Ultimele subiecte
» Explicatii simboluri diagrame - tricotat
Ieri la 10:56 pm Scris de sarabendis

» Modele de brodat
Ieri la 10:03 pm Scris de Djmanianfs

» Broderie computerizata, la masina de brodat 2
Lun 11 Dec 2017, 8:45 pm Scris de Djmanianfs

» Pirogravura
Lun 11 Dec 2017, 2:13 pm Scris de White_Raven

» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Dum 10 Dec 2017, 6:54 am Scris de Dorulet

» Ce melodie asculti acum !-5
Sam 09 Dec 2017, 10:24 pm Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Sam 09 Dec 2017, 12:40 pm Scris de Dorulet

» Din materiale reciclabile 5
Sam 09 Dec 2017, 10:00 am Scris de vlad_mom

» Tutorial decoratiuni pentru Craciun - diverse
Mier 06 Dec 2017, 8:19 pm Scris de piciul

» Fimo-Ce putem face cu fimo (2)
Mier 06 Dec 2017, 7:50 am Scris de LRodica

» La sueta .... de seara ! 22
Mar 05 Dec 2017, 8:47 pm Scris de AlinaJ.Bijoux

» Produse crosetate, decoratiuni pentru casa (3)
Lun 04 Dec 2017, 8:30 pm Scris de LRodica

» Hainute pentru copiii nostri (20)
Vin 01 Dec 2017, 9:33 am Scris de vlad_mom

» Bijuterii fimo (33)
Lun 27 Noi 2017, 2:27 pm Scris de vlad_mom

» Resurse si link-uri pentru croitorie 2
Sam 25 Noi 2017, 11:41 pm Scris de Anna_Xandra

» Probleme tehnice (masini de cusut) 5
Joi 23 Noi 2017, 11:23 pm Scris de Lucica67

» Recomanda un film, o piesa de teatru!
Lun 20 Noi 2017, 11:37 am Scris de White_Raven

» Incaltari crosetate:cizme,ghete,papuci,sandale(pt adulti)
Dum 19 Noi 2017, 8:39 pm Scris de White_Raven

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Sam 18 Noi 2017, 8:51 pm Scris de Djmanianfs

» Bancuri-Buna dispozitie nu trebuie sa va lipseasca ! -5
Vin 17 Noi 2017, 9:46 am Scris de Gabica

Custom Search

LM Articole

LM YouTube Channel-
-

-

CursuriReiki-

RuneHeivang-

CONCURS CROITORIE - CAPA!

Pagina 3 din 7 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Noutate Re: CONCURS CROITORIE - CAPA!

Mesaj Scris de Karina33 la data de Joi 08 Noi 2012, 5:34 pm

dumitruionela a scris:Buna seara, va rog dati-mi o veste buna, si anume ca pot participa si eu ....pls !! Cine e in masura sa imi spuna asta va rog sa imi spuneti! Chiar mi-ar face placer sa pot concura si eu ! Va pup si succes tutror !

Vad ca stii sa scrii. Sa citesti regulamentul concursului poti?
Karina33
Membru de onoare - croitorie
Membru de onoare - croitorie

feminin
Numarul mesajelor : 2888
Varsta : 48
Localizare : Rm. Valcea
Data de inscriere : 15/12/2009

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 08 Noi 2012, 5:53 pm

Pot participa membri cu minim 50 de mesaje, deci inscrierea pe forum, special pentru participare, este exclusa! Pot participa si membri noi inscrisi (pana la data de 4.11. 2012), atata timp cat posteaza pana la sfarsitul concursului cele 50 de mesaje necesare.

Karina, care mesaje goale soro? Hai ca m-ai facut curioasa. Te pun moderatoare si te rog sa le stergi, daca mai vezi. Unde ai vazut mesaje goale? Nu de alta, dar nici nu poti trimite mesaje goale, nu te lasa forumul. Sau aveau un . o , sau ; : " / ! ?

Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 8709
Localizare : aproape de tine:)
Data de inscriere : 16/10/2008

http://bylaly.blogspot.ro/

Sus In jos

Mesaj Scris de gabriela1554 la data de Joi 08 Noi 2012, 6:22 pm

Ma scuzati ca intervin si eu, nu vreau sa fiu luata in ochi rai, dar prea mult o tineti cu cele nou venite pe forum. Noi, ,, cele nou venite,, ne-am inscris aici pentru a invata ceva de la dvs., daca nu ne placea ce am vazut, nu am fi stat. E cumva un cerc restrans? Sa stim si noi ca sa ne retragem. Daca una nou venita intreaba ceva pe forum, anumite persoane in loc sa sa ne ajute, sa ne raspunda frumos, ne raspunde ironic. Dvs. va cunoasteti mult prea bine si dialogati in mesajele postate, noi cele nou venite ce mesaje sa lasam inafara de ,,ce frumos, minunat, etc.?!sa ne bagam si noi singure in seama? desi uneori o facem si de multe ori nici nu suntem luate in considerare. Nu vreau sa jignesc pe nimeni, dar eu asta observ aici.
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 617
Varsta : 33
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Adelle23 la data de Joi 08 Noi 2012, 7:37 pm

In sfarsit si un concurs Smile Tema e frumoasa, dar cum s-a mai zis, nu e foarte practic. Mi-am cumparat deja stofa pentru un palton (pentru mine), si n-am sa-mi schimb planul. Pacat, ca-mi plac, arata bine, si premiul e foarte seducator, dar nu stiu daca as purta o capa... eventual pentru mama am sa fac una, ca s-a "imbogatit" cu niste kilograme in plus si nu mai incape in paltonul de anul trecut, si astfel as putea lucra ceva pentru concurs. Multa munca pentru mine cu o capa, cu un palton si cu mesaje postate, ca mai am pana la 50 Embarassed
Bafta celor care participa kiss
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 08 Noi 2012, 8:14 pm

Dragele mele forumiste ,vechi sau noi daca nu discutati la subiect, eu va mut la dat cu capul zid chiar daca suteti Admine sau Karine. rade rade
Fara scandal va rog(desi stiu ca nu se poate si de data asta s-a iscat la inceput si nu dupa aflarea castigatorilor).
Sunt cu Shocked geana pe topic.

O idee buna o capa doar pentru iubitoarele genului (nu sunt printre ele :wink) Asteptam creatiile voastre. kiss
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de Ionela.Radu la data de Joi 08 Noi 2012, 8:32 pm

Karina33 a scris:
dumitruionela a scris:Buna seara, va rog dati-mi o veste buna, si anume ca pot participa si eu ....pls !! Cine e in masura sa imi spuna asta va rog sa imi spuneti! Chiar mi-ar face placere sa pot concura si eu ! Va pup si succes tutror !

Vad ca stii sa scrii. Sa citesti regulamentul concursului poti?

Din pacate atunci cand am citit anuntul despre concurs nu am avut timp suficient sa citesc si regulamentul, insa am facut-o intre timp. Karina iti multumesc pentru aciditate! Esti o draguta! Ne vedem la concurs daca participi. E intentionez sa o fac. Pana atunci astept inspiratia!! kiss
Ionela.Radu
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 62
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 08/12/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Joi 08 Noi 2012, 8:42 pm

dumitruionela a scris:..... Karina iti multumesc pentru aciditate! Esti o draguta! Ne vedem la concurs daca participi.

daca am fi fost pe FB ti-as fi dat like si distribuie, dar pentru ca nu suntem iti sun ca imi place aceasta atitudine wink
dumitruionela a scris:E intentionez sa o fac. Pana atunci astept inspiratia!! kiss
Mergi inaintea inspiratiei nu o astepta intr-un loc, ca e aglomeratie si ajunge greu wink rade
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 08 Noi 2012, 8:50 pm

Muta-ma doamna draga, ca eu tot scriu. Clar a fost ceva in aer azi... a innebunit lupul, soro... rade zid
Gabriela, La Multi Ani! De ce asa suparata de ziua ta? Nu mai bine sa ne veselim si sa petrecem? Revenind la supararea ta, esti pe forum din 06/08/2011, inca te mai consideri Nou venita? Pentru noi nu mai ai acest statut, imi pare rau sa te dezamagesc, nici ca vechime pe forum si nici ca numar de mesaje. Pacat ca nu ai inteles despre ce se vorbeste aici si ti-ai spus probabil, o suparare mai veche. Karina si multe alte membre vechi urmaresc forumul destul de mult, la subiectele care le intereseaza. Daca tu ai citi un blog la doua zile si ar aparea diversi sa comenteze de fiecare data aproape acelasi lucru, sa intrebe ceva ce are deja raspuns pe pagina precedenta sau chiar doua mesaje mai sus, cum ti-ar placea? Nu ti-ar parea ca-ti pierzi timpul sa citesti si sa le raspunzi unora care vor totul mura in gura? Sau ai avea o rabdare infinita si ai raspunde fiecaruia, cu multa placere? Noi cele vechi nu avem ifose, nu suntem simandicoase si nu vrem sa raspundem, doar sugeram sa folositi functia de cautare si sa va ajutati singure uneori. Cele care au postat aici primul mesaj si care vor sa participe la concurs nici nu s-au obosit sa citeasca mesajul Diadei, in care e Regulamentul concursului. Hai te rog, ca o membra mai veche, raspunde tu fiecareia care intreaba daca ea poate sa participe si zice "... pls!"
Adelle, eu te retin dupa avatar si creatiile de la Croitorie (sper ca nu te confund), deci nici tu nu esti chiar nou venita, mai ales ca mai ai doar 8 mesaje pana la 50. In ceea ce priveste o capa, de ce crezi ca ar fi menita doar sa acopere kg in plus?

Exemple de cape, pentru insiratie:

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de gabriela1554 la data de Joi 08 Noi 2012, 8:59 pm

am zis-o pentru ca si eu m-am ales cu unele raspunsuri ironice. si eu am gresit, dar am citit pana la urma regulamentul forumului, dar suntem oameni, am putea sa nu raspundem chiar ironic. stiu ca e stresant cand raspunzi la una si apoi vine alta din urma cu aceeasi intrebare, dar se poate raspunde si putin mai frumos, sa nu se faca omul sa se simta prost sau in plus aici. scuze daca am jignit pe careva.
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 617
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de kitty_1973 la data de Joi 08 Noi 2012, 9:00 pm

Ce frumoase sunt capele postate de Admina... superbe... love
Bafta celor care participa la concurs... Astept cu nerabdare sa vad creatiile
taie
kitty_1973
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 796
Varsta : 44
Localizare : Onesti
Data de inscriere : 11/03/2009

http://preocuparihandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de MagdaMarin la data de Joi 08 Noi 2012, 9:13 pm

Ce frumoase sunt parca imi face pofta de una. rade
Si asa schimb eu gecile ca pe ciorapi de ce sa nu schimb si hainile?
MagdaMarin
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 5480
Localizare : La volan(ta)ul masinii de cusut
Data de inscriere : 15/11/2009

https://picasaweb.google.com/115072338271267453701/HaineNoiDeCal

Sus In jos

Mesaj Scris de tinap la data de Joi 08 Noi 2012, 10:49 pm

Ce frumoase sint capele!cred ca sint la moda anul acesta.Gabriela la multi ani! birthday Flowers Cine ti-a raspuns asa acru,deja si-a piedut timpul citind,si raspunzind!!Daca macar o facea cu folos!!! O atitudine prietenoasa e o calitate care tine de caracter.
Gabriela,acum te asteptam cu ceva frumos facut de tine,capele sint foarte frumoase,dar cred ca si greu de facut,avantajeaza pe cele cu silueta si mai tinerele.
Apropo...auzii ceva de aranjamente,chestii-trestii,apai daca e tradare,tradare sa fie,coane Fanica,da sa stim si noi!Pai se poate? rade Am ris de m-am prapadit! rade

Ultima editare efectuata de catre tinap in Joi 08 Noi 2012, 11:12 pm, editata de 1 ori
tinap
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1299
Varsta : 57
Localizare : la mediterana
Data de inscriere : 30/08/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de emmancita la data de Joi 08 Noi 2012, 10:55 pm

Daa, si mie imi vine " pofta" de capa!! Am inceput sa intorc capul pe strada dupa cape si unele sunt chiar frumoase!! Shocked Daaar...inca nu sunt hotarata!!
Frumoase pozele de inspiratie!parca fac cu ochiul.
emmancita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1578
Varsta : 44
Localizare : madrid
Data de inscriere : 02/10/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de Adelle23 la data de Joi 08 Noi 2012, 11:30 pm

Admina, cred ca m-ai inteles gresit. Nu de acceea as face capa pentru mama fiindca e menita sa ascunda kilogramele in plus, ci pentru ca nu mai are ce sa poarte iarna asta, din cauza ca s-a ingrasat. Ba dimpotriva, cred ca nu evidentiaza siluetele mai dotate si scunde, s-ar putea sa para si mai scund si mai lata pe partea superioara. Dar nu conteaza ce cred eu, important e sa-i placa, ca poti sa ai si silueta de model, daca nu poti purta cu incredere un articol mai special. Apropo, modelele de inspiratie sunt superbe.
Dar am o intrebare: care e diferenta intre o capa si un pelerin? Adica ma refer la modelele ce sunt in trend iarna asta..
Adelle23
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 159
Localizare : Mures
Data de inscriere : 29/04/2012

Sus In jos

Mesaj Scris de Admina la data de Joi 08 Noi 2012, 11:47 pm

Gabriela, de cate ori am fost ironizata si pusa la colt, pe diverse forumuri, chiar si aici la noi... De cate ori am postat o intrebare sau am spus ceva ce mi se parea foarte important atunci si am fost ignorata, nu mi-a raspuns nimeni. Crezi ca m-am suparat: cum adica sa fiu luata peste picior ca nu caut, ca nu stiu, ca ma bag in seama? De cate ori am fost criticate, Diada si eu ca nu facem nimic bine pe forum (vezi "Dezamagire totala!"), ca nu organizam bine concursuri, nu alegem teme bune, nu ne implicam destul sau ne implicam prea mult (nu lasam omul sa-si posteze reclama linistit). Ca ne imbogatim pe pe urma forumului si avem mii reclame (au spus-o persoane care n-au intrat in viata lor pe alte forumuri gen Despre copii, Culinar, etc.) incluziv bannerele catre cauze nobile au deranjat. Pe un forum, la fel ca si in viata, trebuie sa intelegi ca nu totul se invarte in jurul tau, nu tu esti actorul principal, tot timpul. Fiecare le ale pe ale lui, bune rele, nu trebuie sa ne cante nimeni in struna sau sa ne tina in brate.
Revenind la capa noastra, nu prea cred ca e musai pentru slabe. Normal ca ei folosesc manechine stas, dar o capa merge pe orice silueta, daca are lungimea care trebuie si de ce nu, o croiala cu mai multe taieturi si dintr-o culoare care sa avantajeze. Si destul de important, merge la jeans si tinute casual, nu e musai sa fie pentru tinute la 4 ace. Parerea mea e sa primim in concurs si capele scurte, de acest gen:

Lungimea minima sa fie pana la cot si sa contina captuseala obligatoriu si eventual guler si buzunare (poate ascunse, la aceste modele scurte). Dar e doar o propunere, cu care eu sunt de acord.
Adelle, eu asa am inteles. Scuze. Ce e un pelerin? In engleza tot asa se numeste?

L.e. m-am lamurit. vad ca sunt cam acelasi lucru: pelerin si cape.

Administrator
Administrator

feminin

Sus In jos

Mesaj Scris de ivanutamihaela la data de Vin 09 Noi 2012, 8:42 am

Deci a se observa ca se pot face si cape "cu maneca"deci e la libera imaginatie,pe gustul si marimea fiecarei siluete.Spor la treaba fetelor si multa inspiratie:)
ivanutamihaela
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 162
Localizare : google
Data de inscriere : 28/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de rosita la data de Vin 09 Noi 2012, 9:57 am

Hai ca mi-a dat tema de gandire Adelle, cand a intrebat care e diferenta dintre o capa si o pelerina. (Cred ca a vrut sa zica "pelerina", si nu "pelerin", pentru ca pelerinul e cel care merge in pelerinaje, parerea mea peace )
Stiam ca exista ambele cuvinte, dar nu m-am gandit sa le compar. M-a lamurit repede DEX-ul:
CÁPĂ, cape, s. f. 1. Pelerină (scurtă) de blană sau de stofă

Dar mi-a placut definitia asta de la 1939 love
*pelerínă f., pl. e. Manta fără mînicĭ care se aruncă pe spate ca un șal și pe care o poartă femeile, ofițeriĭ, birjariĭ, țăraniĭ Italienĭ și Francejĭ și multă altă lume. – Pînă pe la 1890 pelerina, în România, era un guler prelungit purtat de cocoane și se numea talmă. Ĭa [!] acoperea mînile pînă la coate, dar încet-încet s´a lungit pînă la genunchĭ și chear maĭ mult. Uzu eĭ s´a răspîndit din ce în ce și o poartă azĭ și bărbațiĭ, maĭ ales ofițeriĭ. Pentru ploaĭe, pelerina se face din pînză impermeabilă saŭ dintr´un fel de mușama. Pelerina țăranuluĭ Român e cojocu, sărica și tohoarca.
Deci o purtau cocoanele love
rosita
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 1744
Data de inscriere : 29/04/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de dyna la data de Vin 09 Noi 2012, 10:09 am

da interesanta explicatie... orice ar fi e foarte tentanta mai ales modelele pe care le-ati postat fetelor... superbe. merci pt. sfat admina. Sper sa nu mai fie nevoie pe viitor si sa nu mai fiu atat de uituca....
zid Laughing
dyna
Nou venit
Nou venit

Numarul mesajelor : 35
Localizare : cluj
Data de inscriere : 03/03/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de criston84 la data de Vin 09 Noi 2012, 11:18 am

Imi place tare mult acest model, eu fiind o incepatoare e tare greu sa ma gandesc ca o sa pot face asa ceva:)
criston84
Nou venit
Nou venit

feminin
Numarul mesajelor : 30
Localizare : cluj
Data de inscriere : 23/11/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de MihaelaT la data de Vin 09 Noi 2012, 11:32 am

Vai, vai, vai si iara vai!
Cum se face ca de fiecare data cand e concurs la croitorie sare dopul de la sticla?
Am mai scris si ma repet...regulile sunt facute sa fie respectate, nu incalcate. Cui nu-i convine, nu participa. Cine vrea sa participe trebuie sa respecte toate regulile jocului pentru ca altfel e penalizat. E foarte simplu. Ce-i asa greu de inteles din formula aceasta?
Discutiile acestea de discutat sunt fara rost.
Maduta, scriai ca ai facut o pelerina din lana. Ma gandesc ca-i crosetata si atunci ai posibilitatea sa participi cu ea la provocarea numarul 1, Rasfat de toamna de la Crosetat- diagrame si proiecte sau daca-i tricotata sa o prezinti la Tricotat- scheme si proiecte finite in topicul potrivit.
S-a spus clar in regulament ca se doreste o capa pentru adulti, nu pentru copii, croita din stofa, tweed, blanita, raiat sau velur etc. Nu s-a scris ca nu poate fi cusuta la mana, ci ca-i musai sa fie cusuta la masina. Coase o capa la mana, trimite pozele necesare si poate castigi concursul si te alegi cu o masina de cusut.
Invatati-va sa cititi tot regulamentul, nu doar printre randuri.
Daca esti asa priceputa cum ai subliniat in mesajul tau si ai facut atatea lucruri minunate, de ce nu le-ai prezentat pe site? Nici acum nu e tarziu, o poti face, poti comenta la diferite subiecte si sa aduni cele 50 de mesaje necesare, dar respectand regulamentul forumului, fara mesaje succesive ca ti se vor uni si apoi vei veni cu alte plangeri ca nu-ti lasam postarile, si se micsoreaza numarul.
Gabriela, zau de inteleg de ce esti asa suparata. Tu ai postat la sectiunea croitorie, perdele modificate, geantuta si parca fusta(nu mai retin exact si nu stau sa caut in mesaje), deci nu mai esti nou venita. Nu ai tu sute sau mii de mesaje, dar s-a vazut ca esti interesata de site, nu ai prima postare acum ca e concurs, asa ca lasa supararile si spor la lucru. hug
Aici pe site nu e vorba ca te bagi singura in seama, ci poti participa la orice discutie.
Inainte aveam mult mai mult timp liber si eram zilnic pe site, dar acum abia-mi ajunge timpul cand e scoala si nu mai particip la discutii, dar daca as avea timp si as intra la cafenea, nu as simti ca ma bag in seama chiar daca-s persoane noi cu care n-am disctutat.
Daca particip si eu la concurs, sigur ar sari dopul pana in tavan. rade ...am glumit, nu mi-o luati in nume de rau. kiss

Spor la lucru!...si nu lasati supararile astea minore sa va strice ziua.

Cititi Regulamentul!
MihaelaT
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 6683
Localizare : de la poalele Parangului
Data de inscriere : 29/10/2008

http://s202.photobucket.com/albums/aa161/ochi_verzi/lucru%20de%2

Sus In jos

Mesaj Scris de Ionela.Radu la data de Vin 09 Noi 2012, 11:57 am

Fetelor, capa rosie e foarte draguta si modelul nu e chiar complicat! De aseara ma uit non stop dupa cape. Multe nu imi plac ( poate si pentru ca unele sunt prea complicat de facut ;) ) . Mi se pare un element vestimentar elegant si care nu poate fi purtat de oricine. Am citit undeva ca daca nu are lungimea maxim pana deasupra genunchiului poti arata ca un cort cu picioare ...ce ziceti de asta ??? Are dreptate , dar si cine arata bine in capa , arata bine !!!! Va pup si spor la cercetare !

croit
Ionela.Radu
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de danniela la data de Vin 09 Noi 2012, 12:11 pm

Din spusele Rositei capa a fost si e purtata de ''femei, ofițeriĭ, birjariĭ, țăraniĭ Italienĭ și Francejĭ și multă altă lume.'' Deci...nu de oricine!!!
E cam agitat topicul asta dar vadoresc mult succes!
Admina ai pus niste model superfrumoase.
Pe cand un concurs de croito-tricotato-creseteto-pielarito-etc concurs???? Eu pe ala il astept, ar fi o provocare!!!!
danniela
Atotcunoscător
Atotcunoscător

Numarul mesajelor : 5626
Localizare : in tarile calde
Data de inscriere : 19/06/2010

Sus In jos

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu la data de Vin 09 Noi 2012, 12:18 pm

uu astept pe ala de pe sectiunea etc rade
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12695
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Mesaj Scris de Ionela.Radu la data de Vin 09 Noi 2012, 12:45 pm

Nu de oricine in sensul ca nu vine bine oricui !!! Offf ce mai atmosfera ! E mai rece ca afara aici in perioada asta ! Sper sa nu simt bruma !!! peace
Ionela.Radu
Nou venit
Nou venit

Sus In jos

Mesaj Scris de michelinebeaulieu la data de Vin 09 Noi 2012, 12:45 pm

MihaelaT a scris:Vai, vai, vai si iara vai!
Cum se face ca de fiecare data cand e concurs la croitorie sare dopul de la sticla?

acum a sarit ca niciodata!
mai bine ne reorientam catre noi insine si ne gandim cu ce sa ne rasfatam cu ocazia concursului.
capa aduce eleganta-in haine,de ce nu si in comportament???
si asa oamenii pe strada sint imbracati mai mult sport,hai sa schimbam fata lumii! love
michelinebeaulieu
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1195
Varsta : 50
Localizare : bucuresti
Data de inscriere : 11/09/2011

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat

Continut sponsorizat