Ultimele subiecte
» Jucarii crosetate
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyIeri la 9:53 pm Scris de LRodica

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:59 pm Scris de diada

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyIeri la 6:58 pm Scris de diada

» Lacuirea argilei polimerice (fimo,cernit, sculpey etc)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyIeri la 8:52 am Scris de vlad_mom

» Hainute crosetate, pentru copii(11)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyMar 12 Noi 2019, 4:24 pm Scris de diada

» Rochii, fuste crosetate -14
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyMar 12 Noi 2019, 4:20 pm Scris de diada

» Saluri, fulare, esarfe crosetate X
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyLun 11 Noi 2019, 8:59 pm Scris de Michelle88

» Bluze,topuri,jachete, pardesie, bolerouri-crosetate (28)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyLun 11 Noi 2019, 8:43 pm Scris de gretty

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyVin 08 Noi 2019, 10:10 pm Scris de Danutzaaa

» Fire cu bambus
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyVin 08 Noi 2019, 10:01 pm Scris de Claudi@

» Paturi crosetate 2
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyVin 08 Noi 2019, 7:02 pm Scris de Michelle88

» Sarbatoritii zilei!!! XI
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyVin 08 Noi 2019, 11:49 am Scris de mlizeta

» Fuste - capitolul X
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyMier 06 Noi 2019, 1:50 pm Scris de Michelle88

» Fulare,saluri,esarfe tricotate (VIII)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyMar 05 Noi 2019, 8:51 am Scris de Dorulet

» Decoratiuni interioare pt casa (6)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyLun 04 Noi 2019, 8:24 pm Scris de diada

» Treninguri, maieuri, colanti, haine pentru casa(3)
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyLun 04 Noi 2019, 8:19 pm Scris de diada

» Metoda servetelulul capitolul VIII
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptySam 02 Noi 2019, 4:06 pm Scris de vlad_mom

» Tehnica frivolite pe ac sau needle tatting - 7
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyVin 01 Noi 2019, 8:21 am Scris de diada

» Miniaturi - handmade
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyJoi 31 Oct 2019, 10:47 pm Scris de vlad_mom

» Intelepciune prin povestiri
Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 EmptyLun 28 Oct 2019, 9:11 am Scris de LRodica

Discutii despre revista Burda-5

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de rosita la data de Sam 25 Mai 2013, 9:28 am

O, iulie, am crezut ca n-am citit bine! Noi n-am primit inca nici iunie, iar ei au publicat deja pozele pentru iulie!

Am intrat si eu pe linkul acela, si wow, rochia asta Shocked
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
No more comments Smile

Nu stiu ce sa zic despre modele, nu m-a impresionat nimic din cale afara. Mai astept schitele pentru decizia finala, dar am un feeling ca voi rasfoi iunie asteptand preview-ul de august Smile

Merci Geo! hug

rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 Empty Re: Discutii despre revista Burda-5

Mesaj Scris de barbin la data de Vin 31 Mai 2013, 11:12 pm

Am facut si eu colectie de burzi de pe un an de zile. Mai are rost sa mi le mai iau? Macar(!) sa stiu sa fac eu cate modele imi plac pana acum! Smile
In revista din iunie imi place tare mult(nu-mi explic de ce, cred ca din cauza Elutzei), fusta galbena de pe coperta. love .

barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 34
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Sam 01 Iun 2013, 12:27 am

rosita a scris:

Am vazut ca e o rochie -camasa (shirt dress), si imi place cand le vad in revista, dar ma gandesc ca ar fi cam prea sobra pentru vara. Voi purtati rochie de genul asta?

Modelul acesta? [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Nu cred ca e sobra, depinde ce material ai. Asta mi se pare casual, merge de zi, la munca. Daca pui un material inflorat, merge de weekend, de vacanta. Mai ales daca faci fusta in forma de A, mi se pare romantica. wink

p.s. eu ador rochiile camasa. am cateva: negru, carouri diferite si le-am purtat ca si tunica sau ca rochie, cu dres.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8713
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Sam 01 Iun 2013, 1:07 pm

Da Admina, de modelul acela vorbeam. Burda a tot avut modele de rochii camasa, dar desi le admir, mi se pare ca dau un aer intepat rade

Modelele pe care le-ai pus tu sunt frumoase, e adevarat ca imprimeul face diferenta. Si parca imi plac mai mult cu fusta cu pliuri. Am vazut modelul asta de la McCalls, dar numai ce am ratat un sales:

Maybe next time.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Mier 12 Iun 2013, 9:44 am

Burdastyle.ru a postat toate schitele tehnice din numarul de iulie al revistei, dar intr-o forma noua. Nu mai sunt postate schitele individual pentru fiecare model, ci fix asa cum apar in revista, una langa alta, pe doua pagini.

link aici
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 12 Iun 2013, 10:31 am

Rosita, tu-ti iei tiparul ca atare de la McCalls si alte firme de tipare? Adica in plic individual, pentru cateva masuri si ti-l trimit prin posta?
Eu am luat de curand de pe sewingpatterns vreo doua tipare download si e ceva de munca la ele. Am printat pe foi A3 (am noroc ca e ieftin tonerul, fiind copiator), am decupat partial chenarele, am lipit cap la cap si e un ditamai cearceaful, ocupa o jumatate de camera. Inca nu am apucat sa decupez partile. Ca pret cred ca e aproape la fel, daca prinzi reduceri, doar transportul s-ar adauga.
Din Burda asta am ochit pantalonasi scurti pentru fi-mea. Eu am oarecum abonament la domnul de la ziare si imi cam e rusine sa refuz un numar. Stie ca iau si-mi pune deoparte. In plus, in afara sunt mult mai scumpe, cred ca merita pastrata colectia.

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Mier 12 Iun 2013, 11:52 am

Admina, da, imi iau tiparele in plic individual. NU-mi place absolut deloc (de fapt, urasc de-a dreptul!) sa downloadez tipare si sa lipesc foile. Am si eu un tipar de camasa de la saitul ala pe care l-ai pomenit, si tot asa, e cat covorul tiparul ala. La tiparele in plic individual comandate de afara, au si ele partea lor proasta: e scumpa posta Sad Pentru 3 tipare posta ar fi 5 usd pe tipar, la care mai aduagi 2-3 usd cat ar fi pretul tiparului la reducere.

Eu de aia nu imi iau revista de la un chiosc anume, ca sa nu isi faca nenea vanzator iluzii ca voi veni si luna viitoare, ca poate nu-mi place numarul, si atunci nu-i creez nici lui asteptari, nici eu nu simt vreo presiune sa iau revista. Dar ai dreptate ca la noi revista e mult mai ieftina decat afara. probabil din cauza ca e doar tradusa, nu o producem noi aici cu articole locale, etc.
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Mier 12 Iun 2013, 4:05 pm

Fetelor,am o rugaminte!Am ratat nr 6 al revistei,se poate desparti cineva de ea?Multumesc anticipat!

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3159
Varsta : 43
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Mier 12 Iun 2013, 4:49 pm

Valentina, nu-ti face griji, ca n-ai pierdut-o! Sper sa gasesti pe cineva pe forum care sa vrea sa renunte la ea, dar daca nu, stii ca poti sa suni la sediul revistei in Bucuresti, si ti-o trimit prin posta! E un numar recent si n-ar trebui sa fie probleme.

Numarul din iunie mi-a placut si mie Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de otilia gergely la data de Mier 12 Iun 2013, 5:14 pm

Valentina, s-ar putea sa mai gasesti in supermarket-uri. Acolo de obicei au pana aproape de aparitia urmatorului nr.

Rosita, spune-mi te rog cum procedezi la achizitionarea tiparelor din afara (respectic site, modalitate de plata, in cat timp iti vine plicul). Multumesc!
otilia gergely
otilia gergely
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 203
Localizare : Tg Mures
Data de inscriere : 09/09/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Mier 12 Iun 2013, 7:46 pm

Mi se pare foarte mult posta 5$/ plic. E un mare dezavantaj. Totusi cred ca iesi cu multe tipare mai ieftin decat daca le-ai lua din tara. Eu am dat vreo 10$ pe doua tipare descarcate de pe net. Nu erau la reducere, ce-i drept. Uneori am vazut ca reducerea nu se aplica tiparelor download-abile, doar celor tiparite si mi se pare aiurea. Si eu am uitat ce tevatura mare e sa decupezi, lipesti si iar decupezi. Totusi tine mult mai bine tiparul pe hartie xerox (daca ai unde sa le pastrezi neindoite), decat cele pe hartie de tipar, care e subtire rau.

*Atelierul meu*

Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de valentinadof la data de Mier 12 Iun 2013, 7:57 pm

Multumesc de idei,sper sa mai gasesc pe la supermarket pe cand voi ajunge eu,daca nu,voi suna la sediu!pup

Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3159
Varsta : 43
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Mier 12 Iun 2013, 9:11 pm

Admina da, iesi mai ieftin sa iei tiparele la plic de pe net decat din tara pentru ca in tara le vand la preturile lor intregi, pe cand pe net putem pandi reducerile. Noi ne-o luam cu taxa de transport, in schimb, dar tot nu ajung sa dau pe un tipar cat as da in tara. A, era sa uit, tiparele New Look au preturi echivalente in tara cu cele de afara pentru ca si in mod obisnuit au preturi mai normale la cap (~ 4.50 usd) spre deosebire de cele de la McCalls etc Shocked. Eu ma intreb daca cumpara cineva vreodata, tiparele Vogue de exemplu, la pretul lor intreg.

Otilia, eu m-am abonat la newsletters pe siturile McCalls-Vogue, si pe sewingpatterns.com. Primesc mailuri de fiecare data cand apare o colectie noua de tipare si cand au sales. Platesc cu Paypal, plicurile de la McCalls vin in 7-10 zile, alea de la sewingpatterns dureaza mai mult. Saptamana trecuta au avut un sales misto aia de la McCalls cu tipare intre 1.99 si 3.99 usd, dar am fost cuminte, nu m-am bagat Smile
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Sus In jos

Mesaj Scris de elutzamicutza la data de Mier 12 Iun 2013, 10:56 pm

Eu saptamana trecuta cand cu acel sales am facut prapad cu tipare Vogue. Abia astept sa vina. gata am marturisit :D
elutzamicutza
elutzamicutza
Junior
Junior

Numarul mesajelor : 414
Localizare : Milano
Data de inscriere : 08/02/2010

https://www.facebook.com/elochka.handmade

Sus In jos

Mesaj Scris de alice07 la data de Mier 12 Iun 2013, 11:45 pm

Valentina, am mai vazut Burda 6 o groaza, pe la hipermarket, pe la chioscuri... Eu plang acum dupa nr din aprilie al revistei, pe care l-am ratat...Cum e procedeul? Sunam la sediu si ni-l trimit prin posta? pana acum nu mi-am pus problema asta...Rolling Eyes
Elutza, abia astept detalii despre ultimele rochite, cea din sifon e adorabila!

Edit: a, sper ca cei de pe Burda.ru nu au renuntat sa prezinte fiecare model Neutral, mie imi placea mult sa vad ideile rusoaicelor. Si totusi, duminica parca am vazut si "parada" modelelor, asa cum erau la early preview pana acum... ce rau imi pare ca nu am pus link atunci.
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 39
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de tiana la data de Joi 13 Iun 2013, 1:00 pm

o,Elutza ce super! cred ca sunt minunate! ca tot e vorva de reviste,spune-mi burda vintage unde se comercializeaza? prietena mea a cautat in librarie si nu a gasit.Speram sa ma imbogatesc si eu cu o revista... dar nu! si inca ceva,care dn rev e mai buna,burda vintage sau patrones? macar sa stiu ca de luat nu am nici o sansa...
tiana
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 223
Localizare : constanta
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

Discutii despre revista Burda-5 - Pagina 7 Empty Scoala de croitorie(liceu sau scoala profesionala)

Mesaj Scris de nela12 la data de Lun 17 Iun 2013, 5:17 pm

Buna ziua,sunt noua pe situl lucru de mana si  va rog frumos daca cineva poate sa ma ajute unde sunt in tara scoala de croitorie ce judete ?va multumesc frumos.Ionela
nela12
nela12
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 1
Localizare : elvetia
Data de inscriere : 17/06/2013

Sus In jos

Mesaj Scris de nicole24 la data de Joi 20 Iun 2013, 12:22 pm

Pe cine intereseaza, Mc'Call's au 5 zile sales cu 2.88 usd la toate produsele.

Spor!
nicole24
Ucenic
Ucenic

Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de carmensz la data de Joi 20 Iun 2013, 9:03 pm

Pe ce site sunt tiparele astea asa ieftine?
carmensz
carmensz
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 111
Varsta : 41
Localizare : oradea
Data de inscriere : 28/05/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de nicole24 la data de Vin 21 Iun 2013, 4:23 pm

carmensz a scris:Pe ce site sunt tiparele astea asa ieftine?

Am trimis linkul pe PM. Nu cred ca am voie sa il postez pe forum.
nicole24
Ucenic
Ucenic

Data de inscriere : 09/03/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de tomari la data de Lun 24 Iun 2013, 10:00 pm

Daca doriti sa vedeti Burda 8 ce modele cuprinde; daca s-ar vota aparitiile as zice ca numarul acesta e cel mai reusit. Vizionare placuta!
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Mesaj Scris de CarmenClaudia la data de Lun 24 Iun 2013, 10:26 pm

Multumesc Tomari! Are cele mai frumoase modele de pana acum.Nu stiu sa spun de acum de care m-as apuca prima data,pentru ca sunt mai multe care imi plac.
CarmenClaudia
CarmenClaudia
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 304
Localizare : Craiova
Data de inscriere : 10/10/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Samarineanca la data de Mar 25 Iun 2013, 12:20 am

Multam, Tomari! Faine paltoanele si capa. Si sacoul cu manecile bufante, vad ca e la moda.
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 41
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de barbin la data de Mar 25 Iun 2013, 10:13 am

Paltonase si sacouri fara revere. Bucuria incepatorilor.
barbin
barbin
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 514
Varsta : 34
Localizare : Galati
Data de inscriere : 26/06/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de arielas la data de Mar 25 Iun 2013, 4:00 pm

Multumim Tomari, eu inca nici nu am reusit sa-mi fac ceva din celelalte de vara si sunt si acolo cateva modele super.
arielas
arielas
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1343
Localizare : la casa mea
Data de inscriere : 29/09/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Pagina 7 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum

©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB