Lucru de mână
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Ultimele subiecte
» Ne bem cafeaua împreuna (44)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyIeri la 7:17 am Scris de Dorulet

» Jucarii crosetate
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyDum 24 Mar 2024, 9:18 am Scris de LRodica

» Triplock(overlock); totul despre surfilare(6)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyMier 13 Mar 2024, 11:18 am Scris de IoanaSL

» Tipare gratis, Leko- Cap.2
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyVin 08 Mar 2024, 10:38 am Scris de elena.m.m

» Din materiale reciclabile 6
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyJoi 07 Mar 2024, 8:11 am Scris de Dorulet

» Conturi de utilizatori, inchise la cerere
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyMier 28 Feb 2024, 11:03 am Scris de orhideea1966

» Frivolite - cap 7
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyDum 25 Feb 2024, 3:30 pm Scris de LRodica

» Punct in cruce-creatii diverse (2)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyJoi 22 Feb 2024, 6:04 am Scris de LRodica

» Miniaturi - handmade
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyDum 18 Feb 2024, 11:44 pm Scris de mlizeta

» Tehnica de embosarea a hartiei
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptySam 20 Ian 2024, 7:53 am Scris de geia

»  Bijuteriile noastre capitolul XX
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyVin 05 Ian 2024, 8:36 am Scris de Dorulet

» Ornamente de Craciun - 6
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyMier 06 Dec 2023, 9:37 am Scris de Dorulet

» Lumanari sculptate manual
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyJoi 30 Noi 2023, 4:49 pm Scris de LaurentiuSmin

» Scoala de croitorie (15)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyVin 17 Noi 2023, 9:04 pm Scris de Dorulet

» Pirogravura
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyDum 12 Noi 2023, 10:09 am Scris de Dorulet

» Despre noi
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyJoi 02 Noi 2023, 8:29 am Scris de diada

» Bijuterii lut polimeric (fimo, cernit, etc) -34
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyDum 15 Oct 2023, 9:54 pm Scris de mlizeta

» Mobilier homemade (2)
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyLun 04 Sept 2023, 2:59 pm Scris de LRodica

» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyVin 18 Aug 2023, 9:03 am Scris de diada

» Hyundai 668
Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 EmptyJoi 17 Aug 2023, 11:10 am Scris de LRodica


Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

+20
mlizeta
Giulia Julia
geanina_scumpica
valentinadof
victoriacus
Larisa09
emilia-elena
pufoi
Dianora
marina40
gabriela1554
Ros Ramona
ili_puiut
Dorulet
SilviaDumitrescu
mari01
Admina
alinuta96
Angelica18
stejara
24 participanți

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Giulia Julia Mar 18 Mar 2014, 1:03 pm

am reusit prima bluzita pt catelusa mea
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Giulia Julia
Giulia Julia
helper
helper

Numarul mesajelor : 2
Localizare : verviers
Data de inscriere : 08/02/2014

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Mar 18 Mar 2014, 11:13 pm

Foarte reusita! Catelusa ta pare sa se simta tare confortabil. love 
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de SilviaDumitrescu Vin 17 Oct 2014, 6:07 pm

am facut si dastea [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Scuzati decorul din primele poze, sunt facute la ora 12 noaptea cand am terminat de lucru si cand tocmai mi s-a spus ca la prima ora vine cineva sa o ia ca sa o duca stapanei de catelusa.
Edit: un maaare edit ca nu am vazut ca topicul este pentru tricotate, dar nu mai deschid subiect pe crosetate pentru ca nu sunt asa multe postari

_________________
Vulpea batarana si pozele ei
Fiul cu ale lui poze
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
album picasa
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
SilviaDumitrescu
SilviaDumitrescu
Moderator global
Moderator global

feminin
Numarul mesajelor : 12713
Localizare : Ploiesti
Data de inscriere : 21/05/2009

http://vulpebatranahandmade.blogspot.com/

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Sam 18 Oct 2014, 11:48 am

Nu pot sa cred ca i-ai facut gluga cu loc pentru urechi.Esti tare!!!!! Ii vine foarte bine si imi place asa colorata.
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de piciul Dum 19 Oct 2014, 7:06 am

Bravo, Silvia! Se pare ca te pricepi la toate!Felicitari! flower La iarna catelusul, te va pomeni cumva!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Mar 21 Oct 2014, 12:16 am

Foarte frumos! Cred ca stapana catelusei a fost foarte incantata!
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Dum 04 Ian 2015, 12:25 pm

Inca o hainuta pentru piticul meu.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Larisa09 Lun 05 Ian 2015, 12:38 am

Ce frumoase sunt! Pana la urma voi ma determinati sa ii fac si eu una pufoseniei mele!
Larisa09
Larisa09
Ucenic
Ucenic

feminin
Numarul mesajelor : 107
Varsta : 61
Localizare : Deva
Data de inscriere : 29/10/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de piciul Lun 05 Ian 2015, 7:16 am

Angelica18, vad ca nu ii este frica de zapada! Cu asa costum, nici n-ar avea voie!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de gabriela1554 Mier 14 Ian 2015, 2:54 pm

foarte frumoase costumasele
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Angelica18 Mar 12 Ian 2016, 8:57 am

O hainuta pentru cel mai mic membru al familiei.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Angelica18
Angelica18
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 1984
Varsta : 55
Localizare : Cluj-Napoca
Data de inscriere : 26/12/2009

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de gabriela1554 Mar 12 Ian 2016, 11:13 pm

Doamne ce dragute sunt!!
gabriela1554
gabriela1554
Senior
Senior

feminin
Numarul mesajelor : 622
Varsta : 39
Localizare : oradea
Data de inscriere : 06/08/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de piciul Mier 13 Ian 2016, 5:38 pm

Adica are si el "animalutul" lui tricotat si vesel! Haioasa hainuta, Angelica!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de LRodica Mier 13 Ian 2016, 6:58 pm

Angelica e foarte draguta.
LRodica
LRodica
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 3643
Varsta : 56
Localizare : arad
Data de inscriere : 19/10/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de evyD Joi 29 Sept 2016, 12:58 pm

Buna fetelor!
M-am bucurat cand am vazut acest subiect ,dar din pacate nu se vad pozele din paginile 1 si 2 .Mi-ar fi placut sa vad si diagrama atasata de Angelica18 .Ma poate ajuta cineva ?
Multumesc anticipat .
Dar sa va arat si eu prima hainuta pentru piticul meu .

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]


Ultima editare efectuata de catre evyD in Joi 29 Sept 2016, 2:20 pm, editata de 1 ori
evyD
evyD
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : google
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de evyD Joi 29 Sept 2016, 1:02 pm

hm ,nu inteleg de ce a aparut poza intoarsa scratch
evyD
evyD
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : google
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Dorulet Vin 30 Sept 2016, 5:09 pm

rade ,sa stii ca vinovatul e...catelusul!Il pregatesti de iarna?
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de evyD Sam 01 Oct 2016, 11:04 pm

daa... de fapt are mai multe hainute , ca deh , nu mi-ar placea sa-i fie frig si sa raceasca .As posta poze ,dar sunt atat tricotate ,crosetate ,cat si cusute .
evyD
evyD
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : google
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de piciul Mar 04 Oct 2016, 5:25 pm

Felicitari, EvyD!
Avem rubrici si la tricotate si la crosetate..dar cel mai bine sa le pui aici, sa le gaseasca iubitorii de animale.
"Pomul de cafea" e facut tot de tine?
E reusit si cred ca nu-i usor de facut.
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Dorulet Mar 04 Oct 2016, 9:10 pm

Aici,EvyD,e locul potrivit.Nu ne arati copacelul,e foarte interesant.
Eu am vrut s-o imbrac pe catelusa(Tekel),dar nu m-a lasat,asa,ca,a trecut iarna doar cu propria blanita.O prietena a facut si 4 papucei si ne-am amuzat ca parea fixata prin ei pe sol,n-a mai miscat pana nu s-a vazut fara ei.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de evyD Joi 13 Oct 2016, 10:13 pm

piciul a scris:Felicitari, EvyD!
Avem rubrici si la tricotate si la crosetate..dar cel mai bine sa le pui aici, sa le gaseasca iubitorii de animale.
"Pomul de cafea" e facut tot de tine?
E reusit si cred ca nu-i usor de facut.


Multumesc !
Poate voi deschide un topic , unde voi posta ceea ce am confectionat pentru piticotul meu .
A nu se intelege gresit ...am un =piticot= mai mare ...a facut 24 de ani in septembrie Smile.
Dar ,pentru catelusul meu am pregatit cateva lucrusoare dragute .Mi-e mai mare dragul sa-i fac hainute ,atat tricotate ,crosetate cat si cusute sau ....reciclate .
Si ca sa va raspund ...ei bine , da ..."Pomul de cafea"  e facut de mine .Si ce bine mirosea in timpul pregatirii...hmmm. coffee
evyD
evyD
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : google
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de evyD Joi 13 Oct 2016, 10:40 pm

Dorulet a scris:Aici,EvyD,e locul potrivit.Nu ne arati copacelul,e foart[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]" />e interesant.
Eu am vrut s-o imbrac pe catelusa(Tekel),dar nu m-a lasat,asa,ca,a trecut iarna doar cu propria blanita.O prietena a facut si 4 papucei si ne-am amuzat ca parea fixata prin ei pe sol,n-a mai miscat pana nu s-a vazut fara ei.

Hmmm , la papucei nu m-am bagat wink desi , atunci cand e frig , si labutele-i sunt foooarte reci.
In ceea ce-o priveste pe catelusa ta , crede-ma incet ,incet ,s-ar obisnui cu imbracamintea pe care i-ai pregatit-o .Doar trebuie sa-i distragi atentia .Al meu scumpic , in momentul cand ii arat hamul sau hainuta ....stie ca merge la plimbare ,ba mai mult, cand scot bicicleta in curte ...STIE ca trebuie sa-si ocupe locul in cosul din fata . rade
In ceea ce priveste copacelul ,nu am cuvinte sa descriu aroma pe care am simtit-o in timpul pregatirii. coffee
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Offf ,iar apare poza intoarsa ....vroiam sa va arat un zambet frumos love
evyD
evyD
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : google
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de evyD Joi 13 Oct 2016, 10:46 pm

mda , atasez poza cu bicicleta wink

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
bicicleta bicicleta love bicicleta bicicleta
evyD
evyD
helper
helper

Numarul mesajelor : 11
Localizare : google
Data de inscriere : 23/09/2011

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Dorulet Vin 14 Oct 2016, 6:39 am

Catelusul tau e un dragalas,i-am admirat zambetul(am intors laptop-ul)si mi-l inchipui cat de bucuros e ca are locul lui pe bicicleta!
Catelusa mea sta in curte,asa ca nu mergem la plimbare.Iar cea de la bloc e de talie medie si e bine imblanita.
Dorulet
Dorulet
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4774
Localizare : Transilvania_Romania
Data de inscriere : 16/04/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de piciul Vin 14 Oct 2016, 7:04 am

Si chiar sta in cosul de la bicicleta? Haios!
piciul
piciul
Atotcunoscător
Atotcunoscător

feminin
Numarul mesajelor : 4828
Localizare : online
Data de inscriere : 08/06/2010

Sus In jos

Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi! - Pagina 3 Empty Re: Hainute tricotate, pentru animalutele noastre dragi!

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 4 Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum


©Copyright Lucrudemana.com 2008-2019 | All Rights Reserved
FB