Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Imbracaminte pentru gravidute

+71
criston84
CarmenClaudia
letho
alice07
scoobbyy
anomyss
marabr
Uca
zylv
fulguta28
anyrok
arielas
i.xell
marina40
ancabanu
alinachiri
pisi
kabunta
anigherman
mariucamariuca
Savu Ramona
alinutza_andrei08
rosita
bobitica
Chirrox13
ALICET
degetica
aurishta
geo
dienutzababy
Alice85
Motzu
Steluzza
PAULA CONSTANTIN
LYNDA
valentinadof
mnarcisa
ancush
clodi
europolis
IrisT
danabekk
Marry
Tinkerbell
Giobsy
amnro
feliciagl
teisoara
leonutza69
tomari
Alina.C
simonag
MagdaMarin
vilcris
danae
Karina33
mb09
ancuta_ancuta
Noemi
Adeana
ioana soare
mdlupu
geany
MihaelaT
Clio_Ela
Admina
SilviaDumitrescu
arime
anne-marry
Camy
diada
75 participanți

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de anomyss Mar 16 Oct 2012, 10:30 am

foarte frumoase toate creatiile voastre
as vea si eu inca un bebe,dar doamne doamne nu vrea sa ne mai de
poate in viitor vom incerca vitro si atunci imi va trebui hainute de gravida
anomyss
anomyss
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 36
Localizare : botosani
Data de inscriere : 30/07/2011

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Admina Mar 16 Oct 2012, 12:01 pm

Simona, daca ai deja un bebe cum sa te gandesti la vitro? Mai ales la varsta ta frageda. Stati linistiti si nu mai incercati nimic, doar simti-ti-va bine impreuna, uitati ca mai vreti un bebe si sa vezi cum o sa vina, cand nici nu-l astepti. Uita de medici alopati, este un cerc vicios care duce spre tratamente foarte costisitoare si stresul, presiunea psihica, nu ajuta deloc organismul, care are nevoie de siguranta, pentru a concepe un copil. Bafta si sa ne pui hainute de gravida, cat de curand. wink

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de anomyss Mier 17 Oct 2012, 6:23 pm

si eu sper sa fie cat de curand o surioara pt baietelul nostru dar medicii au fost f expliciti ca in urma interventiei pe care am facut-o nu sunt sanse pt o alta sarcina in mod natural
dar Dumnezeu e mare si pleaca poate urechea si la ruga noastra
anomyss
anomyss
helper
helper

feminin
Numarul mesajelor : 20
Varsta : 36
Localizare : botosani
Data de inscriere : 30/07/2011

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de diada Mar 30 Oct 2012, 4:50 pm

iriclau a scris:
Am facut 2 rochii spre finalul sarcinii , dar bineinteles ca n-am apucat sa le postez.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Spor la croit ! hug

Miniona a scris:foarte frumoase rochitele tale.... te pup

ancabanu a scris:
Iriclau, foarte elegante rochiile tale. Imi place sa vad gravidute cu haine superbe pentru ca mereu am avut impresia ca femeile gravide se imbraca cu ce apuca!!! Am si salvat modele tale ca inspiratie!!!
Sa l
Sa le purtati cu placere!!

afilimonb a scris:iriclau, cea albastra este de-a intregul, sau are bolerou separat pe deasupra? Oricum tinuta e de nota 10 la capitolul rafinament! Flowers

offtopic: ancabanu, te pregatesti cumva de graviduta?

iriclau a scris:multumesc hug

rochia albastra e de-a intregul Smile . Am facut-o dupa o bluza pe care o aveam.

Karina33 a scris:Iriclau frumoasa si eleganta gravida ai fost!
Inteleg ca ambele rochite sunt din jerse. Totusi eu as fi facut pense rotunde la sani, asa se aseaza fara cute in zona aia.

iriclau a scris:Multumesc de sfat Karina Smile kiss

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de scoobbyy Lun 07 Ian 2013, 8:00 pm

Buna seara!
Atasez si eu ultimul proiect pentru sora mea. Este o hainuta.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de diada Mar 15 Ian 2013, 1:59 am

scoobbyy a scris:

Atasez si eu rochie facuta pentru sora mea, gravidutza, stiu ca nu ar fi trebui sa o atasez aici, dar ultima postare la Haine pentru gravide am facut-o tot eu si nu am voie sa postez succesiv....
Este o rochie simpla, facuta sa incapa cat mai creste bebe, si imi cer scuze de calitatea pozelor
Asadar....
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


edit: Postare succesiva, inseamna sa nu postezi mesaje unul dupa altul in 24 de ore. La tine ultima postare era in 7 ianuarie.


Ultima editare efectuata de catre diada in Mar 15 Ian 2013, 2:01 am, editata de 1 ori (Motiv : completare)

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de rosita Sam 19 Ian 2013, 3:27 pm

Scooby, foarte frumoase hainutele facute de tine pentru sora ta! Sa le poarte sanatoasa, iar tie iti urez spor la treaba cos

Karina, am vazut ca ii recomandai mai sus lui Iriclau (foarte frumoase rochitele!) pense rotunde la sani. Ce sunt pensele rotunde? scratch
rosita
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de marabr Sam 19 Ian 2013, 5:48 pm

f frumoase !

mie imi place o rochita de graviduta, pun poza aici, ca nu cred ca are sens sa o pun la poze de inspiratie, acesta fiind un topic "mai" special

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

marabr
marabr
Expert
Expert

Numarul mesajelor : 850
Localizare : baragan
Data de inscriere : 18/01/2010

http://fmbijoux.blogspot.com/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de scoobbyy Dum 20 Ian 2013, 12:02 pm

Multumesc frumos!
scoobbyy
scoobbyy
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 340
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 21/10/2012

https://www.facebook.com/povesteaUmerasului

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de danae Dum 20 Ian 2013, 1:40 pm

rosita a scris:Scooby, foarte frumoase hainutele facute de tine pentru sora ta! Sa le poarte sanatoasa, iar tie iti urez spor la treaba cos

Karina, am vazut ca ii recomandai mai sus lui Iriclau (foarte frumoase rochitele!) pense rotunde la sani. Ce sunt pensele rotunde? scratch

Rosita, cred ca sunt pensele acelea care pleaca de la subrat si se termina pe bust. Adica o combinatie intre pensa de san si pensa de bust. M-am facut cat de cat inteleasa? scratch


Ultima editare efectuata de catre danae in Dum 20 Ian 2013, 1:40 pm, editata de 1 ori (Motiv : corectare, sunt obosita)
danae
danae
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1100
Varsta : 43
Localizare : buzau
Data de inscriere : 18/11/2009

http://www.greetingcards.ro

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Admina Joi 13 Mar 2014, 9:07 am

Am facut cateva haine cu burtica, unele postate mai demult (erau largi si am primit comentarii cum ca ar mai merge stramtate wink ), care acum imi vin bine. Nu am postat acestea, deci le pun aici.
O vesta din polar, simpla si groasa, mi-au zis oasele bogdaproste, asta iarna:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

O tunica cu burtica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Bluza de pijama, pantalonii i-am facut anul trecut si imi vin si acum.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de tomari Joi 13 Mar 2014, 12:51 pm

Admina imi plac "hainele cu burtica" love expuse; la pijama vad ca te-ai jucat cu liniile, vestei i-ai dat un aer primavaratec cu banda de flori iar tunica este preferata pentru ca e rosie si iese din monotonia iernii.
Sarcina usoara si spor la toate hug
tomari
tomari
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1026
Data de inscriere : 27/10/2008

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de alice07 Sam 15 Mar 2014, 12:27 am

Ce spor ai, Admina! Ai intrat in prenatal, de ai avut timp? Sa le porti cu drag si sa ai sarcina usoata. Eu nu cred ca o sa imi mai lucrez ceva, sunt in prenatal si nu mai ies mult..
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Admina Sam 15 Mar 2014, 5:29 pm

Le-am lucrat asta iarna, de aia am avut spor. Abia de miercuri nu mai lucrez, deci timp mai liber de acum incolo. Cat mai ai? De ce sa nu lucrezi, daca esti in concediu. Nu am uitat de tipare, saptamama viitoare le trimit. Merg purtate si dupa, cateva luni, pana se mai duce burtica.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de alice07 Dum 16 Mar 2014, 8:29 am

Mai am o saptamana si intru si eu in 8 luni. Stau la ai mei la casa si ma handeam ca nu o sa plec la plimbare. Dar cum trebuie sa merg saptamanal la control, azi de dimineata m-am trezit cu gandul sa imi fac o fusta mai scurta pe care sa o port cu ceva peste fund. Sper ca saptamana asta sa o finalizez. Spor in toate si sanatate!
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Karina33 Dum 16 Mar 2014, 8:55 pm

Vin si eu cu niste poze proaspete de hainute pentru burtici.
Primele doua sunt tunici-rochita din stofa. La a doua mi-am luat libertatea de-a croi pe bie, asa a devenit si mai fluid materialul si mi se pare si mai interesanta.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Pentru o graviduta speciala am lucrat (exclusiv aproape) zilele trecute. Inceputi de ea ca pantaloni normali si modificati de mine in pantaloni cu burtica:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si un cardigan cu gluga (scufita rosie am facut din ea  pupi ) dintr-un tricot de mohair:

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Si inca cateva pe care le-am terminat dupa ce-a plecat de la mine, maine i le pot trimite:
rochie din tricou si viscoza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

camasa din viscoza
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

bluza din batist dublu, fin, moale si extra usor la purtat
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

alta bluza gen ie din viscoza, se poarta legata sub sani cu cordon-fundita bleumarin sau negru (alea atarnate de usa in spate)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

poate o sa revina ea cu poze adevarate...si mai completez maine cu cate ceva, dar nu erau gata sau calcate.
Sper sa va placa! daca aveti intrebariva raspund cu drag!
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Admina Dum 16 Mar 2014, 10:21 pm

Poate sa revina si ea cu poze, asta e clar. rade Bine ca le-ai imortalizat tu, ca e mai sigur asa. wink 
Multumesc mult, ai niste maini de aur, lucrezi repede si la fix, parca ai modificat doar la pantaloni ceva, bluzele le-ai facut exact cum trebuie, din prima.  Flowers 
Sa tot vina primavara, ca am ce sa imbrac lunile viitoare. Si dupa, ca sunt usoare materialele si nu deranjeaza putin volum.

p.s. la ultima sa las cutele necalcate, sa stea asa in sus, nu?

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de kabunta Dum 16 Mar 2014, 11:12 pm

Wow Karina. Ce mi-ar place sa imi cosi si mie data viitoare cand voi avea un copil. Foarte frumoase.

Sarcina usoara admina.
kabunta
kabunta
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 421
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 25/06/2010

http://georgiasew.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Karina33 Dum 16 Mar 2014, 11:24 pm

Admina cum vrei tu, cum ti-o fi mai usor!  hug  
Kabunta tu iti lucrezi frumos, putin curaj si iti faci ce vrei, ce-am lucrat aici nu-s modele complicate.
Karina33
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2891
Varsta : 55
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de diada Mar 18 Mar 2014, 7:04 am

Karina33 a scris:... ce-am lucrat aici nu-s modele complicate.

zici tu ca nu sunt? sunt superbe toate, toate! eu nu zic nimic de urmatorul copil  rade ca eu numai vreau rade mai bine sa lucrezi tu la alte fete. Admina, sunt bestiale! sa le porti cu placere si admirata  hug esti o gravida foarte sic! Sarcina usoara in continuare  hug 

_________________
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Important: Inainte de a pune o intrebare pe forum va rog folositi functia  cautare in forum. Poate deja aveti raspuns!
Ne scrieti doar daca este problema de tehnic si moderatorul de pe sectiunea respectiva nu va poate da un raspuns.
___________________
handmade blog/ geantahandmade/MERCERIE
diada
diada
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 7348
Varsta : 45
Localizare : Buzau
Data de inscriere : 18/10/2008

https://www.merceria-ta.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de mnarcisa Mar 18 Mar 2014, 9:38 am

Woow zic si eu. Sunt superbe hainutele. Imi place si burtica, a crescut asa de frumos  love
mnarcisa
mnarcisa
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 2121
Varsta : 41
Localizare : eu cu ai mei
Data de inscriere : 21/01/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de MihaelaT Mar 18 Mar 2014, 2:01 pm

Tiii, ce graviduţă modernă avem noi aici! Privirea mea s-a îndreptat direct spre burtică. love  pupi 
Karina, ai făcut o treabă excepţională! Bravo! pupi

_________________
...de la croitorie la bucătărie
Clasa noastră



Cititi Regulamentul!
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
MihaelaT
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6756
Varsta : 48
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

https://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de alice07 Mar 18 Mar 2014, 2:02 pm

Sa le porti cu drag, ce colectie impresionanta! Felicitari si Karinei pt hainute, au iesit niste lucrusoare grozave! Sarcina usoara in continuare.
alice07
alice07
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 189
Varsta : 44
Localizare : Pitesti
Data de inscriere : 02/01/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de valentinadof Mier 19 Mar 2014, 8:32 am

Toate sunt faine si fiecare are ceva deosebit in felul ei!Cel mai tare imi place cardiganul.Admina,esti o graviduta frumoasa!Sa le porti sanatoasa.

_________________
Handmade Valentinadof
valentinadof
valentinadof
Moderator
Moderator

feminin
Numarul mesajelor : 3163
Varsta : 47
Localizare : dofteana,bacau
Data de inscriere : 29/01/2010

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Admina Mier 19 Mar 2014, 5:21 pm

Acum chiar merge, grasa si frumoasa. Smile Multumesc de urari, sa fie. Si multumesc Karinei pentru viteza cu care le-a lucrat.  hug 
Modelul de pantaloni il recomand pentru burtici mai mari. Aveam cateva perechi primite de la fina mea, dar ma incomodau cand stateam jos, era prea tare banda de sub burta. Sper sa-mi fac una-doua perechi de colanti, deja cei normali ma deranjeaza.

_________________
DOAR AZI, sa nu ma supar! Sa nu ma ingrijorez! Sa fiu recunoscator! Sa fiu bun cu ceilalti!

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

*Atelierul meu*


Admina
Admina
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8716
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Imbracaminte pentru gravidute - Pagina 11 Empty Re: Imbracaminte pentru gravidute

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 12 Înapoi  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB