Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyIeri la 11:29 am Scris de vlad_mom

» Jucarii crosetate
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyJoi 14 Mar 2024, 3:35 pm Scris de vlad_mom

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Provocarea 36 - STROPPEL CANE

+12
vlad_mom
darkpoke
Rica Mateiuc
kartusica
Handmade DEEA
Dragonfly
ancaanca
loriem77
MoniKozi
Day
maddy13
ancamm
16 participanți

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancamm Mar 13 Noi 2012, 9:50 pm

Multumesc fete cucuiete. Ma bucur ca va place provocarea si ca nu v-au plictisit piesele mele. Hai sa o iau pe rand.
Lori, pupi
Maddy, n-am taiat la milimetru, dar ti-am zis ca-i mare canele. Nu m-ai crezut!
Raluca, galbenul e datorita tie. Daca nu spuneai tu dupa ce ai postat, nu cred ca puneam. Ala nu e din cane, e taiat din bucata, se vede in poza cu primul strat.
Moni, ai dreptate. E addictive, mai ales dupa ce strangi cateva resturi de cane. Iar chestia cu capatul, a iesit din intamplare. L-am taiat sa vad interiorul si cand l-am asezat pe masa, paff! Am avut o viziune. Smile
Ancaanca, eu slefuiesc intr-un vas cu apa si putin sapun lichid cu smirghel auto de 400, 600, 800, 1000 si 2000. Nu sar nici unul daca vreau ceva foarte lucios. Dar inainte, incerc sa nu las amprente pe cat posibil, ca sa-mi fie mai usor la slefuit.
Rica, n-ai voie sa gandesti asa. Toate am inceput de undeva si credema, ca mai avem atatea de invatat! Cand ma uit la tipele consacrate din afara, mi-e ciuda, dar ma gandesc ca incet, incet, o sa cresc si eu mare.
Ramona, incerc sa gasesc tutorialul pt,. medalioane, dar pana atunci incerc sa-ti explic. Intinzi in masina o foaie subtire (dar nu chiar cea mai cea). Pui cutterul pe foaie, in pozitia dorita, apoi, cu grija, iei foaia cu tot cu cutter si o intorci invers, astfel incat sa fie cutterul dedesubt, cu taisul in sus si foaia peste el, cu dosul la tine. Apoi, incet, apesi cu degetul in mijlocul cutterului, sa intinzi usor foaia, sa ia forma curbata. Cand esti multumita de umflatura, intorci totul inapoi, peste o alta foaie ce va fi dosul pandantivului. Apesi cutterul sa taie pana jos. In felul asta, cele doua foi se lipesc. Iei cutterul si la copt cu ele. Le gauresti dupa, ca daca o faci cand sunt crude, se desumfla putin si nu mai arata bine. Eu am avut emotii sa nu crape in cuptor, dar nu s-a intamplat.
Nu stiu cat am fost de clara la ora asta, dar o sa caut zilele astea tutorialul cu poze si il postez.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de vlad_mom Mier 14 Noi 2012, 1:02 am

Oh, eu am facut din 2 bucati separate unite dupa coacere cu polimer lichid si solid....buna ideea asta...notat la lista "o sa..."

_________________
peace  Este doar o opinie personala...
ursuralu-handmade
vlad_mom
vlad_mom
Administrator
Administrator

feminin
Numarul mesajelor : 4623
Varsta : 45
Localizare : Mangalia-Galați
Data de inscriere : 07/05/2010

https://ur-recyclingart.blogspot.ro/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancaanca Mier 14 Noi 2012, 8:09 am

Multumesc, Anca, pentru amanunte. Trebuie sa-mi achizitionez smirghel de 2000 ( am de 400, 800 si 1000)....si sa insist mult mai mult pe piesa.
Chiar daca stiam de metoda pe care ai folosit-o, eu am facut ca vlad_mom, pentru ca nu am niste cuttere bune. Folosesc tot felul de capacele si paharele. Nici fimo lichid nu am.
Pentru Ramona. Cam asa se face gogoasa. Este cumva legata de provocarea asta, asa am dat de ea. O sa te ajute mai mult Anca cand va gasii filmuletul.
http://www.flickriver.com/photos/verosturdy/7218045508/
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de darkpoke Mier 14 Noi 2012, 9:59 am

ms anca...si anca.Smile
cred k am inteles si din explicatii
singura mea indoiala ar fi ca nu se lipesc straturile..
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancamm Mier 14 Noi 2012, 9:31 pm

Ancaanca, cred ca asta era si tutorialul pe acre il vazusem eu. Merci. pupi
Ramona, se lipesc, pe cuvant de cercetas!
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Day Mier 14 Noi 2012, 10:48 pm

Am facut si eu bulbuci:)Haha,bun tutorial,buna tehnica,multumesc fete!Ca chiar ma plafonasem ,bun sangele proaspat de fimoteuze:)Maine poze,la lumina zilei:)
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancamm Mier 14 Noi 2012, 10:50 pm

Bravo Doina, abia astept sa vad ce gargauni au mai scos capul la lumina de data asta!
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Day Mier 14 Noi 2012, 10:51 pm

Ei nuuuu,nu pe Stroppel,pe gogosi de-astea infuriate:) Se lipesc marginile,sa stii:)Pun maine dincolo,la Fimo Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancamm Mier 14 Noi 2012, 10:56 pm

Ok,fie si dincolo. Stau cu ochii pe tine, ca-s libera rock
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de MoniKozi Joi 15 Noi 2012, 8:16 am

Da Ramona, confirm si eu ca se lipesc Smile am facut aseara proba. Dar inca nu am poze. Dar pe cuvant de pionier ca se lipesc. M-ati omorat cu gogosile voastre off topic
MoniKozi
MoniKozi
Maestru
Maestru

Numarul mesajelor : 1004
Localizare : sibiu
Data de inscriere : 07/05/2010

http://monikozi.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de loriem77 Joi 15 Noi 2012, 8:25 am

=)) sunteti extrem de nostime cu gogosile!!!
dupa ce ca mor de ciuda ca nu am cind sa ma stropellesc si eu, acum mor de pofta de gososele! pai asta e treaba?? =))


Ultima editare efectuata de catre loriem77 in Joi 15 Noi 2012, 8:50 am, editata de 1 ori
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Day Joi 15 Noi 2012, 8:41 am

Hai ca pana la urma iese provocarea 2 in 1,hahahahaha Smile
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de darkpoke Joi 15 Noi 2012, 9:00 am

fetele...ma asteptati si pe mine pana diseara
nu am facut inca poze
cum ajung de la munca..pozez repede si postez
darkpoke
darkpoke
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1549
Varsta : 41
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 30/04/2010

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de carjanmonica Joi 15 Noi 2012, 12:32 pm

fetelor ma asteptati si pe mine va rog.. bounce ..ca am reusit ieri un cane mic si daca am putintel timp azi fac si eu ceva please pupi
carjanmonica
carjanmonica
Ucenic
Ucenic

Numarul mesajelor : 187
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 02/03/2011

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancamm Joi 15 Noi 2012, 12:58 pm

Ramona, Monica, sigur ca va asteptam.
Ce ziceti sa incheiem luni seara? Poate mai reusiti in weekend cele care nu aveti timp pana atunci si vreti totusi sa incercati tehnica. Sunteti de acord?
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de loriem77 Joi 15 Noi 2012, 1:01 pm

eu nu indraznesc sa mai cer clementa... ca ar trebui cel sa fiu asteptata pina duminica seara. spor!!!


aaaa, am vazut ca se mai asteapta pina luni. este SUPER!!!
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Handmade DEEA Joi 15 Noi 2012, 10:15 pm

Deci...sa incepem cu inceputul... Smile

Doina ca de obicei lucrezi minunat,spectaculos...dar cel mai mult imi place setul dark... pupi

Maddy imi place cum ai pus in valoare tehnica...iar colierul este exact cum imi place mie ,simplu si de efect wink

Vlad_mom bratarile tale sunt absolut superbe... love

Rica sweet primul colier...pietricica face totul flower

Ancaanca la primul si ultimul set imi place modul cum le-ai asamblat si culoarile pe care le-ai ales shot

Dragonfly geniala ideea cu genele false rock

Monika astepti Craciunul cu nerabdare asa-i ? frumoase santa

Ancamm ma dai pe spate cu gogosile tale...al 4 lea colier imi placeee muuuuult love

Tananaaa...si acum sa va arat si eu ....Am lucrat la el nu mai putin de 6 ore sper sa cada bine ochilor Smile

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Fotografie0871

Handmade DEEA
Handmade DEEA
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 337
Varsta : 34
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 13/02/2011

http://deeadeutzaa.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de maddy13 Joi 15 Noi 2012, 10:22 pm

Deea, cred ca ai vrut sa spui sper sa va cada bine ochii (in gura) rade Absolut superb!
maddy13
maddy13
Expert
Expert

feminin
Numarul mesajelor : 982
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 19/02/2010

http://maddyaur.blogspot.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancamm Joi 15 Noi 2012, 10:27 pm

Sunt de acord cu Madalina. Noroc ca l-am vazut pe Facebook si eram deja pregatita. Spun ce am spus si pe FB: extraordinar!
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancaanca Vin 16 Noi 2012, 8:31 am

In primul rand, Deea, multumesc pt. aprecieri.

Foarte frumos colierul. Subscriu la ce a spus Maddy.....ocii in gura.
ancaanca
ancaanca
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1111
Varsta : 54
Localizare : Bucuresti
Data de inscriere : 24/09/2010

http://zurzuri.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Rica Mateiuc Vin 16 Noi 2012, 8:36 am

Mie imi place si cum sunt asezate piesele in poza. Parca ar fi o fata de om wink (cred ca si material a intrat destul de mult, nu? Dar a meritat!)
Rica Mateiuc
Rica Mateiuc
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 703
Varsta : 49
Localizare : Tulcea
Data de inscriere : 27/01/2012

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Day Vin 16 Noi 2012, 8:53 am

Hmmmmmmm,l-ai facut,Deea,nu te-ai jucat!E intr-un mare fel!Place ochilor,inimii,cui vrei tu hug
Day
Day
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3191
Varsta : 53
Localizare : slobozia
Data de inscriere : 02/10/2009

http://bijuteriifimo.blogspot.com

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Dragonfly Vin 16 Noi 2012, 11:41 am

v-am scris un mesaj kilometric dar am apasat din greseala o tasta si-am ajuns la pagina de home (google) Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Bur2 ce neeeeeeeervi mi-am facut. intru diseara zid aahhhhh

edit later - respir adanc si o iau de la capat ...damn it !

In primul rand multumesc tare mult pentru feedback-ul dat experimentelor mele : Doina Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Rose_mini , loriem Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Rose_mini, ancamm Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Rose_mini , ancaanca Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Rose_mini , Rica Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Rose_mini , Ramona Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Rose_mini , maddy Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Rose_mini

Si pentru ca s-au mai postat multe piese grozave :

MoniKozi - cu piesele tale clllar ai adus un pic din spiritul Craciunului si mai cred ca albul acela translucent da farmec pieselor. Un alb mat de exemplu nu s-ar fi integrat la fel de bine. Daca ar fi sa ne postam creatiile la gramada imediat le-as recunoaste pe ale tale, ai un stil aparte plus o afinitate pentru geometrie pe care o exprimi intr-un mod inedit. Broscuta trebuie sa recunosc ca nu imi place, cane-ul in schimb e frumos tare.

Ancamm acum ca am vazut premiul, imi doresc si mai tare sa castig. Sa mai spun ca am gasit o tehnica asa interesanta, abia astept sa va provoc, de un pic de noroc as mai avea nevoie. Fingers crossed !
Waaa cu cate resturi ai jonglat Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Heart_mini Stii dupa ce imi lucesc ochii . Primul pandant mai ales, datorita formei si a acelui sistem de prindere negru, tot din fimo. I'm so jealous Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Chok_mini dar in sensul bun, constructiv !

Deea setul tau e maxim de reusit, ai fost atenta la detalii si imi place treaba asta, intotdeauna ele fac diferenta ! Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Heart_mini Am observat ca la piesa centrala ai texturat in 2 moduri foaia de baza , prin alte locuri ai adaugat perlute, firisoare negre din fimo.... chiar frumos ce-ai facut.


_________________
.
Nu reusesti sa postezi poze pe acest forum ? Click AICI ! + inca un click pe colajul care se va deschide.

flower Blog Accesorii & Machiaj  : http://dragonfly-accessories.blogspot.com/
Dragonfly
Dragonfly
Maestru
Maestru

feminin
Numarul mesajelor : 1150
Localizare : brasov
Data de inscriere : 16/03/2010

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de ancamm Dum 18 Noi 2012, 5:36 pm

Danuta, Multumesc. Fingers crossed sa fie! Nu de alta, dar tare curioasa m-ai facut! Oare sa fie la ce ma gandesc eu? Aveam de ales intre asta si inca una, dar la care era nevoie de extruder, asa ca am ales-o pe asta.
ancamm
ancamm
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 636
Varsta : 48
Localizare : Baia Mare
Data de inscriere : 24/05/2011

http://handmadeexperience.wordpress.com/

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de loriem77 Dum 18 Noi 2012, 6:12 pm

am copt si eu citeva piese... simple tare. m-am enervat pentru ca resturile pe care le aveam erau destul de vechi si foaia a crapat atunci cind am intins-o. Cu toate astea, recunosc ca tehnica este ofertanta putind face o multime de combinatii.
daca rezolv partea cu crapaturile (acum am pus niste fimo lichid pe deasupra) ma incumet sa o mai incerc.
voi reveni si cu foto Smile a ramas ca pe miine sa fie extragerea, nu?
pupici!
loriem77
loriem77
Junior
Junior

feminin
Numarul mesajelor : 316
Varsta : 46
Localizare : iasi
Data de inscriere : 16/09/2010

Sus In jos

Provocarea 36 - STROPPEL CANE - Pagina 5 Empty Re: Provocarea 36 - STROPPEL CANE

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB