Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

+31
Admina
Gabica
Dorulet
Amaliamda
rosita
ANCA ECATERINA
Carmen T
CarmenClaudia
Andacris
Tache Marilena
ALICET
stejara
barbin
alinachiri
Chirrox13
aurishta
emmancita
eriliana
SilviaDumitrescu
Mickey
dorinami
letho
Angelica18
victoriacus
T_mihaela
ema
danniela
emilia-elena
ancabanu
gabi1972
bisisica bijuterii
35 participanți

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Admina Joi 25 Feb 2016, 6:09 pm

Nu stiu de ce nu te sustinea mama ta, a mea considera ca poti coase doar din nevoie si se mira (inca), daca sunt atatea in comert, de ce sa vreau sa imi fac singura.... Si isi aduce aminte de vremea comunismului, cand cosea de nevoie. Dar o matusa de-a ei iubea sa coasa si isi aduce aminte uneori de calitatea asta a matusei. Nu stiu cum sa ne iti imaginezi ca poate chiar ne place, ceea ce alegem sa facem.
Si nu suntem singurele, sunt destule care nu sunt sustinute de mame, care ar trebui sa inteleaga. Bine ca ne inteleg partenerii. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de bebelusha Joi 25 Feb 2016, 10:54 pm

Mama mea e mai practica si nu intelege cum sta treaba cu hobbyurile. Pe de alta parte a vrut ca eu sa am o meserie serioasa si onorabila asa ca a coase egal pierdere de timp cu nimicuri, trebuia sa invat sa ajung doctor, inginer sau asa ceva. Acum ca am un loc de munca intr-un domeniu agreat de ea nu mai zice nimic. Primul lucru care mi-l spune cand ii spun ca as vrea sa imi cos ceva e "Dar de cumparat nu gasesti?"
Cred ca e "boala" generatiei noastre sa vrem sa facem ceva pentru propria placere, pentru sufletul nostru Smile
Foarte usor te poti pierde in treburile de zi cu zi si sa amani la nesfarsit ceea ce iti face placere.
E importanta sustinerea familiei dar cel mai important e sa credem in noi, ca putem face orice ne punem in cap.
bebelusha
bebelusha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Localizare : over the rainbow
Data de inscriere : 27/07/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de dorina narita Joi 25 Feb 2016, 11:07 pm

Sotul meu este fanul meu, pot spune ca este chiar mandru cand vede ce reusesc sa mesteresc. Din acest punct de vedere nu ma pot plange, ma sustine total, ma incurajaza indiferent ce minune imi trece prin cap sa fac si lucrul cel mai bun, nu comenteaza cand imi cumpar orice cred eu ca as avea nevoie ca sa-mi fac capriciile ( singura intrebare este - unde le mai punem si pe astea?)
dorina narita
dorina narita
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 378
Varsta : 60
Localizare : Timisoara
Data de inscriere : 09/09/2012

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Samarineanca Joi 25 Feb 2016, 11:59 pm

La mine e sustinere, chiar daca fara tragere de inima, mai ales ca mai nou ies si bani din asta. Dar tot am sentimentul vinovatiei pentru boala asta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de bebelusha Vin 26 Feb 2016, 11:33 am

Foarte tare asta cu "ascunsul" materialelor, adevarul e ca si eu am o gramada de ele. Anul asta mi-am propus sa folosesc mare parte din ele, pentru ca efectiv nu mai am unde le tine :D Asta asa, sa facem loc pentru altele, nu?
bebelusha
bebelusha
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 63
Localizare : over the rainbow
Data de inscriere : 27/07/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Admina Vin 26 Feb 2016, 6:15 pm

rade Ce tare! Da, la fel si aici, am mutat o gramada si am cumparat o gramada de chilipiruri, in materie de materiale. Mai mult, m-am mutat din camera de oaspeti, la subsol si acolo am ditamai spatiul. Daca nu incep sa le lucrez si poate sa amortizez investitia, ma culca sotul pe mesele de lucru, in beci. beat

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de danniela Dum 28 Feb 2016, 9:58 am

Eu nu mai am timp mult de hobby, ba uneori as vrea sa le fac pe toate, ultima data am facut niste sticle decorate...o incercare, ma rog, si un pres din prosoape reciclate.
Dar tare mi-as dori sa am mai mult timp. Stau la birou o gramada, stau pe facebook si net, INSA nu pot face nimic de mana. Am niste reviste sa le recilcez....poate o sa incerc cu asta. Desi nici asta nu merge. Daca sefa lucreaza la serviciu.....ce fac restul???
Am zis ca pe sot nu il intereseaza ce fac eu, dar m-am trezit cu intrebarea: da' tu nu mai crosetezi??? Shocked Shocked Shocked Shocked
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de gaza Dum 28 Feb 2016, 5:02 pm

Il  intereseaza si pe sotul meu!! Cum nu?

La fel am zis si eu, ca nu ma vede si ca nu e atent. cyclops

Dar m-a intrebat cat mai am pana termin iea celui mic. Am terminat-o deja? Ca nu m-a mai vazut cusand.  

Cand am hotarat sa -mi cumpar masina de cusut, n-a comentat nimic. Dar pe ascuns s-a dus la mai multe magazine de profil sa faca comparatie de preturi.

Bumbac(perle) pentru cusut tot el mi-a cumparat la pret bun, de la o mercerie de care nici nu stiam. Tot de acolo a venit si cu un gherghef.hug Ce sa mai comentez!!!
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Samarineanca Lun 29 Feb 2016, 10:25 am

Ce dragut, gaza! Te iubeste sotul. Smile
Samarineanca
Samarineanca
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 615
Varsta : 45
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 18/05/2010

http://www.nomenestomen.ro/

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de danniela Lun 29 Feb 2016, 11:57 am

Pai nu prea ai ce comenta!! Decat ca te sustine clar!!!
danniela
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de gaza Joi 03 Mar 2016, 9:14 am

love Embarassed  nici nu indraznesc sa spun ceva.

Mi-a spus ca-l uimeste rabdarea mea,el nu ar fi capabil sa faca ce fac eu. Nici sa se gandeasca la asta.

Cat a fost cel mic la gradinita,o singura data am  imprumutat un costum de spiridus pentru serbare. In rest eu i-am facut costumasele, cand imi fac timp am sa le scot de la "naftalina" si am sa le postez. Iar el s-a implicat in proiecte" ce-ti trebuie, ce material vrei?" A mai venit si cu idei.Bune!!

Dar deja suntem de-o viata impreuna(de 19 ani), ne stim defectele si calitatile,si cat suporta celalalt. hug

Cred ca am gasit calea de mijloc, iar liantul care ne leaga si mai bine este puiul nostru.
gaza
gaza
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 371
Varsta : 49
Localizare : pe aici
Data de inscriere : 19/12/2009

Sus In jos

Perechea ta te sustine in hobby-ul tau? - Pagina 3 Empty Re: Perechea ta te sustine in hobby-ul tau?

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 3 Înapoi  1, 2, 3

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB