaDumitrescu
Liliana Solom
crina68
georgeta.prnic
stejara
rivka
kerkyra
cory74
tomari
Admina
letho
ioana soare
marina40
diada
victoriacus
Karina33
emilia-elena
piciul
symos
gabyd
valentinadof
pufoi
canadianca50
emmancita
mari01
Angelica18
eriliana
gabi1972
corina corina
66 participanți

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de oana sersun Dum 13 Ian 2013, 7:19 pm

foarte frumosa! Imi puteti spune si mie cum se face acesta bluza? am niste mohair si vreau sa fac si eu un pluover,dar sa incep de sus si nu prea stiu cum.Ma putetiajuta?
oana sersun
oana sersun
helper
helper

Numarul mesajelor : 1
Localizare : ploiesti
Data de inscriere : 13/01/2013

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Giobsy Dum 13 Ian 2013, 8:53 pm

Gabry_ela, puloverul este foarte frumos, iar tu lucrezi atat de uniform si ingrijit, de m-ai lasat masca. Felicitari!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 13 Ian 2013, 8:56 pm

E foarte frumos!Imi place combinatia de culori.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mimiady63 Lun 14 Ian 2013, 12:27 am

Symos,Gabri_ela aplauze aplauze aplauze sunt foarte frumoase.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de eriliana Mar 15 Ian 2013, 4:32 pm

Foarte frumoase creatiile voastre fetelor, va felicit...desi nu-s la nivelul vostru, va arat si eu ce-am terminat aseara! Eu is mandra de mine. andrele
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

eriliana
eriliana
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 349
Localizare : Botosani
Data de inscriere : 15/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 15 Ian 2013, 5:50 pm

Mie-mi place foarte mult.Felicitari,Eriliana!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de canadianca50 Mar 15 Ian 2013, 5:56 pm

Ai de ce fi mandra , felicitari !
canadianca50
canadianca50
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1841
Localizare : acolo si aici
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de kmn Mar 15 Ian 2013, 8:18 pm

fetelooooorrrr, ce frumoase sunt toate....
symos....superb felictari!!!!
kmn
kmn
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1056
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 04/01/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de crina68 Mar 15 Ian 2013, 8:58 pm

Bravo,Eri!!!!

Toate-mi plac!!!!Bravos!

_________________
Trei lucruri arata caracterul unui om: cartile, prietenii si cadourile.
(Horace, Epistolele)

If I had no sense of humor, I would long ago have committed suicide. – Mohandas Gandhi
crina68
crina68
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2519
Localizare : Baragan
Data de inscriere : 25/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de gabi1972 Mar 15 Ian 2013, 9:23 pm

Flowers Tare frumoase mai sunt , felicitari!
Sunteti sigure ca nu-s de masina?Perfecte kiss
gabi1972
gabi1972
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 375
Varsta : 51
Localizare : cluj
Data de inscriere : 26/07/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Maria Tatuti Mar 15 Ian 2013, 9:39 pm

Eriliana ,
Foarte frumos pluovarul lucrat de tine! Mai ales ca verde e culoarea mea preferata.Felicitari! [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Maria Tatuti
Maria Tatuti
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 160
Varsta : 62
Localizare : Munchen
Data de inscriere : 16/02/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Giorgi Mier 16 Ian 2013, 8:06 am

Asa e ,n-as fi zis ca sunt facute de mana !Perfecte!
Giorgi
Giorgi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1226
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Giobsy Mier 16 Ian 2013, 1:09 pm

Eriliana, sa-l porti sanatoasa! E tare frumos!

_________________
GiobsySoulMade.wordpress
Facebook
Giobsy Soul Made Crochet
Giobsy
Giobsy
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2026
Varsta : 56
Localizare : Vatra Dornei
Data de inscriere : 25/05/2009

http://giobsysoulmade.wordpress.com/

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de just_me26 Joi 17 Ian 2013, 8:50 am

doamne ce frumoase sunt felicitari fetelor abea astept sa termin si eu rochita la care lucrez cu spor si sa ma laud si eu va poop si spor la treaba
just_me26
just_me26
helper
helper

Numarul mesajelor : 12
Localizare : brasov
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de dorinami Joi 17 Ian 2013, 2:12 pm

Buna ziua! Dupa sarbatori am dat in patima tricotatului . Am terminat doua pulovere incepute spre sfarsitul anului trecut ...si cum mai aveam niste lana extra merino am mai inceput unul. Puloverul galben si cu cel albastru sunt cu modele din capitolul pt.inspiratie tricotaje URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/839/dsc08939t.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
URL=https://2img.net/r/ihimg/photo/my-images/195/dsc08948k.jpg/][Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine][/URL] Poate se vedeau mai bine daca le puneam pe umeras sau chiar ma fotografiam imbracata....dar asta e....
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de pufoi Joi 17 Ian 2013, 2:26 pm

Sunt foarte frumoase Dorina!
Lucrate corect si ingrijit si se vad foarte bine si asa.
Felicitari!
pufoi
pufoi
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2566
Varsta : 50
Localizare : italia
Data de inscriere : 02/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Joi 17 Ian 2013, 2:43 pm

Dar ai avut spor nu gluma,sunt foarte frumoase.Eu ma chinui sa termin unul si tu ai facut aproape 3.Cele terminate sunt tot cu fir merino?L-ei spalat?daca da spune-mi cum s-au comportat daca s-au lasat vreun pic.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de dorinami Joi 17 Ian 2013, 2:58 pm

Multumesc frumos pt.aprecieri! Puloverele terminate sunt incepute de anul trecut...asa sunt eu lucrez pe mai multe fronturi.... Mario , puloverul alb si cel galben sunt lucrate cu lana 100% si s-au "lasat" la spalat circa 4-5 cm . La cel alb cu torsade mi-a intrat 500 g si am lucrat pana la ultimul fir , fiind dezamagita ca mi-a iesit cam scurt...dar dupa ce l-am spalat am constatat ca-mi vine excelent. Pe cel galben l-am lucrat tinand cont de acest aspect . Puloverul albastru este din lana extra merino si acest material se "lasa" la spalat.
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Joi 17 Ian 2013, 3:16 pm

Daaa deasta am intrebat ca am patit-o cu pulovarul in lucru.Am citit ca nu se foloseste balsam la firul asta,dar prea tarziu.
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mimiady63 Joi 17 Ian 2013, 3:20 pm

Dorina,sa le porti sanatoasa,caci sunt foarte frumoase.
mimiady63
mimiady63
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 401
Varsta : 60
Localizare : Romania jud.HD
Data de inscriere : 02/01/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de dorinami Joi 17 Ian 2013, 3:46 pm

Multumesc Mimiady ! Mario, chiar vroiam sa-ti spun mai sus , dar m-am luat cu scrisul si am uitat.... Verisoara mea a patit-o ! A pus balsam cand a spalat puloverul lucrat din lana merino si a ajuns pana la genuchi!


Ultima editare efectuata de catre dorinami in Joi 17 Ian 2013, 3:49 pm, editata de 1 ori
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Joi 17 Ian 2013, 3:47 pm

Si a mai gasit vreun remediu?m-am gandit sa-l bag la masina la temperatura mare cu o minge de tenis,oare il stric?
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de dorinami Joi 17 Ian 2013, 3:53 pm

Dupa cate stiu nu a mai incercat nimic. A fost atat de dezamagita ca l-a dosit pe undeva sa nu-l mai vada... Cat priveste spalatul cu apa fierbinte..nu am incercat niciodata asa ceva...
dorinami
dorinami
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 292
Varsta : 65
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 22/01/2012

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de mari01 Joi 17 Ian 2013, 3:57 pm

Multumesc de raspuns cred ca o sa incerc eu rade macar sa stiu o treaba
mari01
mari01
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 964
Varsta : 43
Localizare : craiova
Data de inscriere : 04/11/2011

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Angelica18 Joi 17 Ian 2013, 4:01 pm

Dorina,au iesit foarte frumoase pulovarele.Dupa ce ti-am admirat creatiile la crosetate a venit randul sa le admir si aici.Ai un talent deosebit.Felicitari!!!!!!!!!
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII - Pagina 6 Empty Re: Pulovere si alte creatii tricotate (vesta, bolero) XII

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB