Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyAstazi la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Discutii despre revista Burda-5

+59
anna_sandu
codryna
mlizeta
orhapetru
Steluzza
mady89
raluca29
ancuta_ancuta
adina_lg
claudine
dorina narita
Vox
danniela
scoobbyy
Butterfly_Amalia
carmensz
nela12
tiana
otilia gergely
oana_007
Teima
nicole24
manuela29
diada
Carmen T
Karrinne
aidil
clodi
violeta25
aisha
fulguta28
elutzamicutza
ANCA ECATERINA
aurelia.c
marry_a19
-iulia-
alice07
danabarbu2007
barbin
ancabanu
Samarineanca
Admina
myky_mgm25
Panea Laura
geo
aurishta
annamaria26985
mariucamariuca
missgyulyana
MagdaMarin
tomari
Mickey
CarmenClaudia
piciul
Karina33
emmancita
arielas
rosita
valentinadof
63 participanți

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de valentinadof Mar 29 Ian 2013, 10:47 am

Carmen, sa stii ca n-ai cusut bine cele 2 chestii de guler care de fapt intregesc gulerul.Vezi bine punctele.tu le-ai inversat.Marginea de prindere a gulerului dupa ce au fost cusute cele 2 fasii,trebuie sa fie o linie continua,iar cu fasia bias prinzi gulerul de bluza.Asa o finiseaza ei!Sper ca am inteles eu bine despre ce-i vorba.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de CarmenClaudia Mar 29 Ian 2013, 2:45 pm

valentinadof a scris:Carmen, sa stii ca n-ai cusut bine cele 2 chestii de guler care de fapt intregesc gulerul.Vezi bine punctele.tu le-ai inversat.Marginea de prindere a gulerului dupa ce au fost cusute cele 2 fasii,trebuie sa fie o linie continua,iar cu fasia bias prinzi gulerul de bluza.Asa o finiseaza ei!Sper ca am inteles eu bine despre ce-i vorba.
Multumesc de ajutor!
Am recroit gulerul si cele doua bucati de material , pe care cei de la Burda le numesc bentite, si iti atasez pozele cu ele . Dupa cum arata eu le-as monta spre rever , dar ei in schema imi pun semn sa incep sa le montez de la jumatatea gulerului spre rever. Aici m-au pierdut cu explicatiile. Tu imi spui ca vin in reintregirea gulerului? Unde? Pe mijloc sau spre margini?
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Multumesc din nou.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Karina33 Mar 29 Ian 2013, 3:17 pm

Carmen exact asa cum le ai pozate asa le cosi!
Fixarea o faci incepand din mijloc spre coltisorul ala format la baza gulerului, unde vine indoit putin in poza.
De obicei gasesti modelul asta de gulet cu stei inclus la hainele de toamna/iarna. Mai rar la camasi unde vine steiul intreg pana-n fata.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de CarmenClaudia Joi 31 Ian 2013, 11:30 am

Azi a aparut Burda nr.2/2013 si am luat-o. De data asta, ca sa nu imi mai prind urechile in explicatiile lor, pana mai capat ceva experienta o sa imi aleg modele mai usoare ( multumesc de sfat Karina). Pentru ca trebuie deja sa imi pregatesc garderoba de primavara-vara, o sa incerc sa imi fac modelele 134, 126,114. Imi plac mai multe, dar sunt mai complicate si vor intra in proiectele mele de viitor.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de barbin Joi 31 Ian 2013, 1:34 pm

E mai util sa o luam de la simplu. Cred ca si mai putin frustrant si mai eficient de invatat asa. Dar mie cand imi intra in cap ca as putea sa fac.. pana nu stric nu ma conving ca trebuia sa o las mai moale. Acum am sigilat masinile de cusut. Pana imi mai vine mintea la cap. Sper ca Burda noua sa nu imi ridice adrenalina iar. Smile Prea o laudati ca e revista cu mai mult potential. Smile
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 38
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de mariucamariuca Joi 31 Ian 2013, 5:46 pm

si eu am luat revista azi.
nu am materiale si timp cate imi doresc sa fac. (atat cat ma pricep eu)
mariucamariuca
mariucamariuca
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 119
Varsta : 48
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 15/06/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de danabarbu2007 Joi 31 Ian 2013, 6:58 pm

are cineva link-ul cu pozele din nr asta ca eu daca stau cu copilul in casa nu am ajuns la chiosc sa-l cumpar ...a mai si plouat ...si-s tare curioasa ce ne ofera??????????????
danabarbu2007
danabarbu2007
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 702
Varsta : 42
Localizare : Calarasi
Data de inscriere : 05/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de CarmenClaudia Joi 31 Ian 2013, 7:10 pm

danabarbu2007 a scris:are cineva link-ul cu pozele din nr asta ca eu daca stau cu copilul in casa nu am ajuns la chiosc sa-l cumpar ...a mai si plouat ...si-s tare curioasa ce ne ofera??????????????
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
aici sunt doar o parte din modele,dar pe pagina lor mai sunt si modelele de haine pentru comuniune copii la catolici, care se gasesc si in revista.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de alice07 Joi 31 Ian 2013, 8:24 pm

eu pt preview intru pe burda.ru : [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] . Imi place pt ca la nr anterioare poti vedea si cum le-au iesit altor fete. Deja mi-am salvat niste idei pt inspiratie. Sa aveti spor!
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de ancabanu Vin 01 Feb 2013, 12:26 pm

Si mie imi plac cateva modele...sper sa rezolv problema cu masina de cusut sa ma apuc de treaba!
ancabanu
ancabanu
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 363
Varsta : 38
Localizare : Onesti, Bacau
Data de inscriere : 12/01/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de CarmenClaudia Vin 01 Feb 2013, 10:23 pm

Karina33 a scris:Carmen exact asa cum le ai pozate asa le cosi!
Fixarea o faci incepand din mijloc spre coltisorul ala format la baza gulerului, unde vine indoit putin in poza.
De obicei gasesti modelul asta de gulet cu stei inclus la hainele de toamna/iarna. Mai rar la camasi unde vine steiul intreg pana-n fata.

Karina, multumesc de ajutorul dat. Pot sa indraznesc sa te rog ceva? Sa faci un tutorial, cand ai timp, despre gulerul cu stei inclus ( cum mi-ai spus tu ca se numeste) , cum se coase, cum se fixeaza de bluza. Sunt convinsa ca sunt multe incepatoare pe care le-ar ajuta aceste explicatii.
Multumesc anticipat!
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de -iulia- Sam 02 Feb 2013, 12:07 am

recunosc, ca mie una imi e frica sa ma apuc de ceva cu guler. nici nu conteaza ce : camasa, jacheta, rochie. un astfel de tutorial ar fi binevenit, pt ca nu mai sunt si incepatori (asa ca mine) si un sfat e oricand binevenit
-iulia-
-iulia-
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 149
Varsta : 55
Localizare : germania
Data de inscriere : 24/06/2012

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de valentinadof Sam 02 Feb 2013, 9:51 am

Burda 3-2013

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de aurishta Sam 02 Feb 2013, 10:37 am

Imi place!
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Sam 02 Feb 2013, 12:12 pm

Multumim Valentina pentru link! Ce mod placut de a-mi incepe ziua de azi: sa vad preview la Burda martie, cu cafeaua in fata, si sa carcotesc in voie Smile). Adevarul ca e ca, dupa numarul reusit din februarie (in opinia mea), e greu sa scoata ceva de un nivel apropiat.

Eu am gasit doar doua poze care mi-au placut la prima vedere:

Nu stiu daca modelul va fi pentru pantaloni sau pentru top, dar ambele sunt ok:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Imi place jacheta asta incretita in fata, dar ma oftic ca, dupa ce ca sunt doar 20 de poze in preview, doua poze sunt ocupate de jacheta asta Rolling Eyes
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mai sunt niste rochite pentru care astept schita tehnica.

Dar la rochiile de mireasa, nu stiu, dar parca nici pozele nu sunt reusite.
Mireasa asta mai are o saritura si va ramane pentru totdeauna in memoria nuntasilor, cu t*tele pe-afara:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Asta pesemne ca a sarit prea mult, ca partea de la talie in sus ii sta rau de tot, iar chestia aia cu banda peste sani nu o inteleg deloc, dar probabil o fi influenta anilor 50, ca cica in revista ar fi modele in stilul acelor ani:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

La asta rascroiala mainecii este asa de adanca, incat de intrebi ce legatura are cu rochia capul acela de manecuta care mi se pare hilar:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Mda, cam carcotasa, dupa cum vedeti. Mai bine as pune mana sa lucrez ceva. Sa stiti ca lucrez la o fusta. Cu pasi foarte mici. Eu am ramas cu gandul la provocarea aia de a lucra un tipar din fiecare luna. Intentia a fost mareata, dar ianuarie s-a dus si eu sunt pe la jumatatea fustei pentru ianuarie.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de valentinadof Sam 02 Feb 2013, 12:24 pm


Eu n-am inteles ce-i cu poza asta! confused Da,stiu,prejudecati! peace

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Sam 02 Feb 2013, 12:32 pm

Valentina, eu am preferat sa ma uit cu un ochi "curat", si sa ma gandesc: pfui, ce scurta urata are domnisoara aia de onoare rade

Vezi, carcoteala asta mi-o retinusem, dar m-ai provocat lol!
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Karina33 Dum 03 Feb 2013, 7:27 am


Mda, iar o sa iau o revista pe care n-o voi folosi.
Rosita sunt trei poze cu jachetica aia incretita, probabil ca au si cursul ilustrat la ea.
Valentina n-am treaba cu prejudecatile sexuale dar fatuca aia parca-i scapata din ospiciu cu camasa de noapte (inegala la tiv, cahhh) si-un halat intrat la apa.

Mi-au mai placut cum arata fustita asta volanata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

si rochita asta, dar aici cred ca-mi place materialul de fapt, croiala este simpla-simpla.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si m-a oripilat asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
N-am mai vazut de mult ceva asa de diform si lalai. As vrea sa vad si ce femeie se simte sexi imbracata asa zid ca nici macar comoda nu-i combinatia asta.
Se pare ca nu mai pricep eu nimic din moda, sunt expirataaaaaaa!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de aurishta Dum 03 Feb 2013, 11:29 am

Karina33 a scris:

Mi-a mai placut cum arata fustita asta volanata:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Hihi, pe asta am pus si eu ochii pentru Simona,am si salvat poza, mai cu seama ca am in plan si o geanta in forma de chitara electrica, asa, ca sa gasesc un pretext pentru o husa la tubul de proiect pe care-l tine in mana cand merge la scoala.
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de alice07 Lun 04 Feb 2013, 7:54 pm

Buna seara, dintre fetele care aveti tiparele Burda mai vechi, e vreuna care are Martie 2005? Am descarcat tiparele de pe site-urile rusesti, dar la martie tiparul C si D este altul. Asadar, e vreuna draguta sa le scaneze si pentru mine? Sau poate unde le gasesc pt descarcat?

Multumesc,spor la croitorit![Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de marry_a19 Mier 06 Feb 2013, 10:13 pm

Buna seara, as dori si eu un sfat...as dori sa cumpar revista nr 12/2012 insa nu stiu cui sa ma adresez...va rog sa ma ajutati ...multumesc mult.
marry_a19
marry_a19
helper
helper

Numarul mesajelor : 52
Localizare : Vaslui
Data de inscriere : 06/05/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de MagdaMarin Joi 07 Feb 2013, 9:01 pm

La chioscurile de difuzare a presei .

_________________
~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]~


Magda Marin
Ce cos eu
Conservarea alimentelor in bucatarie
MagdaMarin
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5512
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Admina Vin 08 Feb 2013, 12:32 am

Karina, nu esti singura care nu intelege moda-sac, a la Burda:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Parerea mea e ca daca e ceva mai larg, pui restul pieselor pe corp, ca sa nu pari de la concursuri de sarituri in sac. Plus ca am invatat de la echipa Cu ce sa nu te imbraci, ca o piesa pe corp, cu ceva proportii, face minuni indiferent de silueta. Nu as purta unele tinute de mai sus, nici daca as avea 1,9m si 65kg si nici daca le-as primi gratis. Smile Si care e treaba cu moda masculina, la femei, de genul:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] zid

Si sunt tot mai multe modele aiurite, in ultimii ani. Cand caut cate ceva, ma uit tot pe revistele din 2007-2009.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de aurishta Vin 08 Feb 2013, 8:26 am

Admina a scris:

...Si sunt tot mai multe modele aiurite, in ultimii ani. Cand caut cate ceva, ma uit tot pe revistele din 2007-2009.
...si eu tot asa Neutral
aurishta
aurishta
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3945
Varsta : 56
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 18/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita Mier 13 Feb 2013, 8:38 pm

Full preview Burda martie.

Ce surpriza am avut sa vad ca rochia asta:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si ca pantalonii astia, care imi placusera:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

arata asa:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 3 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 12 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB